"Dziwne" ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 00:46   #1
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Question

"Dziwne" ćwiczenia


Witajcie

Czytałem na jakieś amerykańskiej stronie(niestety, nie odnalazłem jej ) o "nowym" sposobie na włączenie ćwiczeń do diety. Podzielili ludzi na dwie grupy:
Grupa I wykonywała raz dziennie ćwiczenia cardio( było to chyba coś ze steperem i hantlami), przez 60 minut.
Grupa II wykonywała te same ćwiczenia. Tylko różnica była taka, iż ta grupa miała je rozłożone na 6x10 minut co półtorej godziny.

No i rzekomo, lepsze wyniki osiągnęła Grupa II, która "podsycała" cały czas metabolizm, ćwiczenia były wykonywane efektywniej, ponieważ po tak krótkim czasie nie dochodziło do żadnych kryzysów i dużego zmęczenia itp.

No i zastanawia mnie czy to prawda? Czy serio to może być lepsze niż to zwykłe cardio?

Jest tu sporo wątków o ćwiczeniach, ale nie znalazłem nigdzie czegoś podobnego
(Jeśli gdzieś jest, ładnie proszę o linka )
(I jeśli ktoś gdzieś widział artykuł o którym mówię, również poprosiłbym o linka )
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 01:40   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: "Dziwne" ćwiczenia

http://www.medicine.ox.ac.uk/bandoli...shvslonex.html być może to ten?

Z tym, że w tym artykule wyniki nie były na korzyść tej grupy z przerwami, tylko efekty były porównywalne

I dla mnie ma to sens, bo jak szukałam w naukowych źródłach, a nie artykułach na stronach typu dieta.pl, to naukowcy nie mają wciąż ustalone kiedy ten tłuszcz się zaczyna spalać (te 20-30-40min to mit, każdy mówi co innego a tak naprawdę nie wiadomo).

I nawet jeżeli sposób działania może być inny, tj. przy krótkich ćwiczeniach palisz kalorie + zwiększasz metabolizm, a przy długich np. palisz kalorie + spalasz tłuszcz, to skoro efekty są zbliżone, to każda powinna wybrać taką metodę, jaka jej pasuje.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:32   #3
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 52
Dot.: "Dziwne" ćwiczenia

Jejku
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Możliwe, iż to ten artykuł, bo czytałem to jakiś czas temu
Mnie raczej pasuje opcja "rozłożenia" ćwiczeń, bo bardzo często po jakiś 20 minutach tracę zapał ^ ^
Może ktoś jeszcze się wypowie?
GossipBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.