Przesuszona twarz- wit C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 17:01   #1
Fioletowa321
Raczkowanie
 
Avatar Fioletowa321
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Exclamation

Przesuszona twarz- wit C


Witam Panie,
Mam pewien problem. Teraz w tym okresie wiatrów bardzo pogorszyła się kondycja mojej skóry twarzy- jest strasznie przesuszona, szczególnie czoło nad brwiami, nos i policzki. Czy nałożę podkład za 20zł czy za 200zł tak samo okropnie się łuszczy.
Przyjaciółka co studiuje kosmetologie poleciła mi zakupić wit C w kroplach- najtańszą- taką dla niemowląt (Jovit C-15zł). Powiedziała że mam zakraplać dosłownie pojedynczymi kroplami w tych miejscach, ale koniecznie tylko na noc. Gdyż wit C źle reaguje z promieniami UV. Moja twarz ma też poszerzone naczyńkcza- głównie przy nosie, na co też stwierdziła że mi pomoże.
Czy któraś z was stosowała taką terapie?
Co o tym myślicie?
Może macie jakieś inne metody regeneracji?
Od razu mówię że peelingi, maseczki i kremy nawilżające nie poradziły sobie z tym.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
Odchudzam się od 6.01.2014r.
Wzrost: 170cm,
Startuje z 71kg i walczę tak długo aż nie uzyskam wymarzonego efektu wizualnego swojej figury
Odpowiednia dieta i Insanity przez 60dni
"Wyznaczam cele by je osiągać"

Fioletowa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 08:48   #2
SJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Przesuszona twarz- wit C

Witam

Mam dokładnie ten sam problem. Od jakiegoś czasu moja skóra twarzy jest w fatalnym stanie. Czoło i nos przesuszone do tego stopnia, że kiedy nakładam podkład od razu pojawia się pełno "skórek". Bardzo nieestetycznie to wygląda. Do tego mam cerę naczynkową, z popękanymi na skrzydełkach nosa naczynkami. Dużo czytałam o olejowaniu twarzy. Zakupiłam nawet kilka olejków i kwas hialuronowy, ale efekt jak na razie średni. Nie widzę różnicy, być może za krótko jeszcze to stosuję. Co do wit. C, stosuje już przez dłuższy czas. Kosmetyczka poleciła mi serum wit. C. Używam tylko na noc. Czy skóra wygląda lepiej? Nie wiem. Wierzę, że jakieś pozytywne skutki są. Jeśli macie jakieś pomysły, co jeszcze można zrobić, aby głęboko nawilżyć skórę to będę wdzięczna za pomoc. Możecie polecić jakiś dobry peeling do mojej cery?
SJJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 12:16   #3
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Przesuszona twarz- wit C

Ja mam to samo. Na domiar złego kupiłam podkład mineralny, który, jak się okazało podkreśla tylko skórki i suchą skórę.
Olejowanie mi także nic nie dało, ale od kilku dni stosuję OCM
https://wizaz.pl/Pielegnacja/OCM-Oil...-efekty-opinie
Skóra trochę odpoczęła i ustąpiło pieczenie tych suchych placków, zobaczymy co z tego wyniknie.
Zaciekawiłaś mnie tą witaminą C... Widziałam ostatnio przepis na serum do twarzy, gdzie była wit.C, wit E, wit. A i jakies oleje. Myślę, że w umiarze nie powinna zaszkodzić, ale chętnie poczytam o twoich wrażeniach!
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 07:04   #4
SJJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Przesuszona twarz- wit C

A możesz zdradzić przepis na to serum z wit. C,A i E ? : )
SJJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 08:23   #5
Fioletowa321
Raczkowanie
 
Avatar Fioletowa321
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 42
Dot.: Przesuszona twarz- wit C

Ja zastosowałam przez 7 nocy wit.C o której Wam pisałam i pomogło! Jestem aż zdziwiona. Muszę nawet powiedzieć że jak chciałam na 8 noc kroplić buzię to już mnie troszeczkę parzyło więc od razu zmyłam. Od tamtego momentu w superpharm- aptece kupiłam próbkę maseczki La Roche- Posay: Hydraphase, próbka 2x6ml, cena 12zł
http://www.apteka-melissa.pl/apteka/...-2-x-6-ml.html
Pani pracująca w aptece zaleciła mi stosować to na noc jako krem, ponieważ jeszcze rano będę go czuła na buzi. Oczywiście nakładać małą warstwę jak krem a nie w ilościach maski. Taki zakup wystarcza mi na 10~12 nocy
I powiem Wam, że jak wit.C pomogła i teraz stosuję ten krem to wszystko wróciło do normy- wygląda na to że to moja recepta na regeneracje wysuszonej skóry, tak więc polecam
__________________
Odchudzam się od 6.01.2014r.
Wzrost: 170cm,
Startuje z 71kg i walczę tak długo aż nie uzyskam wymarzonego efektu wizualnego swojej figury
Odpowiednia dieta i Insanity przez 60dni
"Wyznaczam cele by je osiągać"

Fioletowa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 08:41   #6
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Przesuszona twarz- wit C

Też studiowałam kosmetologię i miałas mega farta że nie podrażniłas sobie buzi jeszcze bardziej. Na ptrzyszłość polecam kremy Cicabio, Cicaplast, Cicalfate etc...
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 08:48   #7
gloria81
Rozeznanie
 
Avatar gloria81
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Powiat rybnicki
Wiadomości: 608
Dot.: Przesuszona twarz- wit C

tutaj serum
http://www.snobka.pl/artykul/zrob-to...o-twarzy-15760

Chyba też spróbuję wit c najwyżej ją połknę. Ta maseczka też wygląda kusząco - wyczytałam na stronie innej apteki, że producent zaleca ją stosować przez tydzień, a potem dla podtrzymania efektu 2x w tygodniu, ale jako maseczka. Myślę, że twojej metody spróbuję, bo leżenie codziennie plackiem przez 15 minut przekracza moje możliwości ( i mojego syna, który z pewnością byłby też cały usmarowany)
Ja po kolejnym dniu OCM też mam bez porównania lepszą skórę. Chciałabym jeszcze znaleźć podkład, który nie podkreśli ewentualnych suchych skórek.
gloria81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-20 09:48:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.