Tunezja i Egipt: kto był tu i tu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-14, 21:13   #1
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Question

Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?


halo!
Czy któraś z was zaliczyła może oba te kraje? Ja byłam w ub. roku w Tunezji, za 2 tyg lecę do Egiptu, i zależy mi na jakimś sensownym porównaniu...Czyli jak się ma Egipt do Tunezji pod względem klimatu /uciążliwe temperatury/, obyczajów, zagrożeń, itp. Będę wdzięczna za wszelką pomoc....
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 21:36   #2
louvr
Raczkowanie
 
Avatar louvr
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Witaj - miałam okazję być w obu tych krajach - bardzo wiele zależy od tego w jakim regionie będziesz wypoczywać - jeśli chodzi o klimat i kulturę to praktycznie niewiele się te kraje między sobą różnią- ale ja właśnie w tym roku
( mimo iż byłam w ubiegłym ) znowu wybieram się do Egiptu - nie chodzi mi juz tylko o zabytki ale o nurkowanie w Morzu Czerwonym- brak słów żeby tę przyjemność opisać - goraco polecam i życzę udanego wypoczynku
louvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 22:31   #3
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Hej!Ja tez bylam w obu krajach,w Egipcie 2x,w Tunezji 1x.Jak juz napisala wizażanka przede mna oba kraje sa bardzo podobne,chociaz nie wiem czemu,ale mam wrazenie ze w Egipcie troszke cieplej jestAle moze akurat trafilam na taki goracy okres (za kazdym razem koncowka sierpnia).Egipt moim zdaniem jest troszke bardziej zacofany,np pod wzgledem sklepow itd.Ale to piekny kraj i to wlasnie tam wybieram sie w tym roku po raz 3W jakiej miejscowosci i hotelu bedziesz,jesli moge spytac?Ja 2razy bylam w Hurghadzie.Pierwsze wrazenie bylo niezbyt dobre-strasznie brudne i halasliwe miasteczko,ale po kilku dniach sie w nim zakochalamMa w sobie cos,ten egzotyczny klimat i przede wszystkim tam bardzo bardzo rozni sie od polskich miast..Dla mnie jest wyjatkoweI oczywiscie sprobuj nurkowania lub snurkowania!Ja za pierwszym razem w 2003r. balam sie,ale rok temu zasnurkowalam na Giftunie-cos pieknego,totalnie inny swiat!
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 07:03   #4
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

dzieki za pomoc!
Wybieram sie do Hurghady, hotel Alladin. A co z "zemsta faraona"? Czy jesli w Tunezji nie mialam problemów, to w Egipcie tez bedzie ok?
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 09:18   #5
martta19
Raczkowanie
 
Avatar martta19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

W Alladynie niestety nie bylam,ale wracali moim samolotem ludzie,ktorzy tam mieszkali i byli zachwyceniMowili ze jest super,piekny itd.Wiec juz Ci zazdroszczeCo do zemsty faraona to ja za pierwszym razem w Egipcie jej nie mialam,za to za drugim tak.Dlatego nie ma chyba zadnej pewnosci co do niej Najlepiej na poczatku jedz tylko gotowane,wystrzegaj sie owocow,warzyw,wode pij tylko mineralna bo ta z kranu nawet przegotowana jest nie do uzycia.Po jakims czasie,kiedy zoladek sie juz przyzwyczai,mozesz zaczac jesc inne rzeczy.Powiem Ci,ze ja za pierwszym razem nawet zęby mylam woda mineralnaNo i zemsty nie mialam,ale nie wiem czego to zaslugaSlyszalam tez,ze przed jedzeniem dobry jest malutki kieliszek wodki-ale nie probowalam tego sposobu
__________________
"Chcę być częścią tego, co nadejdzie"- Coco Chanel
martta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 10:10   #6
louvr
Raczkowanie
 
Avatar louvr
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Ja też byłam w Hurghadzie w hotelu Desert Rose - naprawdę swietny hotel- jeśli chodzi o zemstę faraona to my bardzo skutecznie się przed nią broniliśmy drinkami po każdym posiłku ( pomaga) natomiast abstynentom i dzieciom zaleca sie picie coca- coli tez skutecznie " wyżera" - chciałabym Ci zwrócić uwagę na jeszcze jedna ważną rzecz - otóż wiele osób nie zwraca uwagi na to,że na w upalnym klimacie nie powinno się pić zimnych napojów ani jeść lodów bowiem ta różnica temperatur powoduje wiele dolegliwości , lepiej pić napoje letnie- naprawdę zwróć na to uwagę jeśli nie chcesz mieć zmarnowanego urlopu!!! Jeśli coś praky=tycznego sobie przypomnę to napiszę
louvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 10:34   #7
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

to jeszcze jedno prozaiczne pytanie, jako ze jedziemy w szecioosobowej ekipie, w tym 3 dzieci: czy w hotelu mozna zrobic pranie? I gdzie/ jak to potem suszyc? Dzieciaki brudza sie niemilosiernie przez 2 tyg, a nie chcemy brac tony ciuchów I czy w all inclusive przysluguje mineralna butelkowana? czy tez trzeba ze sklepu nosic? bede wdzieczna za wszelkie praktyczne porady
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-16, 20:07   #8
louvr
Raczkowanie
 
Avatar louvr
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Jeśli chodzi o wzięcie ubrań naprawdę należy sie ograniczyć- po pierwsze właściwie ubranym chodzi sie tylko na posiłki i wycieczki - jednak większosć czasu spędziłam w stroju kąpielowym a znacznej częsci ubrań po prostu nie było nawet kiedy założyć -w hotelu na pewno będzie pralnia, jeśli chodzi o mnie to nie korzystam z takich usług i sama wolę wyprać - mała buteleczka Perwolu ( zielonego) wystarczyła na 2 tygodnie - ubrań nie zdążyłam jeszcze wywiesić a już były suche - och ten klimat
louvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 20:08   #9
louvr
Raczkowanie
 
Avatar louvr
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 115
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

W ofercie all inclusive napoje są serwowane przez cały dzień - oczywiscie wode i tak pewnie sobie kupicie bo co w nocy??? Ale z tym nie ma żadnych problemów
louvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 11:56   #10
Ślicznotka;)
Rozeznanie
 
Avatar Ślicznotka;)
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 930
GG do Ślicznotka;)
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Cytat:
Napisane przez martta19
I oczywiscie sprobuj nurkowania lub snurkowania!Ja za pierwszym razem w 2003r. balam sie,ale rok temu zasnurkowalam na Giftunie-cos pieknego,totalnie inny swiat!
Koniecznie musisz pojechać na Giftun - to cudowna wycieczka - do raju na Ziemi A! I wycieczki fakultatywne wykupujcie w takim polskim biurze podróży u pani Teresy , a nie u rezydenta, bo sporo przepłacicie za tę samą usługę To biuro znajduje się w centrum Hurghady naprzeciw hotelu Sultan Beach Polecam!!
Ślicznotka;) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-16, 11:57   #11
Ślicznotka;)
Rozeznanie
 
Avatar Ślicznotka;)
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 930
GG do Ślicznotka;)
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

dopiero teraz zauważyłam, że jechałaś rok temu
Ślicznotka;) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 22:38   #12
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

A czy ktora z was dziewczynki byla w Egipcie zima ??? np: grudzien, styczen? Jakie tam panuja wtedy temperatury? a moze ktos sie orientuje ktore biura sa najbardziej godne polecenia? Ja slyszalam duzo o Alfa Star? Moze ktoras Wizazanka juz korzystala z ich uslug? Bede wdzieczna za wszelkie opinie
Denise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 22:48   #13
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

byłam i tu i tu. w egipcie nawet w hotelu alladin ..i wspomnienia mam przemiłe naprawde..swietne połozenie hotelu, piekna okolica, pyszne jedzenie mysle ze to dobry wybór
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:39   #14
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Cytat:
Napisane przez Denise
A czy ktora z was dziewczynki byla w Egipcie zima ??? np: grudzien, styczen? Jakie tam panuja wtedy temperatury?
Byłam w lutym w Dahabie. Słonecznie, ale silny wiatr, temperatura około 20 stopni, z uwagi na tenże właśnie wiatr przydawała się bluza z długim rękawem lub sweter. Nie widziałam, żeby ktoś się kąpał, ale nurkować - tak. Podziwiałam, bo woda nie była gorąca. No i, mimo wiatru, silne słońce.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 14:49   #15
tula1980
Raczkowanie
 
Avatar tula1980
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Atlantyda
Wiadomości: 233
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Cytat:
Napisane przez beakarp
dzieki za pomoc!
Wybieram sie do Hurghady, hotel Alladin. A co z "zemsta faraona"? Czy jesli w Tunezji nie mialam problemów, to w Egipcie tez bedzie ok?
Nam rezydent rozdawal odpowiednie tabletki na "zemstę" bo te nasze polskie tam nie za bardzo dzialaja.
Najwazniejsze to nie pic kranowej wody nawet tej w hotelach,myjąc zęby plucz je w wodzie butelkowej a wszytko bedzie ok.
Zycze milego urlopiku
__________________
Żadna miłość, przyjaźń, szacunek nie jednoczy tak jak wspólna nienawiść do czegos.
tula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-27, 08:46   #16
Bogusia1935
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-12
Wiadomości: 476
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

W tym roku wykupilismy wycieczke na dwa tygodnie do Tunezji .



W Egipcie bylam raz , tydzien statkiem po Nilu i zwiedzanie tych cudownosci . I tydzien w hotelu . I jeszcze na dzien wycieczke do Kairo zobaczyc piramidy . Ciezko bylo bo w nocy wyjezdrzalismy z hotelu , caly dzien w Kairo i na noc powrot do hotelu . Ale pomimo zmeczenia bylam zauroczona tymi piramidami.


Marzy mi sie jeszcze raz taki urlop powtorzyc .
Bogusia1935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-02, 17:20   #17
Alicja643
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 7
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

A ja właśnie szukam kierunku dla siebie - puki co mysle o egipcie Hotel Tytanic.

Edytowane przez Alicja643
Czas edycji: 2023-02-03 o 07:13
Alicja643 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 07:13   #18
Alicja643
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 7
Dot.: Tunezja i Egipt: kto był tu i tu?

Dodam tylko ze gdzie by nie patrzeć to rodzina 2+2 musi się szykować na wydatek około 8-10k na ten moment
Alicja643 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-03 08:13:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.