Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :) - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-17, 22:02   #151
mcdulka
Zadomowienie
 
Avatar mcdulka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rz
Wiadomości: 1 721
GG do mcdulka
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Gazela TV Pokaż wiadomość
haha no nie tylko Ty, tak dla pocieszenia. A co ja durna się napłakałam jak zobaczyłam "owe" rozstępy po raz pierwszy, to wie tylko mój TZ
Też miałam takie rozstepy na biodrach i brzuchu
__________________
25. 06. 2011-" "to love and to cherish 'till the death will do us a part"

happiness is on the way.
mcdulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 22:05   #152
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Aviskowa Pokaż wiadomość
Dziękuje za trzymanie kciuków.
Będę miała Córeczkę.
Waży 684 g, czyli idealnie co do tygodnia i dnia ciąży.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z płci i z tego, że jest zdrowa.
Brawo!





Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Smaruję balsamem a na to oliwka Babydream tyle że chyba za rzadko, tak średnio co 2 dzień mi się chce .. muszę chyba jednak regularniej smarować ..

Ale o dziwo te krechy co je wczoraj widziałam dziś zniknęły, nie swędzi ani nic .. więc już nic nie rozumiem.
Będę pilnować smarowania i do tego szorstką rękawicą masować, podobno tez pomaga bo pobudza skórę do regeneracji ..
Ale za dużo nie szoruj bo podobno tak się po brzuchu nie należy za dużo dotykać, nawet gładzić po brzuszku nie powinno. Czemu to już nie pamiętam, coś z macicą.

Ja się prawie nie smaruje. Jakoś wierzę, że jak coś wyjdzie to zejdzie z czasem. Od początku nie wykończyłam połowy oliwki z rossmana, która mi została z 1c... a teraz używam niewykończone opakowanie kremu z ziaji. Miałam robić tak jak radziła niezalogowana ale cóż :p

Wyszły mi w 1c rozstępy w 39tc były obrzydliwe, czerwone, jak krwawiące rany, na boczkach. Kilka mniejszych kresek poniżej pępka. Tych kresek już nie mam ale te na boczkach zostały jako takie rowki, ranki ale w kolorze skóry. Nimi zajęłam się pharmaceris toca reduct. Tylko na ten preparat natknęłam się, że był na rozstępy a nie przeciwko powstawaniu (taki jaki mogłam podczas karmienia stosować).

Ostatnio chyba coś mi wyszło na boczku bo jak się rozebrałam pod prysznic coś mnie zapiekło, dotknęłam ręką i poczułam jakby coś pękło na skórze. Ale mam na boczkach te rowki więc nie doliczę się :p
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 22:06   #153
elinka21
Zakorzenienie
 
Avatar elinka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11 575
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Natetitka masowanie brzucha i glaskanie do skurczy moze doprowadzic
__________________
Mężuś od 15. XII.2012r







Co serce pokochało, rozum nigdy nie wymaże ...
25.03.14
elinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 22:10   #154
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez elinka21 Pokaż wiadomość
Natetitka masowanie brzucha i glaskanie do skurczy moze doprowadzic
Pewnie tak, ja już tyle rzeczy czytałam, słyszałam o ciąży, że tylko kwintesencję pamiętam heh w 1c to czytałam te wszystkie m jak mama, poradniki tydzień po tygodniu, byłam ekspertem a na mojego tż w rodzinie mówili ginekolog samouk w żartach, teraz pozapominaliśmy to wszystko
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 22:21   #155
Fischerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 265
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

hej, jestem - wróciłam po wizycie, zjadłam kolację i już Wam piszę co i jak a więc wiadomości są i dobre i złe. Dobre takie, że Zosia nadal jest Zosią i mogę kupować sukienki poza tym jest zdrowa, waży 550g, tylko już drugi miesiąc twarz zasłaniała i nie idzie sprawdzić wargi zajęczej między innymi. Doktorek mnie lekko uderzył w brzuszek, żeby ją skłonić do jakiegoś ruchu, ale gdzie tam, dobrze jej z ręką przy twarzy. Szyjkę mam długą na 4,7cm, więc też ok. No a teraz gorzej. Moje łożysko się nie podniosło, nadal jest przodujące. W związku z tym mam na siebie uważać, leżeć nie muszę cały czas, ale zakaz dźwigania. Jak za miesiąc się okaże, że nic się w tej kwestii nie zmieniło to kładzie mnie do szpitala, podają mi sterydy na rozwój płuc u małej i wypuszczą do domu, żeby w razie krwawienia mogli mnie z biegu ścinać choćby w 7 miesiącu i dziecko miało szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Może być też tak, że donoszę do terminu i nie będę krwawić, ale lekarz woli dmuchać na zimne, niż miałabym stracić Maleństwo przez jego ryzykanctwo.

Jeśli chodzi o preparaty na wypadanie włosów to mój mąż ma przetestowane szampon Novoxidyl oraz Loxon 5% (dostał bez recepty). Stosuje ten szampon raz w tygodniu, a Loxonem psika się po każdym myciu włosów. Niby przez rok trzeba stosować taką kurację, żeby przyniosła efekty. On jak na razie stosuje niecałe pół roku i jest rewelacja. Chyba w młodości nie miał takich włosów, jak teraz :P a naprawdę zaczynał już łysieć, mimo 30 na karku - dopiero kilka osób już mu mówiło, że jakoś mu włosów przybyło, więc efekty są widoczne!

Aha no i zapomniałam o wadze. Znów przez miesiąc mam 3kg więcej. Bałam się, że nie dobiję do 50kg do wizyty, a ja dzisiaj miałam 52,5kg. Aż nie mogłam uwierzyć

Fuertka ślicznie proszę o dopisanie terminu kolejnej wizyty na 14.04.2015

Edytowane przez Fischerka
Czas edycji: 2015-03-17 o 22:30
Fischerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 22:26   #156
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
hej, jestem - wróciłam po wizycie, zjadłam kolację i już Wam piszę co i jak a więc wiadomości są i dobre i złe. Dobre takie, że Zosia nadal jest Zosią i mogę kupować sukienki poza tym jest zdrowa, waży 550g, tylko już drugi miesiąc twarz zasłaniała i nie idzie sprawdzić wargi zajęczej między innymi. Doktorek mnie lekko uderzył w brzuszek, żeby ją skłonić do jakiegoś ruchu, ale gdzie tam, dobrze jej z ręką przy twarzy. Szyjkę mam długą na 4,7cm, więc też ok. No a teraz gorzej. Moje łożysko się nie podniosło, nadal jest przodujące. W związku z tym mam na siebie uważać, leżeć nie muszę cały czas, ale zakaz dźwigania. Jak za miesiąc się okaże, że nic się w tej kwestii nie zmieniło to kładzie mnie do szpitala, podają mi sterydy na rozwój płuc u małej i wypuszczą do domu, żeby w razie krwawienia mogli mnie z biegu ścinać choćby w 7 miesiącu i dziecko miało szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Może być też tak, że donoszę do terminu i nie będę krwawić, ale lekarz woli dmuchać na zimne, niż miałabym stracić Maleństwo przez jego ryzykanctwo.

Jeśli chodzi o preparaty na wypadanie włosów to mój mąż ma przetestowane szampon Novoxidyl oraz Loxon 5% (dostał bez recepty). Stosuje ten szampon raz w tygodniu, a Loxonem psika się po każdym myciu włosów. Niby przez rok trzeba stosować taką kurację, żeby przyniosła efekty. On jak na razie stosuje niecałe pół roku i jest rewelacja. Chyba w młodości nie miał takich włosów, jak teraz :P a naprawdę zaczynał już łysieć, mimo 30 na karku - dopiero kilka osób już mu mówiło, że jakoś mu włosów przybyło, więc efekty są widoczne!
Z tego co piszesz, wygląda, że masz lekarza z głową na karku! Już duża dziewczyna
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 22:29   #157
elinka21
Zakorzenienie
 
Avatar elinka21
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 11 575
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
hej, jestem - wróciłam po wizycie, zjadłam kolację i już Wam piszę co i jak a więc wiadomości są i dobre i złe. Dobre takie, że Zosia nadal jest Zosią i mogę kupować sukienki poza tym jest zdrowa, waży 550g, tylko już drugi miesiąc twarz zasłaniała i nie idzie sprawdzić wargi zajęczej między innymi. Doktorek mnie lekko uderzył w brzuszek, żeby ją skłonić do jakiegoś ruchu, ale gdzie tam, dobrze jej z ręką przy twarzy. Szyjkę mam długą na 4,7cm, więc też ok. No a teraz gorzej. Moje łożysko się nie podniosło, nadal jest przodujące. W związku z tym mam na siebie uważać, leżeć nie muszę cały czas, ale zakaz dźwigania. Jak za miesiąc się okaże, że nic się w tej kwestii nie zmieniło to kładzie mnie do szpitala, podają mi sterydy na rozwój płuc u małej i wypuszczą do domu, żeby w razie krwawienia mogli mnie z biegu ścinać choćby w 7 miesiącu i dziecko miało szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Może być też tak, że donoszę do terminu i nie będę krwawić, ale lekarz woli dmuchać na zimne, niż miałabym stracić Maleństwo przez jego ryzykanctwo.

Jeśli chodzi o preparaty na wypadanie włosów to mój mąż ma przetestowane szampon Novoxidyl oraz Loxon 5% (dostał bez recepty). Stosuje ten szampon raz w tygodniu, a Loxonem psika się po każdym myciu włosów. Niby przez rok trzeba stosować taką kurację, żeby przyniosła efekty. On jak na razie stosuje niecałe pół roku i jest rewelacja. Chyba w młodości nie miał takich włosów, jak teraz a naprawdę zaczynał już łysieć, mimo 30 na karku - dopiero kilka osób już mu mówiło, że jakoś mu włosów przybyło, więc efekty są widoczne!
I dobrze ze lekarz tak postanowil, bedzie dobrze musi.
Ja w piatek mam wizyte i bedziemy umawiac sie wlasnie na podanie sterydu wiec szpital mnie nie ominie, mowila ginka cos o 27 tyg wiec zaraz po swietach
__________________
Mężuś od 15. XII.2012r







Co serce pokochało, rozum nigdy nie wymaże ...
25.03.14
elinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 22:42   #158
Fischerka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 265
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez elinka21 Pokaż wiadomość
I dobrze ze lekarz tak postanowil, bedzie dobrze musi.
Ja w piatek mam wizyte i bedziemy umawiac sie wlasnie na podanie sterydu wiec szpital mnie nie ominie, mowila ginka cos o 27 tyg wiec zaraz po swietach
A więc nie jestem sama... damy radę!!!
Fischerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 23:19   #159
caarolinkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 22
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Ale pędzicie z tymi postami! Witam się dopiero w nowej części

Fischereka gratuluję udanej wizyty i cieszę się, że córcia zdrowa. Pewnie się trochę martwisz tym lożyskiem, ale głowa do góry, jeszcze jest szansa, że się podniesie Dobrze, że lekarz konkretny i ogarnięty, przynajmniej wiesz, jak to wszystko będzie przebiegać...

Dziewczyny, zastanawiałam się ostatnio nad wyborem szpitala do porodu - nawet nie tyle kierując się opiniami, co zasadami tam panującymi (możliwość porodu rodzinnego, dostępne znieczulenia, czy dziecko jest po porodzie ze mną w pokoju, jak wyglądają odwiedziny, itp... ). I tak trafiłam na przydatną stronkę, gdzie są zebrane wszystkie takie informacje. Wrzucam link, może Wam też się przyda

A z tym głaskaniem brzucha to tak serio? Bo ja to głaskam na okrągło...
caarolinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 00:06   #160
kindo7
Raczkowanie
 
Avatar kindo7
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
koniecznie daj znać, tez mnie to dotyczy echhhh.... Jeszcze w przyszłym tyg wyjdzie mi pewnie cukrzyca i będzie komplet

Aviskowa i jak tam?
Dam znac na pewno, ale ide dopiero jutro wieczorem.

Aviskowa gratuluje!

---------- Dopisano o 01:06 ---------- Poprzedni post napisano o 00:58 ----------

Fiszerka tez gratuluje zdrowej corci!
A lozyskiem sie nie martw i ufaj lekarzowi, bo faktycznie brzmi rozsadnie!
Dobrej nocy!
kindo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 05:34   #161
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

A Wy spania w nocy nie macie?
Moje dziecie poza brzuchem nie chcialo dzis do nas przyjsc w nocy wiec mialam pobudke przed 6 i bawimy sie klockami.
Wiecie,ze juz nie wstaje w nocy na siku? Nawet jak sie Mloda troche wiercila i do Niej zagladalam o 2 wnocy,to nie mialam potrzeby... czyzby mi sie uspokoilo na chwile?

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------

Fischerka gratki po,wizycie. Grunt,ze corcia zdrowa a lozysko to juz teraz nie,taki wielki problem. I tak jak,dziewczyny pisza-lekarz o Was dba i wie co,robic wiec bedzie dobrze
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:32   #162
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez elinka21 Pokaż wiadomość
No mam mam na 20:45 dopiero, wiesz ze ginka sie wczasuje
A no wiem

Ale tak pozno ja zawsze chodze ok. 17. Chociaz i tak zwykle czekam z godzine


Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy też macie takie problem z oddychaniem? Czasem mam wrażenie, że mi serce nie wyrabia...
Ja tylko jak duzo schodow pokonuje


Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
mnie te ciążowe kompletnie nie przekonują... z 70 na 80 B wieć bez szału... chociaz moze brafiterka by mi C dała :P ja sie nie znam
Moze nawet wiecej niz C, a mniej w obwodzie


Cytat:
Napisane przez niezalogowana Pokaż wiadomość
po karmieniu rozmiar wrócił do 70A i była załamana, bo jej się większe spodobały teraz planuje drugie dziecko
Mi sie wieksze nie podobaja chce male


Cytat:
Napisane przez Sikorka0204 Pokaż wiadomość
Bo ja tak w B się cisnęłam a okazało się, że F mam
Tez kiedys w 75B chadzalam mam przyjaciolke, ktora nie da sobie wytlumaczyc, ze na oko (moje) ma z 60F-G i nadal cisnie sie w 75B


Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
coz ja u brafiterki tez nigdy nie bylam xD ale plaska plaska nie jestem cos tam mam:P kupowalam staniki w h&m bo jakos je polubilam i tam niestety 75A;D teraz sa pelniejsze ale bez szalu:P
To polecam isc


Cytat:
Napisane przez MistrzyniSprzecznosci Pokaż wiadomość
Ja przed ciążą używałam Revitalashes i bardzo mi urosły rzęsy ale podobno w ciąży nie można używać takich odżywek, nie wiem ile w tym prawdy.
Nie mozna... na przyszlosc, zamiast RL polecam Xlash - sklad o niebo lepszy, a i troszke taniej


Cytat:
Napisane przez onagory Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja wiem że do porodu mamy kawałek czasu jeszcze ale się zastanawiam czy zabieracie na porodówkę kogoś bliskiego tż ,mamę ,siostrę ,teściową czy jakąś przyjaciółkę a może same się wybieracie ??
Chyba wezme Tz, ale jeszcze sie namyslam nikogo innego nie planuje, bo jestem zbyt nerwowa


Cytat:
Napisane przez Aviskowa Pokaż wiadomość
Dziękuje za trzymanie kciuków.
Będę miała Córeczkę.
Waży 684 g, czyli idealnie co do tygodnia i dnia ciąży.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z płci i z tego, że jest zdrowa.
Super, gratulacje


Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Ja juz tak poszalalam z aukcjami dla Hani,ze zaczyna sie ciezko z kasa robic a pieniadze z zusu pewnie dopiero po swietach beda...
A to ja myslalam, ze jak pojde na zwolnienie to normalnie jak wyplate kase dostane nigdy nie bylam to nie wiem


Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Ja się prawie nie smaruje. Jakoś wierzę, że jak coś wyjdzie to zejdzie z czasem.

No niestety, rozstepy moga zjasniec, ale nikle szanse na pozbycie sie tego calkowicie mam tylko nadzieje, ze na brzuchu miec nie bede, bo chcialabym jeszcze w stroju dwuczesciowym wystapic


Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
hej, jestem - wróciłam po wizycie, zjadłam kolację i już Wam piszę co i jak a więc wiadomości są i dobre i złe. Dobre takie, że Zosia nadal jest Zosią i mogę kupować sukienki poza tym jest zdrowa, waży 550g, tylko już drugi miesiąc twarz zasłaniała i nie idzie sprawdzić wargi zajęczej między innymi. Doktorek mnie lekko uderzył w brzuszek, żeby ją skłonić do jakiegoś ruchu, ale gdzie tam, dobrze jej z ręką przy twarzy. Szyjkę mam długą na 4,7cm, więc też ok. No a teraz gorzej. Moje łożysko się nie podniosło, nadal jest przodujące. W związku z tym mam na siebie uważać, leżeć nie muszę cały czas, ale zakaz dźwigania. Jak za miesiąc się okaże, że nic się w tej kwestii nie zmieniło to kładzie mnie do szpitala, podają mi sterydy na rozwój płuc u małej i wypuszczą do domu, żeby w razie krwawienia mogli mnie z biegu ścinać choćby w 7 miesiącu i dziecko miało szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Może być też tak, że donoszę do terminu i nie będę krwawić, ale lekarz woli dmuchać na zimne, niż miałabym stracić Maleństwo przez jego ryzykanctwo.
To dobry lekarz bedzie dobrze.


Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
A Wy spania w nocy nie macie?
Moje dziecie poza brzuchem nie chcialo dzis do nas przyjsc w nocy wiec mialam pobudke przed 6 i bawimy sie klockami.
Wiecie,ze juz nie wstaje w nocy na siku? Nawet jak sie Mloda troche wiercila i do Niej zagladalam o 2 wnocy,to nie mialam potrzeby... czyzby mi sie uspokoilo na chwile?
Ja tez ostatnie kilka dni nie wstaje w nocy
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:54   #163
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
A no wiem

Ale tak pozno ja zawsze chodze ok. 17. Chociaz i tak zwykle czekam z godzine




Ja tylko jak duzo schodow pokonuje




Moze nawet wiecej niz C, a mniej w obwodzie




Mi sie wieksze nie podobaja chce male




Tez kiedys w 75B chadzalam mam przyjaciolke, ktora nie da sobie wytlumaczyc, ze na oko (moje) ma z 60F-G i nadal cisnie sie w 75B




To polecam isc




Nie mozna... na przyszlosc, zamiast RL polecam Xlash - sklad o niebo lepszy, a i troszke taniej




Chyba wezme Tz, ale jeszcze sie namyslam nikogo innego nie planuje, bo jestem zbyt nerwowa




Super, gratulacje




A to ja myslalam, ze jak pojde na zwolnienie to normalnie jak wyplate kase dostane nigdy nie bylam to nie wiem





No niestety, rozstepy moga zjasniec, ale nikle szanse na pozbycie sie tego calkowicie mam tylko nadzieje, ze na brzuchu miec nie bede, bo chcialabym jeszcze w stroju dwuczesciowym wystapic




To dobry lekarz bedzie dobrze.




Ja tez ostatnie kilka dni nie wstaje w nocy
Jak pojdziesz na zwolnienie,to pierwsza wyplate dostanoesz od zakladu pracy. Potem przy malym zakladzie pracy za zwolnienie placi ZUS i ma 30dni na wyplacenie swiadczenia od dostarczenia zwolnienia. No i oni raczej placa na sam koniec tego czasu...a jak pracujesz w zakladzie,ktorry zatrudnia bodajze wwiecej niz 10osob,to placi zaklad pracy a zus mu zzwraca pieniadze
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:56   #164
natetitka
Zadomowienie
 
Avatar natetitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 414
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

mademoiselle betti jak Twoja firma zatrudnia ponad 20 pracowników to dostaniesz od nich przelew jak pensję, jak zakład mniejszy to wtedy są te cyrki z zusem
__________________
Kobieta i facet w jednej gotowali kuchni
Dwóch ziarnek pieprzu brakuje do kłótni


FB


_________________________ ___

moje nowe uzależnienie surówka
natetitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 06:58   #165
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

O,czyli jednak 20,osob... tak mi switalo alenie bylam pewna

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

No i jakos nie moge narzekac,bo moja ksiegowa dostarcza szybko te zwolnienia do zusu wiec z reguly do 5 kazdego miesiaca mam kase...
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:09   #166
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Jak pojdziesz na zwolnienie,to pierwsza wyplate dostanoesz od zakladu pracy. Potem przy malym zakladzie pracy za zwolnienie placi ZUS i ma 30dni na wyplacenie swiadczenia od dostarczenia zwolnienia. No i oni raczej placa na sam koniec tego czasu...a jak pracujesz w zakladzie,ktorry zatrudnia bodajze wwiecej niz 10osob,to placi zaklad pracy a zus mu zzwraca pieniadze


Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
mademoiselle betti jak Twoja firma zatrudnia ponad 20 pracowników to dostaniesz od nich przelew jak pensję, jak zakład mniejszy to wtedy są te cyrki z zusem
O dziekuje moja przychodnia zatrudnia zdecydowanie wiecej niz 20 osob, wiec spoko


Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
No i jakos nie moge narzekac,bo moja ksiegowa dostarcza szybko te zwolnienia do zusu wiec z reguly do 5 kazdego miesiaca mam kase...
Moja ksiegowa to moja dobra kolezanka, wiec jakby co to tez nie bedzie problemu
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:20   #167
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
. Moje łożysko się nie podniosło, nadal jest przodujące. W związku z tym mam na siebie uważać, leżeć nie muszę cały czas, ale zakaz dźwigania. Jak za miesiąc się okaże, że nic się w tej kwestii nie zmieniło to kładzie mnie do szpitala, podają mi sterydy na rozwój płuc u małej i wypuszczą do domu, żeby w razie krwawienia mogli mnie z biegu ścinać choćby w 7 miesiącu i dziecko miało szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Może być też tak, że donoszę do terminu i nie będę krwawić, ale lekarz woli dmuchać na zimne, niż miałabym stracić Maleństwo przez jego ryzykanctwo.
Fischerka nie martw się tylko łożyskiem. Ten mój ginek, który właśnie wykrył wadę nerki u Bartusia (z czego wnioskuję, że jest dobrym ginem :P) to mi mówił, że do 28 tygodnia jeszcze ma się prawo podnieść. Leż dużo, odpoczywaj przez ten miesiąc.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:25   #168
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

dzien dobry ja nie spie od 6 bo mlody tak sie zaczal rozpychac ze nie dalo rady spac.. a brzuch to mialam w roznych ksztaltach oO.
Co do ZUS to polecam zalozyc sobie konto na ZUS i tam zawsze jak ZUS podejmie decyzje co do wyplaty swiadczenia to pisza kiedy decyzja kwote i kiedy przelew bedzie
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:26   #169
jesuismagnifique
Raczkowanie
 
Avatar jesuismagnifique
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 307
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

ja czytalam dużo o łożysku, to jednej się w 33tc podniosło praktycznie z dnia na dzień (mój gin mówi że są szanse zawsze do końca ciąży, ale środki ostrożności zawsze muszą jakieś być)

cicha a gdzie te decyzje się dokladnie tam sprawdza? mam konto ale nie umiem tego wyszukac?
jesuismagnifique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:33   #170
Gazela TV
Raczkowanie
 
Avatar Gazela TV
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 253
Send a message via Skype™ to Gazela TV
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Fischerka Pokaż wiadomość
hej, jestem - wróciłam po wizycie, zjadłam kolację i już Wam piszę co i jak a więc wiadomości są i dobre i złe. Dobre takie, że Zosia nadal jest Zosią i mogę kupować sukienki poza tym jest zdrowa, waży 550g, tylko już drugi miesiąc twarz zasłaniała i nie idzie sprawdzić wargi zajęczej między innymi. Doktorek mnie lekko uderzył w brzuszek, żeby ją skłonić do jakiegoś ruchu, ale gdzie tam, dobrze jej z ręką przy twarzy. Szyjkę mam długą na 4,7cm, więc też ok. No a teraz gorzej. Moje łożysko się nie podniosło, nadal jest przodujące. W związku z tym mam na siebie uważać, leżeć nie muszę cały czas, ale zakaz dźwigania. Jak za miesiąc się okaże, że nic się w tej kwestii nie zmieniło to kładzie mnie do szpitala, podają mi sterydy na rozwój płuc u małej i wypuszczą do domu, żeby w razie krwawienia mogli mnie z biegu ścinać choćby w 7 miesiącu i dziecko miało szanse na przeżycie i zdrowy rozwój. Może być też tak, że donoszę do terminu i nie będę krwawić, ale lekarz woli dmuchać na zimne, niż miałabym stracić Maleństwo przez jego ryzykanctwo.
Będzie dobrze! Dobrze, że lekarz o Ciebie tak dba
Gazela TV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:38   #171
cicha1990
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 975
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez jesuismagnifique Pokaż wiadomość
ja czytalam dużo o łożysku, to jednej się w 33tc podniosło praktycznie z dnia na dzień (mój gin mówi że są szanse zawsze do końca ciąży, ale środki ostrożności zawsze muszą jakieś być)

cicha a gdzie te decyzje się dokladnie tam sprawdza? mam konto ale nie umiem tego wyszukac?
wchodzisz w zasilki i jesli decyzja jest podjeta to tam bedzie widnialo a jesli decyzji jeszcze nie4 podjeli to niestety nadal musisz zerkac co jakis czas
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (114,8 KB, 19 załadowań)
__________________
niunio szalejacy w brzuszkuhttps://www.youtube.com/watch?v=fozUVyMwbxk
cicha1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:45   #172
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cześć
U nas dziś pobudka o 7:00 ; ale za to zapowiada się kolejny piękny dzień

Cytat:
Napisane przez cicha1990 Pokaż wiadomość
Co do ZUS to polecam zalozyc sobie konto na ZUS i tam zawsze jak ZUS podejmie decyzje co do wyplaty swiadczenia to pisza kiedy decyzja kwote i kiedy przelew bedzie
Ja również korzystam z konta na pue i jestem bardzo zadowolona
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:55   #173
Gazela TV
Raczkowanie
 
Avatar Gazela TV
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 253
Send a message via Skype™ to Gazela TV
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Już po śniadaniu i porannej lekturze

Polecam artykuł:
http://zwierciadlo.pl/2015/psycholog...3-fakty-i-mity

I miłego dnia życzę!
Gazela TV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:55   #174
Truskawka31
Rozeznanie
 
Avatar Truskawka31
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 562
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Aviskowa Pokaż wiadomość
Dziękuje za trzymanie kciuków.
Będę miała Córeczkę.
Waży 684 g, czyli idealnie co do tygodnia i dnia ciąży.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z płci i z tego, że jest zdrowa.
Kolejna dziewuszka Cudnie
Truskawka31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 07:58   #175
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez onagory Pokaż wiadomość
Trzymamy bardzo mocno kciuki


Dziewczyny ja wiem że do porodu mamy kawałek czasu jeszcze ale się zastanawiam czy zabieracie na porodówkę kogoś bliskiego tż ,mamę ,siostrę ,teściową czy jakąś przyjaciółkę a może same się wybieracie ??
ja bede miec cc wiec towarzystwa nie planuje.... chyba że dzieć sam sie zdecyduje przyjsc na swiat (ale tego bym nie chciała )
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 08:02   #176
Truskawka31
Rozeznanie
 
Avatar Truskawka31
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 562
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez gkatarzynka Pokaż wiadomość
Jak pojdziesz na zwolnienie,to pierwsza wyplate dostanoesz od zakladu pracy. Potem przy malym zakladzie pracy za zwolnienie placi ZUS i ma 30dni na wyplacenie swiadczenia od dostarczenia zwolnienia. No i oni raczej placa na sam koniec tego czasu...a jak pracujesz w zakladzie,ktorry zatrudnia bodajze wwiecej niz 10osob,to placi zaklad pracy a zus mu zzwraca pieniadze
U mnie w firmie zatrudnionych jest mniej niż 20 osób, a chcę iść na zwolnienie od 20 kwietnia, wówczas chyba za kwiecień otrzymam kasę od pracodawcy. A potem wkroczy ZUS za maj, czerwiec i kawałek lipca...
Truskawka31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 08:02   #177
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez Aviskowa Pokaż wiadomość
Dziękuje za trzymanie kciuków.
Będę miała Córeczkę.
Waży 684 g, czyli idealnie co do tygodnia i dnia ciąży.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi z płci i z tego, że jest zdrowa.
świetnie !!!! gratulacje
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 08:05   #178
Truskawka31
Rozeznanie
 
Avatar Truskawka31
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 562
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Ja napewno chcę, żeby był mąż i właściwie na tym bym poprzestała. Kocham swoją rodzinę, ale wolałabym, żeby byli w domach, a o porodzie dowiedzieli się dopiero po wszystkim... Nie lubię tłumów, ogólnego stresu. Jestem bardzo zadaniowa i najlepiej funkcjonuję w sytuacjach stresujących solo - tylko i wyłącznie. Potrafię się skupić i wiem, że mogę liczyć tylko na siebie.
Truskawka31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 08:06   #179
ja_dalia
Wtajemniczenie
 
Avatar ja_dalia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 228
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez natetitka Pokaż wiadomość
Pewnie tak, ja już tyle rzeczy czytałam, słyszałam o ciąży, że tylko kwintesencję pamiętam heh w 1c to czytałam te wszystkie m jak mama, poradniki tydzień po tygodniu, byłam ekspertem a na mojego tż w rodzinie mówili ginekolog samouk w żartach, teraz pozapominaliśmy to wszystko
__________________
Czas biegnie szybko

Daniel Fasolek w drodze

ja_dalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-18, 08:08   #180
fuertka88
Rozeznanie
 
Avatar fuertka88
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie Lipcowe 2015, cz.3 :)

Cytat:
Napisane przez ja_dalia Pokaż wiadomość
ja bede miec cc wiec towarzystwa nie planuje.... chyba że dzieć sam sie zdecyduje przyjsc na swiat (ale tego bym nie chciała )
Ja na 90% też; ale mąż będzie czekał na porodówce pod salą cięć Jak mnie będą szyć to on będzie przy maluszkach - ważenie, mierzenie itd.; może uda mu się kangurować
__________________
28.10 - II kreseczki
05.12 - 2 serduszka
20.01 - Córeczki
28.01 - Pierwsze ruchy

16.05 - 32t1d/40
Nasze 1860g i 1810g szczęścia


fuertka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-26 09:16:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.