pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 15:56   #1
cherry xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7

pomocy


Hej.
Jezeli zle umiescilam temat to prosze o przeiesienie, gdyz jestem tu nowa.
Mam problem, od niedawna maluje sie na codzien, jednak chyba robie cos nie tak. Nakladam podklad Rimmel New Stay Matte (ten nowy z bawełną) jednak brwi zmieniaja mi kolor. Robia sie brazowo-rude. Tak samo z linia włosów. Gromadzi sie tak duza warstwa podkladu. A gdy pod oczy nakladam korektor MaxFacor Mastertouch Under-eye Concealer tak jakby załamuje sie mi zmarszczach ten preparat i zamiast tuszowac mi te (dosc male ale jednak sa) zmarszczki uwydatnia mi je.
cherry xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 22:19   #2
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: pomocy

jeśli chodzi o brwi i linię gdzie zaczynają się włosy to tak z brwi zawsze wycieraj patyczkiem kosmetycznym podkład bo to sztucznie wygląda.. jeśli chodzi o linię gdzie zaczynają się włosy to pędzelkiem lekko rozcieraj tą linię jeśli efekt będzie słaby spróbuj delikatnie wytrzeć podkład na tej linii. co do korektora wypróbuj korektor bądź kamuflaż w odcieniu żółtym i nakładaj go właśnie pod oko jeśli masz worki pod oczami
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:53   #3
Idril
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
Dot.: pomocy

Ja mam cienie pod oczami i drobniutkie zmarszczki i korektor tez mi się tam zbieral i wygladał nieladnie. Tylko, że chyba korektor nie ma jak ukryć zmarszczek, przecież nie wyprostuje załamań na powierzchni skóry Ja korektora nie nakładam na zmarszczki tylko na sińce i nic juz się nie zbiera
Idril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 14:22   #4
hamtaros
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 20
Dot.: pomocy

Cytat:
Napisane przez Idril Pokaż wiadomość
Tylko, że chyba korektor nie ma jak ukryć zmarszczek, przecież nie wyprostuje załamań na powierzchni skóry Ja korektora nie nakładam na zmarszczki tylko na sińce i nic juz się nie zbiera
Zawsze myslalam ze korektor ma tuszowac zmarszczki...
hamtaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 16:00   #5
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: pomocy

Cytat:
Napisane przez hamtaros Pokaż wiadomość
Zawsze myslalam ze korektor ma tuszowac zmarszczki...
korektor pod oczy tuszuje since i drobne zmarszczki mimiczne - zolty tuszuje since, a rozswietlajacy zmarszczki bo odbija swiatlo od nierownosci skory... dzieki Bogu mozna dostac 'dwa w jednym' np w inglocie czy z L`Oreala (nie wiem czy te drugie jeszcze sa w sklepach)

cienie tuszuje tez rozowy korektor... ja polecam paletke korektorow z essence masz tam zielony na czerwone przebarwienia, rozowy na niebieskie i pod oczy oraz brazowo zolty na cala reszte ja osobiscie mieszam roz z zielonym i nakladam pod oczka co daje bardzo jasny kolor, rozswietlenie i fajne krycie
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:01   #6
hamtaros
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 20
Dot.: pomocy

Fajnie wiedziec, nie spodziewałabym się. A co do problemu Cherry Sarah22 ma racje?
hamtaros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 17:45   #7
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: pomocy

pytasz o zabrudzenie podkladem? nie jestem pewna czy to to co sobie wyobrazam ale: ja brwi 'robie' po nalozeniu podkladu -czesze, nakladam wosk i cien i czesze jeszcze raz, wiec nalot znika, jesli tego nie robie bo makijaz mam minimalny to czesze brwi i nakladam clear mascare... onne wyjscie to przetarcie wacikiem jak pisze sarah... co do linii wlosow wydaje mi sie, ze problem jest w technice nakladania bo nawet jak naklada sie palcami powinna 'wychamowac' ok 1-0.5cm przed linia wlosow i reszte rozetrzec to po 1 po 2 podklad powinien byc tak dobrany ze nie ma prawa sie odciac w ostry sposob nawet jak gwaltownie sie konczy z dziwnych powodow lub jest nagromadzony - takie jest moje zdanie ale zaznaczam ze makijazyta nie jestem
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 13:36   #8
cherry xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7
Dot.: pomocy

Moze jestem dziwna ale skore na twarzy mam ciemniejsza niz skore glowy
cherry xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 14:36   #9
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: pomocy

bo skóra głowy się nie opala każdy tak ma.

Brwi i linię włosów masz rudawą, bo zebrał się tam podkład. Zamiast przylgnąć do skóry osadza się na włoskach. wystarczy je przeczesać i jest ok, tak jak pisała wcześniej smileofangel

Wg. mnie nakładasz za dużo korektora, dlatego tak się Tobie robi. Nałóż go mniej albo zmień na lżejszym Problemem może być też technika nakładania

I jeszcze jedna uwaga do podkładu. U mnie on strasznie ciemniał na twarzy, więc pewnie to też może powodować część problemów z makijażem
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:08.