podziekowanie-brak Taty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 17:34   #1
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294

podziekowanie-brak Taty


Witam, mam duży problem z podziękowaniem dla rodziców. Nie chodzi o to co kupić ale ile.
Mój TŻ nie ma ojca. Na wszystkich weselach na jakich byłam, prezenty dawano rodzicom jako parze. Zazwyczaj były po dwa kosze, dla rodzciów pani młodej i pana młodego.
Co w przypadku gdy nie ma jednego z rodziców? Dać "trzy" prezenty? Żeby każdy coś dostał? Czy dać dwa i złożyć je na ręce Mam, ale wtedy jak Tata by tak stał z pustymi to nie wyglądało by to dziwnie?
Może miałyście podobne sytuacje, jak z nich wybrnęłyście? Proszę o radę bo do ślubu już nie daleko a ja nadal nie wiem czy kupić każdemu osobny czy dwa prezenty?
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 17:58   #2
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: podziekowanie-brak Taty

my zrobiliśmy jedno pudło dla mamy i taty i jedno dla teściowej, pudła były dokładnie tak samo wyposażone - nikt nie narzekał rodzice odebrali je razem, a potem były przytulańce

kwiaty też dostały tylko mama i teściowa :P (to już na weselu, bo prezenty wręczaliśmy po błogosławieństwie)
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:06   #3
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: podziekowanie-brak Taty

ja też nie mam taty i jakoś nigdy nawet nie pomyślałam, że będzie to jakieś problemowe rodzicom tż wręczymy jeden prezent/bukiet a mojej mamie drugi i planuję też podziękować moim dziadkom bo oni właściwie są dla mnie jak drudzy rodzice, myślę że wszyscy to zrozumieją ale nie wiem czy to będzie podczas wesela bo my planujemy podziękowania w formie teledysku
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:16   #4
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: podziekowanie-brak Taty

kurcze a mi się ciągle wydawało, że na tym środku sali jak się już stoi i daje to tak strasznie to widać, że np dostają kobiety a jeden mężczyzna tak z pustymi w sumie rękami.
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:29   #5
existence
Zakorzenienie
 
Avatar existence
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 24 046
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Cytat:
Napisane przez simple9 Pokaż wiadomość
kurcze a mi się ciągle wydawało, że na tym środku sali jak się już stoi i daje to tak strasznie to widać, że np dostają kobiety a jeden mężczyzna tak z pustymi w sumie rękami.
szczerze to ja mam wrażenie, że goście na to szczególnej uwagi nawet nie zwracają
__________________
06.06.2015
Okruch
existence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:37   #6
pejlin
Wtajemniczenie
 
Avatar pejlin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 258
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Cytat:
Napisane przez thidien Pokaż wiadomość
my zrobiliśmy jedno pudło dla mamy i taty i jedno dla teściowej, pudła były dokładnie tak samo wyposażone - nikt nie narzekał rodzice odebrali je razem, a potem były przytulańce

kwiaty też dostały tylko mama i teściowa :P (to już na weselu, bo prezenty wręczaliśmy po błogosławieństwie)
A tak z ciekawości to co mieliście w tych pudłach włożone ?


No i ogólnie u nas też brak taty TŻ od wielu lat i nie widzimy w tym problemu
pejlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 18:52   #7
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Cytat:
Napisane przez pejlin Pokaż wiadomość
A tak z ciekawości to co mieliście w tych pudłach włożone ?
ramki "Kochanym rodzicom", "Kochanej mamie" http://sklep-slubny.venarti.pl/slubn...mion-r001.html, czekoladki, po flaszce weselnej i zrobione na colorland.pl fotoksiążki ze zdjeciami rodziców i naszymi

hehe a wiecie jak pieknie wygląda meżczyzna w środku, a obok niego dwie kobiety?? nie ma się czym przejmować goście i tak zapewne znają waszą sytuację i naprawdę problemu nie ma
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 00:05   #8
namisek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar namisek1990
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2 690
GG do namisek1990
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Mam taką samą sytuację jak Ty (mój TŻ też nie ma taty, straciliśmy go kilka miesięcy temu). Dziękuję, że poruszyłaś temat, ja również przy tym skorzystałam. Jestem przychylna dla pomysłu dwóch pudeł: jedno dla mamy i taty a drugie dla teściowej.
__________________
Szalona żona i matka wariatka
namisek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 06:49   #9
Ad rem
Zadomowienie
 
Avatar Ad rem
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Ja również mam ten 'problem' - choć dla mnie nie jest on taki znaczący, bo już dawno zaplanowałam jak to będzie wyglądało.. Rodzice mojego TŻ dostaną kwiaty i prezent - żeby nikt nie stał z pustymi rękami to kwiaty dla teściowej, prezent dla teścia, a moja mama po prostu zgarnie podwójną pulę Osobiście nie widzę w tym nic niestosownego, mama przez ostatnie kilkanaście lat starała się zastąpić mi tatę więc należy jej się "podwójny" prezent!
__________________
You're mad. Bonkers. Off your head... but I'll tell you a secret... all of the best people are.

30.08.2014
Nasz Dzień

Ad rem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 08:58   #10
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Cytat:
Napisane przez Ad rem Pokaż wiadomość
Ja również mam ten 'problem' - choć dla mnie nie jest on taki znaczący, bo już dawno zaplanowałam jak to będzie wyglądało.. Rodzice mojego TŻ dostaną kwiaty i prezent - żeby nikt nie stał z pustymi rękami to kwiaty dla teściowej, prezent dla teścia, a moja mama po prostu zgarnie podwójną pulę Osobiście nie widzę w tym nic niestosownego, mama przez ostatnie kilkanaście lat starała się zastąpić mi tatę więc należy jej się "podwójny" prezent!
o też jakieś rozwiązanie to jest
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:16   #11
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Też nie mam taty i nigdy nie myślałam, że to może być jakiś problem przy podziękowaniach. Do tej pory myśleliśmy o trzech koszach z prezentami - dwa dla rodziców TŻ i jeden dla mojej Mamy.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 10:23   #12
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: podziekowanie-brak Taty

U nas jest sytuacja bardzo podobna, z tą różnicą, że zarówno ja jak i Tż nie mamy ojców.... Niestety obydwaj już jakiś czas temu zmarli. Także podziękujemy samym mamom w formie kwiatów i piosenki. Moja siostra była przy grobie taty w dzień ślubu (w sukni ślubnej) zanieść znicze i kwiaty. Wszystko to jest na filmie i zawsze jak to oglądam, to ryczę ;( U nas tak nie będzie, ponieważ ja i Tż mieszkamy od siebie w odległości 75 km i nie jesteśmy w stanie odwiedzić dwóch cmentarzy. Zrobimy to dzień wcześniej po prostu.
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:33   #13
elffirka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 874
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Ja nie mam mamy od 9 lat, ale mój tato ożenił się po raz drugi i macocha jest dla mnie prawie jak matka. Wiadomo, że mi jej nie zastąpi ale postanowiłam, że Ona też ma wyjść jak wołali rodziców. Kiedy tańczyliśmy czułam, że mama jest przy mnie i łzy kręciły mi síę w oczach. U mamy byłam na cmentarzu z kwiatami i zniczem.
elffirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:37   #14
Ad rem
Zadomowienie
 
Avatar Ad rem
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Samo podziękowanie to nie problem, bardziej smuci mnie fakt, że tato nie odprowadzi mnie do ołtarza, dlatego zdecydowaliśmy z TŻ, że wejdziemy do kościoła razem
__________________
You're mad. Bonkers. Off your head... but I'll tell you a secret... all of the best people are.

30.08.2014
Nasz Dzień

Ad rem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 10:05   #15
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: podziekowanie-brak Taty

u mnie nie było podziękowań, tata męża zginął na 1,5 miesiąca przed ślubem. Rany były zbyt świeże aby ruszać tę delikatną strefę.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 22:23   #16
kzb1
Zakorzenienie
 
Avatar kzb1
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 657
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Ja też nie wiem jak ugryźć ten problem podziękowań, bo ja mam swoim za co dziękować. Tż szczerze mówiąc - nie bardzo... Poza tym mnie i przyszłą teściową cechuje wzajemna niechęć i nie wyobrażam sobie, że miałabym z nią tancować w kółeczko do "Cudownych rodziców mam"...
kzb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 09:30   #17
Gajaa
Zakorzenienie
 
Avatar Gajaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 468
GG do Gajaa
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Myśmy mieli kombosa. Mąż nie utrzymuje kontaktów z ojcem, a ja z kolei mam komplet rodziców i (już teraz świętej pamięci) babunię, która była jak druga mama. W efekcie i po długich naradach kupiliśmy dwa kosze kwiatowe (dla mojej mamy i babci, które nam pomagały w przygotowaniach i usamodzielnianiu się etc etc), a dla mojego taty flacha. Mama TŻta nie dostała nic, bo TŻ nie czuł takiej potrzeby (zresztą ona dzika jest, więc się nie przejęła). Nie było podziękowań na sali, bo zapomnieliśmy (nie było też wesela, więc można było zapomnieć ). Rozwoziliśmy prezenty dzień po slubie
Gajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 19:27   #18
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: podziekowanie-brak Taty

ja mam podobny problem...tzn mamy oboje rodziców, jednak ojciec TŻ ma nową rodzinę. niezręczna sytuacja. nie wiem jak maja wyglądać podziękowania...tymbardzi ej że ojciec w ogole nie wychowywał TŻ i nie ma mu za co dziękować...
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 21:09   #19
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: podziekowanie-brak Taty

ja nie robiłam podziękowań.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 22:01   #20
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Cytat:
Napisane przez martuha20 Pokaż wiadomość
ja mam podobny problem...tzn mamy oboje rodziców, jednak ojciec TŻ ma nową rodzinę. niezręczna sytuacja. nie wiem jak maja wyglądać podziękowania...tymbardzi ej że ojciec w ogole nie wychowywał TŻ i nie ma mu za co dziękować...
o kurde to dopiero problem :/
a zapraszacie go na wesele?
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 19:34   #21
martuha20
Rozeznanie
 
Avatar martuha20
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 689
Dot.: podziekowanie-brak Taty

tak zapraszamy. bo mamy z nim kontakt, średni, ale widujemy się co jakiś czas.
ale chyba po prostu zrezygnujemy z podziękowań...i podziekujemy dziadkom i mamom na następny dzień i tyle...
__________________

Maniaczka Yankee Candle

Jestem kierowcą
martuha20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:57   #22
simple9
Raczkowanie
 
Avatar simple9
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 294
Dot.: podziekowanie-brak Taty

jestem już po ślubie i weselu i w końcu zdecydowałam się dać jednak trzy prezenty a dokładnie trzy małe kosze z upominkami w środku w sumie fajnie to wyszło i każdy był zadowolony tz wszyscy rodzice na pewno
simple9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 22:09   #23
Daria_Amelia
Raczkowanie
 
Avatar Daria_Amelia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 140
Dot.: podziekowanie-brak Taty

Odświeżam wątek bo mnie również nurtuje jak podziękować. Mojego ojca nie będzie na moim weselu, ale żyje ma się dobrze - jednak odmówił przyjścia i nie mamy za dobrych relacji. Więc będą rodzice TŻ i moja mama. I tak się zastanawiam jaką piosenkę wybrać aby aż tak bardzo nie ukazywała jak bardzo ma się cudownych rodziców bo w sumie to ja bardziej mam cudowną mamę a ojciec był bo był. No ale też nie chce krzywdzić teściów
Daria_Amelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-29 23:09:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.