wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-05, 11:10   #1
yennefer0
Przyczajenie
 
Avatar yennefer0
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 19
GG do yennefer0

wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę


Witam wszystkich uczę się w 2 klasie liceum, 22 maja kończę 18 lat. Niedawno dostałam propozycję od siostry, abym pod koniec maja pojechała razem z nią do Szwecji na zarobek. 28 maja jest już ustalona rada pedagogiczna czyli propozycje ocen byłyby wystawione. I teraz pytanie, gdybym miała jasną sytuację z ocenami to czy nie byłoby problemu abym rok szkolny zakończyła wcześniej? Czy dostałabym zgodę od dyrektora? Jednak miesiąc bez szkoły to jest dużo, na pewno ominie mnie kilka kartkówek i klasówek. Mam mieszane uczucia, chciałabym bardzo zarobić parę groszy dla siebie, jednak szkoła jest najważniejsza. Liczę na Wasze odpowiedzi
yennefer0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:12   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę

Cytat:
Napisane przez yennefer0 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich uczę się w 2 klasie liceum, 22 maja kończę 18 lat. Niedawno dostałam propozycję od siostry, abym pod koniec maja pojechała razem z nią do Szwecji na zarobek. 28 maja jest już ustalona rada pedagogiczna czyli propozycje ocen byłyby wystawione. I teraz pytanie, gdybym miała jasną sytuację z ocenami to czy nie byłoby problemu abym rok szkolny zakończyła wcześniej? Czy dostałabym zgodę od dyrektora? Jednak miesiąc bez szkoły to jest dużo, na pewno ominie mnie kilka kartkówek i klasówek. Mam mieszane uczucia, chciałabym bardzo zarobić parę groszy dla siebie, jednak szkoła jest najważniejsza. Liczę na Wasze odpowiedzi
Ale zdecyduj się - albo 28 maja rada pedagogiczna (w co nie wierzę, bo szkoła nie może zrobić rady klasyfikacyjnej miesiąc przed zakończeniem szkoły), albo w ciągu miesiąca jeszcze kartkówki z czego wynika poprzednie - rada na bank nie będzie 28 maja.

Pomijam, że takie pytanie to raczej do wychowawcy i z nim (nią) rozmawiaj
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 11:18   #3
yennefer0
Przyczajenie
 
Avatar yennefer0
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 19
GG do yennefer0
Dot.: wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;50103697]Ale zdecyduj się - albo 28 maja rada pedagogiczna (w co nie wierzę, bo szkoła nie może zrobić rady klasyfikacyjnej miesiąc przed zakończeniem szkoły), albo w ciągu miesiąca jeszcze kartkówki z czego wynika poprzednie - rada na bank nie będzie 28 maja.

Pomijam, że takie pytanie to raczej do wychowawcy i z nim (nią) rozmawiaj [/QUOTE]

przepraszam, pomyliłam się. 28 maja będzie wywiadówka, na której już będą wyczytywane propozycje ocen.
yennefer0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 14:53   #4
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Miesięczny wyjazd za granicę podczas roku szkolnego.

po pierwsze - dwie godziny temu założyłaś taki sam wątek.
po drugie - propozycje ocen to jeszcze nie oceny końcowe.
po trzecie - idź zapytaj w sekretariacie
po czwarte - próbowałaś pytać nauczycieli czy nie mieliby nic przeciwko miesięcznemu nieuczęszczaniu na lekcje?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 19:58   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Miesięczny wyjazd za granicę podczas roku szkolnego.

Łączę wątek z poprzednim, proszę o niezakładanie kolejnych
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:24   #6
petiteduce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 51
Dot.: wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę

Cytat:
Napisane przez yennefer0 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich uczę się w 2 klasie liceum, 22 maja kończę 18 lat. Niedawno dostałam propozycję od siostry, abym pod koniec maja pojechała razem z nią do Szwecji na zarobek. 28 maja jest już ustalona rada pedagogiczna czyli propozycje ocen byłyby wystawione. I teraz pytanie, gdybym miała jasną sytuację z ocenami to czy nie byłoby problemu abym rok szkolny zakończyła wcześniej? Czy dostałabym zgodę od dyrektora? Jednak miesiąc bez szkoły to jest dużo, na pewno ominie mnie kilka kartkówek i klasówek. Mam mieszane uczucia, chciałabym bardzo zarobić parę groszy dla siebie, jednak szkoła jest najważniejsza. Liczę na Wasze odpowiedzi
Miałam taką samą sytuację w drugiej liceum, tylko że wyjazd miałam mieć w połowie czerwca. Powiedziałam wychowawcy, że wyjeżdżam za granicę i po prostu nie będzie mnie na zakończeniu roku. Problemów nie robiła, świadectwo odebrałam we wrześniu. Myślę, że u Ciebie powinno być to samo, tym bardziej, że duża część osób czerwiec już sobie olewa i w ogóle nie chodzi do szkoły. A kartkówek i klasówek raczej nie będą już Wam robić tak dużo, bo pisać się nie chce, a sprawdzać nauczycielom tym bardziej Porozmawiaj z wychowawcą i zobacz jak on to widzi.
__________________

Matura '15

R: matematyka, angielski, geografia
petiteduce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 16:48   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę

Połowa czerwca to jednak nie koniec maja, zwłaszcza, że część szkół kwiecień-maj funkcjonuje ustawiona pod maturzystów. Szczerze, to zdziwiłabym się, jeśli to by tak bez problemu przeszło.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 18:56   #8
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: wcześniejsze zakończenie roku szkolnego z powodu wyjazdy za granicę

Ja radziłabym już teraz zacząć ustawiać się pewniej z ocenami. Ucz się żebyś potem przed wyjazdem nie miała problemu z zaliczeniami czy jakąś złą sytuacją z danego przedmiotu. No i absolutnie nie opuszczaj lekcji! Żeby nie mieć problemu z frekwencją. Już wcześniej powiedz o swoich planach wychowawcy. On będzie lepiej wiedział jak to jest w Twojej szkole. Sprawa na pewno spotka się z jakimiś utrudnieniami, ale myślę że raczej się uda wszystko załatwić.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-02 19:56:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:40.