Perfumy a nasz organizm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-04, 10:10   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Perfumy a nasz organizm


Interesuje sie perfumami od dawna, ale nie mam w ogole pojecia skad sie bierze to, ze jedne perfumy nam sie podobaja, a inne nie? To chyba nie moze byc wylacznie kwestia gustu. Wydaje mi sie, ze moze nasz organizm reaguje roznie na zapachy i stad nasze upodobania. Czy wiecie cos blizej na ten temat? Np. zdarza sie czesto, ze kobiety w ciazy zmieniaja zapachy na zupelnie inne niz te, ktorych dotychczas uzywaly. Mnie samej zdarzylo sie (choc nie bylam w ciazy), ze palalam wielka miloscia do Envy, a teraz nie moge ich nosic, bo mam mdlosci i generalnie zdarza mi sie "przestawiac" z zapachow na zapachy w roznym czasie.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:01   #2
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez ropuszka
Interesuje sie perfumami od dawna, ale nie mam w ogole pojecia skad sie bierze to, ze jedne perfumy nam sie podobaja, a inne nie? To chyba nie moze byc wylacznie kwestia gustu. Wydaje mi sie, ze moze nasz organizm reaguje roznie na zapachy i stad nasze upodobania. Czy wiecie cos blizej na ten temat? Np. zdarza sie czesto, ze kobiety w ciazy zmieniaja zapachy na zupelnie inne niz te, ktorych dotychczas uzywaly. Mnie samej zdarzylo sie (choc nie bylam w ciazy), ze palalam wielka miloscia do Envy, a teraz nie moge ich nosic, bo mam mdlosci i generalnie zdarza mi sie "przestawiac" z zapachow na zapachy w roznym czasie.
Myślę, że to chyba wypadkowa poziomu hormonów w naszym organiźmie + mieszanka głęboko zakorzenionych w naszej podświadomości wspomnień z dzieciństwa. Ja niedawno pisałam o tym, że cały czas zapach "różany" kojarzył mi się z morzem... Kiedy czułam ten zapach miałam przed oczami jasny piasek, muszle i morze.... byłam przekonana, że tak pachnie nad morzem. Widocznie coś miało taki różany zapach kiedy jako dziecko wyjeżdżałam nad morze. Sama byłam zdziwiona jak to do mnie dotarło. Hormony na pewno mają wpływ na nasz gust smakowo-powonieniowy, bo w końcu tylko tym tłumaczy się zmiany upodobań kulinarnych kobiet w ciąży. Ale chętnie posłuchałabym specjalisty co ma do powiedzenia...
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 19:53   #3
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez olcia7
Myślę, że to chyba wypadkowa poziomu hormonów w naszym organiźmie + mieszanka głęboko zakorzenionych w naszej podświadomości wspomnień z dzieciństwa.
Czytałam kiedyś, że człowiek poszukuje w życiu zapachów, które kojarzą mu się z dzieciństwem- dotyczy to także nut w perfumach. Nie wiem, na ile to prawda, ale fakt faktem, że Dolce Vita mają w sobie nutę, która kojarzy mi się z przedszkolem, a konkretnie z kredkami, którymi rysowałam Wiem, jak to brzmi: Dolce Vita pachnie kredkami (profanacja ); zdarza mi się poczuć podobną nutę w innych zapachach, uwielbiam ją.. jest słodka i nieuchwytna. Musiałabym sporządzić listę perfum, w których ją wyczuwam- zapewne to po prostu konkretny składnik
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 20:09   #4
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Czytałam kiedyś, że człowiek poszukuje w życiu zapachów, które kojarzą mu się z dzieciństwem- dotyczy to także nut w perfumach. Nie wiem, na ile to prawda, ale fakt faktem, że Dolce Vita mają w sobie nutę, która kojarzy mi się z przedszkolem, a konkretnie z kredkami, którymi rysowałam Wiem, jak to brzmi: Dolce Vita pachnie kredkami (profanacja ); zdarza mi się poczuć podobną nutę w innych zapachach, uwielbiam ją.. jest słodka i nieuchwytna. Musiałabym sporządzić listę perfum, w których ją wyczuwam- zapewne to po prostu konkretny składnik
Co do dzieciństwa to sie u mnie zgadza - najcudowniejszy zapach z dzieciństwa to dla mnie woń starej zatęchłej piwnicy u dziadków - stąd upodobanie do wszelkich trupich woni.....
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 20:16   #5
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez alraune
najcudowniejszy zapach z dzieciństwa to dla mnie woń starej zatęchłej piwnicy u dziadków - stąd upodobanie do wszelkich trupich woni.....
A to dobre
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 21:35   #6
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Nie wiem, na ile to prawda, ale fakt faktem, że Dolce Vita mają w sobie nutę, która kojarzy mi się z przedszkolem, a konkretnie z kredkami, którymi rysowałam Wiem, jak to brzmi: Dolce Vita pachnie kredkami (profanacja ); zdarza mi się poczuć podobną nutę w innych zapachach, uwielbiam ją.. jest słodka i nieuchwytna
chyba wiem o jaką nutę Ci chodzi, taką "piórnikową"? Jeśli to kredki zwyczajne (drewniane), to musi to być nuta cedru, bo właśnie z miękkiego drewna cedru wyrabia się kredki i ołówki (przynajmniej na zachodzie).
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:04   #7
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Perfumy a nasz organizm

ishtar, to raczej nie o cedr chodzi Wąchałam kiedyś olejek cedrowy- oj, zapach nie dla mnie Te kredki nie były "ołówkowe", tylko w rodzaju kredek Bambino, kolorowe, owinięte papierkiem.. mm.. na samo wspomnienie mam ciarki
Ale, wiesz.. to było daawno temu; bardzo możliwe, że mi się wspomnienia wypaczyły Ten zapach mógł być po prostu zapachem przedszkola, niekoniecznie kredek. Może jakaś przedszkolanka używała słodkich perfum?
W każdym razie teorię o chęci powrotu do dzieciństwa podtrzymuję
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-05, 20:15   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez alraune
Co do dzieciństwa to sie u mnie zgadza - najcudowniejszy zapach z dzieciństwa to dla mnie woń starej zatęchłej piwnicy u dziadków - stąd upodobanie do wszelkich trupich woni.....
Podpinam sie! I najlepiej jak w takiej piwnicy przechowuja w kurzu ziemniaki

Dodam jeszcze zapach benzyny i dopiero co zgaszonej zapalki.
Ktos zna perfumy z takimi nutami? Comme des Garcons nic nowego nie wypuscilo w temacie? Gdziesz czytalam o nucie spalonej gumy, w Bulgari Black, chyba.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 20:48   #9
Selene
Raczkowanie
 
Avatar Selene
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 458
Dot.: Perfumy a nasz organizm

...tak sobie mysle,ze moze preferencje zapachowe zaleza sporo od stopnia swiadomosci jaki w danej chwili Życia mamy- to by tlumaczylo nagle zmiany zapachow w Punktach Zwrotnych naszego zycia-wielkich wspomnieniach, zakochaniach,powrotach do zdrowia,ciazy,porodzie,sl ubie,zwiazkach,przeprowad zkach,nowej pracy,rozstaniach itp.Na pewno w punktach zwrotnych naszego zycia preferencje perfumowe sie zmieniaja ,co o tym sadzicie? Wiele znacza wspomnienia z dziecinstwa a moze dojrzewanie psychiczne i bagaz doswiadczen takze wplywaja na zmiane naszych doznan,preferencji i upodoban perfumowych??
Selene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 10:17   #10
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Sylwiasta- właśnie - benzyna, ale żadna tam bezołowiowa, no i wszelkie zapachy spalenizny, bo ja taka domorosła piromanka byłam.....
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 11:09   #11
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Red face Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez alraune
Sylwiasta- właśnie - benzyna, ale żadna tam bezołowiowa, no i wszelkie zapachy spalenizny, bo ja taka domorosła piromanka byłam.....
Uwielbiam różne chemiczne,dziwne zapachy.Benzyna,palona guma właśnie,aceton itp
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 13:43   #12
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez burn-it-up
Uwielbiam różne chemiczne,dziwne zapachy.Benzyna,palona guma właśnie,aceton itp
podepnę się pod tą benzynkę
__________________

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."




_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:59   #13
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Selene
...tak sobie mysle,ze moze preferencje zapachowe zaleza sporo od stopnia swiadomosci jaki w danej chwili Życia mamy- to by tlumaczylo nagle zmiany zapachow w Punktach Zwrotnych naszego zycia-wielkich wspomnieniach, zakochaniach,powrotach do zdrowia,ciazy,porodzie,sl ubie,zwiazkach,przeprowad zkach,nowej pracy,rozstaniach itp.Na pewno w punktach zwrotnych naszego zycia preferencje perfumowe sie zmieniaja ,co o tym sadzicie? Wiele znacza wspomnienia z dziecinstwa a moze dojrzewanie psychiczne i bagaz doswiadczen takze wplywaja na zmiane naszych doznan,preferencji i upodoban perfumowych??
No, zgadza się. Na moje preferencje zapachowe wpłynęło forum właśnie. Dotarłam do zapachów, o których nie miałam pojęcia i zaczęły mnie interesować różne nuty zapachowe... Pamiętam jak dawno temu znalazłam się w sklepie Duty Free na promie.... Nie miałam pojęcia za co się zabrać! Tylko koleżanka mi podszepnęła, że opłaca się kupić perfumy . No o czywiście pora roku ma też wpływ jakich zapachów używamy, ale sęk w tym, że dlatego te nam się akurat wtedy podobają a nie inne? Dlaczego np. Cerruti Image a nie Dolce Vita?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:08   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Dodam jeszcze zapach benzyny i dopiero co zgaszonej zapalki.
Ktos zna perfumy z takimi nutami? Comme des Garcons nic nowego nie wypuscilo w temacie? Gdziesz czytalam o nucie spalonej gumy, w Bulgari Black, chyba.
Nowego to nie w tej linii, ale wąchałaś wszystko z linii Synthetic? Ja mam próbkę Garage, to jest właśnie zapach benzyny, smaru i kopcącej się w tle zapałki (dym czuć bardzo wyrażnie). Strasznie fajne jako pomysł, lubię sobie czasem wąchać, ale pachnieć tym normalnie - nie wyobrażam sobie, oj nie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 19:33   #15
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Smile Dot.: Perfumy a nasz organizm

Uważam,że wszytko to co wymieniła Selene ma wpływ na nasze preferencje...na każdym etapie życia gust może sie nam zmienić radykalnie...tak jak kiedys wszystko co słodkie dusilo mnie,tak teraz bez zająknięcią testuje słodkości i lubię je nosić
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 21:38   #16
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Selene
...tak sobie mysle,ze moze preferencje zapachowe zaleza sporo od stopnia swiadomosci jaki w danej chwili Życia mamy- to by tlumaczylo nagle zmiany zapachow w Punktach Zwrotnych naszego zycia-wielkich wspomnieniach, zakochaniach,powrotach do zdrowia,ciazy,porodzie,sl ubie,zwiazkach,przeprowad zkach,nowej pracy,rozstaniach itp.Na pewno w punktach zwrotnych naszego zycia preferencje perfumowe sie zmieniaja ,co o tym sadzicie? Wiele znacza wspomnienia z dziecinstwa a moze dojrzewanie psychiczne i bagaz doswiadczen takze wplywaja na zmiane naszych doznan,preferencji i upodoban perfumowych??
Zapach szamponu Timotei, którego używałam podczas egzaminów na studia (mimo że pomyślnie zdałam). Po kilku latach wyczułam na kimś - o matko! Zmiana nastroju w kilka sekund. Podróż w czasie - te same nerwy.. Na szczęście już wycofali.
Ale takich traum mam więcej - chociażby spray do mebli - zakupiony po śmierci babci (bodajże Pronto); często czuję w różnych mieszkaniach - i humor pada.
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:13   #17
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Selene
...tak sobie mysle,ze moze preferencje zapachowe zaleza sporo od stopnia swiadomosci jaki w danej chwili Życia mamy- to by tlumaczylo nagle zmiany zapachow w Punktach Zwrotnych naszego zycia-wielkich wspomnieniach, zakochaniach,powrotach do zdrowia,ciazy,porodzie,sl ubie,zwiazkach,przeprowad zkach,nowej pracy,rozstaniach itp.Na pewno w punktach zwrotnych naszego zycia preferencje perfumowe sie zmieniaja ,co o tym sadzicie? Wiele znacza wspomnienia z dziecinstwa a moze dojrzewanie psychiczne i bagaz doswiadczen takze wplywaja na zmiane naszych doznan,preferencji i upodoban perfumowych??
Zgadzam sie. To chyba rzeczywiscie musi zalezec od naszych doswiadczen. Choc w moim zyciu raczej nic powaznego sie ostatnio nie dzialo (zadnych slubow, dzieci, rozstan itp.), to jednak zmienil mi sie gust i chetnie teraz poszkuje zapachow ciezszych, orientalnych. Moze dlatego, ze te lekkie za bardzo kojarza mi sie z naiwnoscia i brakiem asertywnosci, a tej ostatniej staram sie wlasnie nauczyc. Moze zapachy wprawiaja nas w jakis konkretny nastroj, ktory powoduje, ze jestesmy roznie odbierani. Niedawno wydawalo mi sie, ze jesli bede uzywac Angel, Jungle albo innego obezwladniajacego zapachu, doda mi to pewnosci siebie i zdystansuje otoczenie. Charakteru przez zapach nie da sie zmienic, ale czasem mozna sprobowac
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:24   #18
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Ja zauważyłam, że im więcej zapachów poznaję i im więcej dowiaduję się na ich temat (głównie z wizażu ), tym... mniej perfum mi się podoba .
Strasznie wybredna się zrobiłam. Dawniej to większość górnopółkowych, niekiedy nachalnie lansowanych perfum wydawała mi sie piękna, ale nie wychwytywałam w nich tych wszystkich niuansów, które decydują o wyjątkowości zapachu. Prawdę mówiąc to wtedy wydawało mi się, że wszystkie te drogie perfumy pachną w zasadzie tak samo .
No i z czasem wyraźnie zmienił mi się gust. Jak byłam nastolatką to podobało mi się tylko i wyłącznie wszystko co waniliowe i owocowe- takie pyszne, jadalne zapachy. A teraz mnie od nich odrzuca i nie wyobrażam sobie, że naprawdę można chcieć pachnieć jak cukiernia
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:55   #19
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Zastanawiam się, czy na wybór zapachu perfum może mieć wpływ nasz ulubiony smak, ogólnie preferencje kulinarne?
Ja na przykład uwielbiam smak słodki i kwaśny: naleśniki na słodko, truskawki, brzoskwinie, miód, malibu, kawę ze śmietanką, ogórki w occie, a wybitnie nie znoszę i nigdy nie jadam (nawet w śladowych ilościach) papryki, cebuli, czosnku, kminku, rzodkiewek, szczypiorku, brrrrrrrr!
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 14:40   #20
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Mona Lisa - pewno jakaś korelacja jest- ja strasznie lubię nietypowe połączenia smaków, tudzież połączenie kilku smaków w jednej potrawie, a wiec jednocześnie słodkie, kwaśne, slone i ostre. Uwielbiam dużą ilość przypraw, czosnek, cebulę i ekstremalnie słodkie rzeczy jak choćby chałwa.
Nie lubię potraw mdłych - jednowymiarowych w smaku i nie preferuję zbytnio samych świeżych owoców i warzyw (jako składnik potrawy owszem) - lubię jeść melony, acz w perfumach szczerze nienawidzę.
No a zapachy też lubię zdecydowane, korzenne, drzewne, albo jadalne i baaaardzo slodkie - w każdym razie ciężkie.

Choć strasznie mi się podobają Stella i MyQueen a to wonie, może nie lekkiego, ale średnie kalibru.
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:26   #21
veri_imbrifer
Przyczajenie
 
Avatar veri_imbrifer
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Jeśli szukasz zapachu palonej gumy, to polecam te co w opisach mają nutę jaśminu- np Anais Anais. Niby zapach ładny, ale ta guma...Naturalny zapach jaśminu uwielbiam, a po tych spreparowanych mam po prostu mdłości
veri_imbrifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 15:40   #22
veri_imbrifer
Przyczajenie
 
Avatar veri_imbrifer
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Podpinam sie! I najlepiej jak w takiej piwnicy przechowuja w kurzu ziemniaki

Dodam jeszcze zapach benzyny i dopiero co zgaszonej zapalki.
Ktos zna perfumy z takimi nutami? Comme des Garcons nic nowego nie wypuscilo w temacie? Gdziesz czytalam o nucie spalonej gumy, w Bulgari Black, chyba.
Sylwiasta, jeśli szukasz zapachu palonej gumy, to polecam te co w opisach mają nutę jaśminu- dla mnie zawsze jest to "gwarancją" zapachu palonej gumy...np. Anais Anais. Naturalny zapach jaśminu (ach ten czerwiec) uwielbiam, a po tych spreparowanych mam po prostu mdłości...
veri_imbrifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 17:54   #23
Meriamon
Rozeznanie
 
Avatar Meriamon
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Tu i tam Tamtaram :-)
Wiadomości: 876
Wink Dot.: Perfumy a nasz organizm

Spalona guma jest w On Ella J. del Pozo bynajmniej ja ją tam czuję ...
__________________
Boże, obdarz mnie spokojem...
Bym zaakceptował(a) rzeczy, których nie mogę zmienić
Odwagą, bym zmienił(a) rzeczy, które zmienić mogę
I mądrością, bym umiał(a) je rozróżnić...
Meriamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-24, 16:39   #24
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Perfumy a nasz organizm

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa
Zastanawiam się, czy na wybór zapachu perfum może mieć wpływ nasz ulubiony smak, ogólnie preferencje kulinarne?
Ja na przykład uwielbiam smak słodki i kwaśny: naleśniki na słodko, truskawki, brzoskwinie, miód, malibu, kawę ze śmietanką, ogórki w occie, a wybitnie nie znoszę i nigdy nie jadam (nawet w śladowych ilościach) papryki, cebuli, czosnku, kminku, rzodkiewek, szczypiorku, brrrrrrrr!
Hmm... Dało mi to do myślenia.. rzeczywiście może to mieć jakiś związek.. Ostatnio delektuję się słodkościami, szczególnie jakoś mi smakuje taka marcepanowa bardzo słodka a la polewa, jakieś śliwki w likierze bardzo słodkie. Tak samo zaczęłam poszukiwać słodkich perfum, takich smakowych, w których właśnie wyczuć śliwki suszone w likierze, czekoladę... Zawsze przepadałam za sałatkami (mąż mówi do mnie "królik" albo chomik, jak wcinam musli), tak za jedzeniem jak i za robieniem ich (zapachy....; ogórek, seler zielony, zioła, szczególnie koperek, bazylia..mmm) Ogólnie lubię warzywa we wszelakiej postaci i też uwielbiam zapachy zielone, trawiaste. Lubię mleko i wszystkie pochodne, odpowiadają mi też "mleczne" zapachy. Tylko rodzi się z kolei pytanie: co nami kieruje w organizmie, że akurat lubimy warzywa a mniej mięso?
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.