Jaki macie stosunek do Niemców? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-01, 15:51   #1
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919

Jaki macie stosunek do Niemców?


Dzisiaj jest smutna rocznica rozpoczęcia II wojny światowej. Wiadomo, że trudno odnieść dzisiejsze czasy do tamtych czasów, ale w końcu jeszcze żyją ludzie którzy świetnie pamiętają co się wtedy działo. Jaki macie stosunek do Niemców i Niemiec (narodu i państwa) a także jaki był w waszych rodzinach?
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:59   #2
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

mam taki sam stosunek do niemcow jak do rosjanow francuzow anglikow i innych narodowosci.
nie lacze terazniejszych niemcow z nazistami.
moja rodzina ma niemiecka krew ze strony taty i ukrainska ze strony mamy nie mamy zadnych uprzedzen
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:59   #3
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Ze mimo przegranych wojen sa cywilizacyjnie o wiele wyzej od nas, maja lepsza place minimalną, socjal, sluzbe zdrowia, ochrone srodowiska i troche szkoda, ze to nie oni nami rządzą, tylko jakis Tusk na zmiane z Kaczka, ktorzy niszcza kraj.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:59   #4
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Taki, że obwinianie dzisiejszych Niemców i Niemiec jako państwa za wydarzenia sprzed siedemdziesięciu z górką lat jest lekko absurdalne.

A poza tym - zorganizowani, bardzo konkretni i rzeczowi.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:02   #5
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
troche szkoda, ze to nie oni nami rządzą, tylko jakis Tusk na zmiane z Kaczka, ktorzy niszcza kraj.


Nic nie myślę na ich temat.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:03   #6
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Tusk na zmiane z Kaczka, ktorzy niszcza kraj.
W jaki sposób Kaczor niszczył kraj?

Że jego (Jariego) rządy w kwestiach tzw. moralno - obyczajowych były racjonalnie myślącym ludziom nie po drodze, to tak. Ale niby jak niszczył kraj?

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-09-01 o 16:04
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:04   #7
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Neutralny, jak w stosunku do każdego narodu, mogę oceniać dopiero poszczególne jednostki, a nie całość.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 16:07   #8
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Bardzo lubię Niemców, są życzliwi i nie są zacofani jak niektórzy Polacy. Dlaczego mam nie lubić Niemców lub mieć negatywny stosunek do nich? Wojna wybuchla ponad 70 lat temu, a ja żyję w 2013r.
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:08   #9
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Troche szkoda, ze to nie oni nami rządzą, tylko jakis Tusk na zmiane z Kaczka, ktorzy niszcza kraj.
Zastanów się, co piszesz dziewczyno.

Błagam, niech się ten temat nie zmieni w dyskusję o tym, kto za PiSem, kto za PO, a kto za Korwinem.

Mam do nich neutralny stosunek, jak do każdej innej narodowości. Niewielki miałam kontakt co prawda z ludźmi z tego kraju do tej pory, ale ci, których spotkałam byli ot, po prostu uprzejmymi, zwykłymi ludźmi.00
Obwinianie dzisiejszych Niemców o grzechy ich dziadków, czy pradziadków (którzy to też niejednokrotnie znajdowali się w wojsku, czy innych formacjach wbrew własnej woli lub zgłaszali się do nich po to, by zapewnić byt i bezpieczeństwo swoim rodzinom), jest niepoprawne, bezcelowe i kuriozalne. Co wcale nie wiąże się z tym, żeby przestać pamiętać.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:08   #10
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
W jaki sposób Kaczor niszczył kraj?

Że jego (Jariego) rządy w kwestiach tzw. moralno - obyczajowych były racjonalnie myślącym ludziom nie po drodze, to tak. Ale niby jak niszczył kraj?
Dla mnie on przede wszystkim dzieli Polaków, wymyślając absurdalne historie, no i chce zrobić z Polski jakiś typ państwa wyznaniowego, jego związki z Kościołem są bardzo bliskie. No i rządy PiS-u nie były zbyt udane. Skończyło się to wszystko dziwaczną koalicją i ogromnym bałaganem.

Przeraża mnie to, że nie ma w Polsce na kogo głosować, a dwie największe partie to już ogólnie porażka, jednak to rozmowa na zupełnie inny temat.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:14   #11
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Bardzo lubię Niemców i ich kraj. To właśnie tam spędziłam moje tegoroczne wakacje
Nie oceniam narodu względem II wojny światowej, bo teraz byłoby to absurdalne.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 16:16   #12
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Nie lubie Niemcow. Kiedys spedzilam dwa miesiace w Niemczech zrywajac jablka wraz z grupa Polakow i z perspetywy czasu pamietam jak upokarzajaco i z wyzszoscia bylismy traktowani a wlasciciel sadu pozwalal sobie na takie gesty jak lapanie kobiet za biust (pomimo zony i corki w domu). Szczegolnie upodobal sobie mnie, 19latke ktora nie smiala sie bronic zwlaszcza ze slabo znalam wtedy angielski i niemiecki. Niemcy sa skapi i co najbardziej rzucilo mi sie w oczy - brakuje im poczucia humoru (badz jest ono bardzo wymuszone) i tyczy sie to nie tylko osob poznanych w ciagu tych dwoch miesiecy.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:16   #13
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Pamiętam przerażenie moich dziadków, gdy dowiedzieli się, że będę w szkole uczyć się niemieckiego... Ale mama wytłumaczyła im, że bez sensu, żebym zła na angielski i zaczynała go od podstaw, skoro uczę się go już 4 lata - jakoś to przełknęli.
A ja do tej pory nie znoszę tego języka, bo nie lubię jego brzmienia
I trochę mam uraz do, jak to nazywam, polskich Niemców... Pochodzę z miejscowości, gdzie dużo osób wyjeżdżało do pracy do Niemiec. Potem przyjeżdżali na święta, wakacje i uważali się za lepszych, za nie wiadomo kogo, tylko dlatego, że większość czasu spędzali tam. Ale to raczej mój stosunek do Polaków, a nie Niemców w sumie
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:17   #14
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ze mimo przegranych wojen sa cywilizacyjnie o wiele wyzej od nas, maja lepsza place minimalną, socjal, sluzbe zdrowia, ochrone srodowiska i troche szkoda, ze to nie oni nami rządzą, tylko jakis Tusk na zmiane z Kaczka, ktorzy niszcza kraj.
: cojest:
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:24   #15
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Znam wiele osób z Niemiec i wszyscy są super =D Nie utożsamiam współczesnych mieszkańców tego kraju z Hitlerem czy innymi niefajnymi postaciami. Też nigdy nie zaznałam żadnej wrogości z ich strony. Po prostu normalni, zwyczajni ludzie, tacy sami jak w Polsce czy innym kraju.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:24   #16
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

żadnego osobiście nie znam, więc i żadnego stosunku nie mam do nich.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:25   #17
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Znam tyle sympatycznych, ciepłych i dobrych osób z Niemiec, że nie myślę o nich stereotypowo, chociaż mają swoje przywary, jak każdy naród.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:29   #18
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Nrd owców lubię bardziej ,generalnie mimo wielu wizyt z wrogością się nie spotkałem ,raczej z pomocą i uśmiechem .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:29   #19
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ze mimo przegranych wojen sa cywilizacyjnie o wiele wyzej od nas, maja lepsza place minimalną, socjal, sluzbe zdrowia, ochrone srodowiska i troche szkoda, ze to nie oni nami rządzą, tylko jakis Tusk na zmiane z Kaczka, ktorzy niszcza kraj.
To nie jest wina Polaków, że Niemcy i Rosjanie zniszczyli ten kraj i wybili większość inteligencji a potem oddano nas w opiekę Stalina, który przede wszystkim inwestował u nas Marxa i Lenina. Niemcom inteligencji nikt nie wymordował, a wręcz dawano dolary, żeby szybko się odbudowali.

Kiedy w końcu zapłacą nam za spaloną Warszawę? Bo to nie było efektem starć, tylko celowo zaplanowane działanie.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Dla mnie on przede wszystkim dzieli Polaków, wymyślając absurdalne historie, no i chce zrobić z Polski jakiś typ państwa wyznaniowego, jego związki z Kościołem są bardzo bliskie. No i rządy PiS-u nie były zbyt udane. Skończyło się to wszystko dziwaczną koalicją i ogromnym bałaganem.

Przeraża mnie to, że nie ma w Polsce na kogo głosować, a dwie największe partie to już ogólnie porażka, jednak to rozmowa na zupełnie inny temat.
Moim zdaniem Kaczyńscy mieli jeden plus - zajmowali się bardziej IPN i nie ingerowali w gospodarkę (wręcz obniżali podatki), jak robi to dzisiejsza koalicja. Wprawdze wiem, że łatwo mówić pozytywnie o rządach PiS bo za ich czasów była koniunktura na świecie. Jednak polityka duetu PO-PSL nie przynosi pozytywów.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-01, 16:34   #20
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
To nie jest wina Polaków, że Niemcy i Rosjanie zniszczyli ten kraj i wybili większość inteligencji a potem oddano nas w opiekę Stalina, który przede wszystkim inwestował u nas Marxa i Lenina. Niemcom inteligencji nikt nie wymordował, a wręcz dawano dolary, żeby szybko się odbudowali.

Kiedy w końcu zapłacą nam za spaloną Warszawę? Bo to nie było efektem starć, tylko celowo zaplanowane działanie.



Moim zdaniem Kaczyńscy mieli jeden plus - zajmowali się bardziej IPN i nie ingerowali w gospodarkę (wręcz obniżali podatki), jak robi to dzisiejsza koalicja. Wprawdze wiem, że łatwo mówić pozytywnie o rządach PiS bo za ich czasów była koniunktura na świecie. Jednak polityka duetu PO-PSL nie przynosi pozytywów.
- cóż, będąc w NATO wraz z Amerykanami, Niemcy równie dobrze mogliby wystawić rachunek na naloty dywanowe na Drezno.
I nie ma czegoś takiego jak zbiorcza wina narodowa: moja babcia (lat 93, rocznik 1920)- w czasie wojny straciła na froncie w kampanii wrześniowej 2 braci, w partyzantce zginął jej narzeczony, chodziła do niemieckiej szkoły i do dziś pamiętam, jak nie chciała, abym czegoś nie rozumiała- przechodziła w rozmowie ze swoją siostrą na język niemiecki- ba, ona mimo że miałaby realne powody Niemców nienawidzić za doznane krzywdy, nigdy tego nie robiła.
Trudno jednak mierzyć dzisiejszych Niemców miarą niemieckich nazistów, którzy odpowiadają np. za wybicie polskiej inteligencji.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-09-01 o 16:38
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:38   #21
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Mam do nich stosunek negatywny; mieszkałam z Niemką i traktowała mnie z wyższością, np. wmawiała mi, że jest moja kolej na sprzątanie i mam posprzątać.. co nie było prawdą. Z kolei mój TŻ pracuje w niemieckiej firmie i ostatnio jego współpracownik z Niemiec powiedział, że Polacy to złodzieje, że został okradziony w Polsce etc...
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:43   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Mam do nich stosunek negatywny; mieszkałam z Niemką i traktowała mnie z wyższością, np. wmawiała mi, że jest moja kolej na sprzątanie i mam posprzątać.. co nie było prawdą. Z kolei mój TŻ pracuje w niemieckiej firmie i ostatnio jego współpracownik z Niemiec powiedział, że Polacy to złodzieje, że został okradziony w Polsce etc...
- na studiach pewnie ciągle jest logika, prawda? To teraz przeczytaj jeszcze raz, co napisałaś: Niemiec potraktował twojego chłopa Polaka dokładnie tą samą miarą, co ty swoją koleżankę Niemkę- to samo jednostkowe doświadczenie posłużyło za negację całej nacji.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:43   #23
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Wychodzę z założenia, że choć historię warto znać i pamiętać, to jednak nie należy nikogo winić ani karać za winy jego przodków (albo i nie). W niemieckich szkołach również przerabia się temat II wojny światowej i nikt tam nie popiera Hitlera (nie licząc pojedynczych przypadków, które są w każdym kraju), nikt nie uważa, że to co się stało było superfajne, Niemcy bynajmniej nie są z tego dumni. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby z racji tego co się działo w latach czterdziestych ubiegłego wieku nienawidzić jakiegoś narodu, tym bardziej, że większość osób mających z tym cokolwiek wspólnego już dawno nie żyje. Podobnie śmieszy mnie powszechna w Polsce nagonka na dzieci komunistów - faktycznie, przecież każdy sobie wybiera rodziców

Poza tym śmieszy mnie okrutnie podejście na zasadzie "znam jednego Niemca i jest beznadziejny, więc mam do tego narodu negatywny stosunek". Założę się, że niejeden obcokrajowiec miał w swoim życiu do czynienia z jakimś Polakiem-chamem albo cwaniakiem, faktycznie to jak się zachowuje gdzieś na zachodzie jakiś Zdzichu świadczy o mnie
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2013-09-01 o 16:45
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:44   #24
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Nie lubię, nie ufam
Miałam do czynienia z studentami z Niemiec podczas mieszkania w Szwecji- bufonowaci, trzymający tylko z innymi Niemcami, epatujący nieuzasadnionym poczuciem wyższości w stosunku do ludzi innych narodowości
Z nacji niemieckojęzycznych trawię Austriaków i Szwajcarów, ale nie Niemców.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:44   #25
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Nie lubie Niemcow. Kiedys spedzilam dwa miesiace w Niemczech zrywajac jablka wraz z grupa Polakow i z perspetywy czasu pamietam jak upokarzajaco i z wyzszoscia bylismy traktowani a wlasciciel sadu pozwalal sobie na takie gesty jak lapanie kobiet za biust (pomimo zony i corki w domu). Szczegolnie upodobal sobie mnie, 19latke ktora nie smiala sie bronic zwlaszcza ze slabo znalam wtedy angielski i niemiecki. Niemcy sa skapi i co najbardziej rzucilo mi sie w oczy - brakuje im poczucia humoru (badz jest ono bardzo wymuszone) i tyczy sie to nie tylko osob poznanych w ciagu tych dwoch miesiecy.
To że trafił ci się taki zryty pracodawca, nie znaczy, że każdy obywatel tego kraju taki jest. Za duża generalizacja.

Spędziłam dużo czasu w tym kraju i stwierdzam, że być może wszystko zależy od regionu. Za tymi ze wschodu nawet niektórzy Niemcy nie przepadają
Czy są skąpi - nie spotkałam się z tym.
Co do poczucia humoru - nie zgadzam się
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:45   #26
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- cóż, będąc w NATO wraz z Amerykanami, Niemcy równie dobrze mogliby wystawić rachunek na naloty dywanowe na Drezno.
I nie ma czegoś takiego jak zbiorcza wina narodowa: moja babcia (lat 93, rocznik 1920)- w czasie wojny straciła na froncie w kampanii wrześniowej 2 braci, w partyzantce zginął jej narzeczony, chodziła do niemieckiej szkoły i do dziś pamiętam, jak nie chciała, abym czegoś nie rozumiała- przechodziła w rozmowie ze swoją siostrą na język niemiecki- ba, ona mimo że miałaby realne powody Niemców nienawidzić za doznane krzywdy, nigdy tego nie robiła.
Trudno jednak mierzyć dzisiejszych Niemców miarą niemieckich nazistów, którzy odpowiadają np. za wybicie polskiej inteligencji.
Ja miałem okazje rozmawiać z prababcią rok 1906 >dwie wojny ,z ciekawostek >kiełbasa z ludzkiego mięsa w moim mieście .Do niemców dość neutralne podejście ,jedyny przypadek jak ją esesman na handlu fajkami złapał ,pościł wolno.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:49   #27
JustShe
Rozeznanie
 
Avatar JustShe
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Honolulu
Wiadomości: 520
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Polacy zyja tylko przeszloscia, zawiscia i nic wiecej
__________________
M. : *
JustShe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 16:53   #28
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Polacy zyja tylko przeszloscia, zawiscia i nic wiecej
- i po co to uogólnienie? Sama historię, więc jednak przeszłość, uwielbiam, interesuje mnie, co stało za tymi, a nie innymi wydarzeniami, ba- znajomość historii pozwala zrozumieć teraźniejszość i mechanizmy rządzące światem. A ponieważ większość ludzi to historyczni analfabeci, historia jest ciągłym powtarzaniem tych samych błędów. Jest "magistra vitae" tylko dla tych, którzy mają o niej pojęcie. Przeszłość jest ciekawa- bardzo.
Na tej samej zasadzie uwielbiam literaturę sf- a szczególnie antyutopie- też pokazuje świat w pigułce.
A tak na marginesie: gdyby Amerykanie znali historię, nigdy w życiu nie wpakowaliby się w Afganistan. Nigdy tam nie zwyciężą.
I naprawdę nie znoszę uogólnień narodowych: Polacy to tacy, Niemcy- tacy, a Rosjanie- o, ci to dopiero.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2013-09-01 o 16:58
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 17:07   #29
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Ale dużo pięknych uogólnień w tym wątku.

Nie lubię Niemców bo znałam Niemca co mnie molestował. Nie lubię Niemców bo znałam Niemca co nie miał humoru, nie lubię bo znałam takiego co był skąpy.
Nie lubię Niemców bo jeden Niemiec idiota powiedział, że wszyscy Polacy to złodzieje więc jego wzorem też tak źle będę mówić o całym narodzie, a co- trzeba się zniżać do jego poziomu tak żeby nadążyć za głupotą .
Wszyscy Polacy są zawistni i żyją przyszłości.

Ludzie, czy tak ciężko się ograniczyć do określenia jakimś mianem tylko tych ludzi, których poznaliście a nie od razu całego narodu?
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 17:14   #30
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Jaki macie stosunek do Niemców?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Na tej samej zasadzie uwielbiam literaturę sf- a szczególnie antyutopie- też pokazuje świat w pigułce.
Mały offtop: podaj jakieś tytuły, które polecasz

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez JustShe Pokaż wiadomość
Polacy zyja tylko przeszloscia, zawiscia i nic wiecej
Ty też?
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-25 22:08:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.