Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-20, 21:26   #751
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez promyczek2105 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie że to już przeszłość,teraz raczej patrze na wage niz na obraz w lustrze
trudno mi jakos uwierzyc ze masz nadwage..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 08:23   #752
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez promyczek2105 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie że to już przeszłość,teraz raczej patrze na wage niz na obraz w lustrze
To głupota... Jedni mają cięższe kości inni lżejsze... wiadomo, że Ci z cięższymi będą ważyć więcej i to wcale nie oznacza, ze sa otyli
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 08:54   #753
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

w końcu wczoraj byłam taka styrana po treningu (dziś mam siniaki na kolanach ahahah) że nie dałam rady robić tych frytek i kurczaka, zjadłam makaron z połową kulki mozarelli i pesto, suszonymi pomidorami i pieczonym bakłażanem


dzisiejsze żarełko


I - bułka z serem i piersią indyka wędzoną, pomidor, ogórek kiszony, szczypiorek


II - sałata z jajkiem na twardo, 50 g łososia wędzonego, garścią prażonych orzechów nerkowca, pół pomidora, oliwkami, oliwą i odrobiną balsamico, gruszka


III - banan, serek wiejski


IV - dziś pieczona pierś kurczaka i frytki z batatów + tzatziki i fasolka szparagowa, jogurt grecki z brzoskwinią na deser
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-10-22 o 09:26
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 08:55   #754
mrslilly
Rozeznanie
 
Avatar mrslilly
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 802
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Co to ED?
mrslilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 09:00   #755
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj/ Wtorek
czyli : śmiech na sali.

6,40
-płatki owsiane i ryżowe, nasiona, wiórki, dynia tarkowana, aronia

i sie zaczyna kołomyja:

- ciasteczka (sporo ciasteczek)

11.00
- 2 kromki chleba żytniego z masłem, wędzona gęsia pierś, sałata, ogórek kiszony
- jabłko

- więcej ciasteczek

16.00
- 2 gołąbki z ryżem i mięsem z udźca indyczego w sosie pomidorowo/śmietanowym
- ziemniaki, koper
- ogórki kiszone
- kubek barszczu

- 2/3 paczki piramidek ryżowych
- śliwki
- miska popkornu
- gorzka czekolada duży pasek

- pół bułeczki z masłem i kiełbasą .


Na swoje usprawiedliwienie mam tylko, ze wczoraj było wszytko na raz. Armageddon w pracy, kontrola urzędowa, jakaś infekcja grypowa i mega ból głowy, sama nie wiem co w sumie

Inna sprawa, ze jednak coś podejrzewam, ze znów za mało jadłam i ten wczorajszy atak żarłocznej piranii to wynik deficytu kalorycznego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 09:21   #756
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mrslilly Pokaż wiadomość
Co to ED?
Zaburzenia odzywiania
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 10:45   #757
promyczek2105
Raczkowanie
 
Avatar promyczek2105
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
trudno mi jakos uwierzyc ze masz nadwage..
Nadwagi nie mam,ale przez nadmierną tkanke tłuszczową moje ćwiczenia na masę mięśniową nie dają żadnego efektu,bo niestety jestem posiadaczem tzw oponki przez co mojego Absu nie widać :p
__________________
M
promyczek2105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 11:46   #758
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez promyczek2105 Pokaż wiadomość
Nadwagi nie mam,ale przez nadmierną tkanke tłuszczową moje ćwiczenia na masę mięśniową nie dają żadnego efektu,bo niestety jestem posiadaczem tzw oponki przez co mojego Absu nie widać :p

Masz opone bo nadal robisz beznadziejnie.

I jakie ćwiczernia na masę przy głodowej diecie? Miesień nie urośnie na chlebie z sałatą od katowania go i głodzenia. :/
Idę o zakąłd, ze masz cały czas rozwalone hormony, spowolniony metabolizm oraz jesteś dosłownie "zalana " kortyzolem.

Twój jadłospis:
Cześć chciałabym byście oceniły czy to nie za mało jak na R.

1. 2 kromki chleba jedna z pomidorem,druga z ogórkiem i szynką,herbata

200 kalorii

2. Kanapka (złożona) z masłem sałatą i papryka


200 kalorii

3. Gulasz drobiowy z ziemniakami (ok 2 ziemniaki średniej wielkości)
Kawa z mlekiem

SZacuję max 500 kalorii
4. 2 Parówki(z szynki) z musztarda,pół pomidora

2 parówki szacuję: 340 kalorii

I jak?

I mamy niecałe 1300 kalorii (a baaaardzo hojnie liczyłąm, osobiscie podejrzewam tu jakieś koło 1000-1100), czyli drastyczna głodówkę, na której powinno być zakazane wszytko, poza leżeniem na kanapie i powolnym oddychaniem, bo nie ma na nic innego dostarczanego paliwa i budulca.

W dodatku żadnych sensownych źródeł białka, tłuszczu, sensownej ilosci warzyw, owoce to chyba w ogóle gryza jak widzę.

Zeby mieć "ABS" któego nie wstyd odsłonić, to trzeba mieć jakąs sensowną mase miesniową. Ale zeby ją mieć, to trzeba : _JEŚĆ_ +_SPAĆ/ODPOCZYWAĆ_++ĆWICZYĆ.
Kolejnosc nie jest przypadkowa!!!!!

Odsłanianie zabiedzonych, płąskich, nedznych miesieńków ledwo żywych z zagłodzenie, to nie jest najlepszy pomysł, ani nie wygląda to dobrze.

Przykro mi, ale cały czas jest źle, a Ty nadal nie widzisz ze robisz wszytko na odwrót.
Zeby mieć ten ABS musisz przede wszystkim więcej, o wiele!!!! więcej i lepiej jeść.
Odzywić swoje ciało, co spowoduje, że przestanie Cię zalewać kortyzol powodujacy oponę, i dopiero wtedy ruszyć z ćwiczeniami nie ucinajac a dodajac kalorie!!!!



__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2015-10-21 o 11:48
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 11:50   #759
promyczek2105
Raczkowanie
 
Avatar promyczek2105
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Masz opone bo nadal robisz beznadziejnie.

I jakie ćwiczernia na masę przy głodowej diecie? Miesień nie urośnie na chlebie z sałatą od katowania go i głodzenia. :/
Idę o zakąłd, ze masz cały czas rozwalone hormony, spowolniony metabolizm oraz jesteś dosłownie "zalana " kortyzolem.

Twój jadłospis:
Cześć chciałabym byście oceniły czy to nie za mało jak na R.

1. 2 kromki chleba jedna z pomidorem,druga z ogórkiem i szynką,herbata

200 kalorii

2. Kanapka (złożona) z masłem sałatą i papryka


200 kalorii

3. Gulasz drobiowy z ziemniakami (ok 2 ziemniaki średniej wielkości)
Kawa z mlekiem

SZacuję max 500 kalorii
4. 2 Parówki(z szynki) z musztarda,pół pomidora

2 parówki szacuję: 340 kalorii

I jak?

I mamy niecałe 1300 kalorii (a baaaardzo hojnie liczyłąm, osobiscie podejrzewam tu jakieś koło 1000-1100), czyli drastyczna głodówkę, na której powinno być zakazane wszytko, poza leżeniem na kanapie i powolnym oddychaniem, bo nie ma na nic innego dostarczanego paliwa i budulca.

W dodatku żadnych sensownych źródeł białka, tłuszczu, sensownej ilosci warzyw, owoce to chyba w ogóle gryza jak widzę.

Zeby mieć "ABS" któego nie wstyd odsłonić, to trzeba mieć jakąs sensowną mase miesniową. Ale zeby ją mieć, to trzeba : _JEŚĆ_ +_SPAĆ/ODPOCZYWAĆ_++ĆWICZYĆ.
Kolejnosc nie jest przypadkowa!!!!!

Odsłanianie zabiedzonych, płąskich, nedznych miesieńków ledwo żywych z zagłodzenie, to nie jest najlepszy pomysł, ani nie wygląda to dobrze.

Przykro mi, ale cały czas jest źle, a Ty nadal nie widzisz ze robisz wszytko na odwrót.
Zeby mieć ten ABS musisz przede wszystkim więcej, o wiele!!!! więcej i lepiej jeść.
Odzywić swoje ciało, co spowoduje, że przestanie Cię zalewać kortyzol powodujacy oponę, i dopiero wtedy ruszyć z ćwiczeniami nie ucinajac a dodajac kalorie!!!!



No właśnie o to chodzi ze póki co tłuszcz przeszkadza mi w budowaniu mięśnia ba,on już jest ale zalewa go tłuszcz stąd redukcja
__________________
M
promyczek2105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 11:54   #760
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wczoraj/ Wtorek
czyli : śmiech na sali.

6,40
-płatki owsiane i ryżowe, nasiona, wiórki, dynia tarkowana, aronia

i sie zaczyna kołomyja:

- ciasteczka (sporo ciasteczek)

11.00
- 2 kromki chleba żytniego z masłem, wędzona gęsia pierś, sałata, ogórek kiszony
- jabłko

- więcej ciasteczek

16.00
- 2 gołąbki z ryżem i mięsem z udźca indyczego w sosie pomidorowo/śmietanowym
- ziemniaki, koper
- ogórki kiszone
- kubek barszczu

- 2/3 paczki piramidek ryżowych
- śliwki
- miska popkornu
- gorzka czekolada duży pasek jaka to czekolada?

- pół bułeczki z masłem i kiełbasą .


Na swoje usprawiedliwienie mam tylko, ze wczoraj było wszytko na raz. Armageddon w pracy, kontrola urzędowa, jakaś infekcja grypowa i mega ból głowy, sama nie wiem co w sumie

Inna sprawa, ze jednak coś podejrzewam, ze znów za mało jadłam i ten wczorajszy atak żarłocznej piranii to wynik deficytu kalorycznego.
Najprawdopodobniej tak było... Tak spytam - w końcu jesteś na P czy U ?

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Masz opone bo nadal robisz beznadziejnie.

I jakie ćwiczernia na masę przy głodowej diecie? Miesień nie urośnie na chlebie z sałatą od katowania go i głodzenia. :/
Idę o zakąłd, ze masz cały czas rozwalone hormony, spowolniony metabolizm oraz jesteś dosłownie "zalana " kortyzolem.

Twój jadłospis:
Cześć chciałabym byście oceniły czy to nie za mało jak na R.

1. 2 kromki chleba jedna z pomidorem,druga z ogórkiem i szynką,herbata

200 kalorii

2. Kanapka (złożona) z masłem sałatą i papryka


200 kalorii

3. Gulasz drobiowy z ziemniakami (ok 2 ziemniaki średniej wielkości)
Kawa z mlekiem

SZacuję max 500 kalorii
4. 2 Parówki(z szynki) z musztarda,pół pomidora

2 parówki szacuję: 340 kalorii

I jak?

I mamy niecałe 1300 kalorii (a baaaardzo hojnie liczyłąm, osobiscie podejrzewam tu jakieś koło 1000-1100), czyli drastyczna głodówkę, na której powinno być zakazane wszytko, poza leżeniem na kanapie i powolnym oddychaniem, bo nie ma na nic innego dostarczanego paliwa i budulca.

W dodatku żadnych sensownych źródeł białka, tłuszczu, sensownej ilosci warzyw, owoce to chyba w ogóle gryza jak widzę.

Zeby mieć "ABS" któego nie wstyd odsłonić, to trzeba mieć jakąs sensowną mase miesniową. Ale zeby ją mieć, to trzeba : _JEŚĆ_ +_SPAĆ/ODPOCZYWAĆ_++ĆWICZYĆ.
Kolejnosc nie jest przypadkowa!!!!!

Odsłanianie zabiedzonych, płąskich, nedznych miesieńków ledwo żywych z zagłodzenie, to nie jest najlepszy pomysł, ani nie wygląda to dobrze.

Przykro mi, ale cały czas jest źle, a Ty nadal nie widzisz ze robisz wszytko na odwrót.
Zeby mieć ten ABS musisz przede wszystkim więcej, o wiele!!!! więcej i lepiej jeść.
Odzywić swoje ciało, co spowoduje, że przestanie Cię zalewać kortyzol powodujacy oponę, i dopiero wtedy ruszyć z ćwiczeniami nie ucinajac a dodajac kalorie!!!!



Jak to mówią "najpierw masa a potem rzeźba"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 12:13   #761
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez promyczek2105 Pokaż wiadomość
No właśnie o to chodzi ze póki co tłuszcz przeszkadza mi w budowaniu mięśnia ba,on już jest ale zalewa go tłuszcz stąd redukcja

Tłuszcz nie przeszkadza w budowaniu mięśni, NIC A NIC!!!!!
Natomiast tak niska podaż kaloryczna i tak fatalny skąłd tego co jesz, owszem. Powoduje ze para pójdzie w tłuszcz a nie w mięśnie i efektem bedzie uporczywa opona.

Opona jest dokonałym miernikiem kondycji hormonalnej ciała. Zdrowe, dobrze odżywione ciało, mające na dodatek w miarę zbilansowaną aktywność fizyczną, nie wytwarza opony nawet jeśli zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej!.

A czekolada jakaś tam, zwykła gorzka chyba Wedla.

ERVISHA zlituj się i nie dopytuj. Sama już nie wiem, muszę sie ogarnąć na innych polach i... zważyć może? Ostatnio waga na siłce pokazała całkiem OK czyli trochę na plusie, ale w lustrze tego nie widzę. Muszę sie zważyć na swojej.
Na oko wygląda dobrze, ale jak na jesień trochę chudawo, tak na oko, i progresu z tego nei zrobię co najwyzej utrzymam.
Ale z drugiej strony, regularność treningów kuleje bo jakiś słaby jakiś okres, znów mam infekcję i w poniedziałek nie byłam wczoraj nie byłam, dziś tez nie pójdę
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2015-10-21 o 12:14
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 12:18   #762
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość

ERVISHA zlituj się i nie dopytuj. Sama już nie wiem, muszę sie ogarnąć na innych polach i... zważyć może? Ostatnio waga na siłce pokazała całkiem OK czyli trochę na plusie, ale w lustrze tego nie widzę. Muszę sie zważyć na swojej.
Na oko wygląda dobrze, ale jak na jesień trochę chudawo, tak na oko, i progresu z tego nei zrobię co najwyzej utrzymam.
Ale z drugiej strony, regularność treningów kuleje bo jakiś słaby jakiś okres, znów mam infekcję i w poniedziałek nie byłam wczoraj nie byłam, dziś tez nie pójdę
Ważne byś czuła, wyglądała i była zdrowa
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 13:42   #763
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tłuszcz nie przeszkadza w budowaniu mięśni, NIC A NIC!!!!!
Natomiast tak niska podaż kaloryczna i tak fatalny skąłd tego co jesz, owszem. Powoduje ze para pójdzie w tłuszcz a nie w mięśnie i efektem bedzie uporczywa opona.

Opona jest dokonałym miernikiem kondycji hormonalnej ciała. Zdrowe, dobrze odżywione ciało, mające na dodatek w miarę zbilansowaną aktywność fizyczną, nie wytwarza opony nawet jeśli zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej!.

A czekolada jakaś tam, zwykła gorzka chyba Wedla.

ERVISHA zlituj się i nie dopytuj. Sama już nie wiem, muszę sie ogarnąć na innych polach i... zważyć może? Ostatnio waga na siłce pokazała całkiem OK czyli trochę na plusie, ale w lustrze tego nie widzę. Muszę sie zważyć na swojej.
Na oko wygląda dobrze, ale jak na jesień trochę chudawo, tak na oko, i progresu z tego nei zrobię co najwyzej utrzymam.
Ale z drugiej strony, regularność treningów kuleje bo jakiś słaby jakiś okres, znów mam infekcję i w poniedziałek nie byłam wczoraj nie byłam, dziś tez nie pójdę
Cava, czy mogłabyś mi podesłać w PW jakieś źródła na temat powiązania hormonów z oponką na brzuchu? Jestem akurat w trakcie diagnozowania przez endo, ale w badaniach nic do siebie nie pasuje. Może to byłby jakiś trop, bo od zawsze mam problem z tą strefą.
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 15:25   #764
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I. bułka jakaś ciemna z masłem, wędliną, mozarellą, sałatą; pomidorki; inka z mlekiem,
II. batonik surowy, smoothie owocowe, migdały,
III. bajgel z awokado, sałatą, cukinią, schabem; winogrona; herbata zielona z syropem jagodowym,
IV. sernik mazurski + kawa z mlekiem,
migdały i winogrona znów
V. łosoś ze szpinakiem i sosem śmietanowym pieczony w cieście francuskim; bataty, sałatka; herbata zielona z cytryną i syropem z agawy,
jabłko

Polubiłam mozarellę, pomidory i sos śmietanowy. Co to się dzieje?
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 16:34   #765
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Proszę o ocene :
U

I.2 jajka sadzone na kawałku kiełbasy bez konserwantów (smażone bez tłuszczu) + kakao bez mleka i cukru

II.koktajl z sałaty, banana ,małego jablka, łyżeczka oleju kokosowego,natki pietruszki, imbir, cynamon, 1 łyżka nasion chia, łyżeczka młodego jęczmienia , woda + woda z cytryna do popijania przez cały dzień

III.warzywa z patelni z Biedronki

IV.wędzona makrela
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 16:54   #766
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Proszę o ocene :
U

I.2 jajka sadzone na kawałku kiełbasy bez konserwantów (smażone bez tłuszczu) + kakao bez mleka i cukru

II.koktajl z sałaty, banana ,małego jablka, łyżeczka oleju kokosowego,natki pietruszki, imbir, cynamon, 1 łyżka nasion chia, łyżeczka młodego jęczmienia , woda + woda z cytryna do popijania przez cały dzień

III.warzywa z patelni z Biedronki

IV.wędzona makrela
Wygląda jak R...
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 17:06   #767
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Proszę o ocene :
U

I.2 jajka sadzone na kawałku kiełbasy bez konserwantów (smażone bez tłuszczu) + kakao bez mleka i cukru

II.koktajl z sałaty, banana ,małego jablka, łyżeczka oleju kokosowego,natki pietruszki, imbir, cynamon, 1 łyżka nasion chia, łyżeczka młodego jęczmienia , woda + woda z cytryna do popijania przez cały dzień

III.warzywa z patelni z Biedronki

IV.wędzona makrela
Przecież to głodówka. Jadłospis nadaje się na KZ
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 18:27   #768
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U:

I. Croissant maślany z sałatą, mozzarellą, pesto i pomidorem, kawa z mlekiem

II. Jogurt kawowy, 2 kromki chleba wieloziarnistego z masłem, sałatą, schabem pieczonym i pomidorem

III. 2 jajka sadzone na maśle, kasza gryczana, sałatka jarzynowa z majonezem, pomidor z cebulką i oliwą z oliwek

IV. Tarta z gruszkami i budyniem, kawa z mlekiem

V. 2 kromki wieloziarnistego z masłem, mixem sałat, serem żółtym, pomidorem i szczypiorem

Banan, jabłko, kiwi

paula684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 18:38   #769
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez paula684 Pokaż wiadomość
Moje U:

I. Croissant maślany z sałatą, mozzarellą, pesto i pomidorem, kawa z mlekiem

II. Jogurt kawowy, 2 kromki chleba wieloziarnistego z masłem, sałatą, schabem pieczonym i pomidorem

III. 2 jajka sadzone na maśle, kasza gryczana, sałatka jarzynowa z majonezem, pomidor z cebulką i oliwą z oliwek

IV. Tarta z gruszkami i budyniem, kawa z mlekiem

V. 2 kromki wieloziarnistego z masłem, mixem sałat, serem żółtym, pomidorem i szczypiorem

Banan, jabłko, kiwi

Bardzo ładnie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 19:38   #770
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

6:30 2 małe kromki chleba '7 ziaren' z szynką serem i pomidorem, jogurt grecki piątnicy z truskawkami

11:00 2 małe kromki chleba '7 ziaren' z szynką serem i surową papryką

14:00 kasza jaglana z garścią dodatkow (daktyle, żurawina, nerkowce, włoskie, cynamon)

19:00 cieniuteńka pachnąca i cudownie wypieczona... pizza! w knajpce na urodziny TŻ
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 20:41   #771
Nowhere
Rozeznanie
 
Avatar Nowhere
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 628
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
U

6:30 2 małe kromki chleba '7 ziaren' z szynką serem i pomidorem, jogurt grecki piątnicy z truskawkami masło? kupiłam ten jogurt wczoraj, bo wszyscy go tak zachwalają

11:00 2 małe kromki chleba '7 ziaren' z szynką serem i surową papryką masło?

14:00 kasza jaglana z garścią dodatkow (daktyle, żurawina, nerkowce, włoskie, cynamon) tu jest fajnie

19:00 cieniuteńka pachnąca i cudownie wypieczona... pizza! w knajpce na urodziny TŻ i tak można świętować
jest dobrze, może dodałabym więcej warzyw+owoc ale fajnie że w miarę luźno nie przeszkadzają Ci długie przerwy między posiłkami? 4.5-5h to trochę jest jednak no i mam nadzieję że kaszy sporo a pizzy nie jeden kawałek

moje U
I. Drożdżówka z marmoladą, kruszonką i lukrem, twarożek domowy z miodem; kawa
II. Bułka z ziarnami z masłem, serem żółtym, sałatą i papryką
III. Pierś z kurczaka curry z ziemniakami i sałatką colesław
IV. Sałatka(pomidor, sałata, papryka, cebulka czerwona, awokado, oliwa)+pół bagietki czosnkowej

Edytowane przez Nowhere
Czas edycji: 2015-10-21 o 20:43
Nowhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 07:52   #772
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Proszę o ocene :
U

I.2 jajka sadzone na kawałku kiełbasy bez konserwantów (smażone bez tłuszczu) + kakao bez mleka i cukru

II.koktajl z sałaty, banana ,małego jablka, łyżeczka oleju kokosowego,natki pietruszki, imbir, cynamon, 1 łyżka nasion chia, łyżeczka młodego jęczmienia , woda + woda z cytryna do popijania przez cały dzień

III.warzywa z patelni z Biedronki

IV.wędzona makrela

Maks 700 kalorii przy założeniu, ze zjadłaś CAŁĄ dosyć dużą makrelę.
Tragedia. Za mało tak ze 3 razy. :/
Co miało na celu wstawianie tu tego jadłospisu

Rombek, przepraszam ale ja czytam/słucham/oglądam wszytko co podleci na temat ludzkiego ciała, nie jestem w stanie podać konkretnego źródła, ale szła bym tropem stresu, kortyzolu i adrenaliny.
Przy czym dla ciała stres, to nie tylko nerwy które odczuwamy, ale także zmęczenie, niedobór/nadmiar kalorii,zła dieta, opijanie się kawą i innymi napojami z kofeiną, niedobór snu, stres psychiczny, źle dobrana aktywność fizyczna itd, itp.

Endo... endometrioza



Wczoraj/wtorek

6,40
-płatki owsiane z ryżowymi, nasiona, tarkowana dynia, aronia, śliwki

11.00
- 2 gołąbki na zimno
- ogórki kiszone
- jabłko

16.00
- bułka z masłem i kiełbasą
- ogórkowa z kaczym mięsem i śmietaną - 2 porcje
- garstka migdałów
- pasek gorzkiej czekolady

20.00
- kanapki z chleba żytniego z pastą jajeczną ( w składzie majonez, suszone pomidory z oliwy, cebulka, koper, zielony pieprz marynowany) + pomidory, bazylia i oliwki


Około 2000 kalorii
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 08:00   #773
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Nowhere Pokaż wiadomość
jest dobrze, może dodałabym więcej warzyw+owoc ale fajnie że w miarę luźno nie przeszkadzają Ci długie przerwy między posiłkami? 4.5-5h to trochę jest jednak no i mam nadzieję że kaszy sporo a pizzy nie jeden kawałek
Niestety przerwy wymuszone pracą u klienta bo na delegacji byłam więc i tak w ogóle cud że udało mi się tyle zjeść. Warzyw już nie było skąd wziąć na wygnaniu
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 08:56   #774
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Maks 700 kalorii przy założeniu, ze zjadłaś CAŁĄ dosyć dużą makrelę.
Tragedia. Za mało tak ze 3 razy. :/
Co miało na celu wstawianie tu tego jadłospisu

Rombek, przepraszam ale ja czytam/słucham/oglądam wszytko co podleci na temat ludzkiego ciała, nie jestem w stanie podać konkretnego źródła, ale szła bym tropem stresu, kortyzolu i adrenaliny.
Przy czym dla ciała stres, to nie tylko nerwy które odczuwamy, ale także zmęczenie, niedobór/nadmiar kalorii,zła dieta, opijanie się kawą i innymi napojami z kofeiną, niedobór snu, stres psychiczny, źle dobrana aktywność fizyczna itd, itp.

Endo... endometrioza



Wczoraj/wtorek

6,40
-płatki owsiane z ryżowymi, nasiona, tarkowana dynia, aronia, śliwki

11.00
- 2 gołąbki na zimno
- ogórki kiszone
- jabłko

16.00
- bułka z masłem i kiełbasą
- ogórkowa z kaczym mięsem i śmietaną - 2 porcje
- garstka migdałów
- pasek gorzkiej czekolady

20.00
- kanapki z chleba żytniego z pastą jajeczną ( w składzie majonez, suszone pomidory z oliwy, cebulka, koper, zielony pieprz marynowany) + pomidory, bazylia i oliwki


Około 2000 kalorii
Ech, prawie wszystko pasuje, z tego co piszesz...
Myślisz, że mogłam takimi zachowaniami rozwalić sobie hormony?
Czy to trwałe, czy po kompleksowej zmianie nawyków wszystko (i brzuch i hormony) jest w stanie samo wrócić do normy?
Co masz na myśli, pisząc o źle dobranej aktywności fizycznej?
Przepraszam, że tak wypytuję, ale ciężko jest znaleźć kogoś z taką wiedzą, jak Ty.
Endo - endokrynolog
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 09:31   #775
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejsze R


I - 2 kromki chleba żytniego z odrobiną majonzu, 2 plasterki sera, 2 plasterki pieczonej szynki, ogórek kiszony, pomidor


II - trochę smażonej piersi kurczaka i pieczonych frytek z batatów, ogórki kiszone


III - banan, jogurt grecki 220 g


IV - mały jogurt, garść orzechów nerkowca


trening trx - godzina


V - omlet z 2 jajek z suszonymi pomidorami i oliwkami oraz piersią kurczaka
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2015-10-22 o 21:19
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 10:41   #776
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Proszę o ocenę matki karmiącej która ma ok 3 kg do zrzucenia po ciąży

1. 3 kromki chleba pełnoziarnistego z pastą (2 jajka, awokado, trochę soli, czosnku i oliwy z oliwek) posypane kolendra. Inka z mlekiem i łyżeczką trzcinowego cukru

2. Jogurt naturalny z wkrojonymi morelami i pestkami słonecznika. Koktajl z jarmuzu, banana i jabłka.

3. Talerz rosołu (ugotowalam na cielęcinie) plus marchewka i natka pietruszki. 4 pulpeciki (zmieliłam indyka, ryż, natka pietruszki) w sosie koperkowym, ziemniaki, buraczki.

4. 2 kromki chleba pełnoziarnistego z masłem, sałatą, szynką i ogórkiem zielonym.

W ciągu dnia 2 herbatki laktacyjne, 2l wody.
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 11:50   #777
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę matki karmiącej która ma ok 3 kg do zrzucenia po ciąży

1. 3 kromki chleba pełnoziarnistego z pastą (2 jajka, awokado, trochę soli, czosnku i oliwy z oliwek) posypane kolendra. Inka z mlekiem i łyżeczką trzcinowego cukru

2. Jogurt naturalny z wkrojonymi morelami i pestkami słonecznika. Koktajl z jarmuzu, banana i jabłka.

3. Talerz rosołu (ugotowalam na cielęcinie) plus marchewka i natka pietruszki. 4 pulpeciki (zmieliłam indyka, ryż, natka pietruszki) w sosie koperkowym, ziemniaki, buraczki.

4. 2 kromki chleba pełnoziarnistego z masłem, sałatą, szynką i ogórkiem zielonym.

W ciągu dnia 2 herbatki laktacyjne, 2l wody.
Gratuluję Tylko 3 kg przytyłaś w ciąży?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:10   #778
Pia Gizela
Zadomowienie
 
Avatar Pia Gizela
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Gratuluję Tylko 3 kg przytyłaś w ciąży?
Coś Ty, po 15 kg na plusie juz się nie ważyłam żeby przykrości sobie nie robić
__________________

Pia Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:45   #779
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I. kawałek bagietki z masłem, awokado, serem, szynką, miksem sałat, rukolą; pomidorki; inka z mlekiem,
II. batonik-surowe brownie z rodzynkami; koktajl zielony,
III. bułka razowa z masłem, schabem, mozarellą, cukinią, sałatą; winogrona; herbata,
IV. crumble z płatkami owsianymi, jabłkiem i czymśtam jeszcze ; serek wiejski z syropem z agawy; kawa z mlekiem,
migdały
V. kurczak słodko-kwaśny z brązowym ryżem, warzywami i bazylią; herbata z syropem malinowym,
gruszka

Jak dobrze, że jutro piątek.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:58   #780
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Pia Gizela Pokaż wiadomość
Coś Ty, po 15 kg na plusie juz się nie ważyłam żeby przykrości sobie nie robić
Kobieta w ciąży musi przytyć określoną wagę bo wszytko waży A jak tam dzidzia ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.