Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-06, 11:11   #3121
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Mam pytanko... Przeczytałam w necie, że ktoś zaczął przygodę z Recovery a potem pytał dlaczego na Recovery trzeba jeść dużo.. To jakaś dieta?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:16   #3122
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz ochoty pisać to nie musisz - rozumiem i szanuję Twoją decyzję Cieszę się, że jesteś pozytywnie nastawiona bo to duży plus Wierze, że Ci się uda i będę cały czas trzymać za Ciebie kciuki
Dopóki mnie tam nie ma nic nie jest pewne wiec nie ma o czym pisać..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:20   #3123
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Dopóki mnie tam nie ma nic nie jest pewne wiec nie ma o czym pisać..
Ważne, że chcą Ci pomóc i nie odmówili Ci tak jak inni Jeszcze tak spytam - to jakiś prywatny szpital/klinika?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:24   #3124
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ważne, że chcą Ci pomóc i nie odmówili Ci tak jak inni Jeszcze tak spytam - to jakiś prywatny szpital/klinika?
Nie jadę do szpitala tylko na terapię..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 11:27   #3125
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Mam pytanko... Przeczytałam w necie, że ktoś zaczął przygodę z Recovery a potem pytał dlaczego na Recovery trzeba jeść dużo.. To jakaś dieta?
To temat bardziej na KZ.

"Recovery" to po ang. odzysk, zdrowienie. Takie modne ostatnio określenie dochodzenia do siebie po ed. Na początku (za "moich czasów", jakieś 2-3 lata temu) miało to jakiś sens, ludzie byli ogarnięci (taaak, żyłam Internetowym światkiem ), ale potem zrobiła się z tego parodia, wszyscy gadali w kółko o chorobie/objawach/zdrowieniu/szpitalach, wstawiali co chwilę zdjęcia na Instagrama ("łomatkoicórko, jestem taka dzielna, zjadłam cukierka, bijcie mi brawo, to był taki fearfood, więc to moje recoverywin!"). Moda z zachodu, jak wiele tego typu - nic wartego uwagi i szczerze żałuję, że wiem, na czym to polega.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:03   #3126
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Nie jadę do szpitala tylko na terapię..
Myślałam, że to terapia w szpitalu - przepraszam... nie doczytałam (albo doczytałam tylko mi umknęło )
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:04   #3127
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
To temat bardziej na KZ.

"Recovery" to po ang. odzysk, zdrowienie. Takie modne ostatnio określenie dochodzenia do siebie po ed. Na początku (za "moich czasów", jakieś 2-3 lata temu) miało to jakiś sens, ludzie byli ogarnięci (taaak, żyłam Internetowym światkiem ), ale potem zrobiła się z tego parodia, wszyscy gadali w kółko o chorobie/objawach/zdrowieniu/szpitalach, wstawiali co chwilę zdjęcia na Instagrama ("łomatkoicórko, jestem taka dzielna, zjadłam cukierka, bijcie mi brawo, to był taki fearfood, więc to moje recoverywin!"). Moda z zachodu, jak wiele tego typu - nic wartego uwagi i szczerze żałuję, że wiem, na czym to polega.
Niektórym to pomaga.. Ludzie są różni, tak jak każdy ma swój moment kiedy czuje ze chce definitywnie skończyć z ed, tak i metody sa różne.. Jeżeli kogoś to motywuje, i osoby wzajemnie się wspierają w zdrowienia to nie mam nic przeciwko

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Myślałam, że to terapia w szpitalu - przepraszam... nie doczytałam (albo doczytałam tylko mi umknęło )
Do szpitala jestem, że tak to powiem, niesklasyfikowana..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-06 o 12:33
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 12:17   #3128
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
To temat bardziej na KZ.

"Recovery" to po ang. odzysk, zdrowienie. Takie modne ostatnio określenie dochodzenia do siebie po ed. Na początku (za "moich czasów", jakieś 2-3 lata temu) miało to jakiś sens, ludzie byli ogarnięci (taaak, żyłam Internetowym światkiem ), ale potem zrobiła się z tego parodia, wszyscy gadali w kółko o chorobie/objawach/zdrowieniu/szpitalach, wstawiali co chwilę zdjęcia na Instagrama ("łomatkoicórko, jestem taka dzielna, zjadłam cukierka, bijcie mi brawo, to był taki fearfood, więc to moje recoverywin!"). Moda z zachodu, jak wiele tego typu - nic wartego uwagi i szczerze żałuję, że wiem, na czym to polega.
Dziękuję za wyjaśnienie

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Do szpitala jestem, że tak to powiem, niesklasyfikowana..
Ważne że będzie terapia bo tutaj o przede wszystkim chodzi o terapię


Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Niektórym to pomaga.. Ludzie są różni, tak jak każdy ma swój moment kiedy czuje ze chce definitywnie skończyć z ed, tak i metody sa różne.. Jeżeli kogoś to motywuje, i osoby wzajemnie się wspierają w zdrowienia to nie mam nic przeciwko
Zgadzam się - nie można "pakować ludzi do jednej szufladki"
No ale już wiem co to jest (czego to człowiek nie dowie sie z internetu )
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-06 o 12:21
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:26   #3129
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ważne że będzie terapia bo tutaj o przede wszystkim chodzi o terapię

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------


Zgadzam się - nie można "pakować ludzi do jednej szufladki"
No ale już wiem co to jest (czego to człowiek nie dowie sie z internetu )
Jak byłam młoda i w ostrej fazie choroby to pro ana biło z każdej strony i ciężko było szukając jakichś info o chorobie się na to nie natknąć.. To że dziś sa konta recovery, dieta MM (która akurat dla mnie jest dziwna i nie odwazylabym się na nia ), itp to akurat dobrze. Choć patrząc na niektóre z nich gdzie dziewczynki mające po 12 czy 11 lat chorują 4 to się zastanawiam w którą stronę zmierza ten świat, kiedy to już pierwszaki zaczynają diety..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:32   #3130
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Jak byłam młoda i w ostrej fazie choroby to pro ana biło z każdej strony i ciężko było szukając jakichś info o chorobie się na to nie natknąć.. To że dziś sa konta recovery, dieta MM (która akurat dla mnie jest dziwna i nie odwazylabym się na nia ), itp to akurat dobrze. Choć patrząc na niektóre z nich gdzie dziewczynki mające po 12 czy 11 lat chorują 4 to się zastanawiam w którą stronę zmierza ten świat, kiedy to już pierwszaki zaczynają diety..
Teraz w mediach za dużo o tych dietach, za dużo programów o odchudzaniu, modelek itp. to ma zły wpływ na dzieci. Mama mi mówiła, że kiedyś tego nie było i nikt nie chorował
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:41   #3131
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Teraz w mediach za dużo o tych dietach, za dużo programów o odchudzaniu, modelek itp. to ma zły wpływ na dzieci. Mama mi mówiła, że kiedyś tego nie było i nikt nie chorował
To nie tu tkwi powód.. To że dziecko przestaje jeść nie bierze się z TV, blogów itp.a z poczucia wartości w jakim wzrasta.. Jeżeli nie czuje się kochane i akceptowane szuka przyczyny w sobie a ze jest duże parcie na wygląd to właśnie stąd dieta. Poza tym .. Dziecko jest całkowicie zależne od rodziców.. W dzisiejszych czasach 6 latki mają więcej zajęć dodatkowych niż niektórzy studenci.. Ciężko się przeciwstawić i w zasadzie jedynie co można kontrolować samemu to jedzenie..
Zabrzenia osobowości nie tylko odżywiania mają zawsze głębsza przyczynę..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 12:58   #3132
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
To nie tu tkwi powód.. To że dziecko przestaje jeść nie bierze się z TV, blogów itp.a z poczucia wartości w jakim wzrasta.. Jeżeli nie czuje się kochane i akceptowane szuka przyczyny w sobie a ze jest duże parcie na wygląd to właśnie stąd dieta. Poza tym .. Dziecko jest całkowicie zależne od rodziców.. W dzisiejszych czasach 6 latki mają więcej zajęć dodatkowych niż niektórzy studenci.. Ciężko się przeciwstawić i w zasadzie jedynie co można kontrolować samemu to jedzenie..
Zabrzenia osobowości nie tylko odżywiania mają zawsze głębsza przyczynę..
Oczywiście - zgadzam się z sobą ale chociaż najczęściej ED bierze się z braku własnej wartości, chęci zwrócenia na siebie uwagi to to nie zawsze jest regułą... są różne przypadki.

A z tymi zajęciami dodatkowymi to też racja - często rodzice swoje niespełnione marzenia, ambicje przekładają na dzieci... widać to w tych wszystkich programach do których wysyłają malutkie dzieci... lekka przesada.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 13:02   #3133
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Oczywiście - zgadzam się z sobą ale chociaż najczęściej ED bierze się z braku własnej wartości, chęci zwrócenia na siebie uwagi to to nie zawsze jest regułą... są różne przypadki.

A z tymi zajęciami dodatkowymi to też racja - często rodzice swoje niespełnione marzenia, ambicje przekładają na dzieci... widać to w tych wszystkich programach do których wysyłają malutkie dzieci... lekka przesada.
Wybacz ale poczucie własnej wartości wynosi się z domu.. Jak małe dziecko ma czuć się coś warte jak w domu tylko słyszy krytykę?
A zwrócenie uwagi też wynika właśnie z deficytu milosci, wspólnego czasu..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 13:08   #3134
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Wybacz ale poczucie własnej wartości wynosi się z domu.. Jak małe dziecko ma czuć się coś warte jak w domu tylko słyszy krytykę?
A zwrócenie uwagi też wynika właśnie z deficytu milosci, wspólnego czasu..
Według mnie niską samoocenę można wynieść też ze szkoły. To jak dziecko odbiera krytykę, czy potrafi odróżnić ją od zwyczajnego zwrócenia uwagi zależy nie tylko od wychowania ale i wrażliwości.
A we wcześniejszej wypowiedzi chodziło mi o to, że ED nie zawsze bierze się z chęci zwrócenia na siebie uwagi
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-06 o 13:10
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 13:20   #3135
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Według mnie niską samoocenę można wynieść też ze szkoły. To jak dziecko odbiera krytykę, czy potrafi odróżnić ją od zwyczajnego zwrócenia uwagi zależy nie tylko od wychowania ale i wrażliwości.
A we wcześniejszej wypowiedzi chodziło mi o to, że ED nie zawsze bierze się z chęci zwrócenia na siebie uwagi
Wybacz ale się nie zgodzę. Jeżeli dziecko z domu wynosi poczucie własnej wartości,wie ile jest warte bo cały czas mu to powtarzano i może liczyć w każdej sprawie ma rodziców to nawet hejt w szkole nie jest w stanie tego zburzyć. Poznałam kilkadziesiąt osób z a czy b i zawsze choroba swą pierwotna przyczynę miała w relacjach domowych.. Często to wychodziło pozno bo chora to wypierała ale zawsze tam był główny powód
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 14:06   #3136
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Wybacz ale się nie zgodzę. Jeżeli dziecko z domu wynosi poczucie własnej wartości,wie ile jest warte bo cały czas mu to powtarzano i może liczyć w każdej sprawie ma rodziców to nawet hejt w szkole nie jest w stanie tego zburzyć. Poznałam kilkadziesiąt osób z a czy b i zawsze choroba swą pierwotna przyczynę miała w relacjach domowych.. Często to wychodziło pozno bo chora to wypierała ale zawsze tam był główny powód
Nie przepraszaj - masz prawo wypowiedzieć swoje zdanie Uważam, ze wszystko też zależy od psychiki danej osoby.... a wracając do mediów - według mnie one też mają jakiś wpływ... kreują postać osoby wychudzonej, lalki barbie też są przeraźliwe chude i dzieci na to patrząc mogą myśleć, ze to normalne i tak ma być....
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 15:01   #3137
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Choć patrząc na niektóre z nich gdzie dziewczynki mające po 12 czy 11 lat chorują 4 to się zastanawiam w którą stronę zmierza ten świat, kiedy to już pierwszaki zaczynają diety..
Najgorsze w chorobie w tak młodym wieku jest to, że cholernie ciężko o pomoc. Zachorowałam w piątej klasie podstawówki, czyli miałam 11 lat. Do szpitala przyjęli mnie na zwykły dziecięcy, bo na młodzieżowy byłam za młoda. Lekarz prowadząca przyznała, że pierwszy raz pracuje z osobą z ed i gdybym miała autyzm czy adhd, to na pewno by mi pomogła, a tak to sama się musi uczyć. Nikt nie dopuszczał do siebie opcji, że przez ciężkie wczesne dzieciństwo umysłowo byłam na trochę innym poziomie od reszty dzieciaków z oddziału i straszenie mnie zastrzykami/nakaz kolorowania kilka godzin dziennie niezbyt mi pomagał... W efekcie po wyjściu dopiero zachorowałam na dobre.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 15:28   #3138
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Najgorsze w chorobie w tak młodym wieku jest to, że cholernie ciężko o pomoc. Zachorowałam w piątej klasie podstawówki, czyli miałam 11 lat. Do szpitala przyjęli mnie na zwykły dziecięcy, bo na młodzieżowy byłam za młoda. Lekarz prowadząca przyznała, że pierwszy raz pracuje z osobą z ed i gdybym miała autyzm czy adhd, to na pewno by mi pomogła, a tak to sama się musi uczyć. Nikt nie dopuszczał do siebie opcji, że przez ciężkie wczesne dzieciństwo umysłowo byłam na trochę innym poziomie od reszty dzieciaków z oddziału i straszenie mnie zastrzykami/nakaz kolorowania kilka godzin dziennie niezbyt mi pomagał... W efekcie po wyjściu dopiero zachorowałam na dobre.
dokladnie podobnie bylo u mnie..
6 klasa..
a na oddziale lezalam wtedy z 8 latka!
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 15:37   #3139
karolCc
Raczkowanie
 
Avatar karolCc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 490
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cześć wszystkim.

1. Śniadanie - kromka chleba z nutellą, banan, kilka łyżeczek serka mascarpone z cynamonem i miodem, herbata.
2. Obiad - risotto, duża miska, herbata.

W międzyczasie zajadam mandarynki, piję dużo herbaty.

Na kolację może zjem makaron z sosem pomidorowym. Może dojem serek mascarpone do końca.
Jem trochę senna więc prawdopodobnie położę się spać.
karolCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 15:44   #3140
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez karolCc Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.

1. Śniadanie - kromka chleba z nutellą, banan, kilka łyżeczek serka mascarpone z cynamonem i miodem, herbata.
2. Obiad - risotto, duża miska, herbata.

W międzyczasie zajadam mandarynki, piję dużo herbaty.

Na kolację może zjem makaron z sosem pomidorowym. Może dojem serek mascarpone do końca.
Jem trochę senna więc prawdopodobnie położę się spać.
Nie dziwię Ci się - na tym jedzeniu to można umrzeć z głodu.... Jestem zdziwiona, że w ogóle miałaś siłe wstać z łóżka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:33   #3141
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez karolCc Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.

1. Śniadanie - kromka chleba z nutellą, banan, kilka łyżeczek serka mascarpone z cynamonem i miodem, herbata.
2. Obiad - risotto, duża miska, herbata.

W międzyczasie zajadam mandarynki, piję dużo herbaty.

Na kolację może zjem makaron z sosem pomidorowym. Może dojem serek mascarpone do końca.
Jem trochę senna więc prawdopodobnie położę się spać.
dobra byla ??
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:32   #3142
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
No to jestem dumna! Ja też jadę daleko daleko od siebie ale wierzę że to da efekt. I pojechalabym nawet do Australii 😁
wyjdziemy z tego.

idziemy do przodu Tapetko, nie zwalniamy.! Będzie dobrze!
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:44   #3143
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Teraz na instagramie straszne modne są konta recovery. Dziewczyny i chłopkaki ciągle dodają zdj tego co zjedli albo tego że mieli znów napad i znów wszystko zwróciła .... Moim zdaniem nie jest to dobre. Bo jeszcze bardziej skupiasz swoją uwagę na chorobie i na jedzeniu. Boisz się wiekszej ilości jedzenia bo ktoś dodał zdj że zjadł mniej i wkręcasz się w to wszystko jeszcze bardziej. U mnie brak wsparcia też jest problemem w domu. Oni nie widzą tego że zazwychaj po 3 miesiącach od wyjscia ze szpitala chudłam 13 kg a teraz jestem juz 6 miesiąc i nie jest ak tragicznie, że jem i że nie robie sobie spacerów po całym mieście...


moje mikołajkowe:

:pacakes i kromka pszennego z serekirm homo bananowym i bananem/<pierwszy raz zrobiłąm i mi jeden nie wyszedł dlatego wziełam kromkę > cappucino z melkiem

obiad <pozno wstałam>
rosół z makaronem, rolatka z piersi kurczaka zem szpinakakiem i paprką, ziemniaki, buraczki

byłam na szarloce z przyjaciółką

kolacja : 3 kromki graham z masłem , 1/2 srka bieluch czoskwego, szynką, sałatą, rzodkiewką i ogórkiem, herbatka

jogurt aktivia z dzemem brzoskwiniowym , pasek białej czekolady

przed snem kubek mleka
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 23:57   #3144
karolCc
Raczkowanie
 
Avatar karolCc
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 490
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
dobra byla ??
Hahahaha trochę twarda, ale zawsze to trochę więcej kcal
karolCc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 07:34   #3145
Sissi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Hej Dziewczyny
Moniq,antenn i inne
Jak tam u Was ?
Bo u mnie angina :S
Dopiero po 8,a ja już 37,6 temperatury....
Gardło strasznie boli,a antybiotyk nie działa....
Mój lekarz stwierdził,że organizm nie ma siły niby walczyć nawet z tym co się dzieje.... :s
Poza tym było ważenie przez mame....
Oczywiście z komentarzem : no "ładnie"....
Około tydzień temu,może więcej trochę,było XX kg,a teraz jest 2 kg mniej....
Specjalnie nie podaje wzrostu,co by nie było....
Przełknąć nic prawie nie mogę bo mam obrzęk i zaczerwienienie w gardle,a myśli są coraz silniejsze....
Terapeutka powiedziała mi tydzień temu niecały,że do wagi "krytycznej" brakuje mi niby 7 kg....
Czyli do bmi poniżej pewnej "magicznej liczby"....
A wtedy albo "padne idąc",albo mnie zamkną przymusowo w szpitalu....
Powiedziała,że teraz to się bierze za mnie na ostro....
A no i jeszcze ze wszystkich stron słyszę przemiłe określenia typu chodzące kości czy kość i skóra....

Wybaczcie,ale musiałam do Was napisać....

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-08 o 12:29
Sissi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 08:41   #3146
moniq909
Zakorzenienie
 
Avatar moniq909
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gorlice.
Wiadomości: 7 458
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sissi19 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Moniq,antenn i inne
Jak tam u Was ?
Bo u mnie angina :S
Dopiero po 8,a ja już 37,6 temperatury....
Gardło strasznie boli,a antybiotyk nie działa....
Mój lekarz stwierdził,że organizm nie ma siły niby walczyć nawet z tym co się dzieje.... :s
Poza tym było ważenie przez mame....
Oczywiście z komentarzem : no "ładnie"....
Około tydzień temu,może więcej trochę,było XX kg,a teraz jest XX...
Specjalnie nie podaje wzrostu,co by nie było....
Przełknąć nic prawie nie mogę bo mam obrzęk i zaczerwienienie w gardle,a myśli są coraz silniejsze....
Terapeutka powiedziała mi tydzień temu niecały,że do wagi "krytycznej" brakuje mi niby 7 kg....
Czyli do bmi poniżej pewnej "magicznej liczby"....
A wtedy albo "padne idąc",albo mnie zamkną przymusowo w szpitalu....
Powiedziała,że teraz to się bierze za mnie na ostro....
A no i jeszcze ze wszystkich stron słyszę przemiłe określenia typu chodzące kości czy kość i skóra....

Wybaczcie,ale musiałam do Was napisać....
Sissi

wiesz, że mnie też coś złapało? pojechałam na uczelnie na weekend i chyba tam się załatwiłam. co z tego, że byłam wyubierana jak eskimos..
bierzesz jakieśtabletki/ antybiotyki? wiem, że teraz z dietą i apetytem gorzej, ale musisz walczyć

kiedy ja dobije do 51.. waga krytyczna to ok. XXkg? jej.
nie będe może podawała swoich "wymiarów"..


Swoją drogą to ciekawe - odnośnie tych komentarzy naokoło. Ja Cięgle słysze: anorektyczka, wychudzona ćpunka, szkielet, kostucha.. Dramat.. Na początku wracałam do domu i płakałam, albo jeszcze w drodze.. a teraz wracam do domu i już mi to obojętne.
__________________

always & forever. ♡

f&g by charlie.
moja walka: 42.1->55.

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-08 o 12:30
moniq909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 09:03   #3147
Sissi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość
Sissi

wiesz, że mnie też coś złapało? pojechałam na uczelnie na weekend i chyba tam się załatwiłam. co z tego, że byłam wyubierana jak eskimos..
bierzesz jakieśtabletki/ antybiotyki? wiem, że teraz z dietą i apetytem gorzej, ale musisz walczyć

kiedy ja dobije do 51.. waga krytyczna to ok. 42 kg? jej.
nie będe może podawała swoich "wymiarów"..


Swoją drogą to ciekawe - odnośnie tych komentarzy naokoło. Ja Cięgle słysze: anorektyczka, wychudzona ćpunka, szkielet, kostucha.. Dramat.. Na początku wracałam do domu i płakałam, albo jeszcze w drodze.. a teraz wracam do domu i już mi to obojętne.
Tak,biorę antybiotyk,ale patrząc co się dzieje,to chyba niewłaściwy.
Ćpunka-też to słyszałam....
I "kostusia"....
Przy XX kg moje bmi wyniosło by poniżej 15,a poniżej 15 moja terapeutka twierdzi,że to stan zagrożenia życia :s

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-08 o 12:29
Sissi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:54   #3148
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Dziewczyny kupcie w zielarskim macierzanke i parzcie sobie na noc... po zaparzeniu niech to postoi 2-3 godziny, potem odcedzić i wypić
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 12:22   #3149
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sissi19 Pokaż wiadomość
Poza tym było ważenie przez mame....
Oczywiście z komentarzem : no "ładnie"....
Około tydzień temu,może więcej trochę,było XX kg,a teraz jest XX....
Specjalnie nie podaje wzrostu,co by nie było....

Terapeutka powiedziała mi tydzień temu niecały,że do wagi "krytycznej" brakuje mi niby 7 kg....
Czyli do bmi poniżej pewnej "magicznej liczby"....
Cytat:
Napisane przez moniq909 Pokaż wiadomość
Sissi

kiedy ja dobije do 51.. waga krytyczna to ok. 42 kg? jej.
nie będe może podawała swoich "wymiarów"..

Cytat:
Napisane przez Sissi19 Pokaż wiadomość
Przy XX kg moje bmi wyniosło by poniżej 15,a poniżej 15 moja terapeutka twierdzi,że to stan zagrożenia życia :s
Jej, dziewuszki, nie piszcie tutaj takich liczb, bo mimo niedopowiedzeń wciąż działają one destrukcyjnie i, choćby podświadomie, możecie się przez nie licytować. Waga nie jest wyznacznikiem tego, kto jest bardziej chory, a skoro zdajecie sobie sprawę z powagi Waszego stanu, to z nim coś zróbcie, a nie się rozczulacie na forum. Stety-niestety, pisanie na Wizażu nie tuczy.

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2015-12-08 o 12:30
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 14:03   #3150
Sissi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Jej, dziewuszki, nie piszcie tutaj takich liczb, bo mimo niedopowiedzeń wciąż działają one destrukcyjnie i, choćby podświadomie, możecie się przez nie licytować. Waga nie jest wyznacznikiem tego, kto jest bardziej chory, a skoro zdajecie sobie sprawę z powagi Waszego stanu, to z nim coś zróbcie, a nie się rozczulacie na forum. Stety-niestety, pisanie na Wizażu nie tuczy.
Linnek,nie chce być złośliwa czy coś,ale tuczy to się ewentualnie świnioka na święta,a nie człowieka.

U mnie się skończy prawdopodobnie szpitalem,bo niby organizm w ogóle nie zareagował na antybiotyk....
Dostałam zastrzyki....
A przy okazji....po drodze do domu wpadła mała milka do picia
Z wyrzutami i strachem,ale chciałam choć spróbować.
No i terapię mam w przyszły czwartek i piątek.
Bardzo polubiłam moje obie terapeutki i nie liczę na cud,a nastawiam sie na długą i ciężką pracę.
Ps. Ervisha no i dzisiaj usłyszałam od mamy taki tekst,który zmienił moje zdanie na temat naszej relacji na jeszcze gorsze....nie warto było chcieć robić to dla niej. Jak coś to mogę Ci na pw napisać co i jak.

Edytowane przez Sissi19
Czas edycji: 2015-12-08 o 14:06
Sissi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 00:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.