Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-18, 12:46   #3331
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Lecz się dla siebie, nie dla innych. Terapeuci nie pozwolą jednej osobie źle wpływać na drugą, więc skąd te wyrzuty? Kula u nogi? NIE. Osoba chora, potrzebująca pomocy.

Objawy somatyczne - mam namiar na genialnego lekarza, teoretycznie endokrynolog, ale w praktyce znany z "cudotwórstwa" przy leczeniu zaburzeń jedzenia. Byłabyś zainteresowana?
tak, ale ja jestem ze sląska...a Ty pewnie okolice stolicy...
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 12:48   #3332
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
tak, ale ja jestem ze sląska...a Ty pewnie okolice stolicy...
do stolicy mam 130km. lekarz z Łodzi. Kiedyś przyjmował też w Pabianicach, ale nie wiem jak teraz. Kawałek jest, ale może warto spróbować?
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 13:14   #3333
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Beata usunelam wszystkie wpisy i teraz mocno rozwazam co dalej...nie ukrywam ze gdyby nie insta to pewnie nie trafilabym do fundacji , nie poznalabym kilku wspanialych osob , ale tez...nie zaczelabym fiksowac widzac wychudzone ciala dziewczyn ktore siem tym szczycily..

dlaczego zrezygnowalam?
powodow bylo kilkanascie ..-ale przede wszystkim czulam jak zle dzialam na grupe i jak bardzo utrudniam im leczenie,.,
po tylu latach choroby moja świadomosc jest ogromna<wlascicielka powiedziala mi ze nigdy nie znala nikogo kto mialby taka wiedze ibyl tak swiadomy>, ale i wszystkie chorobowe nawyki, schematy bardzo mocno zakorzenione...
czułam że jestem tam jak kula u nogi..., tylko ze mna byly problemy...

do tego moje objawy somatyczne , z ktiorymi zupelnie sobie nie radzilam...


moglabym tak wymieniac i wymieniac..

jestem teraz w totalnej rozsypce...stracilam<chyb a bezpowrotnie>relacje ktora utrzymywala mnie przy zyciu,wiec nie wiem co sie stanie dalej , bo mysli jakie sie pojawiaja w mojej glowie i pomysly na jakie wpadam przerazaja nawet mnie sama..
Szczyciły się chudością? W takim razie co one tam robiły?

Nie miałaś podstaw czuć się jak kula u nogi itp. Do ośrodka zgłaszają się osoby w różnym stadium choroby a ośrodek jest po to by pomagać. Terapeuci wiedzą co robić, jak prowadzić ośrodek by pomóc każdemu. To nie jest zwykły szpital - tam są profesjonaliści, którzy wiedzą co robią i co robić. Nie możesz się teraz poddać - musisz dalej walczyć... Uwierz w to, że będziesz zdrowa - uwierz w siebie


Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Lecz się dla siebie, nie dla innych. Terapeuci nie pozwolą jednej osobie źle wpływać na drugą, więc skąd te wyrzuty? Kula u nogi? NIE. Osoba chora, potrzebująca pomocy.
?
Zgadzam się
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 15:49   #3334
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
do stolicy mam 130km. lekarz z Łodzi. Kiedyś przyjmował też w Pabianicach, ale nie wiem jak teraz. Kawałek jest, ale może warto spróbować?
To jaj jestem ciekawa co to za lekarz ;> Działa cuda pod względem psychicznym czy somatycznym? Tobie pomógł?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:02   #3335
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
To jaj jestem ciekawa co to za lekarz ;> Działa cuda pod względem psychicznym czy somatycznym? Tobie pomógł?
Dr Paweł Nogal. Świetnie tłumaczy zmiany, które zachodzą w ciele i mózgu podczas ed. Teoretycznie zapisuje pacjentów co kwadrans, ale jak jest potrzeba, cierpliwie słucha nawet ponad godzinę. Gdy mu opowiedziałam (bo pytał) o mojej sytuacji, chorobie, jak się zaczęło etc., wziął mniej niż trzeba za wizytę. Zleca badania, nie zwodzi, mówi wprost jak się sprawy mają. Podejście lepsze niż u niejednego psychiatry.

Mi by pomógł, gdybym nie stchórzyła w połowie sukcesu.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:29   #3336
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Dr Paweł Nogal. Świetnie tłumaczy zmiany, które zachodzą w ciele i mózgu podczas ed. Teoretycznie zapisuje pacjentów co kwadrans, ale jak jest potrzeba, cierpliwie słucha nawet ponad godzinę. Gdy mu opowiedziałam (bo pytał) o mojej sytuacji, chorobie, jak się zaczęło etc., wziął mniej niż trzeba za wizytę. Zleca badania, nie zwodzi, mówi wprost jak się sprawy mają. Podejście lepsze niż u niejednego psychiatry.

Mi by pomógł, gdybym nie stchórzyła w połowie sukcesu.
ile kosztuje wizyta?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 16:33   #3337
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
ile kosztuje wizyta?
rok temu 130.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-18, 17:22   #3338
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Tapetko a jak rezygnuje się z turnusu na którym byłaś to oddają część pieniędzy?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 18:03   #3339
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tapetko a jak rezygnuje się z turnusu na którym byłaś to oddają część pieniędzy?
wydaje mi sie ze to kwestia indywidualna
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 18:10   #3340
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze to kwestia indywidualna
Rozumiem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 20:51   #3341
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Ten wątek powinien chyba zmienic nazwę , bo nie ma tu już jadłospisów...

A tak to chce wam powiedziec że mam trochę mętlik w głowie, bo chce jeśc zdrowo aby moje ciało było zadowolone i żeby się odbudowało , a z drugiej strony osoby wychodzące z ed mówią , że trzeba pokonac to czego się bało tzw. fearfood. Inie wiem bo co prawda czasem nie wiem co wybrac np na drugie śniadanie drożdżówkę czy zrobic sobie zdrową kanapkę
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-21, 20:58   #3342
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Te osoby mają rację... wychodzenie z choroby to przełamywanie się do pokarmów.. wyobraź sobie stację, ze pojechałaś do kogoś w gości, poszłaś do koleżanki lub pojechałaś do dziadków... osoby te poczęstowały Cię ciastem, kawałkiem pizzy albo babcia dała smażonego kotleta... nie zjesz bo będziesz się bała? W wychodzeniu z ED chodzi o "zdrowe" podejście do jedzenia a nie banie się go.. nawet osoby, które na co dzień nie jedzą fast foodów robią odstępstwa A jeśli chodzi o dylemat drożdżówka czy kanapka odpowiedź jest prosta... na co masz ochotę? No i zawsze możesz zjeść i to i to - jesteś na P to Ci nie zaszkodzi a taką drożdżówką to ciężko sie najeść bo one z reguły są małe i puste w środku
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 22:28   #3343
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Ervisha dziękuję Ci bardzo za tę modrą odpowiedz mam nadzieję ,że moje myśli skupią się na czymś innym niż myśleniu o tym ...czasem wyobrażam sobie że mam taki guzik STOP i móz mi się wyłącza
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 06:00   #3344
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
Ervisha dziękuję Ci bardzo za tę modrą odpowiedz mam nadzieję ,że moje myśli skupią się na czymś innym niż myśleniu o tym ...czasem wyobrażam sobie że mam taki guzik STOP i móz mi się wyłącza
Nie ma za co Wydaje mi się, że te myśli to częściowo przez głód - jeszcze nie "odkarmiłaś" swojego organizmu, masz niedobory i braki i Twój mózg myśli o jedzeniu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 13:39   #3345
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Jadłem się nie będę chwalić, bo zdecydowanie nie mam czym.

Przychodzę z inną sprawą - jak dojść do siebie przy niezidentyfikowanym choróbsku?
Boli mnie brzuch, odbija mi się, przelewa, głowa pęka, apetytu zero, mogłabym ciągle spać, mam sine paznokcie i nogi, zimno mi jak nie wiem co.
Nie mogę się jeszcze bardziej osłabić, już wystarczająco sobie dowaliłam w ostatnim czasie.
Znacie jakieś domowe sposoby/lekarstwa z apteki/cokolwiek?
Nie mam siły na nic.

Żeby było jasne - nie głodowałam. Po prostu za mało jadłam. A w szkole panowała mini-epidemia.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 13:52   #3346
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Byłaś u lekarza?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 14:01   #3347
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Byłaś u lekarza?
Nie, zaczęło się wczoraj dopiero.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 14:18   #3348
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

To może być jakiś wirus. Na Twoim miejscu pojechałabym na pogotowie bo z tego co piszesz to kiepsko z Tobą. Z domowych sposobów to wiem, że macierzanka rozgrzewa (zaparzyć) i wirusa trzeba wygrzać.. ale na prawdę lepiej jedź na pogotowie... martwię się
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 14:29   #3349
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To może być jakiś wirus. Na Twoim miejscu pojechałabym na pogotowie bo z tego co piszesz to kiepsko z Tobą. Z domowych sposobów to wiem, że macierzanka rozgrzewa (zaparzyć) i wirusa trzeba wygrzać.. ale na prawdę lepiej jedź na pogotowie... martwię się
nie mam jak, jestem sama w domu...
cóż, spróbuję się po prostu wygrzać. lepiej pić czystą wodę czy jakieś napary? co prawda macierzanki nie mam, ale jest rumianek i mięta i jakieś herbaty.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 14:35   #3350
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Wydaje mi się że napary ziołowe lepsze - rumianek jest dobry na stany zapalne a mięta na trawienie i żołądek. No ale lekarzem nie jestem..
Dobrze gdybyś jednak coś jadła bo to też pomaga nabrać siły... na wirusy pomaga też czosnek.... ale nie wiem co Ci jest - może to wirus a może osłabienie spowodowane zbyt małą ilością jedzenia.... moze gdybyś zaczęła jeść (w miarę tego na ile pozwala Ci żołądek) to byś nabrała siły... a może to jelitówka? Jakieś probiotyki, jogurt naturalny masz?

--

__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:00   #3351
linnek199
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 353
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że napary ziołowe lepsze - rumianek jest dobry na stany zapalne a mięta na trawienie i żołądek. No ale lekarzem nie jestem..
Dobrze gdybyś jednak coś jadła bo to też pomaga nabrać siły... na wirusy pomaga też czosnek.... ale nie wiem co Ci jest - może to wirus a może osłabienie spowodowane zbyt małą ilością jedzenia.... moze gdybyś zaczęła jeść (w miarę tego na ile pozwala Ci żołądek) to byś nabrała siły... a może to jelitówka? Jakieś probiotyki, jogurt naturalny masz?

--

Jest minimalnie lepiej, przespałam się, wygrzałam i napiłam rumianku.
linnek199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 17:47   #3352
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez linnek199 Pokaż wiadomość
Jest minimalnie lepiej, przespałam się, wygrzałam i napiłam rumianku.
Bardzo się cieszę Pewnie to z przemęczenia albo jakiś wirus Przed snem zjedz kanapkę z czosnkiem - on działa bakteriobójczo no. Wygrzewaj się i odpoczywaj ale nie zapominaj o jedzeniu
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-01-23 o 17:48
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 18:42   #3353
Sissi19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 70
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Hej hej Wszystkim
Dzisiaj przychodzę do Was z moim jadło i coraz to lepszym nastrojem (bije o zakład,że sprawcą mojego nastroju jest masełko orzechowe :p)
A więc do rzeczy :
Pt. PÓŹNO WSTAŁAM
Śniadanie-2,5 tosta : chlebek tostowy maślany,odrobina masła,tarta mozzarella i ser żółty,kukurydza,salami i pieczarki z sosem musztardowo-majonezowym,
2 porządne szklanki świeżo wyciskanego soczku,w składzie : banan,kiwi,jabłko i ananas z puszki (śniadanko z kumpelą na pół )
Drugie śniadanie-garść pistacji,drożdżówka z kremem jogurtowym
Obiad-zupa ogonowa (sporo warzywek-por, pietruszka i marchewka i solidna porcja mięska) z kajzerką,
kargulena smażona w mące,ziemniaczki puree i surówka z białej kapusty (sporo ),a do picia kompot wiśniowy
Deser : garść fistachów
Podwieczorek : miseczka popcornu,kilka pierników lukrowanych-serc,jedzone prosto ze słoika masełko nerkowcowe (sporo :p) (taka ochota akurat dziś )
Kolacja (będzie) : jajecznica z 3 jajek na masełku,z boczkiem i do tego duża kromka chlebka z suszonymi pomidorami i koperkiem lub białkowy koktajl kokosowy z wiórkami i banan

I jak jest dzisiaj w porównaniu z ostatnim czasem ?
Ervisha ?
__________________
"Oto jest miłość-dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,a okazuje się,że czekali na siebie całe życie."

Luty 2016 - druga rocznica
Sissi19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 18:54   #3354
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Sissi19 Pokaż wiadomość
Hej hej Wszystkim
Dzisiaj przychodzę do Was z moim jadło i coraz to lepszym nastrojem (bije o zakład,że sprawcą mojego nastroju jest masełko orzechowe :p)
A więc do rzeczy :
Pt. PÓŹNO WSTAŁAM
Śniadanie-2,5 tosta : chlebek tostowy maślany,odrobina masła,tarta mozzarella i ser żółty,kukurydza,salami i pieczarki z sosem musztardowo-majonezowym,
2 porządne szklanki świeżo wyciskanego soczku,w składzie : banan,kiwi,jabłko i ananas z puszki (śniadanko z kumpelą na pół )
Drugie śniadanie-garść pistacji,drożdżówka z kremem jogurtowym
Obiad-zupa ogonowa (sporo warzywek-por, pietruszka i marchewka i solidna porcja mięska) z kajzerką,
kargulena smażona w mące,ziemniaczki puree i surówka z białej kapusty (sporo ),a do picia kompot wiśniowy
Deser : garść fistachów
Podwieczorek : miseczka popcornu,kilka pierników lukrowanych-serc,jedzone prosto ze słoika masełko nerkowcowe (sporo :p) (taka ochota akurat dziś )
Kolacja (będzie) : jajecznica z 3 jajek na masełku,z boczkiem i do tego duża kromka chlebka z suszonymi pomidorami i koperkiem lub białkowy koktajl kokosowy z wiórkami i banan

I jak jest dzisiaj w porównaniu z ostatnim czasem ?
Ervisha ?
Kochana a mi się wydaje, że to nie wina akurat masła orzechowego a tego, ze zaczęłaś jeść, odzywiać swój organizm, dostarczać mu witamin No i podniosłaś poziom cukru

te 2,5 tosta zjadłaś z kumpelą na pół czy obie zjadłyście po tyle? Jeśli to drugie to mogłaś już zjesć 3 tosty I sok traktuj jako dodatek a nie posiłek - dobrze, ze je pijesz ale od nich nie nabierzesz straconych kilogramów.
Drugie śniadanie to bardziej przekąska. Do tej drożdżówki dorzuciłabym jogurt z pistacjami, prażonymi płatkami i jakimś owocem.
Deser to nie deser - równie dobrze mogłaś tymi orzeszkami posypać ziemniaki To taka przegryzka Deser to jakieś ciastko, batonik itp
Na kolację zjedz jajecznicę i do tego 2 albo 1,5 kromki chleba i jakieś warzywo
Koktajl możesz wypić na drugą kolację

Jest dużo lepiej niż ostatnio (choć nie idealnie) i na pewno sama też to widzisz :Widać, ze się starasz i staraj się jeszcze bardziej
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-01-23 o 19:14
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 10:15   #3355
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Myślicie, że przyjaźń z osobą cierpiącą na zaburzenia w moim stanie może mieć zły wpływ? Dziwnie się złożyło bo na studiach poznałam dziewczynę, która ma anoreksję i jest z nią tragicznie. Polubiłam ją i ona mnie też. Często mnie gdzieś wyciąga, zaprasza do siebie na mieszkanie... ale chyba przez to zaczęło mi odbijać. Widzę jaka ona jest chudziutka i mimo, że strasznie wygląda to ja czuję się przy niej strasznie grubo i zastanawiam się czy czasem nie jadam za dużo. Świruję. I jestem w kropce bo nie wiem czy powinnam się od niej odciąć czy wręcz przeciwnie. Z jednej strony chciałabym jej pomóc, ale ona tylko obiecuje i nic z tym nie robi i uważa, że dwie łyżki kaszy na obiad i można się zapchać.

Czasem zadaję sobie pytanie dlaczego ja? Dlaczego życie wciąż rzuca mi kłody pod nogi, gdy już zaczyna być dobrze...
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 11:45   #3356
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Tak kontakt z osobami chorymi może mieć zły wpływ zwłaszcza jeśli tak jak wspomniałaś z tą osobą jest źle psychicznie.... Sama widzisz to po sobie. Kontakt z nią tylko moze Ci zaszkodzić.... u Ciebie to wszystko jest świeże - za świeże.
W szpitalach odseparowują osoby chore na ED aby właśnie jedna nie miała na drugą złego wpływu
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-01-24 o 11:48
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 12:14   #3357
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tak kontakt z osobami chorymi może mieć zły wpływ zwłaszcza jeśli tak jak wspomniałaś z tą osobą jest źle psychicznie.... Sama widzisz to po sobie. Kontakt z nią tylko moze Ci zaszkodzić.... u Ciebie to wszystko jest świeże - za świeże.
W szpitalach odseparowują osoby chore na ED aby właśnie jedna nie miała na drugą złego wpływu
Zdaję sobie z tego sprawy, ale też głupio mi ją tak odrzucić bo dużo osób przez to się od niej odwróciło. Powinnam głównie o sobie myśleć, ale boję się i nie potrafię innych ranić.
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 14:49   #3358
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawy, ale też głupio mi ją tak odrzucić bo dużo osób przez to się od niej odwróciło. Powinnam głównie o sobie myśleć, ale boję się i nie potrafię innych ranić.
Rozumiem Ciebie ale o sobie też musisz myśleć... Próbowałaś z Nią rozmawiać - namówić Ją do podjęcia leczenia... Może jakoś spróbuj w łagodny sposób powiedzieć Jej co czujesz...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 15:29   #3359
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Kurna mać spadłem przez stres ostatnimi czasy...Moje niby P ale chyba U wyszło.
I.Bliny gryczane z pastą z soczewicy i suszonych pomidorów, buraczki z chrzanem i ogórki konserwowe
II.Sałatka z jaglaną, warzywami i awokado
III.Naleśniki z farszem greckim zapiekane pod serem żółtym z sosem pomidorowym i pestkami dynii, sałatka
IV.Serek wiejski z gruszką, kiwi, nerkowcami i gorzka czekolada.
Będzie:
V.Kanapki z jajem w koszulce i ziarnami, warzywa

2xkawa-czarna i z mlekiem, inka z mlekiem i napoje ,,wodniste"(herbaty wody)
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 15:37   #3360
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Kurna mać spadłem przez stres ostatnimi czasy...Moje niby P ale chyba U wyszło.
I.Bliny gryczane z pastą z soczewicy i suszonych pomidorów, buraczki z chrzanem i ogórki konserwowe
II.Sałatka z jaglaną, warzywami i awokado
III.Naleśniki z farszem greckim zapiekane pod serem żółtym z sosem pomidorowym i pestkami dynii, sałatka
IV.Serek wiejski z gruszką, kiwi, nerkowcami i gorzka czekolada.
Będzie:
V.Kanapki z jajem w koszulce i ziarnami, warzywa

2xkawa-czarna i z mlekiem, inka z mlekiem i napoje ,,wodniste"(herbaty wody)
A to nie jest tak, że jak nabrałeś wagi to uciąłeś węglowodany w diecie ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 00:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.