Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-22, 20:35   #631
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
No nie wiem, ale akurat od przedszkolanek nie wymagałabym umiejętności przeprowadzenia perfekcyjnej akcji ratunkowej z zimną krwią czy walki z nożownikiem. To jednak nie są ratownicy ani policjanci...

Oczywiście byłoby SUPER, gdyby w przedszkolach i szkołach były przeprowadzane regularne szkolenia personelu w takich sprawach. Ale póki takich szkoleń NIE MA, to myślę, że naprawdę nie możemy wymagać cudów od zwykłych ludzi, którzy znaleźli się w tak ekstremalnej sytuacji...
No moim zdaniem w ogóle nie możemy wymagać od nauczyciela przedszkolnego walki z nożownikiem, nieważne, ile ma szkoleń.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-22, 21:13   #632
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 342
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:23
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 10:10   #633
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
No nie wiem, ale akurat od przedszkolanek nie wymagałabym umiejętności przeprowadzenia perfekcyjnej akcji ratunkowej z zimną krwią czy walki z nożownikiem. To jednak nie są ratownicy ani policjanci...

Oczywiście byłoby SUPER, gdyby w przedszkolach i szkołach były przeprowadzane regularne szkolenia personelu w takich sprawach. Ale póki takich szkoleń NIE MA, to myślę, że naprawdę nie możemy wymagać cudów od zwykłych ludzi, którzy znaleźli się w tak ekstremalnej sytuacji...
szkolenia pierwszej pomocy dla personelu szkoł i przedszkoli (nie tylko nauczycielek, wszystkich) są obowiązkowe i SĄ PROWADZONE (to ze nie każdy zapamięta co i jak, to cóż- nie każdy jest taki zdolny) Ktoś napisał wyżej, że nauczycielka prowadziła reanimacje tego chłopca.


ja z kursu p.pomocy pamiętam ze noża itp. nie wolno wyciągać no i ze trzeba prowadzić reanimacje ja komus serce nie bije, bo za nie udzielnie pomocy karalne.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 10:19   #634
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
W sumie tak mi się skojarzyło, że kiedy poszłam na wybory, to w budynku szkoły podstawowej, w której była siedziba mojej komisji, na gazetkach szkolnych były same obrazki świętych i jakieś religijne cytaty Normalnie myślałam, że padnę, bo rozumiem szacunek do religii, ale na miłość boską, to jest szkoła publiczna! Tam powinni uczyć realnej wiedzy, a na gazetkach szkolnych powinni być jacyś pisarze czy drzewka, a nie święty Wojciech
Święty Wojciech to akurat dość ważna osoba w historii i kulturze Polski.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 13:31   #635
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Święty Wojciech to akurat dość ważna osoba w historii i kulturze Polski.
Czym niereligijnym się wsławił?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 17:33   #636
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Tak, zdecydowanie! Choć powiem Ci, że dobrze by było, gdyby nauczycielom robiono jednak szkolenia z jakiś podstaw. W sumie czasy są coraz dziwniejsze, przestępców i zwyroli coraz więcej... Przydałyby się choćby raz na jakiś czas szkolenia z pierwszej pomocy z prawdziwymi ratownikami i na przykład jakieś pogadanki organizowane przez policję.

Ale może przesadzam i są ważniejsze rzeczy do zrobienia. No nie wiem...

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

W sumie tak mi się skojarzyło, że kiedy poszłam na wybory, to w budynku szkoły podstawowej, w której była siedziba mojej komisji, na gazetkach szkolnych były same obrazki świętych i jakieś religijne cytaty Normalnie myślałam, że padnę, bo rozumiem szacunek do religii, ale na miłość boską, to jest szkoła publiczna! Tam powinni uczyć realnej wiedzy, a na gazetkach szkolnych powinni być jacyś pisarze czy drzewka, a nie święty Wojciech

Więc pewnie ważniejszą sprawą niż szkolenia z pierwszej pomocy i zachowania wobec agresywnych osób jest teraz choćby wyrugowanie ze szkół publicznych zabobonów i czarnej magii, i wprowadzenie tam na nowo nauki i wiedzy.
Św. Wojciech zrobił mi wieczór
U mnie byli żołnierze wyklęci, dyplomy i medale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 17:49   #637
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Czym niereligijnym się wsławił?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Chociażby sprzeciwił się niewolnictwu Słowian.



Po za tym jest to postać omawiana na lekcji historii, więc co ta wystawka razi?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-23, 18:16   #638
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Czym niereligijnym się wsławił?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Był taki okres w historii Polski gdzie religia odegrała dość mocna role. To był czas choćby okresu chrztu i ewangelizacji. Wówczas religia była dość mocnym elementem polityki. A Bolesław Chrobry zrobił dość duży deal na śmierć Wojciecha.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 19:09   #639
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Był taki okres w historii Polski gdzie religia odegrała dość mocna role. To był czas choćby okresu chrztu i ewangelizacji. Wówczas religia była dość mocnym elementem polityki. A Bolesław Chrobry zrobił dość duży deal na śmierć Wojciecha.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
W ogóle przejście na chrześcijaństwo, było dla nas kluczowe w kwestii tego czy jako rodzący się naród identyfikować będziemy się z kulturą wschodu czy zachodu.
O to tak naprawdę Mieszkowi I chodziło chrzcząc Polskę, nie o religię, tylko o przynależność do określonego kręgu kulturowego, a Chrobry za pomocą Św Wojciecha zrobił co mógł żeby tego kierunku i przynależności nie utracić.

Ja tam jestem im wdzięczna, IMO dobrze wybrali kierunek.

Wiec takie odżegnywanie się kompletnie od znajomosci historycznych wydarzeń i postaci tego tematu jest dość dziwaczne.

Można nie być religijnym, można nie lubić instytucji KK, ale warto ogarniać jaki to miało kluczowy na Polskę wpływ. Bez tego raczej granica wpływów wschodnich biegłaby po Odrze a nie po naszej wschodniej granicy.
A teraz oby jak najszybciej po wschodniej granicy Ukrainy. No ale za dobrze to tam wciąż nie wyglada.:/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 19:12   #640
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89697269]Chociażby sprzeciwił się niewolnictwu Słowian.



Po za tym jest to postać omawiana na lekcji historii, więc co ta wystawka razi?[/QUOTE]Też nie rozumiem jak może kogoś dziwić postać św. Wojciecha w szkole. Awersję do współczesnego kościoła rozumiem ale już takie na siłę czepianie się wszystkiego to przegięcie w drugą stronę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-23, 20:11   #641
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Nawiasem mówiąc, to ile o tym św. Wojciechu się w szkole uczy? Krótka wzmianka o jego misji chrystianizacyjnej i śmierci, legenda o wdowim groszu, która występuje również w innych kulturach w odniesieniu do innych postaci, pielgrzymka Ottona III do jego relikwii. Toż to jest wzmianka na kilka minut lekcji, a nie pół semestru, żeby jakoś to przeżywać i narzekać.
Pokuszę się o stwierdzenie, że nie da się opowiedzieć historii średniowiecza jakiegokolwiek państwa europejskiego w sposób zupełnie świecki, z wyłączeniem roli kościoła, duchowieństwa i świętych.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2023-10-23 o 20:12
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-23, 22:26   #642
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 342
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:22
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-24, 07:22   #643
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Czym niereligijnym się wsławił?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
W dużym skrócie - dzięki temu, że był najpierw na dworze Ottona, później Bolesława i Bolesław wykupił jego zwłoki, a potem powstała katedra w Gnieźnie jego patronatu wzrosła jego pozycja polityczna w Europie.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-24, 21:06   #644
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
W ogóle przejście na chrześcijaństwo, było dla nas kluczowe w kwestii tego czy jako rodzący się naród identyfikować będziemy się z kulturą wschodu czy zachodu.
O to tak naprawdę Mieszkowi I chodziło chrzcząc Polskę, nie o religię, tylko o przynależność do określonego kręgu kulturowego, a Chrobry za pomocą Św Wojciecha zrobił co mógł żeby tego kierunku i przynależności nie utracić.

Ja tam jestem im wdzięczna, IMO dobrze wybrali kierunek.

Wiec takie odżegnywanie się kompletnie od znajomosci historycznych wydarzeń i postaci tego tematu jest dość dziwaczne.

Można nie być religijnym, można nie lubić instytucji KK, ale warto ogarniać jaki to miało kluczowy na Polskę wpływ. Bez tego raczej granica wpływów wschodnich biegłaby po Odrze a nie po naszej wschodniej granicy.
A teraz oby jak najszybciej po wschodniej granicy Ukrainy. No ale za dobrze to tam wciąż nie wyglada.:/
Mądre słowa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 09:15   #645
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Nie żyje Wanda Półtawska, znana i wpływowa działaczka anti-choice i bliska koleżanka Jana Pawła II.


https://wydarzenia.interia.pl/kraj/n...oogle_vignette
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 09:49   #646
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie żyje Wanda Półtawska, znana i wpływowa działaczka anti-choice i bliska koleżanka Jana Pawła II.


https://wydarzenia.interia.pl/kraj/n...oogle_vignette
Nie ma kogo żałować, patrząc na dorobek i poglądy tej pani. Oby jak najmniej takich osób.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 10:25   #647
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

I jak tam nasz obóz patridiotyczny ? Ciągle oddanie koryta nie wchodzi w grę ?
Co za żałośni durnie, brak słów.
Ale spokojnie, poczeka się. Prezes ma kota to powinien wiedzieć, że czekanie jeszcze bardziej nakręca do roboty.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-10-25 o 12:16
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 10:42   #648
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Czy są w ogóle jakieś szanse na znalezienie tego kretyna Borysa? Mają chociaż jakiś trop? czy nadal będzie się bawił z nimi w kotka i myszkę?
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 11:28   #649
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Czy są w ogóle jakieś szanse na znalezienie tego kretyna Borysa? Mają chociaż jakiś trop? czy nadal będzie się bawił z nimi w kotka i myszkę?
Mam nadzieję, że policja wie więcej niż nam się wydaje i działania przyniosą zatrzymanie go.
Chociaż nie powiem, z każdym dniem nadzieja jest mniejsza to jednak mam wrażenie będąc w okolicy, że policja, żołnierze i inni traktują tę sprawę bardzo poważnie.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-25, 13:01   #650
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Nie ma kogo żałować, patrząc na dorobek i poglądy tej pani. Oby jak najmniej takich osób.
popieram
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 13:52   #651
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89698303]I jak tam nasz obóz patridiotyczny ? Ciągle oddanie koryta nie wchodzi w grę ?
Co za żałośni durnie, brak słów.
Ale spokojnie, poczeka się. Prezes ma kota to powinien wiedzieć, że czekanie jeszcze bardziej nakręca do roboty.[/QUOTE]

Ty to powinnaś książki pisać albo jakieś felietony do Polityki.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 13:52   #652
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie żyje Wanda Półtawska, znana i wpływowa działaczka anti-choice i bliska koleżanka Jana Pawła II.

Już nie zdąży przeprosić kobiet za zło jakie im wyrządziła. Czas najwyższy.

Zapamiętajmy:

"In vitro jest takim działaniem, jakie stosuje się w hodowli zwierząt. Miałam taką przygodę na kursie dla nauczycieli. Wykładałam bioetykę i między innymi poruszałam problem sztucznego zapłodnienia. Przyszła do mnie po wykładzie jedna z pań z wątpliwością, że ona nie rozumie, dlaczego ja tak mówiłam. „To nie ja tak mówię, tylko Kościół katolicki. Pani jest wierząca?” – zapytałam ją. „No tak. Ale ja już mam termin w gdańskiej klinice, gdzie mam mieć to sztuczne zapłodnienie. Dlaczego mam tego nie robić?” Na to ja brutalnie powiedziałam: „Bo pani nie jest krową”."

Karygodny wręcz brak wiedzy ogólnej u kogoś z tytułem profesora. Mam nadzieję, że ta kobieta zrezygnowała ale z wykładów, a nie z iv
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 14:02   #653
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Nie żyje Wanda Półtawska, znana i wpływowa działaczka anti-choice i bliska koleżanka Jana Pawła II.


https://wydarzenia.interia.pl/kraj/n...oogle_vignette
I świat dzięki temu jest piękniejszym miejscem, a średnia IQ w Polsce wzrosła.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 14:05   #654
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
I świat dzięki temu jest piękniejszym miejscem, a średnia IQ w Polsce wzrosła.

IQ to niestety bym tej osobie nie odmawiała. To był inteligentny, zdeprawowany człowiek.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 14:12   #655
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
IQ to niestety bym tej osobie nie odmawiała. To był inteligentny, zdeprawowany człowiek.

Można przy tej Pani wspomnieć historię Karola Kota (wampira z Krakowa), którego Połtawska oceniła jako zdrowego, zaleciła łykać witaminę B, a on po wizycie u niej zabił kolejną osobę. Myślę, że warto pamiętać, że to nie była jakaś osobiście zwyrodniała czy zła osoba - to była konsekwentna katoliczka, po prostu. To jest właśnie ta religia i to, co w niej uważa się za dobro.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 14:23   #656
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ty to powinnaś książki pisać albo jakieś felietony do Polityki.
Ze mnie tylko skromny kronikarz (kronikarka raczej).
Polska polityka to fantastyka, a ja w tym gatunku nie za mocna
No bo co ja czytam.
To już prawie pewne, że Morawiecki z wolnego i niepodległego wyboru Dudy i jego cycusia Mastalerka (którego wczoraj czule do siebie tulił po nadaniu stanowiska doradcy) będzie rząd większościowy klecił kiedy ma 194 mandaty. Ogarnie to ktoś rozumem ? Podobno PSL chcą ukochać mocno, aż do zaduszenia, żeby tylko poszli z nimi tany tany. A tu nasza ludowa panna się broni, mówi - nie, dajcie spokój, mi z innym kawalerem po drodze, ale kto by tego słuchał ? Władek, będziesz nasz, tygrysie.
Historia ludzkości zna przypadki opętania z miłości, że pod pistoletem kazał jeden z drugim do ołtarza lecieć, ale w kraju nad Wisłą tego jeszcze nie grali. Wobec tego nawet najlepszy felietonista bezradny. Zidiociała prawica to stan umysłu, tutaj psychiatry trzeba.
Tylko Polski żal.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-10-25 o 14:37
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 16:40   #657
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Można przy tej Pani wspomnieć historię Karola Kota (wampira z Krakowa), którego Połtawska oceniła jako zdrowego, zaleciła łykać witaminę B, a on po wizycie u niej zabił kolejną osobę. Myślę, że warto pamiętać, że to nie była jakaś osobiście zwyrodniała czy zła osoba - to była konsekwentna katoliczka, po prostu. To jest właśnie ta religia i to, co w niej uważa się za dobro.
Mam wrażenie, że to (i wiele innych kwestii ideologicznych) to nie tyle kwestia samej wiary co tego, co ludzie, zwłaszcza w ostatnich latach, sami sobie do niej dopowiedzieli.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 18:45   #658
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Myślę, że warto pamiętać, że to nie była jakaś osobiście zwyrodniała czy zła osoba - to była konsekwentna katoliczka, po prostu. To jest właśnie ta religia i to, co w niej uważa się za dobro.
Może oddana religii, a może po prostu świetnie wiedziała, gdzie leżą konfitury - ta przyjaźń z panem Wojtyłą, trzymanie się wyznaczonej przez hierarchów linii (a może prześciganie ich?) - to brzmi jak całkiem niezły sposób na wypromowanie się. Prawdy pewnie nigdy się nie dowiemy.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 18:58   #659
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Można przy tej Pani wspomnieć historię Karola Kota (wampira z Krakowa), którego Połtawska oceniła jako zdrowego, zaleciła łykać witaminę B, a on po wizycie u niej zabił kolejną osobę. Myślę, że warto pamiętać, że to nie była jakaś osobiście zwyrodniała czy zła osoba - to była konsekwentna katoliczka, po prostu. To jest właśnie ta religia i to, co w niej uważa się za dobro.
Śliwko,tak szczerze to nie widzę związku pomiędzy błędną diagnozą a światopoglądem lekarza. To tylko moje zdanie, nie jakaś prawda objawiona.
Poza tym, w latach 60-tych termin "seryjny morderca" nie był jeszcze w powszechnym użyciu, zwłaszcza w krajach za "żelazną kurtyną". W USA chyba już działał Ted Bundy, ale sam termin "seryjny moredrca" zupełnie nie komponował się z socjalistycznym ustrojem, więc żadne badania w tym obszarze nie istniały. Dlatego Kota zbadano pod względem poczytalności (biegli nie byli jednomyślni) i za bardzo się nie wgłebiano w coś, co nie miało prawa istnieć w socjalistycznym społeczenstwie.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 19:58   #660
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Czy tu mignęło info ze od wczoraj Bałtyk stał się wreszcie wewnętrznym morzem NATO?
Turcja w końcu dała wczoraj swoją zgodę na wstąpienie Szwecji do NATO.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-28 10:42:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.