Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-06, 11:13   #2791
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale mi nie chodzi o to, że oni zrobili mu na złość, że go zamurowali. Chodzi o to, że głupio wykonali swoją pracę. I tak będą musieli tam wrócić i to zalać, beton już nie będzie jednolity, tylko będzie się składał z części. Właściciel mógł po złości tam wejść jak beton jeszcze nie zastygł. Właściel placu budowy nie ma nr, ale może zadzownić na policję i oni ustalą właściciela. Przecież to trwa chwilę. Z tym uszkodzeniem auta, to już wymyślanie. Równie dobrze może pwowiedzieć, że je uszkodzili jak betonowali. Poza tym z tego co czytam, to chyba jednka można usunuąć o ile info było odpowiednio wcześniej.

W przypadku takiej zmiany organizacji ruchu znak drogowy ma stanąć co najmniej z 5-dniowym wyprzedzeniem, ma przy nim też być tabliczka z informacją, od kiedy obowiązuje. Osoby, które padną ofiarą nieprawidłowo przeprowadzonej zmiany, muszą i tak zapłacić za holowanie, aby odzyskać auto, ale potem mają prawo dochodzić od służb miejskich odszkodowania, poniesionych kosztów itp.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 11:21   #2792
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89707218]wiesz... starsze osoby to już sporo rzeczy frustruje, generalnie doświadczeni grzybiarze wiedzą kiedy jest wysyp grzybów. Wiem, że trzeba umieć zbierać, dlatego napisałam, że pewnie kwestia doświadczeń.
W 'moich' lasach też słabo było z grzybami w październiku tego roku, dopiero od ok. 2-3 tyg rośnie więcej, chociaz to już późno trochę. Sowy (kanie) już przegniły

Mój TZ też nie je grzybów świeżych, bo jojczy ze jak ślimaki
Ja grzyby jadam sama, robię tylko dla siebie zupy, sosy, pizze itd. (bo dziecko za małe i tez wybredne).

Tez uważam, że pieczarka "to nie grzyb', a raczej grzyb dużo mniej smaczny i mniej wartościowy. i dziwią mie osoby, które zjedzą sos z pieczarek (takich miękkich przecież - uduszonych), a nie zjedzą z prawdziwych leśnych grzybów. ale np. u teściowej to kwestia przesądów, ze grzyby z lasu bezwartościowe, a w ogóle to wszystkie trujące[/QUOTE]U mnie w tym roku nie było ani jednej kanii. Zazwyczaj było ich trochę, w tym ani jednej, a uwielbiam!
To ja właśnie lubię pieczarki i kanie, bardzo. Grzyby nie grzyby, ale bardziej mi smakuje pieczarka niż np. kurka (pieprznik jadalny). Nie rozumiem uwielbienia dla kurek, np. sosów z nich. Tzn. Rozumiem, że ktoś nazbierał, że się cieszy i musi coś z nimi zrobić i zrobił z nich taki sos, ale jak dla mnie te grzybki nie mają smaku.
Przez kilka lat na działce wiosną rosły nam smardze i to są naprawdę pyszne grzyby. Poza tym oczywiście borowiki, podgrzybki, maślaki, rydze też niezłe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 11:37   #2793
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Nie wiedziałam czy pisać na wszystkowatku czy tu, bo niby to pytanie, ale wynika z mojego zdziwienia Ile Wy lub Wasze znajome karmiłyście piersią? Jak długo o ile w ogóle spaliście z dzieckiem? Jedna moja kumpela karmi prawie już 3 letnie dziecko. I z jednej strony psioczy, że nie może nigdzie wyjść wieczorem, bo musi karmić na noc przed snem i że ma przez to pobudki w nocy, a z drugiej strony przecież jakby chciała to by odstawiła. Druga zaś śpi z 7 letnim synem. Jej mąż zmienił pracę i pn-pt jest w delegacji i młody zaczął do niej przychodzić, ale jak mąż wraca on nie chce spać u siebie i śpią wszyscy razem.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 11:45   #2794
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam czy pisać na wszystkowatku czy tu, bo niby to pytanie, ale wynika z mojego zdziwienia Ile Wy lub Wasze znajome karmiłyście piersią? Jak długo o ile w ogóle spaliście z dzieckiem? Jedna moja kumpela karmi prawie już 3 letnie dziecko. I z jednej strony psioczy, że nie może nigdzie wyjść wieczorem, bo musi karmić na noc przed snem i że ma przez to pobudki w nocy, a z drugiej strony przecież jakby chciała to by odstawiła. Druga zaś śpi z 7 letnim synem. Jej mąż zmienił pracę i pn-pt jest w delegacji i młody zaczął do niej przychodzić, ale jak mąż wraca on nie chce spać u siebie i śpią wszyscy razem.
Ja nie karmiłam prawie w ogóle, ciężko było i mi nie zależało jakoś przesadnie, moje koleżanki karmiły/karmią jakiś rok / dwa.

Nie spałam z córką w ogóle, bo się bałam, że jej coś zrobię i do tego był za duży tłok w łóżku, zawsze ja brałam na przytulaska, karmienie i odkładalam z powrotem do łóżeczka. Jak była starsza i rozstałam się z jej tatą to trochę ze mną spała, ale trwało to moze z miesiąc / dwa.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 11:59   #2795
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam czy pisać na wszystkowatku czy tu, bo niby to pytanie, ale wynika z mojego zdziwienia Ile Wy lub Wasze znajome karmiłyście piersią? Jak długo o ile w ogóle spaliście z dzieckiem? Jedna moja kumpela karmi prawie już 3 letnie dziecko. I z jednej strony psioczy, że nie może nigdzie wyjść wieczorem, bo musi karmić na noc przed snem i że ma przez to pobudki w nocy, a z drugiej strony przecież jakby chciała to by odstawiła. Druga zaś śpi z 7 letnim synem. Jej mąż zmienił pracę i pn-pt jest w delegacji i młody zaczął do niej przychodzić, ale jak mąż wraca on nie chce spać u siebie i śpią wszyscy razem.
Siostrze dzieci odstawiły się same, starszy równo w 1,5 roku, młodsza po roku i 3 mies. Jedna kuzynka wytrzymała z karmieniem piersią kilka miesięcy i zupełnie przeszła na butelkę. Koleżanka, wręcz fanatyczna zwolenniczka kp walczyła o naturalne kamienie, ale jednak musiała od samego początku dokarmiać butlą, nie rozkręciła laktacji na tyle żeby karmić tylko piersią i po kilku miesiącach uznała, że bez sensu się tak szarpać, przeszła na samą butelkę jakoś w okolicach pół roku, może trochę wcześniej i była najszczęśliwsza na świecie.
Uważam, że gdy ktoś karmi trzylatków i starszych, to coś tam raczej mocno nie gra. Albo z emocjami, albo z odżywianiem albo jeszcze czymś. Dziecko powinno być odstawione bez większych dramatów do około ukończenia 2 lat, może max 3, ale według mnie to już późno. Wiem, że zalecenia WHO są inne, że oficjalne zalecenia to 2 lata i dłużej, ale dla mnie jako kobiety i potencjalnej matki - nienienie! A karmienie 4, 5 czy 6 latków to już patologiczna sytuacja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 12:00   #2796
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam czy pisać na wszystkowatku czy tu, bo niby to pytanie, ale wynika z mojego zdziwienia Ile Wy lub Wasze znajome karmiłyście piersią? Jak długo o ile w ogóle spaliście z dzieckiem? Jedna moja kumpela karmi prawie już 3 letnie dziecko. I z jednej strony psioczy, że nie może nigdzie wyjść wieczorem, bo musi karmić na noc przed snem i że ma przez to pobudki w nocy, a z drugiej strony przecież jakby chciała to by odstawiła. Druga zaś śpi z 7 letnim synem. Jej mąż zmienił pracę i pn-pt jest w delegacji i młody zaczął do niej przychodzić, ale jak mąż wraca on nie chce spać u siebie i śpią wszyscy razem.
a propos podkreslonego -

W sumie można małe dziecko- mlekopijawkę odstawić na siłę, ja moją tak odstwiłam okolo 14 miesiąca, jakbym to opisywała na bieżaco z moimi odczuciami i reakcjami mocno protestującej młodej to by mnie cały wiżaz pewnie wyklął od wyrodnej matki. Z tym, że wiem, że nie tylko ja tak musiałam odciągać od piersi młode.
Budzenia się młodej w nocy to nie przerwało, budziła się nadal, trochę rzadziej, bo tak ze 2-4 razy na picie mleka (z butelki), a potem wody albo ot tak popłakać sobie do około 4 roku życia. spała tez długo ze mną, jak wiele innych dzieci przyłazących do łóżka rodziców lub rodzeństwa. mało kto o tym pisze, mówi, bo jest to wstydliwe, 'nienormatywne' (wg obecnych instagramowych wytyczynych), nierozumiane. Atak naprawdę jest całkiem normalne- zależne od potrzeb. jedne człowiek lubi sie przytulać, inny nie bardzo. a dziecko tez człowiek.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 12:25   #2797
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-06, 12:33   #2798
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

U mnie koleżanki też najczęściej karmiły rok/dwa/. Jak dziecko szło do żłobka, to na koniec macierzyńskiego było odstawianie. Ja też czytałam, że najlpiej to tak do 2 lat. Potem nie ma niby przeciwskazań, ale gdzieś czytałam, że od tego psują się potem zęby i robi się próchnica. Ale nie wiem czy to prawda. Dla mnie taki 3 latek jedzący cyca, to też jakieś takie chyba bardziej uzależnienie niż faktyczna potrzeba, zwłaszcza jak je już normalne posiłki. To dziecko mojej koleżanki jest dość duże, biega, gada, a potem do cyca i jakoś tak to nawet dzienie wygląda, bo to nie jest mały bobas. Jej partner sobie wyjeżdża gdzieś z kolegami, wychodzi na spotakania, a ona nie, bo karmienie na drzemkę, a potem przed nocnym spaniem. Dużo koleżanek też mi mówiło, że odstawianie, to było własnie na siłę, bo często inaczej się nie da, także to chyba norma Kilka dni płaczu, a potem dziecko zapominało.

Z tym spaniem, to mnie dziwi głównie dlatego, że znajomi narzekają, że dziecko się strasznie wierci, rozkopuje, a oni są niewyspani. Z takim całkiem małym dzieckiem, to ja też bym się bała, że zrobię mu krzywdę. Moi znajomi to dzielą się na takich, co jak najszybciej dawali dziecko do swojego pokoju i mówili, że wolą wstawać w nocy niż potem odzwyczjać od wspólnego spania i takich co im się w nocy nie chce wstać, więc jest wspólne spanie, a potem narzekanie. No i dla mnie taki 3-4 latek, to jeszcze ok, ale 7 letnie dziecko jak nie chce spać samo, to też chyba z czegoś to wynika, więc ja bym raczej szukała przyczyny. No i jak bym męża nie widziała 5 dni, to bym chciała spać z mężem, a nie żeby jeszcze dziecko między nami spało
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 12:34   #2799
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 12:46   #2800
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Już nie mówiąc o tym ile teraz się wycina zdrowych drzew...
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 12:49   #2801
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam czy pisać na wszystkowatku czy tu, bo niby to pytanie, ale wynika z mojego zdziwienia Ile Wy lub Wasze znajome karmiłyście piersią? Jak długo o ile w ogóle spaliście z dzieckiem? Jedna moja kumpela karmi prawie już 3 letnie dziecko. I z jednej strony psioczy, że nie może nigdzie wyjść wieczorem, bo musi karmić na noc przed snem i że ma przez to pobudki w nocy, a z drugiej strony przecież jakby chciała to by odstawiła. Druga zaś śpi z 7 letnim synem. Jej mąż zmienił pracę i pn-pt jest w delegacji i młody zaczął do niej przychodzić, ale jak mąż wraca on nie chce spać u siebie i śpią wszyscy razem.
2 lata i 3 miesiące. Córka mając rok i dwa miesiące poszła do żłobka, więc od tego czasu ilość karmień była zmniejszona. Śpi z nami do dziś (ma ponad 6 lat). Swoje łóżko ma od początku, tam zasypia, ale w ciągu nocy lubi jeszcze przyjść i spać z nami. Nie robi tego codziennie, bardziej okresowo, w sumie nie traktowałam tego nigdy jako coś nienormalnego. Pamiętam, że mnie wędrówki do rodziców zdarzały się jak miałam jeszcze jakieś 8-9 lat

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-06, 13:09   #2802
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:17   #2803
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nikt nie weźmie odpowiedzialności, czy spróchniałe drzewo lub zainfekowane chorobą nie upadnie na samochód, ludzi w trakcie silnej burzy na osiedlu.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:18   #2804
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam czy pisać na wszystkowatku czy tu, bo niby to pytanie, ale wynika z mojego zdziwienia Ile Wy lub Wasze znajome karmiłyście piersią? Jak długo o ile w ogóle spaliście z dzieckiem? Jedna moja kumpela karmi prawie już 3 letnie dziecko. I z jednej strony psioczy, że nie może nigdzie wyjść wieczorem, bo musi karmić na noc przed snem i że ma przez to pobudki w nocy, a z drugiej strony przecież jakby chciała to by odstawiła. Druga zaś śpi z 7 letnim synem. Jej mąż zmienił pracę i pn-pt jest w delegacji i młody zaczął do niej przychodzić, ale jak mąż wraca on nie chce spać u siebie i śpią wszyscy razem.
Nie karmiłam piersią i nie spałam z dzieckiem

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:23   #2805
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:25   #2806
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Jak ktoś ma męża, to od niego powinien dostawać tyle uwagi, by nie potrzebować jej od obcych chłopów... Ale to tylko moje podejrzenie, że taka jest przyczyna. Nie wiem tak naprawdę czemu ktoś spamuje zdjęciami. Ta osoba pewnie też tego nie wie.
No chyba, że to jakiś mechanizm ewolucyjny i tak naprawdę łowi samców, ale podświadomie
Swoją drogą, jeśli cię to drażni, to po co w ogóle ją obserwujesz?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:25   #2807
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89707370]Nikt nie weźmie odpowiedzialności, czy spróchniałe drzewo lub zainfekowane chorobą nie upadnie na samochód, ludzi w trakcie silnej burzy na osiedlu.[/QUOTE]Nie musi być nawet chore, drzewa po prostu się łamią. Kilka lat temu konar zdrowego kasztanowca spadł na parking pod blokiem i zniszczył dwa samochody.
Kiedyś oglądałam reportaż, że w piękny słoneczny dzień konar spadł na kobietę i dziecko w wózku, dziecko nie przeżyło. Były pytania, kto nie dopatrzył tego, że ten konar powinien być usunięty dużo wcześniej. Wtedy się dowiedziałam, że są instytucje, odpowiedni ludzie do tego, którzy oceniają i wyznaczają do wycinki/przycinki drzewa, które stwarzają niebezpieczeństwo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:27   #2808
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Z tym spaniem, to mnie dziwi głównie dlatego, że znajomi narzekają, że dziecko się strasznie wierci, rozkopuje, a oni są niewyspani. Z takim całkiem małym dzieckiem, to ja też bym się bała, że zrobię mu krzywdę. Moi znajomi to dzielą się na takich, co jak najszybciej dawali dziecko do swojego pokoju i mówili, że wolą wstawać w nocy niż potem odzwyczjać od wspólnego spania i takich co im się w nocy nie chce wstać, więc jest wspólne spanie, a potem narzekanie. No i dla mnie taki 3-4 latek, to jeszcze ok, ale 7 letnie dziecko jak nie chce spać samo, to też chyba z czegoś to wynika, więc ja bym raczej szukała przyczyny. No i jak bym męża nie widziała 5 dni, to bym chciała spać z mężem, a nie żeby jeszcze dziecko między nami spało
Różnie to wygląda.

U mnie w rodzinie dziecko dość szybko dostało własne łóżko we własnym pokoju i niby nie miało z tym problemu, ale miało różne fazy i zazwyczaj i tak spało z kimś, potrafiło przyjść w nocy i zaciągnąć wybranego rodzica (czasami była faza na ojca, czasami na matkę) do siebie. Obecnie jako rodzina 2+2 śpią w różnych konfiguracjach. To starsze już chyba nie domagałoby się obecności (choć nie na pewno, bo jeszcze dochodzi zazdrość o młodsze ).
Od znajomego słyszałam, że dziecko normalnie spało samo, ale kiedy on musiał na kilka/kilkanaście dni wyjechać, zajęło jego miejsce i od tej pory już śpi z rodzicami.
Niektóre dzieci chcą spać z rodzicami bardzo długo, na początku podstawówki jeszcze.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:30   #2809
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Gdzie ja napisałam, że Ty napisałaś?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-06, 13:32   #2810
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 13:56   #2811
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Swoją drogą, jeśli cię to drażni, to po co w ogóle ją obserwujesz?
Po czym wnosisz, że drażni. To wątek zdziwieniowy. Ja lubię ją obserwować bo jest ładna i fajnie popatrzeć na ładnych ludzi, zazdroszczę jej urody.
Tylko mnie to dziwi, bo zakładam, że za takimi zachowaniami kryje się coś ewolucyjnego. Mam też inną znajomą, co też wstawia selfie wręcz kompulsywnie i ona akurat jest ewidentnie zaniedbana przez faceta i pragnie uwagi. Może z nią jest podobnie.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 14:06   #2812
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Po czym wnosisz, że drażni. To wątek zdziwieniowy. Ja lubię ją obserwować bo jest ładna i fajnie popatrzeć na ładnych ludzi, zazdroszczę jej urody.
Tylko mnie to dziwi, bo zakładam, że za takimi zachowaniami kryje się coś ewolucyjnego. Mam też inną znajomą, co też wstawia selfie wręcz kompulsywnie i ona akurat jest ewidentnie zaniedbana przez faceta i pragnie uwagi. Może z nią jest podobnie.
Jak sądzisz dlaczego panny i rozwodki wstawiają swoje fotki?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 14:19   #2813
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89707452]Jak sądzisz dlaczego panny i rozwodki wstawiają swoje fotki?[/QUOTE]No jak dlaczego? Bo nie mają faceta i pragną uwagi
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 14:43   #2814
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:45
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 14:49   #2815
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

O właśnie, mnie to też wkurza. Plus postawią tabliczkę, że wycinka drzew i zakaz wstępu do lasu np. na kilka miesięcy.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 15:15   #2816
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89707218]wiesz... starsze osoby to już sporo rzeczy frustruje, generalnie doświadczeni grzybiarze wiedzą kiedy jest wysyp grzybów. Wiem, że trzeba umieć zbierać, dlatego napisałam, że pewnie kwestia doświadczeń.
W 'moich' lasach też słabo było z grzybami w październiku tego roku, dopiero od ok. 2-3 tyg rośnie więcej, chociaz to już późno trochę. Sowy (kanie) już przegniły

Mój TZ też nie je grzybów świeżych, bo jojczy ze jak ślimaki
Ja grzyby jadam sama, robię tylko dla siebie zupy, sosy, pizze itd. (bo dziecko za małe i tez wybredne).

Tez uważam, że pieczarka "to nie grzyb', a raczej grzyb dużo mniej smaczny i mniej wartościowy. i dziwią mie osoby, które zjedzą sos z pieczarek (takich miękkich przecież - uduszonych), a nie zjedzą z prawdziwych leśnych grzybów. ale np. u teściowej to kwestia przesądów, ze grzyby z lasu bezwartościowe, a w ogóle to wszystkie trujące[/QUOTE]

Byś widziała zgrozę w oczach moich współpracowników jak im mowie, ze zbieram grzyby. Oni tu raczej nie latają po lesie za grzybami, jak spotykasz jakiś nawiedzonych ludzi pod sosnami czy w krzakach to na mur-beton rodacy Ale raz zabrałam kolegę Norwega na grzyby z lekcja mykologii to był zachwycony i zjadł je potem bez stresu. Zebraliśmy morze prawdziwków wtedy.
Na grzyby chodzę od maleńkości, dziadek mnie zabierał do lasu i nauczył wszystkiego.

Co do przeróbki to i susze i jem świeże i zamrażam takie przerobione, idealnie pasują do wegańskich wariacji kapustnych.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 15:25   #2817
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ja biegnę jak się zgapię i stanę ze złej strony. Przy 7 wagonach do pokonania, dużej ilości osób i jeszcze bagażach to nawet 5 min może być mało.
Mnie się zdarzyło, że konduktor idiota gwizdnął gdy szłam wzdłuż pociągu i od tego czasu już taka wyczillowana nie jestem i wolę podtruchtać do swojego wagonu niż przeciskać się w środku. Ale to raczej na mniejszych stacjach, a nie na głównych dworcach, gdzie wysiadają i wsiadają tłumy.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 15:44   #2818
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Byś widziała zgrozę w oczach moich współpracowników jak im mowie, ze zbieram grzyby. Oni tu raczej nie latają po lesie za grzybami, jak spotykasz jakiś nawiedzonych ludzi pod sosnami czy w krzakach to na mur-beton rodacy Ale raz zabrałam kolegę Norwega na grzyby z lekcja mykologii to był zachwycony i zjadł je potem bez stresu. Zebraliśmy morze prawdziwków wtedy.
Na grzyby chodzę od maleńkości, dziadek mnie zabierał do lasu i nauczył wszystkiego.

Co do przeróbki to i susze i jem świeże i zamrażam takie przerobione, idealnie pasują do wegańskich wariacji kapustnych.
Ja też od dziecka w grzybach, ale odkąd "spotkałam" przerośniętego muchomora łudząco podobnego do kanii to mi entuzjazm mocno opadł. A jak się dowiedziałam, że nie tylko sromotnikowe i jadowite zawierają amanitotoksyny, a również inne grzyby mylone z innymi popularnymi, to już w ogóle sobie nie ufam. Borowiki, maślaki, koźlarz czerwony i babka i to chyba by było tyle. Kanie zbieram tylko ładnie wyrośnięte, bo kto mi zagwarantuje, że nie przywieje tu jakichś przerośniętych np. czubajeczek. A pieczarki tylko ze sklepu, polne niech zostaną w polu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 15:49   #2819
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ja też od dziecka w grzybach, ale odkąd "spotkałam" przerośniętego muchomora łudząco podobnego do kanii to mi entuzjazm mocno opadł. A jak się dowiedziałam, że nie tylko sromotnikowe i jadowite zawierają amanitotoksyny, a również inne grzyby mylone z innymi popularnymi, to już w ogóle sobie nie ufam. Borowiki, maślaki, koźlarz czerwony i babka i to chyba by było tyle. Kanie zbieram tylko ładnie wyrośnięte, bo kto mi zagwarantuje, że nie przywieje tu jakichś przerośniętych np. czubajeczek. A pieczarki tylko ze sklepu, polne niech zostaną w polu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram ostrożność, sama stosuje jak nie jestem pewna to grzyb zostaje w lesie. Tutaj w ogóle są punkty przy niektórych lasach do których można zabrać zbiory i poprosić o sprawdzenie, totalnie gratis, zawsze to jakaś opcja.
Pomylic sie czasami łatwo, a wątroba jedna.
Ale znam takich wariatów, który zbierają amanitki (bo święty grzyb), gotują i twierdza, ze potem można jeść...Myślę ze do czasu.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-06, 15:56   #2820
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Ja lubiłam zbierać grzyby ale arachnofobia jest silniejsza. U nas w tym roku mało kto na grzyby jechal, ja bym mogła "po pierwszych pajęczynach" ale nie mam z kim a poza tym w lesie strasznie wzrok mi się rozstraja i prędzej bym się na grzybie poślizgnęła a go nie zobaczyla

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.