OCM potworny błysk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 14:15   #1
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92

OCM potworny błysk


Mam 26 lat i cerę suchą,wrażliwą ze skłonnością do zapychania. Od kilkunastu tygodni stosuję metodę ocm. Używam oleju rycynowego 10 %, a reszta to olej. Jak dotąd używałam oliwy z oliwek, oleju lnianego, ze słodkich migdałów, morelowego, a od wczoraj słonecznikowego. Za każdym razem jest to samo, mianowicie non stop okropnie się błyszczę!!! Nie wiem co robię źle, czy może ocm nie jest dla mnie, czy nakładam mieszanki zbyt dużo przy wieczornym demakijażu, czy może jest to normalne zjawisko? Nie mogę wychodzić na słońce, bo od razu wychodzi mi na twarzy milion pryszczyków ropnych. Wczoraj kupiłam olej słonecznikowy, ale jest to samo. Proszę podzielcie się doświadczeniami czy miałyście podobnie? Dziękuję

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2012-07-11 o 14:17
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 14:25   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: OCM potworny błysk

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Mam 26 lat i cerę suchą,wrażliwą ze skłonnością do zapychania. Od kilkunastu tygodni stosuję metodę ocm. Używam oleju rycynowego 10 %, a reszta to olej. Jak dotąd używałam oliwy z oliwek, oleju lnianego, ze słodkich migdałów, morelowego, a od wczoraj słonecznikowego. Za każdym razem jest to samo, mianowicie non stop okropnie się błyszczę!!! Nie wiem co robię źle, czy może ocm nie jest dla mnie, czy nakładam mieszanki zbyt dużo przy wieczornym demakijażu, czy może jest to normalne zjawisko? Nie mogę wychodzić na słońce, bo od razu wychodzi mi na twarzy milion pryszczyków ropnych. Wczoraj kupiłam olej słonecznikowy, ale jest to samo. Proszę podzielcie się doświadczeniami czy miałyście podobnie? Dziękuję
Mi to wygląda na nieczyszczona skórę po grubej warstwie nie do końca pasującej mieszanki oleju. Sprobuj przez 1 tydzień używać tylko 1 oleju, np. migdalowego i rycyny i zobacz jak reaguje skóra. w 2 tygodniu rycyna i kolejny olej. Przynajmniej dowiesz sie jaki olej Ci sluzy. I używaj na noc, a po ocm splukaj twarz zimna wodą.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 15:36   #3
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM potworny błysk

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mi to wygląda na nieczyszczona skórę po grubej warstwie nie do końca pasującej mieszanki oleju. Sprobuj przez 1 tydzień używać tylko 1 oleju, np. migdalowego i rycyny i zobacz jak reaguje skóra. w 2 tygodniu rycyna i kolejny olej. Przynajmniej dowiesz sie jaki olej Ci sluzy. I używaj na noc, a po ocm splukaj twarz zimna wodą.
Problem w tym, że po pierwsze zawsze spłukuje twarz zimną wodą, a po drugie próbowałam już rycyna i migdałowy, sam migdałowy ( efekt po tygodniu bardzo zapchana cera ) , rycyna i morelowy, sam morelowy ( również efekt zapchania się) , rycyna i lniany, rycyna i oliwa z oliwek, a teraz rycyna i słonecznikowy - za każdym razem błyszczę się tak, jakbym twarz przed momentem nasmarowała olejem...

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2012-07-11 o 15:38
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 16:55   #4
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: OCM potworny błysk

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
Problem w tym, że po pierwsze zawsze spłukuje twarz zimną wodą, a po drugie próbowałam już rycyna i migdałowy, sam migdałowy ( efekt po tygodniu bardzo zapchana cera ) , rycyna i morelowy, sam morelowy ( również efekt zapchania się) , rycyna i lniany, rycyna i oliwa z oliwek, a teraz rycyna i słonecznikowy - za każdym razem błyszczę się tak, jakbym twarz przed momentem nasmarowała olejem...
Problemy to ja tu inne widzę
1 Problem w tym, że stworzyłaś nowy wątek, a nie napisalaś na starym ocm, mimo że o ocm chodzi
2 Problem w ile godzin zaczynasz się świecić i jak dlugo czy świecenie sie intensyfikuje, czy nie
3 Problem jest jednak w metodzie, a konkretnie w stosowaniu /obstawiam jeszcze zepsute oleje/-nie ma możliwości nalożyć na skórę suchą rzeczywiście 10% rycyny z domieszka oleju, zrobić ocm zgodnie z instrukcją, a następnie świecić się po tym bardzo dlugo i intensywnie-co najmniej byś się nabawiła przy powtarzam suchej skorze bardzo ostrych zmian. A tu się nie zgadza-ostro się świecisz, a pryszczykow dostajesz w zetknięciu ze słońcem.
4. znam dziewczyny z ostrą trądzikową skórą, ktorym poleciłam ocm i po 4 miesiącach właściwie ich twarz zaczyna być pozbawiona wykwitów

to jak to jest?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 17:14   #5
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: OCM potworny błysk

Z tym wątkiem to faktycznie zauważyłam po dodaniu, że już istnieje o ocm...Oleje mam zawsze świeże. Kupuję albo w almie, albo w sklepie zielarskim ze świeżej dostawy, bo zamawiam. Jeśli chodzi o świecenie to przykładowo przy wykonaniu ocm o godz 18, o 21 już zaczynam lekko błyszczeć, później idę spać, rano wstaję i od rana do wieczornego ocm świecę się Co do zapychania to oczywiście pryszcze pojawiają się nie tylko po zetknięciu ze słońcem, ale przy zmianie oleju na nowy przez tydzień mam spokój, a później wysyp który przeczekuję, a jak się nic nie zmienia tylko przybywa wszystkiego na twarzy to zmieniam olej. Trwa już to kilkanaście tygodni i zastanawiam się czy może ocm nie jest dla mnie?

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Przed momentem wykonałam ocm z 20 % olejku rycynowego i 80 % morelowego. Użyłam jak zwykle mikrofibry z biedronki, czynność powtórzyłam 2 razy, na koniec zimna woda.

Zrobiłam tonik cytrynowy domowej roboty, przemyłam twarz i zobaczę jak będzie jutro.


Bardzo ostre zmiany tzn jakie?

Edytowane przez Monika8508
Czas edycji: 2012-07-11 o 17:31
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 18:09   #6
Pusiatella
Przyczajenie
 
Avatar Pusiatella
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: OCM potworny błysk

Podobno oliwa z oliwek wysusza skórę, więc może to jest przyczyną nadprodukcji sebum (dobrze zrozumiałam?) Na blogach radzą, żeby z olejkiem rycynowym mieszać 2-3 olejki, i w razie gdyby coś szło nie tak dziennie jeden odstawiać i sprawdzać jak reaguje nasza skóra.
Pusiatella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.