czy to może być zespół jelita drażliwego?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-18, 21:21   #1
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440

czy to może być zespół jelita drażliwego??


Witam! nie wiem, czy powinnam zakładać ten wątek tutaj, lecz nie znalazłam innego odpowiedniego działu.

A więc, mój problem jest taki:

Od jakiegoś miesiąca mam problemy z układem trawiennym. Pomimo, iż się najadam cały czas burczy mi w brzuchu, mam wrażenie "przelewania" się w środku, gazy i wzdęty brzuch. Nie zmieniłąm drastycznie diety, więc wątpie, że to od jedzenia. Nie piję gazowanych napojów, nie jem słodyczy, potraw smażonych, tłustych, białego pieczywa.

Ponadto ok. 3 tygodnie temu przez 5 dni dokuczał mi silny ból brzucha- miałam takie wrażenie, że ktoś ściska mi wnętrzności. Musiałam brać leki przeciwbólowe żeby ukoić ból.

Zauważyłam też problem, z którym nigdy się nie borykałam- a mianowicie nietolerancja mleka. Kiedyś wypiłam szklankę mleka na noc- skutkiem tego była poranna biegunka.

Dziwną sprawą jest że nawet po zjedzeniu dość obfitego posiłku już po godzinie jestem głodna...

Nie ukrywam, że od jakiegoś pół roku borykam się z dość dużym stresem, która już dała o sobie znać w postaci podwyższonego poziomu prolaktyny.

Wyczytałam w internecie, że może być to zespół jelita drazliwego.
Tak więc czy któraś z Was miała podobne objawy??
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2011-10-18 o 21:45
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 11:53   #2
KatieKa
Przyczajenie
 
Avatar KatieKa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

Na początku polecam wykonać badania w kierunku pasożytów + helicobacter pylori (wrzody). Objawy takie same jak Ty masz, a w pełni do wyleczenia. Zespol jelita drazliwego to ostatecznosc, kiedy lekarze sami nie wiedza co zdiagnozowac u pacjenta. Poza tym sprawdz jak jest u Ciebie z alkoholem, czy zmniejsza dolegliwości. W przypadku IBS'owców pomagał. Sama borykam się z podobnymi objawami od dobrych 3/4 lat, z tym, że u mnie pojawiają się tylko w okresie wzmożonego stresu. Dużo zdrowia życzę .
KatieKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 12:46   #3
KatieKa
Przyczajenie
 
Avatar KatieKa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

Na początku zrób sobie badania, bo równie dobrze może to być jakiś pasożyt albo wrzody (helicobacter pylori). Dopiero po wykonaniu serii badań i nie znalezieniu przyczyny, lekarz zdiagnozuje IBS. Sprawdź czy przy dolegliwościach pomaga Ci alkohol (male dawki). Sama męczę się z tym już od ponad 5 lat. Życzę zdrowia .
KatieKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 20:54   #4
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

Nietolerancja laktozy pojawia sie praktycznie zawsze w przypadku stanu zapalnego jelita. Proponuje wykonać podstawowe badania , krew , mocz , posiew kału. Moze to cos rozjasni.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 16:59   #5
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

Idź do gastrologa on na pewno skieruje Cię na odpowiednie badania. Ja mam ten sam problem, miałam robione rożne badania m.in. helicobacter, pasożyty, przeciwciała IGg, IGa (celiakia), wszystko wyszło dobrze, a niestety problem dalej jest :|
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 09:54   #6
KatieKa
Przyczajenie
 
Avatar KatieKa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

czasami też w przypadku problemów z trzustką występują podobne objawy jak przy IBSie - polecam sprawdzić enzymy trzustkowe (krew)
KatieKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 07:44   #7
aakkzzii
Zakorzenienie
 
Avatar aakkzzii
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 8 348
GG do aakkzzii
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

na wzdecia i gazy proponuję Espumisan, miałam podobne do ciebie problemy. poszłam do lekarza który zbadał mnie i zapisał espumisan do tego usg jamy brzusznej na którym mi nic nie wyszło. na początku codziennie musiałam brac tabletke do jedzenia. tak zjadłam całe opakowanie po którym mi strasznie ulzyło bo brzuch juz miałam "jak ciązowy" ogólnie teraz espumisan jest nierozłącznym lekiem w mojej torebce i co większe jedzonko zawsze go zazywam i jest ok.

no ale jak kolezanki mówia lepiej iść do lekarza bo kazda z nas jest inna

pozdrawiam !
__________________
bardzo przepraszam za błędy ortograficzne !
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3cwa1wu9i2qk0.png

wymianki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1112886
aakkzzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 12:44   #8
alkestis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 36
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

dziewczyny znalazlam cos takiego dzisiaj:
http://warszawa.gumtree.pl/c-Spolecz...AdIdZ336167055


myślę, ze warto sie odezwac, bo to jednak pogarsza nasza jakos zycia, i warto nauczyc sie jak sobie z tym radzic.Nawet jak jednej osobie to pomoze to juz cos.
__________________
Warszawa.
alkestis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-09, 19:17   #9
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: czy to może być zespół jelita drażliwego??

@khloe

To, co Pani opisała, może świadczyć o wielu schorzeniach. Proszę uściślić swoją wypowiedź, wzbogacając ją przynajmniej o podanie swojego menu wraz ze wszystkimi płynami, jakie Pani pije oraz o podanie godzin spożywania tego wszystkiego. To, o co proszę, jest wymagane przeze mnie "na dzień dobry". Od tego można rozpocząć właściwą dyskusję. Proszę również zapoznać się z moimi wcześniejszymi postami m.in. w wątku poświęconym tzw. zespołowi jelita drażliwego.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.