Licencjat z administracji i co dalej?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-26, 08:53   #1
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440

Licencjat z administracji i co dalej??


Witam drogie Wizażanki!

Już nie raz uzyskałam od Was poradę, mam nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Otóż. Obecnie jestem na ostatnim roku studiów licencjackich- administracja. Studiuję na prywatnej uczelni, ale na magisterkę chcę się przenieść do dużego miasta. Nie mogę znaleźć stałej pracy, więc myślę nad tym, żeby nie kontynuować na mgr administracji, aloe zrobić coś pokrewnego/ bardziej przydatnego, żeby poszerzyć możliwości zatrudnienia.

Czy był ktoś w podobnej sytuacji?? Co wybrać?
Zależy mi na tym, bo studia opłacą mi rodzice, i będą zapewne 2 razy droższe niż obecne, także zależy mi, żeby wybrać coś w miarę przyszłościowego (o ile w ogóle kierunek humanistyczny może być przyszłościowy )
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 09:18   #2
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

prawo ?? No o tym kierunku na pewno nie można powiedzieć, że jest "nieprzyszłościowy"
Poza tym, jest szansa że jakieś przedmioty udałoby Ci się przepisać, no bo to są w końcu bardzo pokrewne kierunki (to wszystko zależy od uczelni ...)
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 09:21   #3
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

również polceam prawo, kierunki rzeczywiście pokrewne
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 09:34   #4
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Myślałam nad tym, ale mój plan raczej spali na panewce

Uczelnia na której wykładane jest prawo oferuje je w zaocznym trybie- ale jednolite 5 letnie. Nie mogę iśc na prawo na mgr tylko.

No i tu pies pogrzebany, bo nie chcę studiować znowu 5 lat, a poza tym kasa, kasa- 5 tysięcy za każdy rok akademicki
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 10:00   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 10:54   #6
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Żeby wskoczyć od razu na wyższy rok to chyba raczej nie, no bo to są jednak dwa odrębne (mimo że bardzo pokrewne) kierunki i nie wszystkie przedmioty się pokrywają w całości nawet i na pierwszym roku, ale przez te 3 lata na administracji miałaś sporo takich, które są w ciągu tych 5 lat na prawie i te być może uda Ci się przepisać, o ile ten wymiar godzin nie będzie się jakoś znacznie różnił i tak jak pisałam, to zależy od uczelni (no bo jeśli byś chciała na prywatnej dalej to myślę że jakoś by się udało, ale jeśli na państwowej to tu mógłby być pewnie kłopot )
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 13:50   #7
RainSong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 43
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Może coś na uniwersytecie ekonomicznym? Na przykład finanse i rachunkowość. Nie wiem czy na wszystkich UE tak jest, ale na wrocławskim licencjat można skończyć z czegokolwiek żeby iść na 2 stopień. Ew. ekonomia na zwykłym uniwersytecie (na niektórych też jest kierunek finanse i rachunkowość).
Nie wiem co innego można poradzić, na prawo nie bo pewnie przepisaliby kilka przedmiotów a studiować byś musiała i tak pewnie 5 lat.
Wszelkie socjologie i europeistyki też nie bo już o wiele lepszą opcją jest skończyć administrację.
A na resztę kierunków to raczej trzeba mieć skończony licencjat z pokrewnego kierunku, więc też odpadają.
RainSong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 13:51   #8
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Nie wiem jak to wygląda na uczelniach prywatnych, ale na państwowych nie ma możliwości wskoczyć sobie na wyższy rok od tak. Istnieje możliwość przepisania kilku przedmiotów, ale studiować trzeba od początku.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:02   #9
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Cytat:
Napisane przez RainSong Pokaż wiadomość
Może coś na uniwersytecie ekonomicznym? Na przykład finanse i rachunkowość. Nie wiem czy na wszystkich UE tak jest, ale na wrocławskim licencjat można skończyć z czegokolwiek żeby iść na 2 stopień. Ew. ekonomia na zwykłym uniwersytecie (na niektórych też jest kierunek finanse i rachunkowość).
Nie wiem co innego można poradzić, na prawo nie bo pewnie przepisaliby kilka przedmiotów a studiować byś musiała i tak pewnie 5 lat.
Wszelkie socjologie i europeistyki też nie bo już o wiele lepszą opcją jest skończyć administrację.
A na resztę kierunków to raczej trzeba mieć skończony licencjat z pokrewnego kierunku, więc też odpadają.

No właśnie zastanawiam się nad takim czymś.
Tylko nie wiem, czy dam sobie radę.. Z matmy zawsze ledwo przechodziłam z klasy do klasy
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:10   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Cytat:
Napisane przez basiek0109 Pokaż wiadomość
prawo ?? No o tym kierunku na pewno nie można powiedzieć, że jest "nieprzyszłościowy"
studenci prawa mówią co innego

czy udałoby ci się wskoczyć na wyższy rok prawa po przepisaniu części przedmiotów z administracji wątpię, bo mimo iż te przedmioty nazywają się tak samo to wymiar godzin i zakres materiału bardzo się różni. mieszkałam z 3 studentkami administracji do których często przychodził student administracji i prawa równocześnie (na tej samej uczelni), żadnych przedmiotów mu nie przepisano oprócz pierdółek typu technologia informacyjna czy WF.

no i właśnie - prawo to 5 lat studiów, inaczej się nie da nie wspomnę już o aplikacji.

brat mojej koleżanki skończył administrację na prywatnej uczelni (kompletny antymatematyk), a na magisterkę poszedł na ekonomię na publiczną. teraz kończy pierwszy semestr ekonomii mgr i jak dobrze się orientuję załapał się do roboty papierkowej w jakiejś spółdzielni - bo podstawy przepisów zna i trochę ekonomii też liznął
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-12-26 o 14:11
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:15   #11
RainSong
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 43
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Według mnie dasz radę, tam jest tyle matmy co kot napłakał, na I stopniu była matematyka, matematyka finansowa i statystyka, ale nie musiałabyś tego nadrabiać. Na innych przedmiotach to trzeba umieć rzeczy typu odejmowanie, dodawanie, mnożenie i dzielenie i to wszystko z kalkulatorem. Jeszcze jakbyś się zdecydowała na specjalność z rachunkowością to tym bardziej byś nic związanego z matmą nie miała.
Powiem tyle, ja skończyłam licencjat z FiR i zrezygnowałam bo było za mało matmy Wyobrażałam sobie że te studia to właśnie głównie wszystko związane z matematyką finansową i się rozczarowałam, teraz poszłam sobie na polibudę studiować.
Wiedzę z rachunkowości da się nadrobić w miarę szybko. Wiem że idą na 2 stopień osoby co się tego nigdy nie uczyły i dają radę.
RainSong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 14:48   #12
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

A skoro już mowa o prawie, to ja się właśnie zastanawiam jak jest z tym prawem, ciekawi mnie ten kierunek , studiuję 5 lat - otrzymuję tytuł magistra i co dalej? Co mogę wybrać dalej i ile jeszcze tych egzaminów ( po tych już 5 latach) mnie czeka, typu aplikacji itp, w ogóle jakie zawody są do wyboru po prawie ? czytałam tylko z ciekawości o notariuszu, radcy prawnym - oprócz 5 lat jeszcze trzeba włożyć dużo praktyki, aplikacji i kasy na te egzaminy.....

po 5 latach prawa bez aplikacji ma się tylko satysfakcję z tego, że kończyło się prawo?


Ps. Również studiuję administrację.
I podzielam zdania innych:
-nie ma 2 stopniowego prawa - są tylko studia jednolite 5 letnie,
-nie można od tak wskoczyć na np od razu na 2 rok studiów, można przepisać NIEKTÓRE przedmioty, o ile wykładowca na to pozwoli, i o ile przedmiot jest np mało istotny dla danego kierunku ( np. historia administracji, ekonomia czy inne bzdety).
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________


Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2011-12-26 o 14:53
Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 14:55   #13
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
A skoro już mowa o prawie, to ja się właśnie zastanawiam jak jest z tym prawem, ciekawi mnie ten kierunek , studiuję 5 lat - otrzymuję tytuł magistra i co dalej? Co mogę wybrać dalej i ile jeszcze tych egzaminów ( po tych już 5 latach) mnie czeka, typu aplikacji itp, w ogóle jakie zawody są do wyboru po prawie ? czytałam tylko z ciekawości o notariuszu, radcy prawnym - oprócz 5 lat jeszcze trzeba włożyć dużo praktyki, aplikacji i kasy na te egzaminy.....

po 5 latach prawa bez aplikacji ma się tylko satysfakcję z tego, że kończyło się prawo?


Ps. Również studiuję administrację.
I podzielam zdania innych:
-nie ma 2 stopniowego prawa - są tylko studia jednolite 5 letnie,
-nie można od tak wskoczyć na np od razu na 2 rok studiów, można przepisać NIEKTÓRE przedmioty, o ile wykładowca na to pozwoli, i o ile przedmiot jest np mało istotny dla danego kierunku ( np. historia administracja, ekonomia czy inne bzdety).
Fajny kierunek na pewno.
Tyle, że 5 lat studiów to dopiero początek.
Potem aplikacja za jak nie sie mylę kilka tysięcy złotych. Mój chrzestny jest prawnikiem. Obecnie ma prawie 40 lat i dopiero "wyszedł na swoje". Poza tym trzeba wziąć poprawkę na to, że ten kierunek oferuje coraz więcej prywatnych uczelni, także już mamy bezrobotnych po prawie.
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 15:08   #14
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

właśnie mnie też przeraża taka perspektywa, gdzie dopiero w wieku 40 lat zaczynam tak na dobrą sprawę własną pracę, zarabiam nareszcie "przyzwoicie", a szkoda , że tak jest...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 15:27   #15
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
właśnie mnie też przeraża taka perspektywa, gdzie dopiero w wieku 40 lat zaczynam tak na dobrą sprawę własną pracę, zarabiam nareszcie "przyzwoicie", a szkoda , że tak jest...
Prawo i medycyna to specyficzne kierunki.

W sumie chodzi w nich o tym, że "im starszy tym lepszy". Wraz z upływem czasu wiedza z zakresu twojego "zawodu" się powiększa i jesteś coraz lepszy. Taka karma

Dodam, że ten mój chrzestny od razu po prawie jako prawnik nie pracował.. przez około 10 lat "tułał" się po "zwykłych" firmach, nie po kancelariach...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko

Edytowane przez khloe
Czas edycji: 2011-12-26 o 15:28
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 17:05   #16
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Ktoś pytał co po prawie, może te inf nie są w pełni wiarygodne, ale można poczytać: http://www.zawodowe.com/Prawo_i_Administracja_8
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 19:17   #17
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Cytat:
Napisane przez Wizazanka492 Pokaż wiadomość
A skoro już mowa o prawie, to ja się właśnie zastanawiam jak jest z tym prawem, ciekawi mnie ten kierunek , studiuję 5 lat - otrzymuję tytuł magistra i co dalej? Co mogę wybrać dalej i ile jeszcze tych egzaminów ( po tych już 5 latach) mnie czeka, typu aplikacji itp, w ogóle jakie zawody są do wyboru po prawie ? czytałam tylko z ciekawości o notariuszu, radcy prawnym - oprócz 5 lat jeszcze trzeba włożyć dużo praktyki, aplikacji i kasy na te egzaminy.....

po 5 latach prawa bez aplikacji ma się tylko satysfakcję z tego, że kończyło się prawo?
Dalej albo aplikacja albo praca. Możesz iść na aplikację, ale przymusu nie ma. Egzaminów sporo, bo każdy przedmiot na aplikacji się nim kończy.
Z zawodów na szybko przychodzi mi do głowy sędzia, prokurator, adwokat, radca prawny, notariusz, doradca podatkowy, komornik, syndyk, referendarz sądowy, rzecznik patentowy, wykładowca na uczelni, policjant (oczywiście po szkole policyjnej, mówię o tym, bo sporo osób po prawie decyduje się na ten zawód).
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 05:43   #18
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Nouvelle , ale chyba wszystkie wyżej wymienione zawody wymagają ukończenia aplikacj? Wspomnialas, że po prawie : albo można zacząć pracować, albo iść na aplikacje. W takim razie gdzie mogę zacząć pracę po prawie 5 letnim bez odbycia aplikacj? I czy to ma właściwe sens? Myślę o prawie, ale o aplikacjach myślę niechętnie...
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:22   #19
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Licencjat z administracji i co dalej??

Bez aplikacji to np w firmach najróżniejszych, w urzędach. Mój kuzyn w przerwie między studiami a aplikacją uczył wosu w liceum. Oczywiście można też wylądować w Maku.
Ja generalnie uważam, że prawo bez aplikacji jest bez sensu.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.