Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-03, 12:18   #61
_nouvelle_
Rozeznanie
 
Avatar _nouvelle_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 631
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Co do warzywek, z Biedronki są bardzo ok i Hortex oczywiście. Tylko a lubię tę wersję włoską-minimum kalafiora.

Tesco w opakowaniu 750 g jest super i chyba najtaniej, gorzej, że są tam chyba 4 brokuły i marchewki, reszta to ziemniaki, kukurydza i fasolka.

Robię warzywka w wersji klasycznej, z tym że u mnie są z żółtym (curry) ryżem.
__________________
_____________________
_nouvelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 14:28   #62
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Odp: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Ja lubie te z ziemniakami

Z biedronki smakuja mi chinskie, do tego makaron z zupek chinskich i piers z kurczaka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 01:44   #63
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Lidl ma świetne. W ogóle to przyznaję się bez bicia, że bardzo lubię mrożonki, szczególnie szpinak i brokuły.

Ja robię w parowarze i (wersja bardziej kaloryczna) posypuję parmezanem lub miziam masełkiem lub (wersja mniej kaloryczna) posypuję przyprawami / kropię jakimś ostrym sosem. Parowane warzywa na patelnię również są świetne, nawet bez niczego, bez soli, czy masła.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-08-04 o 01:46
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 12:49   #64
ch_aga
Zadomowienie
 
Avatar ch_aga
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 835
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Ja właśnie zjadłam zielone przyprawione tylko solą ziołową, pieprzem ziołowym i ziołami prowansalskimi - pyszotka. Ale najgorsze, że zeżarłam całe opakowanie - uwielbiam zielone w każdej postaci
Pozdrawiam
ch_aga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 18:49   #65
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

ja czasem robie z kurczakiem i makaronem z zupek chinskich. przyprawiam przyprawa chinska i curry.
dobre sa tez z fixem do dan chinskich.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:58   #66
sandra1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Bardzo lubię warzywka na patelnię.

Często je robię, bo są szybkie, tanie i zdrowe.
Tylko już mi się znudziły tak na zwyczajnie.

Robicie je w jakiś inny sposób?? Jakieś dodatki??

I jak je doprawiacie? Bo ja na koniec dodaję przyprawę do zup, tzw. Maggę. Wiem, że to niezdrowe świństwo, ale nie mam innej opcji na doprawianie.

Dzięki za ewentualne pomysły
Rowniez uwielbiam warzywa na patelnie. No wiec tak:
Warzywa na patelni +piers z kurczaka + wbijam jajko+ smietana+ kostka rosolowa + ryz + przyprawy wg uznania =pyszny tani obiadek
sandra1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 18:41   #67
SorbetMalinowy
Zakorzenienie
 
Avatar SorbetMalinowy
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Birmingham//Białystok
Wiadomości: 4 958
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Ja warzywa doprawiam pieprzem, solą, granulowanym czosnkiem i dodaje sosu teriyaki . Pycha
SorbetMalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-03, 10:29   #68
Artemizja81
Raczkowanie
 
Avatar Artemizja81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Czarodziejska Góra / W-wa
Wiadomości: 86
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Ja do warzyw chińskich z Lidla gotuję makaron ryżowy i wcinam. Do warzyw obowiązkowo curry. A czasami dodaję sobie takiego omleta z jajka
__________________
Art washes the dust of everyday life from the soul
Artemizja81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 11:51   #69
cherry_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Bardzo często przyrządzam fritattę warzywną tzn warzywa na patelnie doprawiam sola i dusze na malym ogniu. W tym czasie rozbijam 3 cale jajka z dodatkiem 2 lyzek mleka oraz szczypta soli i pieprzu. Gdy warzywa sa juz miękkie wlewam roztrzepane jajka tak aby pokryly cala patelnie ( nie mieszam z warzywami, powstaje jakby omlet). Tak zosatwiam na malym ogniu pod przykryciem przez ok. 10 min. Gdy widzę że spód jest już ładnie zarumieniony dzielę całość na 4 części ( tak jest łatwiej) i przewracam. Teraz wystarczy tylko chwila na ogniu i danie gotowe
cherry_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 11:24   #70
fontanero
Przyczajenie
 
Avatar fontanero
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 24
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Przepraszam za odswiezenie tematu, ale trafilem tu z Google po wpisaniu "warzywa na patelnię przepisy". Od 3 tygodni zdrowo się odżywiam i staram się urozmaicać menu żeby mi się nie znudziło. Kupiłem w zeszłym tygodniu warzywa na patelnię z Frosty (zółte i czerwone). Zastanawiam się co zrobić i chyba padnie na omleta zaproponowanego przez kogoś pod początek wątku. Do omleta w ogóle nie trzeba dawać mąki, wystarczy ubić białka na sztywno, później ostrożnie wymieszać z żółtkami, zalać warzywa i po kilku minutach odwrócić na drugą stronę. Fajny, prosty przepis i może być smaczny. Sam nie wpadłbym na to aby warzywa łączyć z omletem.

Zastanawiam się tylko jakie warzywa wrzucić do omleta: żółte czy czerwone. Połączenie jajka z ziemniakiem wydaje mi sie dziwne, więc chyba zdecyduje się na czerwone w pomidorem, cebulą, oliwkami, papryką i marchwią. Co myślicie?
__________________
aby marzenie mogło się spełnić, najpierw musisz zacząć marzyć
fontanero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 20:01   #71
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Cytat:
Napisane przez fontanero Pokaż wiadomość
Przepraszam za odswiezenie tematu, ale trafilem tu z Google po wpisaniu "warzywa na patelnię przepisy". Od 3 tygodni zdrowo się odżywiam i staram się urozmaicać menu żeby mi się nie znudziło. Kupiłem w zeszłym tygodniu warzywa na patelnię z Frosty (zółte i czerwone). Zastanawiam się co zrobić i chyba padnie na omleta zaproponowanego przez kogoś pod początek wątku. Do omleta w ogóle nie trzeba dawać mąki, wystarczy ubić białka na sztywno, później ostrożnie wymieszać z żółtkami, zalać warzywa i po kilku minutach odwrócić na drugą stronę. Fajny, prosty przepis i może być smaczny. Sam nie wpadłbym na to aby warzywa łączyć z omletem.

Zastanawiam się tylko jakie warzywa wrzucić do omleta: żółte czy czerwone. Połączenie jajka z ziemniakiem wydaje mi sie dziwne, więc chyba zdecyduje się na czerwone w pomidorem, cebulą, oliwkami, papryką i marchwią. Co myślicie?
Zdecydowanie czerwone. Z Frosty najsmaczniejsze są jednak zielone. Ja wrzucam je do rondelka, skrapiam oliwą, posypuję świeżą bazylią i na koniec podlewam śmietanką. Można dodać pokrojoną w kosteczkę pierś z kurczaka(podsmażoną oczywiście) i trochę przyprawy curry zamiast bazylii. Coś przepysznego!
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 13:23   #72
yazmat
Rozeznanie
 
Avatar yazmat
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 717
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Cytat:
Napisane przez fontanero Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko jakie warzywa wrzucić do omleta: żółte czy czerwone. Połączenie jajka z ziemniakiem wydaje mi sie dziwne, więc chyba zdecyduje się na czerwone w pomidorem, cebulą, oliwkami, papryką i marchwią. Co myślicie?
Myślę, że połączenie jajka i ziemniaka wcale nie jest dziwne, vide hiszpańska tortilla .
yazmat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 10:12   #73
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Cytat:
Napisane przez fontanero Pokaż wiadomość
Przepraszam za odswiezenie tematu, ale trafilem tu z Google po wpisaniu "warzywa na patelnię przepisy". Od 3 tygodni zdrowo się odżywiam i staram się urozmaicać menu żeby mi się nie znudziło. Kupiłem w zeszłym tygodniu warzywa na patelnię z Frosty (zółte i czerwone). Zastanawiam się co zrobić i chyba padnie na omleta zaproponowanego przez kogoś pod początek wątku. Do omleta w ogóle nie trzeba dawać mąki, wystarczy ubić białka na sztywno, później ostrożnie wymieszać z żółtkami, zalać warzywa i po kilku minutach odwrócić na drugą stronę. Fajny, prosty przepis i może być smaczny. Sam nie wpadłbym na to aby warzywa łączyć z omletem.

Zastanawiam się tylko jakie warzywa wrzucić do omleta: żółte czy czerwone. Połączenie jajka z ziemniakiem wydaje mi sie dziwne, więc chyba zdecyduje się na czerwone w pomidorem, cebulą, oliwkami, papryką i marchwią. Co myślicie?
Warzywa+oblet to dla mnie świetna sprawa. Ja lubię też warzywa wymieszane z podsmażonym mięsem mielonym (tak jak się robi na spagetii, sam początek, bez sosów). I ja zawsze warzywa robię na wodzie, nie dodaję oleju
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 14:28   #74
dorotaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

A ja bardzo często jem takie warzywa z sosem/dipem xxx , wg. mnie świetne połączenie. Warzywa nabierają wyrazistości no i smaku oczywiście.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-07-25 o 21:49 Powód: reklama
dorotaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 14:30   #75
rea97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Składniki (na 2 osoby):
paczka mrożonki warzyw na patelnię (w moim przypadku kompozycja z cukinią i bakłażanem)
2 pojedyncze piersi z kurczaka,
sól, pieprz, przyprawa do grillowanych warzyw (jest zbędna jeśli do mrożonki jest dołączona saszetka z przyprawami), przyprawa do gyrosa/kurczaka lub własna kompozycja,
olej do smażenia/masło (wedle upodobań).
Przygotowanie zaczynamy od rozgrzania patelni. Na gorący tłuszcz wrzucamy mrożonkę (bez wcześniejszego rozmrażania!). Dusimy pod przykryciem, tak długo aż warzywa zmiękną (około 15-20 minut). Tymczasem myjemy piersi z kurczaka, osuszamy na ręczniku, a następnie kroimy w niewielką kostkę. Następnie obtaczamy w przyprawach, i jeśli warzywa już zmiękły, to dodajemy do nich przygotowanego kurczaka. Tym razem smażymy całość tak długo, aż kawałki kurczaka zrobią się bialutkie i mięciutkie.
Tak przygotowane warzywa na patelnię z kurczakiem podaję z frytkami albo ziemniakami z koperkiem, oczywiście jeśli z mrożonki usunęłam kawałki ziemniaków (o ile takowe w ogóle były).
Smak oczywiście zależy od wybranej kompozycji warzyw i przypraw. Każdy z nas musi poszukać tej, która najbardziej przypadnie do gustu. Moją ulubioną jest właśnie wersja z cukinią i bakłażanem,a także z brokułami
rea97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 09:10   #76
dagaP
Raczkowanie
 
Avatar dagaP
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kościan
Wiadomości: 128
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

[QUOTE=rea97;51501298]Składniki (na 2 osoby):
paczka mrożonki warzyw na patelnię]

dziękuję za ten przepis, wydaje się bardzo fajny
dagaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 22:12   #77
puchatkowax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 13
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Mnie nauczył tego chłopak bo wcześniej bałam się eksperymentować w taki sposób.
Więc pokrojone w kosteczkę piersi wrzuca i podsmaża na patelni przyprawiając przyprawą do gyrosa.W międzyczasie gotuje ryż i makaron takie duże rurki.
Jak piersi będą lekko podsmażone wrzuca ryż z makaronem i miesza żeby ryż trochę wszedł w te rureczki.
Dorzuca warzywa i dusi pod przykryciem żeby zmiękły ale się nie rozpadły.A potem to już doprawia do smaku i dodaje żółty ser...A ostatnio co dziwne dodał serek topiony i powiem szczerze że też mi smakowało
Ja Ostatnio nie miałam pomysłu na obiad więc zrobiłam zwyczajne warzywa tylko z przyprawami podduszone na patelni i do tego frytki i usmażone we frytkownicy paseczki piersi z kurczaka. i do tego sos czosnkowy który sama robię (ponieważ nie lubie takiego kupnego)
dość nie zdrowo ale zawsze to szybko i smacznie

Edytowane przez puchatkowax3
Czas edycji: 2017-02-23 o 22:13
puchatkowax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-28, 11:28   #78
Bogusia_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 254
Dot.: Znacie jakieś wariacje na temat warzyw na patelnię?? ;)

Te warzywa na patelnię to super patent na szybki obiad. Ja dodaje kurczaka albo mięso mielone i czasem robię z nich zapiekanki.
Bogusia_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 12:28:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.