wydzielina z sutków przed okresem!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-10, 18:00   #1
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440

wydzielina z sutków przed okresem!!


Witam!! w zeszłym miesiącu7 miałam stresującą sutuację- myslałam, że jestem w ciązy, okres jednak dostałam i test ciążowy negatywny. Jednak przed tym okresem miałam białą wydzielinę z sutków... minął misiąc do okresu zostało mi 7 dni i znowu mam taką sutuację!! boję się co to może być... czytałam coś o tej prolaktynie... czy myslicie że może być tak, że skoro myslaam że jestem w ciąży to mi się załączył"trryb ciązowy" i mam za wysoką prolaktynę?? Pomóżcie mi!!
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 18:20   #2
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Niestety cię nie pocieszę rzeczywiście może być to problem z wysoką prolaktyną bo w ciąży z tego co piszesz raczej nie jesteś. Ja też borykam się z problemem dużej prolaktyny ale moim objawem są plamienia , a wszystko to zawdzięczam stresowi . U niektórych kobiet właśnie jeden z objawów to wyciek z sutków. Idź do lekarza i zrób wszystkie badania hormonalne bo wtedy będziesz mieć pewność co jest nie tak! Pozdrawiam i nie martw się na zapas Buźka!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 19:00   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

no raczej nie jestem skoro okres mis ie spóźniał i zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki i wyszedł negatywny... potem nadszedł okres- normalny... tylko wiesz boję się, bo to mi się pojawiło w zeszłym miesiącu gdzie bardzo się stresowałam możliwym zajściem w ciąże, więc gdy dzisiaj zauważyłam znowu wydzielinę to znowu mi przyszła na myśl ta ciąża!! ale przecież okres ją wykluczył... a może wiesz dlaczego to się dzieje znowu przed miesiączką?? dzieki za odpowiedź!
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 20:06   #4
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Na pewno stres zrobił swoje bo u mnie jest tak samo, tym bardziej ,że ja cały czas chodzę zestresowana czasami bez powodu. Według mnie masz do czynienia z prolaktyną , musiała się zwiększyć tzn. rozregulować podczas stresu ,którego doznałaś i stąd ten wyciek. Ale jak mówię nie jestem lekarzem i mogę ci tylko coś zasugerować. A co do tego czy wiem dlaczego to się u ciebie pojawia przed miesiączką to u mnie przed miesiączka występują plamienia ,a u ciebie wyciek więc obstawiam ,że winą jest hiperprolaktynemia. A masz może jakieś inne objawy??:łojotok, pocenie, trądzik, zwiększona ilość włosków na ciele????

Tutaj masz link gdzie dowiesz się więcej o hiperprolaktynemi:

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-...sze,index.html

Edytowane przez vicky42
Czas edycji: 2011-06-10 o 20:10
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 20:20   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Mi się prolaktyna rozregulowała ot tak, nagle, bez wyraźnej przyczyny. To możliwe. Wydzielina z sutków to główny objaw zbyt wysokiego jej poziomu. Radziłabym Ci udać się do lekarza i zbadać jej poziom - nie tylko normalnej, ale i po obciążeniu MTC.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 04:18   #6
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Cytat:
Napisane przez vicky42 Pokaż wiadomość
Na pewno stres zrobił swoje bo u mnie jest tak samo, tym bardziej ,że ja cały czas chodzę zestresowana czasami bez powodu. Według mnie masz do czynienia z prolaktyną , musiała się zwiększyć tzn. rozregulować podczas stresu ,którego doznałaś i stąd ten wyciek. Ale jak mówię nie jestem lekarzem i mogę ci tylko coś zasugerować. A co do tego czy wiem dlaczego to się u ciebie pojawia przed miesiączką to u mnie przed miesiączka występują plamienia ,a u ciebie wyciek więc obstawiam ,że winą jest hiperprolaktynemia. A masz może jakieś inne objawy??:łojotok, pocenie, trądzik, zwiększona ilość włosków na ciele????

Tutaj masz link gdzie dowiesz się więcej o hiperprolaktynemi:

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-...sze,index.html

Zauważyłam wzmozoną ilość pryszczy na brodzie i na żuchwie.... nigdy wczesniej nie miałąm takiego "wysypu". A czy za zaburzona PRL wpływa na termin miesiączki- tzn jej przesunięcie??
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 10:45   #7
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

dzięki dziewczyny za słowa otuchy!! jeszcze raz dzisiaj zrobiłam test ciążowy- negatywny znowu... więc ciąże wykluczam... ostatni okres spóźnił mi się o 2 dni, i ta wydzielina też była... czy macie jakieś doświadczenia co to wysokiego stężenia prl a opóźnień okresu.., bo mam dostać w przyszły piątek, ale skoro na to cierpię to nie wiem już.... jak to się leczy?? chyba samo nie przejdzie.. jak długo trwa leczenie i ile kosztuje??

wcześniej nie wiedziałam że takie coś istnieje.. bez was bym się mega stresowała... już dzisiaj pobiegłam do apteki i kupiłam tabletki ziołowe na uspokojenie

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

ps. z tym trądzikiem to coś może być bo zazwyczaj nie miałam problemu z cerą (ot, kilka pryszczy raz na jakiś czas), a teraz co się budzę to jakiegoś widzę! broda i żuchwa najgorsza- całą usiana pryszczami..
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 13:21   #8
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Wiesz nie nastawiaj się ,że to prolaktyna jest winna bo może tak być ,że gdy zrobisz badania to okaże się coś innego dlatego wybierz się do ginekologa ,który cię na pewno zbada i powie co jest nie tak. Ja jestem chora od 2006 roku tylko ,że 2 lata temu dopiero dowiedziałam się że to wina prolaktyny ,ponieważ mój poprzedni ginekolog nic nie stwierdził dopiero zmieniłam ginekologa i wszystko wyszło. Dal mi Brogermon ale niestety w moim przypadku nic mi nie pomógł i jestem na tabletkach anty ,gdzie po czteromiesięcznej przerwie w braniu, plamienia nadal powracają
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 13:48   #9
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Witam!! w zeszłym miesiącu7 miałam stresującą sutuację- myslałam, że jestem w ciązy, okres jednak dostałam i test ciążowy negatywny. Jednak przed tym okresem miałam białą wydzielinę z sutków... minął misiąc do okresu zostało mi 7 dni i znowu mam taką sutuację!! boję się co to może być... czytałam coś o tej prolaktynie... czy myslicie że może być tak, że skoro myslaam że jestem w ciąży to mi się załączył"trryb ciązowy" i mam za wysoką prolaktynę?? Pomóżcie mi!!
"wyciek z brodawki: poza okresem karmienia wyciek krwisty, mleczny lub bezbarwny jest nieprawidłowy"
http://www.biust.pl/rak_piersi/jak_s...amobadanie.htm

Wyczuwasz również jakieś guzki, powiększone węzły chłonne? Koniecznie idź do lekarza, nikt na forum Ci nie powie co Ci dolega.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:51   #10
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

U mnie wysoki poziom prolaktyny objawiał się tylko rozregulowaniem cyklu, ale z wahaniami kilkudniowymi. Zalecałabym Ci się udać do lekarza, zrobić profil hormonalny i wtedy podjąć leczenie. Najczęściej przepisywany jest Bromergon, ale ja po nim wymiotowałam jak kot... Nigdy więcej. Na razie nie mam większych problemów, lekarz stwierdził, że zostawiamy sprawę do czasu zajścia w ciążę.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:04   #11
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

chyba dziewczyny macie rację... zapisuje się f=do ginekologa.. na prywata mnie nie stać, więc pewnie będę musiała czekać 1,5 miesiąca za wizytą ;/ ale muszę coś z tym zrobić-już ostatnią miesiączkę miałam opóznioną, a teraz mam piersi i sutki jakbym była w ciąży! na razie biorę tabletki ziołowe na uspokojenie żeby chociaż zmniejszyć te objawy...
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-12, 19:15   #12
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
chyba dziewczyny macie rację... zapisuje się f=do ginekologa.. na prywata mnie nie stać, więc pewnie będę musiała czekać 1,5 miesiąca za wizytą ;/ ale muszę coś z tym zrobić-już ostatnią miesiączkę miałam opóznioną, a teraz mam piersi i sutki jakbym była w ciąży! na razie biorę tabletki ziołowe na uspokojenie żeby chociaż zmniejszyć te objawy...
Jak się zgłosisz z alarmującym przypadkiem, powinni Cię szybciej przyjąć.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 11:47   #13
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

hej! też tak mam ale w trakcie miesiączki... taka biała wydzielina kiedy nacisnę sutek...

to normalne?
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 16:31   #14
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Tak jak pisały dziewczyny - wysoka prolaktyna.

Jezeli nie mozecie się doczekac - zbadajcie prolaktyne miedzy 19, a 22 dc ( wazne,zeby było kilka dni po owulacji) - koszt badania 20-25 zł i bedziecie wiedziec na czym stoicie
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 15:32   #15
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

a tak jeszcze zapytam dziewczyn które mialy problem z tą prolaktyna... czy ma ona wplyw na długość cykli?? bo powinnam wczoraj dostać okres, a nie mam.. do tego nawet ani widu ani słychu PMS-u...

czy wy też tak miałyście??
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-18, 19:03   #16
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Tak, wysoki poziom prolaktyny na pewno powoduje brak miesiączki,plamienia lub nie regularne miesiączki. Ja mam plamienia i lekarz mówi ,żebym się nimi nie martwiła ale mnie to bardzo martwi ,ponieważ nie mogę żyć w spokoju tylko praktycznie cały miesiąc na podpaskach to jest okropne
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 09:28   #17
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

dzięki za odp... a wiecie może czy ta wysoka prolaktyna ma jakiś wpływ na wyniki testów ciążowych?? bo pierwszym skojarzeniem z mlekotokiem była oczywiście ciąża... ale po jednym okresie i chyba 5 testach negatywnych to niemożliwe.. teraz sobie tak wmawiam że może ta prolaktyna jakoś zaburza wynik i może są one fałszywie negatywne... wiecie coś na ten temat???
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 11:18   #18
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Według mnie nie ma żadnego wpływu na wynik testu ,gdybyś była w ciąży to od razu by ci wyskoczyła druga kreseczka ,a tak jeśli wynik jest negatywny to zostaje tylko hiperprolaktynemia czynnościowa lub organiczna . A byłaś już u ginekologa??? Wtedy byś sama siebie uspokoiła.
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-19, 14:15   #19
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

czekam własnie na wizyte...
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 09:00   #20
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Daj znać koniecznie co powiedział lekarz!!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 17:56   #21
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

ok dam znać!
Wczoraj dostałam okres (już 2 po stresującej sytuacji) więc mój mlekotok nie jest związany z ciąża... zauważyłam że teraz się mniej stresuje i tego mleczka prawie w ogóle nie ma - raz na kilka dni jakaś kropelka i to tylko z prawej piersi... jak widać stres robi swoje ;/
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 11:34   #22
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Tak jak dziewczyny mówiły wydzielina z sutków to oznaka za dużej prolaktyny.Ja nie mam akurat tej wydzieliny,ale koleżanka miała.U mnie badanie hormonu to 32 zł.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 16:07   #23
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
ok dam znać!
Wczoraj dostałam okres (już 2 po stresującej sytuacji) więc mój mlekotok nie jest związany z ciąża... zauważyłam że teraz się mniej stresuje i tego mleczka prawie w ogóle nie ma - raz na kilka dni jakaś kropelka i to tylko z prawej piersi... jak widać stres robi swoje ;/
Taka jak mówiłam stres robi swoje ,wiem z własnego doświadczenia ale powiem ci ,że chyba wolałabyś już to'' mleczko" niż plamienie co miesiąc?? tak jak u mnie. Mnie lekarz ciągle powtarza ,że za bardzo się denerwuje no ale jak się w dzisiejszym świecie nie denerwować i przejmować:/ Może u ciebie to tylko przejściowy objaw , będzie dobrze zobaczysz
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:57   #24
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Słuchajcie Dziewczyny a czy wie któraś czy ta wysoka prolaktyna ma jakiś związek z tarczyca?? Bo przeszukując inf w necie na coś takiego natrafiłam... Może to ma jakiś związek- objawy by się zgadzały- tycie bez powodu, mega tradzik którego nie miałam, sucha skóra i ten cellulit który zawsze miałam ale teraz jakby się nasilił.. wyglada to tragicznie..

Ktos miał podobnie?
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 10:07   #25
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Jest to bardzo możliwe przy nadczynności lub niedoczynności tarczycy hormony również szaleją i to także może być jeden z objawów . Badenie tarczycy możesz zrobić bezpłatnie ze skierowaniem od swojego lekarza ogólnego.
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 16:04   #26
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Zostało mi 2 dni do wizyty... (Mam ogromną nadzieję, że Gin wykluczy ciążę- w sumie byłabym przypadkiem jednym na milion po 2 normalnych, 5- dniowych okresach i 4 negatywnych testach). Ale do rzeczy..
Dziś z czystej ciekawośi policzyłam sobie długość cykli... zawsze miałam 28 dniowy- a teraz patrzę, że w miesiącu w którym pojawiło mi się pierwszy raz "mleczko" cykl wydłużył się do 30 dni, a w tym miesiącu aż do 32

Więc to może jednak wina tej prolaktyny... Zobaczymy w czwartek.
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 18:24   #27
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Hej dziewczyny! Pani ginekolog mi powiedziała, że w moim przypadku stres podniósł prolaktynę i wysłała mnie na badania. Powiedziała jednak, że jeżeli prolaktyna będzie nieznacznie podwyższona, to nie bedzie jej leczyc, bo szkoda mojego zdrowia na te sile leki, po prostu będzie kontrolować ta prolaktynę przez jakis czas...
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 14:58   #28
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

No to super przynajmniej uspokoiłaś się już trochę i wiesz co jest nie tak. Ciesze się
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 14:49   #29
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

No tak- uspokoiłam sie
Jutro odbieram wyniki to dam Wam znać co i jak
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 12:54   #30
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: wydzielina z sutków przed okresem!!

Właśnie odebrałam wyniki - prolaktyna 12,82 ng/ml czyli nawet mniej niż przeciętna....

To ja już nie wiem co mi jest...
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.