Czy bycie bezrobotnym to powód do wstydu?? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-15, 10:14   #61
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Czy bycie bezrobotnym to powód do wstydu??

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość

Ostatnio w pracy słuchałam w radiu o tej katastrofie kolejowej. Zrobiło mi się jakoś tak dziwnie, bo tutaj ludzie pracują i narzekają na pracę, zarobki, a gdzieś dalej rodziny tracą czasem jedynego żywiciela , mamę, tatę, członka rodziny... I czym wobec takiej tragedii jest luksusowy dom, samochód, 5 tysięcy?

Życie. Jak ktoś walczy o swoje przetrwanie, byt swojej rodziny, bezskutecznie szuka pracy, czy ledwo utrzymuje się z obecnej, to jego problemy są dla niego najważniejsze i ciężko wymagać, by niejako "pocieszał" się tym, że akurat nie zginął w żadnej katastrofie.

I może wywołam święte oburzenie co do mojego podejścia do tej katastrofy, ale...ludzie giną codziennie, umierają, tylko może mniej "spektakularnie" - ot jakaś czołówka na powiatowej drodze, ot "zwykły" nowotwór. Też ktoś traci mamę, tatę członka rodziny, jedynego żywiciela. Ale nie dostaje pomocy psychologa, pomocy finansowej, odszkodowań. Nie chcę, by to zabrzmiało tak, jakbym zazdrościła rodzinom ofiar katastrofy kolejowej ( czy jakiejkolwiek innej ), ale jaką pomoc dostają rodziny chociażby ofiar "zwykłych" wypadków, gdzie ginie 1, 2 osoby... ale koniec offtopa.
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 10:30   #62
iziczek88
Raczkowanie
 
Avatar iziczek88
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: na drugim brzegu morza :)
Wiadomości: 489
Dot.: Czy bycie bezrobotnym to powód do wstydu??

A przypadek mamy Madzi z Sosnowca.. dostałam 150 m mieszkanko w Łodzi, zbezcześciła zwłoki ( nie oceniajmy jej czy była winna czy nie) to jest fakt , że to zrobiła. a w podziękowaniu dostaję bezpłatną pomoc detektywa, który załatwił jej mieszkanie, pomoże w szukaniu pracy.
Dostaję to osoba, która swoją manipulacją wyciągnęła z państwa kilkanaście tysięcy złotych, powołała do czynnej gotowości służby policji, straży pożarnej. Ile ludzi tego dziecka szukało?
taka osoba powinna mieć wytoczony proces cywilny o odszkodowanie i bonifikatę poniesionych przez państwo kosztów.
a co dostaję?
apartament, ale nie z kratkami tylko z tarasem
a ludzie młodzi kredyty na swoim na 30 lat muszą brać , bulą za wynajem tysiaki rocznie...
Taka polityka państwa....
te wypłaty tych odszkodowań mnie nie dziwią...
medialne państwo pokaże jakie jest hojne...
iziczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 12:05   #63
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Czy bycie bezrobotnym to powód do wstydu??

Dziewczyny - wróciłam z tch Targów Pracy ...

Powiem Wam, że w tym roku bardzo się postarali, BARDZO.
Nie było żadnego stoistka typu Betterware,Avon,Oriflame ...
Byli konkretni pracodawcy i też dużo akwizycji typu 'ubezpieczenia'.
Dużo było firm produkcyjnych ale szukających technologów z konkretnym doświadczeniem. Było stoisko służby policyjnej - zabrałam ulotkę i zastanawiam się czy nie spróbować poćwiczyć potrenować i zgłosić się na nabór.

Siedział również ZUS,Urząd Pracy - gdzie było totalne oblężenie, zupełnie nie rozumiełam dlaczego bo zobaczyć oferty można w Internecie lub iść każdego lepszego dnia tam.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 12:59   #64
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Czy bycie bezrobotnym to powód do wstydu??

Bayje a znalazłaś coś dla siebie ? Co Cię interesuje i w czym chciałabyś spróbować.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 13:22   #65
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Czy bycie bezrobotnym to powód do wstydu??

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Bayje a znalazłaś coś dla siebie ? Co Cię interesuje i w czym chciałabyś spróbować.
Tym co tam było to zainteresowała mnie jedynie ta służba w Policji ale tego też nie jestem pewna, bo test można potrenować ale czy zdam psychologiczny ...
Jak wspomniałam dużo było firm produkcyjnych ale szukających technologów i innych specjalistów z uprawnieniami.
Na pracę (w jakiejkolwiek firmie) na produkcji - nie nadaję się - po prostu boje się, że nie wytrzymam fizycznie. Byłam już parę razy na wykładaniu towartów i raz zrobiła mi się mgła przed oczami i straciłam dosłownie czucie w swoim 'ciele'.

A interesuje się wieloma rzeczami nie tylko kosmetycznymi (skoro jesteśmy na Wizażu).

W czym mogłabym spróbować ? Planowałam się trochę rozwinać w sferze grafiki komputerowej obróbki graficznej bo to też lubie i być może mogłabym spróbować w jakimś biurze reklamy z konkretnymi 'projektami'
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.