zatoki a punkcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-17, 06:07   #1
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27

zatoki a punkcja


Mój 5 letni synek ma chore zatoki. Kurcze jestem zła bo ma okropnie załadowane na zdjęciu nawet lekarka powiedziala że nie wygląda to fajnie. lekarze do tej pory odwieczny katarek synka zganieli na astmę (którą ma stwierdzoną już od dawna) Ja nigdy nie przypuszczałabym że mogloby być inaczej ale okazało się że zatoki są ściśle połączone z astmą Więc wydaje mi się że już dawno ktoś powinien sprawdzić co dzieje się z tymi zatokami. ok najważniejsze że już to się stało Teraz bierze antybiotyk (2 w życiu) ale powiedziano mi że może nic nie dać przy takim stanie Więc może trzeba będzie zrobić punkcję Ja w dzieciństwie ją miałam ale nic dobrego z tego nie wynikło, ponoć teraz jest to na innej zasadzie, czy ktoś wie z jakim skutkiem w dzisiejszych czasach kończy się ten zabieg?
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:12   #2
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: zatoki a punkcja

Parę lat temu miałam punkcję...i muszę powiedzieć, że od tego momentu nie mam problemów z zatokami (odpukać, tfu,tfu) ...myślę, że to też zależy od organizmu ...ale lekarzem nie jestem Trzymam kciuki za synka!!
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:16   #3
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: zatoki a punkcja

jak to teraz wygląda? czy trzeba zostać w szpitalu czy to jest jednorazowe nakłówanie opisz mi jak możesz czy boli i takie tam, Dziękuje
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 09:43   #4
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: zatoki a punkcja

Ja miałam trochę inna sytuację bo miałam je nieźle zapchane przez co miałam punkcję przez tydzień codziennie...ale niektórym po 2-3 sesjach już przechodziło . Ja musiałam leżeć w szpitalu bo dodatkowo miałam płukanie zatok. Jeśli chodzi o sama punkcję to nie wspominam tego z amiło...pamiętam, że bardzo cierpiałam, u mnie po paru razach jak zdecydowali , że musze miec punkcję codziennie to założyli mi takie ryrki do zatok żeby mnie nie kłuć i wtedy było już nieźle. Nie jest to przyjemne.
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:19   #5
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: zatoki a punkcja

NO MI TEŻ COŚ WSPOMINALI O PLUKANIU ZATOK kurcze coraz bardziej się boje Teraz jadę do lekarza trzymaj kciuki za mojego synka
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 10:26   #6
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: zatoki a punkcja

Mi się akurat płukanie zatok podobało ....przynajmniej w tej formie w jakiej to miałam robione... Trzymam kciuki , trzymaj się
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 11:55   #7
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: zatoki a punkcja

i już wszsytko wiem Norbi ma skierowanie do szpitala na poniedzialek I punkcja ale odrazu go zadrelują czy jakoś tak to się zwie i plukanie zapowiada się tydzień lub półtora w szpitalu. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za pomoc
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 12:12   #8
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: zatoki a punkcja

a znacie moze jakies domowe sposoby na zatoki? problem wiecznego kataru nie jest mi obcy.. mecze sie juz z tym od kilku lat .. a do lekarza nie chce isc.. boje sie lekarzy
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 12:18   #9
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: zatoki a punkcja

Cytat:
Napisane przez Atram
a znacie moze jakies domowe sposoby na zatoki? problem wiecznego kataru nie jest mi obcy.. mecze sie juz z tym od kilku lat .. a do lekarza nie chce isc.. boje sie lekarzy
moja teściowa bierze ibuprom zatoki ale to działa na zasadzie zaleczenia ale co rusz wraca Antybiotyk , lampy tzn wysuszanie, no i punkcja. Ale Twój katar to nie musi odrazu oznaczać zatoki więc proponuje jednak lekarza lub prywatnie zrobienie zdjęcia to nie boli mój 5 latek też robił i podobało mu się
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 14:35   #10
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: zatoki a punkcja

Ja mialam straszne problemy z zatokami w dziecinstwie. Brrr... to byl koszmar.

Teraz z braku milosci do czapki problemy z zatokami problemy ma TZ. I zastosowalam u niego to co mi pomoglo. U niego pewnie to dlugo potrwa bo zaniedbal sprawe ale widac poprawy.
A najprostrzym domowym sposobem jest lampa do nagrzewania ze specjalana zarowka na podczerwien. Codziennie 10 minut.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 15:02   #11
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: zatoki a punkcja

Tez mialam problemy z zatokami Jakies 15 lat temu
Ale mialam tylko raz robiona pukcje i nie bylo tak zle Dostalam znieczulenie i kompletnie nic nie czulam. Pozniej codziennie przez chyba 2 tygodnie inhalacje i naswietlanie. Niby juz wszystko w porzadku, ale jak zlapie katar, to bardzo cierpie... Oczy mi bardzo lzawia przez co sa strasznie spuchniete i czerwone. No i zwykle nie obejdzie sie bez kilkudniowego lezenia w lozku
__________________
Verändere dich nie um anderen zu gefallen... Wenn einer dich nicht mag so wie du bist, hat er dich anders auch nicht verdient...


Love to be loved by You...
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-17, 15:13   #12
Madia
Zakorzenienie
 
Avatar Madia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 398
Dot.: zatoki a punkcja

Moim zdaniem zatoki to nie przelweki..lepiej jest od razu iść do lekarza i miec problem z głowy...co prawda u mnie właśnie lekarz mi tego nie doleczył dlatego potem miałam takie problemy...ale i tak uważam, że lepiej jest to skonsultować niż brać te ibupromki czy inne wynalazki z cyklu "lecz się sam".

balbinka27 wszystko będzie dobrze...i wierz mi lepiej jest to porządnie zaleczyć niż kombinować. Pozdrawiam
__________________



Zakręcona na punkcie zakręconego włosa od 22.02.2012
Madia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-18, 13:45   #13
balbinka27
Raczkowanie
 
Avatar balbinka27
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kołobrzeg - domek
Wiadomości: 480
GG do balbinka27
Dot.: zatoki a punkcja

Cytat:
Napisane przez Madia
Moim zdaniem zatoki to nie przelweki..lepiej jest od razu iść do lekarza i miec problem z głowy...co prawda u mnie właśnie lekarz mi tego nie doleczył dlatego potem miałam takie problemy...ale i tak uważam, że lepiej jest to skonsultować niż brać te ibupromki czy inne wynalazki z cyklu "lecz się sam".

balbinka27 wszystko będzie dobrze...i wierz mi lepiej jest to porządnie zaleczyć niż kombinować. Pozdrawiam
dziękuję Madio wiem ze tak lepiej synek jakoś sie z tym pogodził ale pod warunkiem że ja z nim będe Więc w poniedziałek na oddział laryngologii
balbinka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 16:36   #14
Diaana85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 107
GG do Diaana85
Dot.: zatoki a punkcja

witam mam pytanie odnośnie pukcji zatok przynosowych, mianowicie miałam robioną dziś punkcję zatok , wiedzialam na czym ona polega takze nie bałam się tego zabiegu , jednak przeraziło mnie to co działo się potem ponieważ nie spodziwałam sie tego , gdy lekarka wyciągnęła igłę dostalam krwotoku , nie mogłam tego zatamować przez ok 20 minut. Drogie Wizażanki powiedzcie proszę czy to tak zawsze wygląda wiele czytałam na temat puncji, ale nigdzie nie było informacji o tak intensywnym krwawieniu , to było normale ?? pytam poniewaz w poniedzialek kazała mi przyjechać na kolejną i nie wiem czy się zdecydować, I jeszcze jedno pytanie, mieszkam za granicą w czwartek mam samolot , gdybym sie ewentualnie zgodzila na puncję w poniedziałek to czy nie będzie miało to złego wpływu na moje samopoczucie podczas lotu, czy nie dostanę krwotoku w samolocie ze względu na zmianę ciśnienia? może lepiej się nie godzić? z góry dziękuję za odpowiedzi
Diaana85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:41   #15
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: zatoki a punkcja

Gdyby to było takie dziwne, lekarz by chyba interweniował, albo chociaż przeraził się, wysłał Cię na badania, pogotowie, nie sądzisz?

Widzę, że zdania mocno podzielone. Jedni mówią jaki to straszny ból, inni że wcale nie boli. I komu wierzyć?

Ja się psychicznie przygotowuję, bo chyba mnie to czeka. Za miesiąc tomografia, a potem zapowiedziana punkcja. Chyba że tomografia pokaże coś wyjątkowego, co wykluczy punkcję.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 15:11   #16
Chantallka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: mieszkanka cienistej doliny
Wiadomości: 47
Dot.: zatoki a punkcja

http://medycyna-chinska.blogspot.com...nie-zatok.html


Omijajcie pokarmy,które doprowadzają do produkcji śluzu ,a w konsekwencji do zapalenia zatok .
Chantallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:23   #17
madziul82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 17
Dot.: zatoki a punkcja

szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania teraz, bo mam problemy z zatokami, czy ktoś ma jakieś praktyczne rady, które pomogą doprowadzić organizm do równowagi pomóżcie proszę!
madziul82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-04 20:23:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.