Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-08, 17:14   #2041
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Zabieg miałam w maju, więc nie tak dawno Po prostu każdy organizm przechodzi to inaczej

Wczoraj byłam na usg i dzięki Bogu nie ma żadnego nowego torbiela. Widac tylko bliznę na jajkinu
I w macicy mam jakaś endometrioze 6mm, ale to chyba nic złego z tego co czytałam w internecie Czekam teraz na cytologię i na wizytę u ginekologa
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 13:44   #2042
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

poradzcie dzis bylam na usg mam torbiel juz 6cm a w niej jest jeszcze jedna 3cm tz torbiel w torbieli i teraz czekam na miesiaczke i nastempne usg i termin zabiegu oczywiscie mam miec zrobione markery czy ktos mial tak niebalyscie sie ze ona wam pęknie jak funkcjonowaliscie niedal mi teraz zadnych lekow powiedzcie cos na ten temat prosze i dziekuje
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 20:31   #2043
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

To jest fakt, że przechodzenie bólu zależy od wielu czynników. Przyznam, że gdy mi powiedziano, że operacja poszła bardzo pomyślnie, to było to takie dla mnie szczęście, że nic już więcej się nie liczyło. Podkreślam jednak, że naprawdę nie jest to wcale takie bolesne jak to niektórzy czasami mówią. (BTW 3 dni to też nie dużo ).
Teraz czekam na wyniki histopatologiczne, będą dopiero po 3 tygodniach. No i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Jeszcze jedno chciałam dodać przy okazji poddawania się tego typu zabiegom. Jak wspominałam moja operacja odbyła się laparoskopowo i rezultaty są (podobno )bardzo dobre. Byłam jednakże u innego specjalisty, który zalecił od razu bez chwili zastanowienia pełne rozcięcie. Wiem, że goi się to dużo dłużej, jest boleśniejsze i wiąże się jeszcze z paroma sprawami... Więc może warto najpierw zapytać/zdecydować się na takie rozwiązanie. (W razie gdyby laparoskopia była niewystarczająca mieli mnie też "dokładniej zoperować").

Mam nadzieję, że poza tym wszystko jest ok i że to był (z naciskiem na był) jedyny powód niezachodzenia w ciążę. Trzymajcie kciuki.

Ja trzymam kciuki za te, które są jeszcze przed leczeniem i życzę powodzenia.

Pozdrawiam
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 22:16   #2044
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mloda31 Pokaż wiadomość
poradzcie dzis bylam na usg mam torbiel juz 6cm a w niej jest jeszcze jedna 3cm tz torbiel w torbieli i teraz czekam na miesiaczke i nastempne usg i termin zabiegu oczywiscie mam miec zrobione markery czy ktos mial tak niebalyscie sie ze ona wam pęknie jak funkcjonowaliscie niedal mi teraz zadnych lekow powiedzcie cos na ten temat prosze i dziekuje
Ja miałam taką sytuację, że w mojej torbieli (3,5cmx4,5 cm) znajdowało się coś jeszcze. Moja ghinekolożka powiedziała, że może tyo byc skrzepnięta krew, która nie wydostała się poza organizm w trakcie miesiączki lub (czego się bardziej obawiałam) zmiana nowotworowa. Dzięki Bogu nie był to nowotwór, tylko ta pierwsza rzecz i po laparoskopii został mi cały jajnik i badania histopatologiczne wyszły jak najbardziej dobrze.
Przed zabiegiem też miałam zrobione kilka razy usg i także miałam robione markery - CA 125 - dzięki Bogu te też wyszły dobrze.
Jeżeli chodzi o banie się, to nie, nie bałam się,że ona pęknie. Tylko, że ja brałam tabletki antykoncepcyjne(dzięki nim właśnie odkryłam, że mam torbiel- bo moja ginekolożka wysłała mnie na badania zanim przepisała mi pigułki). I powiem Ci, że odkąd je brałam (od lutego),a operację miałam w maju, to torbiel troche wyschła. I tak po prawdzie to jakbym poczekała to nie musiałambym prawdopodobnie przechodzic laparoskopii. ednakże ciesze sie, że mam to za sobą.
Teraz jak byłam na usg lekarz mi powiedział, że muszę to często kontrolowac - co jest wiadome - i ,że nie zrobiło mi się nic nowego. Tylko strasznie bolało mnie tam w środku podzas robienia tego usg:/ nie wiem czy to dlatego, że do końca nie zagoiło mi się tam czy może dlatego, że robi mi się jakieś zapalenie:/

L-ala trzymam kciuki,żeby wyniki wyszły dobre
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:41   #2045
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja mialam kilka krotnie torbiele na prawym jajniku pierwszy raz wykryto je gdy w nocy zlapal mnie silny bol dostalam goraczki lekarz ogolny wyslal mnie do ginekologa ten dopiero po wykonaniu usg dopochwowego zobaczyl torbiel byla wielkosci 4,5cm na 7cm odrazu skierowal mnie do szpitala naszczescie obeszlo sie bez zabiegu po jakims czasie torbiel sie wchlonela dostalam jedynie leki przeciwbolowe i progesteron na wywoalnie miesiaczki bo sporo mi sie spozniala a dokladnie rok pozniej cala sytuacja sie powtorzyla tak wiec uszy do gory bo napewno bedzie dobrze musi byc lekarze z ktorymi ja sie spotykalam zabieg uwazaja za ostatnia z decyzji gdy torbiel zaczyna sie skrecac zwlaszcza u kobiet ktore jeszcze nie rodzily
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 14:05   #2046
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Chciałam jedno jeszcze dodać odnośnie tej wytrzymałości na ból.
Wydaje mi się, że naprawdę nie ma się co bać, tym bardziej, że jak mówiła anoxa zabieg to ostateczność. Ja nie należę do twardzielek i zdarzyło mi się kiedyś narobić cyrku z powodu bólu, a tu jednak muszę stwierdzić, że nie taki diabeł straszny...
Dobrze jest gdy mamy zaufanie do lekarza. Stres jest wtedy znacznie mniejszy, a jak wiadomo stres może być przyczyną gorszego reagowania na ból.
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 15:19   #2047
kasiaoli2001
Rozeznanie
 
Avatar kasiaoli2001
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 513
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez L-ala Pokaż wiadomość
Chciałam jedno jeszcze dodać odnośnie tej wytrzymałości na ból.
Wydaje mi się, że naprawdę nie ma się co bać, tym bardziej, że jak mówiła anoxa zabieg to ostateczność. Ja nie należę do twardzielek i zdarzyło mi się kiedyś narobić cyrku z powodu bólu, a tu jednak muszę stwierdzić, że nie taki diabeł straszny...
Dobrze jest gdy mamy zaufanie do lekarza. Stres jest wtedy znacznie mniejszy, a jak wiadomo stres może być przyczyną gorszego reagowania na ból.
Na pewno każda z nas ma inny "próg bólu" i inaczej reaguje też na stres. Ja miałam otwierany brzuch dwukrotnie, po raz pierwszy podczas operacji usunięcia torbieli i po raz drugi podczas cesarskiego cięcia. Rana w linii owłosienia w obu przypadkach mierzyła prawie dwadzieścia cm, teraz po ośmiu latach ma 18 cm. Szybko się pozbierałam bo musiałam, zabrałam się za opiekę nad Córką i domem i nie narzekałam choć bolało i ciągnęło. Pies z kulawą nogą...
Siostra męża przeszła niedawno laparoskopowe usunięcie jednej torbieli z jajnika i "umierała" kilka tygodni, wszyscy przy niej skakali a ona leżała i jęczała. Zrobili z niej bohatera rodzinnego, a ona dopiero teraz po kilku miesiącach powiedziała mi, że to był najlepsze jej wakacje... hehe
__________________
no to wróciłam
kasiaoli2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 15:37   #2048
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

piszecie ze zatrzymala wam sie miesiaczka i macie bole brzucha ja nic takiego niemam miesiaczka reguralnie boli zadnych lekarz powiedzial ze po miesiaczce zrobi usg i zobaczy czy cos sie dzieje z tym torbielem 6cm to dos spora jest ale jezeli sie niezmieni to chce otworzyc brzuch niema mowy o laparoskopi bo chce ten torbiel usunac w calosci jeszcze bede z nim otym rozmawiac jestem tylko zdziwiona ze niedaje mi nato zadnych lekow kazda z was dostala jakies leki mi powiedzial ze leki tu nic niepomoga trzeba czekac tylko zlecil babania ca125 i pytal czy sie zaszczepilam co wy otym myslicie
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 16:00   #2049
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

moloda31 mi się wydaje,że powinnaś pójść od innego lekarza to jeszcze skonsultować. Czemu nie laparoskopia? Przecież tym sposobem torbiel jest wysuszana i wyjmowana i jest to najmniej inwazyjna metoda. Poza tym możnaby było zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, ponieważ one w pewien sposób wysuszają torbiel, która z czasem maleje (moja tuż przed operacją była mniejsza niż miesiąc wcześniej, ale jak już mnie przyjęli na oddział to wycieli torbielkę, żebym nie miała problemów późńiej)
Ja bym poszła jeszcze do jednego lekarza,ale to jest moje zdanie.
CA125 to akurat dobrze,że Ci zlecił i szczepionka to na żółtaczkę, jak się idzie do spitala.


A mi wyszła cytologia- gr 1 Jestem zadowolona
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:03   #2050
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

bylam u 3 ginekologow i nic konkretnego mi niepowiedzieli nic niezlecili kazali czekac raz juz czekalam i tym sposobem niemam juz jednego jajnika a chca otwierac brzuch bo chca to usunac w calosci nie wyluskiwac i obejrzec to wszystko dokladnie dlatego tak to ma wygladac zobacze co mi powie 25 mam wizyte teraz mam miesiaczke mam nadzieje ze chociaz troche zmalała mieszkam na wsi i do miasta mam 20 km unas niema w czym wybierac juezeli chodzi o lekarzy a prywatnie mnie niestac placic
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 21:25   #2051
kar0lajn
Zakorzenienie
 
Avatar kar0lajn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z południa Polski.
Wiadomości: 9 629
Exclamation Decapeptyl depot

Miesiąc temu wykryto u mojej mamy torbiel na jajniku o wielkości 5 cm. Lekarz przepisał jej tabletki, które nie pomogły. Teraz przepisał jej zastrzyk DECAPEPTYL DEPOT. Może któraś z Was wie coś o nim, miała z nim styczności ? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam

PS.Szukałam w wyszukiwarce, ale nic na ten temat nie znalazłam.
__________________
Racja jest jak du*a, każdy ma swoją.







kar0lajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 22:26   #2052
Agnessa30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 479
Dot.: Decapeptyl depot

Cytat:
Napisane przez kar0lajn Pokaż wiadomość
Miesiąc temu wykryto u mojej mamy torbiel na jajniku o wielkości 5 cm. Lekarz przepisał jej tabletki, które nie pomogły. Teraz przepisał jej zastrzyk DECAPEPTYL DEPOT. Może któraś z Was wie coś o nim, miała z nim styczności ? Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

Pozdrawiam

PS.Szukałam w wyszukiwarce, ale nic na ten temat nie znalazłam.
ja bralam Decapeptyl w zastrzykach, ale z innych powodow niz twoja mama. Tutaj znalazlam toche o nim : http://www.☠☠☠☠☠☠☠/leki/p806-Decapeptyl . Torbielka niech Twoja mama sie nie martwi, bo zazwyczaj pekaja one same, a jezeli sama sie nie wchlonie, to lekarz powinien skierowac ja do szpitala na usuniecie. 90% torbieli jest niegroznych . Wszystkiego dobrego dla mamy
__________________
02.02.2009- Mentor 300cc HP -
dr. Andrzej Krajewski

Agnessa30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 22:51   #2053
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mloda31 Pokaż wiadomość
bylam u 3 ginekologow i nic konkretnego mi niepowiedzieli nic niezlecili kazali czekac raz juz czekalam i tym sposobem niemam juz jednego jajnika a chca otwierac brzuch bo chca to usunac w calosci nie wyluskiwac i obejrzec to wszystko dokladnie dlatego tak to ma wygladac zobacze co mi powie 25 mam wizyte teraz mam miesiaczke mam nadzieje ze chociaz troche zmalała mieszkam na wsi i do miasta mam 20 km unas niema w czym wybierac juezeli chodzi o lekarzy a prywatnie mnie niestac placic
mloda w takim razie moze pocieszy Cie fakt ze zaden z tych lekarzy nie bedzie decydowal czy to bedzie laparoskopia czy laparotomia- decyzja podejmowana jest dopiero po przyjeciu do szpitala, po kolejnym badaniu przez tamtejszych specjalistow wiec nie ma co sie martwic

ja mam 30 wrzesnia USG. mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze... troche sie martwie bo pobolewaje mnie jajniki od czasu do czasu
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 02:36   #2054
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
mloda w takim razie moze pocieszy Cie fakt ze zaden z tych lekarzy nie bedzie decydowal czy to bedzie laparoskopia czy laparotomia- decyzja podejmowana jest dopiero po przyjeciu do szpitala, po kolejnym badaniu przez tamtejszych specjalistow wiec nie ma co sie martwic
Zgadza się, że specjaliści w szpitalu podejmują decyzję po zrobieniu ponownych dokładniejszych jeszcze badań, jednakże lekarz (chirurg) konsultujący sposób leczenia mojej dolegliwości (czyli tej endometriozy) zalecił bez cienia wątpliwości i chwili zastanowienia laparotomie (dzięki ojejka, nauczyłam się nowego zwrotu). Zrobiono mi zabieg laparoskopowo i na szczęście tyle wystarczyło. W wielu wypadkach to wystarcza. Przed operacją jednak, podpisywałam zgodę na otwarcie brzucha, na wypadek gdyby zabieg laparoskopowy nie był wystarczający.
Młoda, byłaś u trzech ginekologów, ale czy byli to chirurdzy? Udaj się do lekarzy, którzy zajmują się tymi zabiegami. Poproś żeby Ci wyjaśnili na czym polega zabieg. Masz prawo wszystkiego wcześniej się dowiedzieć i pytać aż będziesz miała przekonanie, że dobrze się Tobą zajmą. Tylko nie przeciągaj tego w nieskończoność , bo trzeba ze sobą robić porządek .
Te CA 125 to tak zwane markery nowotworowe. Przy guzach robi się "je" standardowo. Choć może tak poważnie to brzmi nie służą tylko do diagonozowania raka. Ich dwukrotnie większy poziom od stanu prawidłowego jest typowy właśnie dla endometriozy (cytuję moich lekarzy).
Ja szczepienia przeciw żółtaczce nie miałam. W szpitalu nie robili z tego powodu problemu.
Powodzenia

---------- Dopisano o 03:36 ---------- Poprzedni post napisano o 03:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiaoli2001 Pokaż wiadomość
Siostra męża przeszła niedawno laparoskopowe usunięcie jednej torbieli z jajnika i "umierała" kilka tygodni, wszyscy przy niej skakali a ona leżała i jęczała. Zrobili z niej bohatera rodzinnego, a ona dopiero teraz po kilku miesiącach powiedziała mi, że to był najlepsze jej wakacje... hehe
Hehe świetne!!! Chyba powinnam zmienić taktykę
Pozdrowienia
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 12:35   #2055
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
ja mam 30 wrzesnia USG. mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze... troche sie martwie bo pobolewaje mnie jajniki od czasu do czasu
To pobolewanie to chyba normalka po zabiegu, bo tam w środku może się nie zagoiło wszytsko do końca. Mówię to dlatego, bo mnie też pobolewają,a na usg prawie umarłam z bólu(i kilka dni po nim też) tak mnie bolały jajniki. Jednakże nie mam żadnych torbieli, jajniki się ładnie goją.W macicy teżwszystko dobrze, endometrium wielkości 6 mm. A cytologia 1 grupa
Jestem zadowlona

Wszystko będzie dobrze ojejka89
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 18:50   #2056
kar0lajn
Zakorzenienie
 
Avatar kar0lajn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z południa Polski.
Wiadomości: 9 629
Dot.: Decapeptyl depot

dzięki Agnessa30
__________________
Racja jest jak du*a, każdy ma swoją.







kar0lajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:06   #2057
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez L-ala Pokaż wiadomość
Przed operacją jednak, podpisywałam zgodę na otwarcie brzucha, na wypadek gdyby zabieg laparoskopowy nie był wystarczający.
(...) Ja szczepienia przeciw żółtaczce nie miałam. W szpitalu nie robili z tego powodu problemu.
Powodzenia
ja tez podpisywalam taka zgode w razie czego, dlatego od razu po przebudzeniu macalam sie po brzuchu patrzac czy mam dziurki czy pasek

tylko troche dziwi mnie ten brak szczepienia... fakt, w naglych przypadkach operuja bez szczepienia, ale w operacjach planowanych jeszcze sie z czyms takim nie spotkalam. chociaz co szpital to obyczaj ;p ja w szpitalu musialam wszystkim lekarzom pokazywac wyniki badan na przeciwciala, bo nikt nie chcial wierzyc ze po ponad 10 latach od ostatniej szczepionki na zoltaczke mam ciagle tak wysokie stezenie przeciwcial, ze jeszcze przez kilka lat szczepionka przypominajaca nie bedzie mi potrzebna;p

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Petit_Papillon Pokaż wiadomość
To pobolewanie to chyba normalka po zabiegu, bo tam w środku może się nie zagoiło wszytsko do końca. Mówię to dlatego, bo mnie też pobolewają,a na usg prawie umarłam z bólu(i kilka dni po nim też) tak mnie bolały jajniki. Jednakże nie mam żadnych torbieli, jajniki się ładnie goją.W macicy teżwszystko dobrze, endometrium wielkości 6 mm. A cytologia 1 grupa
Jestem zadowlona

Wszystko będzie dobrze ojejka89
sledze wlasnie Twoje losy ze tak powiem z racji ze mialas operacje przede mna to moge sie wiecej dowiedziec, i dlatego pocieszam sie ze mialas rowniez drobne bole i jest wszystko oki chociaz na 1 grupe cytologii nie licze, bo nigdy takiej nie mialam...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:39   #2058
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
...troche dziwi mnie ten brak szczepienia... fakt, w naglych przypadkach operuja bez szczepienia, ale w operacjach planowanych jeszcze sie z czyms takim nie spotkalam. chociaz co szpital to obyczaj ;p
Do planowanych operacji bym mojego zabiegu nie zaliczyła (choć przecież można było wszystko odwlec), bo odbyła się po siedmiu dniach od wykrycia "przypadłości".
Nie wiem niestety w jakich przypadkach szczepienie można pominąć i dlaczego zbagatelizowano ten fakt.
Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
...na 1 grupe cytologii nie licze, bo nigdy takiej nie mialam...
Może to pocieszy, w pierwszej grupie też się nie zmieściłam , ale druga to też dobry rezultat
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:53   #2059
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

no proszę ktoś śledzi moje losy, hehewiem, wiem oco chodzi

nigdy nie miałaś, ale może teraz będziesz miała
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 20:02   #2060
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez L-ala Pokaż wiadomość
Do planowanych operacji bym mojego zabiegu nie zaliczyła (choć przecież można było wszystko odwlec), bo odbyła się po siedmiu dniach od wykrycia "przypadłości".
Nie wiem niestety w jakich przypadkach szczepienie można pominąć i dlaczego zbagatelizowano ten fakt.
no to teraz wszystko rozumiem ;p nawet ekspresowe szczepionki mozna podac maks. na 2 tyg przed zabiegiem, wiec poprostu u Ciebie nie bylo czasu, pewnie dlatego ;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 19:33   #2061
audreyhorne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 12
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Co do szczepienia, to ja też nie miałam i zabieg miałam po 2 tygodniach od wykrycia torbieli. Może to dlatego, że guz był duży (13 cm)było podejrzenie nowotworu i stąd pośpiech... Nie wiem. Pamiętam natomiast, że w dniu przyjęcia podpisywałam oświadczenie, że nie jestem szczepiona i jak się w szpitalu zakażę, to nie będę rościć praw o odszkodowanie czy coś takiego.

Tak w ogóle to piszę, bo 3,5 miesiąca temu miałam z racji torbieli usunięty jajnik z jajowodem i wyłuszczoną małą torbielkę z drugiego. I jakięś trzy tygodnie temu zaczął mnie ten jajnik pobolewać, nie jest to jakiś silny ból, ledwo zauważalny i pewnie wcześniej nie zwróciłabym na to uwagi, ale od czasu operacji jestem lekko przewrażliwiona... W przyszłym miesiącu mam kontrolę u lekarza, który mnie operował, ale nie wiem czy nie przejść się wcześniej do innego (w moim mieście, bo operowana byłam w większym). Co myślicie
audreyhorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 19:38   #2062
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

piszecie otym ze trzeba rozmawiac z lekarzami mi wlasnie dzis wyjasnil lekarz ze to bedzie laparotomia niebedzie sie bawil w wyluszczenie tylko chce usunac go w calosci i zobaczyc czy nic wiecej zlego niema mnie martwi jednak fakt ze ja mam dwa torbiele jeden maly a drugi go otacza i jest wiekszy nigdzie sie z tym takim niespotkalam dwa w jednym i nikt z was nic tez na ten temat niepisze przesledzilam prawie cale wpisy jestem panikara bo juz stracilam jeden jajnik przez torbiela teraz niewiem co zrobie jak i drugi mi usuna

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

wiesz ja po operacji bylam juz 2 tygodnie na badaniu usg i chodzilam co miesiac jednak sie tego nieustrzeglam znowu jest torbiel i znowu operacja leki zadne niepomogly ani anty ani czopki wiec jezeli masz sie zamartwiac idz lepiej byc teraz ostrozna a powiedz jak znioslas operacje bez problemow i powiklan
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 21:33   #2063
audreyhorne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 12
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Operację przeszłam chyba ok, właściwie to czekałam na nią jak na zbawienie, bo chciałam jak najszybciej się dowiedzieć czy to nie.... to czym mnie straszono i przyjęłam wszystko co mi robiono ze spokojem Wiadomo, że pierwsze dni były ciężkie, nie mogłam się przewrócić na bok, bo miałam wrażenie, że wszystkie narządy zmieniają położenie w bolesny dla mnie sposób, i parę razy odkasływałam (po narkozie chyba) po czym miałam gwarantowane pół godziny bólu. W szpitalu byłam w sumie pięć dni, potem powoli dochodziłam do siebie, na szczęście w domu miałam pomoc rodziny i mogłam sobie pozwolić na zupełny odpoczynek, powikłań nie miałam żadnych, żadnych bóli poza samą raną oczywiście.
audreyhorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 12:40   #2064
L-ala
Przyczajenie
 
Avatar L-ala
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 29
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mloda31 Pokaż wiadomość
piszecie otym ze trzeba rozmawiac z lekarzami mi wlasnie dzis wyjasnil lekarz ze to bedzie laparotomia niebedzie sie bawil w wyluszczenie tylko chce usunac go w calosci i zobaczyc czy nic wiecej zlego niema mnie martwi jednak fakt ze ja mam dwa torbiele jeden maly a drugi go otacza i jest wiekszy nigdzie sie z tym takim niespotkalam dwa w jednym i nikt z was nic tez na ten temat niepisze przesledzilam prawie cale wpisy jestem panikara bo juz stracilam jeden jajnik przez torbiela teraz niewiem co zrobie jak i drugi mi usuna
Co to w ogóle za tekst "nie będzie się bawił"!!!!!!! To po kija został chirurgiem!!! Co to w ogóle za argumenty? Szczerze mówiąc ja bym z takiego "specjalisty" zrezygnowała. O ZGROZO!!
Tak jak było w moim przypadku, czy ojejka89 podpisywałam dwie zgody na obie operacje. Laparotomia miała być zastosowana w razie, gdyby laparoskopia była niewystarczająca. Najpierw jednak starali się "pobawić" mniej inwazyjnymi metodami, za co bardzo im jestem wdzięczna.
Chyba, że Twój lekarz już był wstanie stwierdzić, że do laparoskopii na pewno się to nie nadaje. Radziłabym skonsultować to "zabawne" podejście.
Jeśli chodzi o te dwie torbiele. Ja oprócz torbieli endometrialnych (czekoladowych) miałąm też dużą cystę (taką do zlikwidowania farmakologicznie).

Jeśli chodzi o zdrowie, to troszkę tej paniki nie zaszkodzi
Powodzenia
L-ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 14:06   #2065
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

mloda31 ja w mojej torbieli te coś miałam, nie wiem czy można to zaliczyc jako torbiel w torbieli. Ale rzez to moja ginekolożka podejrzewała,że nie daj Boże mół to byc nowotwór niezłosliwy jajnika (ale jednak nie był).
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 12:35   #2066
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

bylam na badaniu usg stwierdzono pojedyncza cienkoscienna hypoechogeniczna torbielke o wymiarach 47mm no i kazano mi czekac nic z tym niebeda robic ciekawe czemu
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 12:52   #2067
kinia191815
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Witam, od 3 dni boli mnie brzuch z prawej strony, wcześniej bolała mnie tylko przed samym okresem a teraz ciągłe. Czy to może być objaw torbiela na jajniku??
kinia191815 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 16:55   #2068
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kinia191815 Pokaż wiadomość
Witam, od 3 dni boli mnie brzuch z prawej strony, wcześniej bolała mnie tylko przed samym okresem a teraz ciągłe. Czy to może być objaw torbiela na jajniku??
Może to byc objaw torbieli, zapalenia wyrostka robaczkowego albo zupełnie innej choroby. Idź do lekarza niech cię zbada i wtedy sie wyjaśni.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 20:11   #2069
mloda31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja tez sie martwie tym swoim torbielem czemu oni mi niedaja tabsów tylko kaza czekac
mloda31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 08:35   #2070
Meesea25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
GG do Meesea25 Send a message via Skype™ to Meesea25
Unhappy Dot.: Torbiele piersi-torbiele jajnikow???

Dzień dobry mam problrm może ktoś doradzi chodzi na temat jajnika(torbiel) bo nie wierze ginekologowi..podam wam moja stronke z Usg i zeznaniem od ginekologa i prosze osobe ktora sie zna o to by mi napisala co jest





Edytowane przez Meesea25
Czas edycji: 2009-09-29 o 08:37
Meesea25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.