Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-22, 16:16   #1
kristofff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6

Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną


Hej dziewczyny. Jestem tutaj nowy i mam nadzieję, że mi pomożecie w sprawie weselnej

Miesiąc temu poznałem fantastyczną dziewczynę z którą często się widuję i między nami można powiedzieć bardzo dobrze się układa. Wszystko zmierza wg mnie do tego abyśmy zostali niedługo parą. Powiem tak, że nie jest to żadna koleżanka ale dziewczyna na której bardzo mi zależy, myślę o niej w dłuższej perspektywie (ona także tak mówi).

W związku z powyższym zaprosiłem ją na wesele mojego brata, która odbędzie się za miesiąc. Jak wygląda sprawa prezentu? Jestem świadkiem na weselu, od siebie daję kopertę.

A co z "moją dziewczyną"? Znamy się dopiero miesiąc i nie chcę jej obarczać kosztami. Jeśli bym zaprosił jako osobę towarzyszącą np koleżankę z uczelni bo nie mam z kim iść to sprawa jest jasna - ona nie płaci. Ale co z "moją potencjalną dziewczyną"?

O tej kwestii nie rozmawialiśmy wcześniej ale chcę jej powiedzieć, że w kwestii wesela to idziemy razem ale żeby absolutnie żadnego prezentu nie dawała. Takie rozwiązanie będzie dobre?

Edytowane przez kristofff
Czas edycji: 2013-06-22 o 16:23
kristofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:26   #2
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez kristofff Pokaż wiadomość
O tej kwestii nie rozmawialiśmy wcześniej ale chcę jej powiedzieć, że w kwestii wesela to idziemy razem ale żeby absolutnie żadnego prezentu nie dawała. Takie rozwiązanie będzie dobre?
Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie skoro znacie się niedługo i nie jesteście jeszcze całkiem parą, ale gdyby się jednak upierała przy tym, że chce jakoś przyłączyć się do prezentu to na przykład możesz zaproponować żeby dołożyła się do kwiatów
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:27   #3
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Ale dlaczego ma nic nie dawac? Jasne, nie musi, ale jakby chciala jakies wino, kwiatki, czekoladki? Nie wykosztuje sie na to specjalnie a bedzie sie lepiej czuc
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:35   #4
kristofff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Też tak myślałem, żeby maksymalnie na co jej "pozwolić" w tej kwestii to dołożenie się do kwiatów
kristofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:47   #5
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Wśród moich znajomych i rodziny jest tak, że prezent daje ta osoba, która jest zaproszona na ślub. Osoba towarzysząca nie daje niczego, lub ewentualnie kwiaty/wino/bombonierkę. Ale to tylko w wypadku, gdyby sama tak sobie zażyczyła


Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zapraszając moją osobę towarzyszącą żądałabym od niej jakiegoś prezentu dla młodych. Lub na odwrót: żebym sama wykosztowywała się na prezent dla jakichś obcych mi ludzi
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 16:56   #6
kristofff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
Wśród moich znajomych i rodziny jest tak, że prezent daje ta osoba, która jest zaproszona na ślub. Osoba towarzysząca nie daje niczego, lub ewentualnie kwiaty/wino/bombonierkę. Ale to tylko w wypadku, gdyby sama tak sobie zażyczyła


Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zapraszając moją osobę towarzyszącą żądałabym od niej jakiegoś prezentu dla młodych. Lub na odwrót: żebym sama wykosztowywała się na prezent dla jakichś obcych mi ludzi
Właśnie takie rozwiązanie by mi pasowało najbardziej. Jestem zaproszony to ja daję prezent a osoba towarzysząca głowy sobie tym nie zaprząta i nic nie daje.

Jak więc powiedzieć dziewczynie, że ma nic nie dawać? Tak po prostu "Idziemy razem ale Ty absolutnie się nie dokładasz"?
kristofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:07   #7
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez kristofff Pokaż wiadomość
Właśnie takie rozwiązanie by mi pasowało najbardziej. Jestem zaproszony to ja daję prezent a osoba towarzysząca głowy sobie tym nie zaprząta i nic nie daje.

Jak więc powiedzieć dziewczynie, że ma nic nie dawać? Tak po prostu "Idziemy razem ale Ty absolutnie się nie dokładasz"?
Rozumiem, że już ją zaprosiłeś?

Nie musisz nic mówić na temat prezentu, a jeżeli sama nawiąże do tego tematu, to jej powiedz, że Ty dajesz bo to wesele Twojego brata a ona ma tylko iść i dobrze się z Tobą bawić
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-22, 17:12   #8
kristofff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Tak, już ją zaprosiłem ale jak najprędzej chcę tą sprawę przedstawić jasno, żeby coś dziwnego nie wyszło w dniu wesela.
kristofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:19   #9
201701300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9 327
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

No to jej teraz powiedz, że Ty dasz prezent.
201701300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:21   #10
kristofff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
No to jej teraz powiedz, że Ty dasz prezent.
Dobrze. Jak tylko się będziemy widzieć to się tego dowie. Dzięki za pomoc i pozdrawiam
kristofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 18:53   #11
kasia_kuku
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_kuku
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 7 900
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Może kupić kwiaty, wino, to jest jak najbardziej dobry prezent.

Martwi mnie inna kwestia - jesteś świadkiem. Znacie się miesiąc, czyli krótko. Zapewne świadkową jest inna dziewczyna. Jak rozpatrujesz kwestię jej bycia na weselu? W końcu nie będziesz mógł się z nią bawić i "zająć" cały czas, a pewnie ona też wielu osób z Twojej rodziny/znajomych nie zna. Świadkowie zazwyczaj siedzą obok pary młodej, dla niej, jeśli świadkowa nie ma innego partnera może nie być miejsca. ( w sensie przy głównym stole młodych). Pomyśl o tym, żeby się nie czuła obco i olana
__________________
Nasze życie określają szanse.









Dbam o siebie,
Myślę o sobie.


Edytowane przez kasia_kuku
Czas edycji: 2013-06-22 o 18:56
kasia_kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 20:02   #12
kristofff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Też mnie to martwiło, że bidulka może sobie sama siedzieć ale tak nie będzie. Wesele jest ważne ale dla mnie priorytetem jest aby moja partnerka nie czuła się samotna. Zrobię tak, że będziemy siedzieć obok siebie - nie ma innej możliwości. A jakieś inne weselne czynności będę robił tak aby jak najszybciej być obok Niej
kristofff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:22   #13
malenkarybunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malenkarybunia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 2 296
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

U mnie w związku jeśli wesele jest z mojej strony to ja "zapraszam T.Ż." i daje prezent, a jak od niego to on i uważam, że jest sprawiedliwie

W październiku 2012r. hajtał się jego brat, a teraz w sierpniu hajta się mój

A w kwestii siedzenia to jeszcze nie spotkałam się z tym, żeby przy stole młodych nie było miejsca dla osoby towarzyszącej świadkowi
malenkarybunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 15:03   #14
kiiko
Zakorzenienie
 
Avatar kiiko
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 6 254
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez malenkarybunia Pokaż wiadomość
A w kwestii siedzenia to jeszcze nie spotkałam się z tym, żeby przy stole młodych nie było miejsca dla osoby towarzyszącej świadkowi
dokładnie
kiiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 13:53   #15
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Nie pamiętam jak to było u nas na początku znajomości, ale teraz jak idziemy na wesele, to składamy się pół na pół i jest ok. Mamy taki układ przyjęty już od kilku lat i sprawdza się genialnie. Uważam, że przy tak krótkiej znajomości postępujesz bardzo rozsądnie, że nie chcesz jej obarczać żadnymi kosztami. Udanej imprezy!
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 09:56   #16
niulka_1985
Zadomowienie
 
Avatar niulka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kujawy
Wiadomości: 1 978
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez Dysia1990 Pokaż wiadomość
Wśród moich znajomych i rodziny jest tak, że prezent daje ta osoba, która jest zaproszona na ślub. Osoba towarzysząca nie daje niczego, lub ewentualnie kwiaty/wino/bombonierkę. Ale to tylko w wypadku, gdyby sama tak sobie zażyczyła


Nie wyobrażam sobie sytuacji, że zapraszając moją osobę towarzyszącą żądałabym od niej jakiegoś prezentu dla młodych. Lub na odwrót: żebym sama wykosztowywała się na prezent dla jakichś obcych mi ludzi
U mnie jest tak samo, gdy jest wesele z mojej rodziny, to ja zapewniam wkład do koperty, a Tż kupuje kwiaty lub coś innego co sobie młodzi zażyczą no i odwrotnie - wesele u Tż, to on ma na głowie prezent, a ja kwiatki

Edytowane przez niulka_1985
Czas edycji: 2013-06-26 o 09:59
niulka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 16:42   #17
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Nie wiem dlaczego ona miałaby dorzucać się do prezentu
Cytat:
Napisane przez kasia_kuku Pokaż wiadomość
Może kupić kwiaty, wino, to jest jak najbardziej dobry prezent.

Martwi mnie inna kwestia - jesteś świadkiem. Znacie się miesiąc, czyli krótko. Zapewne świadkową jest inna dziewczyna. Jak rozpatrujesz kwestię jej bycia na weselu? W końcu nie będziesz mógł się z nią bawić i "zająć" cały czas, a pewnie ona też wielu osób z Twojej rodziny/znajomych nie zna. Świadkowie zazwyczaj siedzą obok pary młodej, dla niej, jeśli świadkowa nie ma innego partnera może nie być miejsca. ( w sensie przy głównym stole młodych). Pomyśl o tym, żeby się nie czuła obco i olana
A jakie to ma znaczenie, że jest świadkiem? I o co chodzi z tym "zajmowaniem się" dziewczyną cały czas? Świadek na weselu to gość,a nie kelner czy obsługa.
Przecież świadkowie siedzą obok pary młodej ze swoimi osobami towarzyszącymi
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 07:39   #18
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Ale np.świadek jedzie autem razem z młodymi, jest z nimi w kościele, podczas składania życzeń stoi u boku Państwa Młodych i odbiera prezenty, kwiaty, itp. A skoro zna dziewczynę tylko kilka tygodni to ona najzupełniej w świecie będzie osamotniona podczas tych czynności (nie znając nikogo, albo znając ludzi, których będzie widziała drugi raz w życiu), ja czułabym się co najmniej dziwnie. A zabawy weselne, świadek zazwyczaj pomaga w organizacji. Reszta wesela zazwyczaj powinna przebiegać normalnie, ale są sytuację, w których świadek jest potrzebny i nikt mi nie powie, że jest inaczej.
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 16:19   #19
Madziunia93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Z związku że mam podobny problem napiszę to tutaj, zamiast zakładać nowy wątek A co jeśli zostałam zaproszona jako osoba towarzysząca przez kolegę na ślub naszego wspólnego znajomego? Tzn. oni są przyjaciółmi, stąd zaproszenie na ślub, my jedynie znajomymi, a z kolegą który mnie zaprosił też nic więcej mnie na razie nie łączy. Czy w tym przypadku powinniśmy złożyć się pół na pół, czy jednak jako osoba towarzysząca mogłabym kupić jedynie kwiatki, wino czy coś w tym stylu? Oczywiście przegadam jeszcze tą sprawę z kolegą i razem podejmiemy decyzję, ale chciałabym wiedzieć, co myślą inni
Madziunia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 18:38   #20
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Ja bym to obgadała z zapraszającym - ale w podobnych wypadkach raczej kupno prezentu to gest Twojej dobrej woli - lepiej będziesz się czuła ze świadomością, że zakupiłaś miły drobiazg dla młodej pary .

U mnie było tak, że jeśli byłam zapraszana jako osoba tow., dawałam od siebie mały drobiazg młodej parze. Jeśli ja zapraszałam kogoś, z kim się nie umawiałam/ nie byłam w poważnym związku - dawałam prezent za dwie osoby. Dopiero jak byłam z kimś tak bardziej na poważnie, to umawialiśmy się na wspólne składanie się na prezent.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 08:36   #21
Elrosa
Zadomowienie
 
Avatar Elrosa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław/Dolny Śląsk
Wiadomości: 1 611
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
U mnie było tak, że jeśli byłam zapraszana jako osoba tow., dawałam od siebie mały drobiazg młodej parze. Jeśli ja zapraszałam kogoś, z kim się nie umawiałam/ nie byłam w poważnym związku - dawałam prezent za dwie osoby. Dopiero jak byłam z kimś tak bardziej na poważnie, to umawialiśmy się na wspólne składanie się na prezent.
U nas z kolei (chyba jak u większości) prezent daje osoba zaproszona na wesele. Druga połówka kupuje kwiaty, wino, czekoladki czy co para młoda sobie zażyczy.
__________________
Elrosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-15, 13:24   #22
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

Cytat:
Napisane przez Elrosa Pokaż wiadomość
U nas z kolei (chyba jak u większości) prezent daje osoba zaproszona na wesele. Druga połówka kupuje kwiaty, wino, czekoladki czy co para młoda sobie zażyczy.
U nas też tak jest
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 14:45   #23
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

i to jest moim zdaniem najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 13:50   #24
lucynaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 67
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

a ,mnie to raz kolega wyrzucił z wesela swojego brata,byłam jako osoba tow. no to bawiłąm sie świetnie,tańczyłam z kim chciałam ,to mi kolega powiedział że ja miałąm być cały czas z nim a nie z innymi kuzynami tańcować i won z wesela
lucynaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:17   #25
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Idę na wesele z nowo poznaną dziewczyną

dokladnie wino czy kupon totolotka ale nie prezent. Ty jestes zaproszony a ona idzie z toba do towarzystwa
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 12:17:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.