Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną? - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-07, 13:16   #391
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Na pamiątkę sobie zostawiasz?
Mi było szkoda, żeby zalegala w szafie, tym bardziej jesli ktos chce skorzystac ☺

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 22:02   #392
niespodzianka22
Przyczajenie
 
Avatar niespodzianka22
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Ślub miałam na początku sierpnia 2015 r. Suknie miałam bardzo ładną, taką skromną ale z klasą. Kupiłam ją za nie małe pieniądze. Wypożyczyć mi za bardzo nie chcieli ponieważ jestem niska i musieli by sporo skrócić. Suknia po czyszczeniu do dziś wisi w komisie mam nadzieję, że jakaś niska PM się znajdzie i ją kupi. Jeśli do sierpnia 2016 r. nikt się nią w komisie nie zainteresuje to spróbuję na własną rękę.

Model sukni to:
https://twojasuknia.pl/suknia-slubna...tem,40672.html
niespodzianka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 13:24   #393
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Bardzo ładna! Ja bym taka chciała ale już po ślubie jestem

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 06:47   #394
asienka_wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 64
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

To nie jest serwis ogłoszeniowy!
asienka_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 10:49   #395
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez asienka_wisienka Pokaż wiadomość
To nie jest serwis ogłoszeniowy!
Ale koleżanka nie wstawiła linku z ogłoszenia tylko pokazała jaką ma suknię
JAk wiele z nas wczesniej w tym wątku więc nie widzę problemu
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 13:06   #396
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ale koleżanka nie wstawiła linku z ogłoszenia tylko pokazała jaką ma suknię
JAk wiele z nas wczesniej w tym wątku więc nie widzę problemu
Wcześniej był post innej wizazanki z linkiem do ogłoszenia.

Wracając do ogłoszeń - gdzie wystawiacie oferty sprzedazy sukni? Wystawiam w kilku miejscach i mialam zapytanie tylko z jednego portalu. Ale mam nadzieję, że kiedys komuś wpadnie w oko.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 16:24   #397
asienka_wisienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 64
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Mój wpis dotyczył innego postu, ktory został usunięty. Nie tego ktory znajduje sie bezpośrednio nad moja uwaga o tym, ze nie jest to serwis ogłoszeniowy. W tamtym był link do ogłoszenia na olx a jego treść brzmiała jak ogłoszenie sprzedazy. Nie wnosiła nic w temacie wątku. To tak w ramach wyjaśnienia. Nie mam nic przeciwko wstawianiu zdjec sukni ale jesli ktoś pisze posta w stylu "mam na sprzedaz suknie slubna, szczegóły w linku (wstawia link), zapraszam do przymierzenia w Warszawie" to tylko zaśmieca takim czymś wątek.

Edytowane przez asienka_wisienka
Czas edycji: 2016-01-21 o 16:25
asienka_wisienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 09:22   #398
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Ok rozumiem. Gdybyś zacytowała post to bym miała pewność a tak to widzisz, myślałam, że o tamten post chodzi.
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:08   #399
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ok rozumiem. Gdybyś zacytowała post to bym miała pewność a tak to widzisz, myślałam, że o tamten post chodzi.
Gdyby zacytowała post to nadal wisiałoby ogłoszenie (albo post byłby edytowany i nie byłoby nadal wiadomo o co chodzi) więc dobrze, że tego nie zrobiła.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-01-22 o 15:09
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 16:31   #400
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Ok można jeszcze zamiast cytować post podac do kogo się zwraca np karolinko 86 i tu dalej treść wiadomości .
Ok było minęło nieważne

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 01:56   #401
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Swoją suknię ślubną wystawiłam w czerwcu, do dziś jej nie sprzedałam, jak widać Raz była mierzona, kilka razy ktoś o nią dopytywał.
Zastanawiam się nad oddaniem jej do komisu, jestem z Wrocławia, znalazłam tylko jeden komis, może któraś zna jeszcze jakiś oprócz tego na Szybowcowej?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-02-02 o 01:58
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-04, 11:18   #402
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja odpowiem z perspektywy osoby kupującej.
Rozumiem, że osoby sprzedające chciałaby odzyskać jak najwięcej ale oczekiwanie np. 1600 PLN za suknię za 2000 PLN to przesada. Suknia była używana, a ślub/wesele/plener to survival Myślę że 60% ceny za którą suknia została kupiona to uczciwa propozycja.
Po drugie - dobry opis. Najlepiej wymiary, bo rozmiary są zdradliwe. Dodatkowo wzrost + obcas jaki się w dniu ślubu nosiło. Oraz rozmiar miseczki, o czym większość zapomina. Jeśli to jest suknia z gorsetem to ok, bo jest możliwość manewru, ale jeśli np. koronkowa to już trochę gorzej.
Po trzecie - określić kolor. Zdjęcia, jak to zdjęcia, robione przy róznym oświetleniu nie potrafią oddać koloru sukni w 100%. Zdazyło mi się przymierzać suknię, w ogłoszeniu jak byk- śnieżnobiała, przy przymierzaniu okazało się, że jeśli już to śmietankowa Oczywiście w miarę możliwości, bo sama miałabym problem z odróznieniem ivory, śmietanki, jasnego ecru etc
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 11:48   #403
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja też z perspektywy osoby kupującej. Rozważałam suknię używaną, ale ostatecznie zdecydowałam sie na nową z salonu.

Moim zdaniem dziewczyny, które próbują sprzedać używane sukienki za ponad 2000 zł, za 50% ceny salonowej itp., muszą mieć po prostu niewiarygodne szczęście, że akurat trafią na inną PM w identycznym rozmiarze, która jest równie szaleńczo zakochana w tym jednym konkretnym modelu, jak one. Trochę jak szukanie swojej drugiej połówki jabłka Szanse są minimalne, no po prostu.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 13:10   #404
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Myślę że 60% ceny za którą suknia została kupiona to uczciwa propozycja.
To może ja za mało chcę? Wystawiłam za 30% ceny.
Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Oraz rozmiar miseczki, o czym większość zapomina.
Mogłabym ewentualnie dopisać rozmiar stanika jaki noszę, choć i tu byłoby zamieszanie, bo w zależności od firmy noszę różne rozmiary. Moja suknia wszytych misek nie ma, miałam pod nią stanik.
Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Jeśli to jest suknia z gorsetem to ok, bo jest możliwość manewru, ale jeśli np. koronkowa to już trochę gorzej.
Doprecyzuję: z wiązanym gorsetem. Moja koronkowa nie jest, a gorset ma, tyle że na zamek.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 18:54   #405
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To może ja za mało chcę? Wystawiłam za 30% ceny.

Mogłabym ewentualnie dopisać rozmiar stanika jaki noszę, choć i tu byłoby zamieszanie, bo w zależności od firmy noszę różne rozmiary. Moja suknia wszytych misek nie ma, miałam pod nią stanik.

Doprecyzuję: z wiązanym gorsetem. Moja koronkowa nie jest, a gorset ma, tyle że na zamek.
Rzeczywiście, nie doprecyzowałam swojej wypowiedzi. Chodziło mi o to, że 60% ceny wydaje mi się taką maksymalną kwota, jaką osoba kupująca może sobie za suknie zażyczyć zakładając że suknia nie ma absolutnie żadnych zniszczeń

Oczywiście, zgadzam się że rozmiar miseczki też jest względny, dlatego najlepiej podać obwód w biuście/pod biustem Ale jeśli już nie jesteśmy tak ambitne, to przynajmniej ta uśredniona miseczka będzie dla potencjalnej kupującej pewną wskazówką.

Tak czy inaczej to prawda, że z kupnem używanej sukni to trochę jak z tą igłą w stogu siana. Jeśli nie trafimy idealnie w rozmiar, musimy doliczyć koszty przeróbek plus, dokupienia dodatków etc. A wtedy ogólna kwota nie będzie się znacząco różnić od tej, którą np. weźmie od nas krawcowa szyjąc suknię od zera. Ale to nie oznacza, proszę mnie źle nie zrozumieć, że uważam iż suknie powinny być sprzedawane za kwoty symboliczne. Po prostu trzeba czekać na osobę która nie tylko będzie miała podobny gust, ale i wymiary

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-02-05 o 10:37
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 21:03   #406
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Tak czy inaczej to prawda, że z kupnem używanej sukni to trochę jak z tą igłą w stogu siana. Jeśli nie trafimy idealnie w rozmiar, musimy doliczyć koszty przeróbek plus, dokupienia dodatków etc. A wtedy ogólna kwota nie będzie się znacząco różnić od tej, którą np. weźmie od nas krawcowa szyjąc suknię od zera. Ale to nie oznacza, proszę mnie źle nie zrozumieć, że uważam iż suknie powinny być sprzedawane za kwoty symboliczne. Po prostu trzeba czekać na osobę która nie tylko będzie miała podobny gust, ale i wymiary
Swoją suknię kupiłam w salonie - model z wieszaka. Miałam idealne wymiary do niej, bo nic nie trzeba było przerabiać (poza lekkim poszerzeniem). Krawcowa z salonu mówiła, że bezproblemowo zmniejszy się o dwa rozmiary. Uważam, że wiele sukien podobnie da się dopasować do wymiarów - ale wiele kupujących nie ma tej świadomości. Załóżmy, że sprzedaję suknię za 1/4 wartości - nawet z drobnymi przeróbkami krawieckimi to świetna okazja.
Nie wiem, dlaczego panny młode tak się boją tych poprawek. Nawet jesli kupią suknię idealnie pasującą do wymiarów, to w 90% przypadków i tak czekają ich poprawki, bo schudną.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 09:32   #407
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Swoją suknię kupiłam w salonie - model z wieszaka. Miałam idealne wymiary do niej, bo nic nie trzeba było przerabiać (poza lekkim poszerzeniem). Krawcowa z salonu mówiła, że bezproblemowo zmniejszy się o dwa rozmiary. Uważam, że wiele sukien podobnie da się dopasować do wymiarów - ale wiele kupujących nie ma tej świadomości. Załóżmy, że sprzedaję suknię za 1/4 wartości - nawet z drobnymi przeróbkami krawieckimi to świetna okazja.
Nie wiem, dlaczego panny młode tak się boją tych poprawek. Nawet jesli kupią suknię idealnie pasującą do wymiarów, to w 90% przypadków i tak czekają ich poprawki, bo schudną.
Drobne poprawki są niejako wpisane w "ryzyko" kupni sukni używanej. Te 200 czy 300 złotych wydanych u krawcowej doliczałam do każdej oglądanej sukni, nawet przy idealnych rozmiarach

Ale załóżmy, że skoro suknię trzeba np poszerzać w biuście, to wtedy nie pasuje też bolerko które sprzedająca dodawała do sukni. Jeśli suknia ma taki materiał który da się skrócić to świetnie, ale niektórych fasonów się nie da, lub będzie bardzo ciężko (np. koronka, czy suknie z długimi trenami). A jeżeli suknia ma dziurkę po obcasie i okazuje się, że trzeba np. wymienić tiul? Wtedy już tak kolorowo nie jest, bo te poprawki i dodatki kosztują. Jeśli sprzedająca ma to na uwadze i sprzedaje za 1/4 ceny to dalej, znajdując przyzwoitą krawcową można na tym dobrze wyjść, zgadzam się. Ale już przy kwocie np. 60% (a wierz mi, bo przejrzałam OLX wzdłuz i wszerz takich jest znacznie więcej niż 25%) ? Wychodzi niewiele taniej niż kupno nowej, a powiedzmy sobie szczerze, jesli ktoś chce kupić suknię używaną to chce oszczędzić:P

Edytowane przez mmagduszka
Czas edycji: 2016-02-05 o 10:36
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 12:43   #408
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Swoją suknię kupiłam w salonie - model z wieszaka. Miałam idealne wymiary do niej, bo nic nie trzeba było przerabiać (poza lekkim poszerzeniem). Krawcowa z salonu mówiła, że bezproblemowo zmniejszy się o dwa rozmiary. Uważam, że wiele sukien podobnie da się dopasować do wymiarów - ale wiele kupujących nie ma tej świadomości. Załóżmy, że sprzedaję suknię za 1/4 wartości - nawet z drobnymi przeróbkami krawieckimi to świetna okazja.
Nie wiem, dlaczego panny młode tak się boją tych poprawek. Nawet jesli kupią suknię idealnie pasującą do wymiarów, to w 90% przypadków i tak czekają ich poprawki, bo schudną.
Ja kupiłam używaną suknię w bardzo dobrym stanie od dziewczyny Wymiary miałyśmy podobne tylko, że ona była wyższa i musiałam ją skrócić sama u krawcowej. Ale to nic. Kosztowało mnie to tylko 50 zł Nawet po poprawce wyniosło mnie to mniej niż bym chciała wypożyczyć suknię albo kupić jakąś w salonie po przecenie
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:06   #409
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Super! No właśnie, dopóki to chodzi o niewielkie przeróbki, ale przynajmniej z grubsza rozmiar pasuje, to naprawdę warto poszukać czegoś używanego Ja dzisiaj jadę przymierzyć sukienkę. To już (a może dopiero?) 4 sukienka jaką będę mierzyć. Na zdjęciach wygląda fantastycznie, wzrost/rozmiar/biust sprzedająca ma dokładnie taki jak ja, mam nadzieję że to będzie TA No i nie ukrywam - cena też jest wymarzona
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 13:28   #410
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Nawet po poprawce wyniosło mnie to mniej niż bym chciała wypożyczyć suknię albo kupić jakąś w salonie po przecenie
Ja w ogóle nie rozumiem fenomenu sukienek z salonu po przecenie. Przecież te mierzone sukienki w sklepach są narażone na wszystko, PM w większym rozmiarze, dopinanie klipsami do PM w mniejszym rozmiarze, próby chodzenia w nieswoich 12-centymenrowych szpilach (osobiście naderwałam jeden tren ). Rąk też mi nikt nie kazał myć, wpadałam prosto z autobusu i już mogłam sobie macać suknie. Do tego kilka prań po drodze. Za to trzy razy świadkowałam i pomagałam PM zdjąć sukienki po weselu - żadna nie była w tak słabym stanie jak sukienki z wieszaka.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:35   #411
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Za to trzy razy świadkowałam i pomagałam PM zdjąć sukienki po weselu - żadna nie była w tak słabym stanie jak sukienki z wieszaka.
Z tym ostatnim to różnie bywa niestety. Moja koleżanka w weselnym ferworze niestety oberwała obcasem swojej świadkowej i powstała dziura, którą mogłoby uratować tylko całkowita wymiana wierzchniego materiału (muślin). Ale są i takie suknie, które po weselu, a nawet po sesji (byle nie przebiegała w jakiś wyjątkowo zabrudzonych akwenach wodnych czy też innych ekstremalnych okolicznościach przyrody), zostają wyprane i prezentują się jak nowe
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:37   #412
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Drobne poprawki są niejako wpisane w "ryzyko" kupni sukni używanej. Te 200 czy 300 złotych wydanych u krawcowej doliczałam do każdej oglądanej sukni, nawet przy idealnych rozmiarach

Ale załóżmy, że skoro suknię trzeba np poszerzać w biuście, to wtedy nie pasuje też bolerko które sprzedająca dodawała do sukni. Jeśli suknia ma taki materiał który da się skrócić to świetnie, ale niektórych fasonów się nie da, lub będzie bardzo ciężko (np. koronka, czy suknie z długimi trenami). A jeżeli suknia ma dziurkę po obcasie i okazuje się, że trzeba np. wymienić tiul? Wtedy już tak kolorowo nie jest, bo te poprawki i dodatki kosztują. Jeśli sprzedająca ma to na uwadze i sprzedaje za 1/4 ceny to dalej, znajdując przyzwoitą krawcową można na tym dobrze wyjść, zgadzam się. Ale już przy kwocie np. 60% (a wierz mi, bo przejrzałam OLX wzdłuz i wszerz takich jest znacznie więcej niż 25%) ? Wychodzi niewiele taniej niż kupno nowej, a powiedzmy sobie szczerze, jesli ktoś chce kupić suknię używaną to chce oszczędzić:P
Ja czasami widuje






Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem fenomenu sukienek z salonu po przecenie. Przecież te mierzone sukienki w sklepach są narażone na wszystko, PM w większym rozmiarze, dopinanie klipsami do PM w mniejszym rozmiarze, próby chodzenia w nieswoich 12-centymenrowych szpilach (osobiście naderwałam jeden tren ). Rąk też mi nikt nie kazał myć, wpadałam prosto z autobusu i już mogłam sobie macać suknie. Do tego kilka prań po drodze. Za to trzy razy świadkowałam i pomagałam PM zdjąć sukienki po weselu - żadna nie była w tak słabym stanie jak sukienki z wieszaka.
Najgorzej wychodzą suknie z aplikacjami i muslinem - obszarpane, z zaciągnięciami. Czesto 100% katalogowej ceny za taką.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2016-02-05 o 13:44
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:41   #413
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Ja czasami widuje
Ja też. Nie mówię, że takich nie ma, tylko że jest ich mniej Ale jak najbardziej takie są, ja właśniej dzisiaj jadę mierzyć i liczę że się uda. Wymarzona sukienka za 800 PLN? Byłoby cudownie <3
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:47   #414
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Z tym ostatnim to różnie bywa niestety. Moja koleżanka w weselnym ferworze niestety oberwała obcasem swojej świadkowej i powstała dziura, którą mogłoby uratować tylko całkowita wymiana wierzchniego materiału (muślin).
Nie no, zgadzam się, że w wyniku wypadków losowych sukienka może nie nadawać się do kolejnego użytku Ale chodziło mi tylko o to, że jeżeli na weselu nie wydarzy się żaden dramat, a sesja nie odbędzie się w błocie, to jednak używana sukienka przeważnie będzie w o niebo lepszym stanie niż taka przymierzana w salonie.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:52   #415
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
Ja też. Nie mówię, że takich nie ma, tylko że jest ich mniej Ale jak najbardziej takie są, ja właśniej dzisiaj jadę mierzyć i liczę że się uda. Wymarzona sukienka za 800 PLN? Byłoby cudownie <3
Ucięło mi wypowiedź - nadrobię Widuję czasem suknie, których właścicielki chcą na nich zarobić - na all był swego czasu Pronovias sprzed 10 lat - nie mówię nie - ale jeśli właścicielka żąda za używkę 3000 zł? Moja znajoma tez chce zarobić na swojej kreacji - niefirmowa, prawdopodobnie komisowa; tego typu modele były modne 5 lat temu; znam historię sukni i wiem, że miała kilka plenerów (w tym jeden z wchodzeniem do niezbyt czystej rzeki). Ale w ogłoszeniu "stan idealny".
Co do tiulu - moja suknia miała przejścia z obcasem i została dziurka z tyłu - jeśli suknia jest ma niższą dziewczynę, to nie trzeba nic wymieniać.

Odnośnie samego kupna używanych sukien - wg mnie same panny młode nie przygotowują się do tego. Na mierzenie przyszła dziewczyna - ani stanika typu strapless (biust nie układał się tak, jak powinien), ani butów na obcasie (żeby widziała, jak suknia się układa przy docelowej wysokości buta).
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 13:59   #416
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Widuję czasem suknie, których właścicielki chcą na nich zarobić - na all był swego czasu Pronovias sprzed 10 lat - nie mówię nie - ale jeśli właścicielka żąda za używkę 3000 zł? Moja znajoma tez chce zarobić na swojej kreacji - niefirmowa, prawdopodobnie komisowa; tego typu modele były modne 5 lat temu; znam historię sukni i wiem, że miała kilka plenerów (w tym jeden z wchodzeniem do niezbyt czystej rzeki). Ale w ogłoszeniu "stan idealny".
Niech próbują. Jak im się uda, to niech rozważają karierę w handlu, tam to dopiero leżą duże pieniadze, jak ktoś potrafi wszytsko sprzedać
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 14:12   #417
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Odnośnie samego kupna używanych sukien - wg mnie same panny młode nie przygotowują się do tego. Na mierzenie przyszła dziewczyna - ani stanika typu strapless (biust nie układał się tak, jak powinien), ani butów na obcasie (żeby widziała, jak suknia się układa przy docelowej wysokości buta).
No, to już jest lekceważenie i marnowanie czasu sprzedającej. I swojego własnego zresztą też. Ja biorę ze sobą buty o takiej wysokości obcasa, jaki planuję na ślubie, rajstopy, bardotkę i biustonosz samonośny. Mój narzeczony się śmieje z tego zestawu obowiązkowego
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 16:54   #418
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
To może ja za mało chcę? Wystawiłam za 30% ceny.

Mogłabym ewentualnie dopisać rozmiar stanika jaki noszę, choć i tu byłoby zamieszanie, bo w zależności od firmy noszę różne rozmiary. Moja suknia wszytych misek nie ma, miałam pod nią stanik.

Doprecyzuję: z wiązanym gorsetem. Moja koronkowa nie jest, a gorset ma, tyle że na zamek.
Ja bym na Twoim miejscu wstrzymała się z komisem. Mieszkasz w dużym mieście, więc jesli tylko możesz ją trzymać (nie zajmuje Ci pół szafy), to naprawdę warto poczekać. Zwłaszcza, że 30 % ceny wyjściowej to uczciwy układ. Co innego gdybyś mieszkała gdzieś na zadupiu i potencjalny kupiec miałby do Ciebie daleko. Możesz pokazać model?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
No, to już jest lekceważenie i marnowanie czasu sprzedającej. I swojego własnego zresztą też. Ja biorę ze sobą buty o takiej wysokości obcasa, jaki planuję na ślubie, rajstopy, bardotkę i biustonosz samonośny. Mój narzeczony się śmieje z tego zestawu obowiązkowego
No już nie przesadzajmy, że brak butów to lekceważenie czasu sprzedającej. Każdy bierze na przymiarkę co uważa za potrzebne.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 17:46   #419
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Z perspektywy kupującej. Mi udało się kupić używaną suknię czyli dziewczynie udało się sprzedać. Była wystawiona przez komis za połowę ceny początkowej. Suknia była w tym komisie szyta dla tej dziewczyny. Kupiłam za 700 plus dodatkowy koszt wymiany tiulu i ewentualne dopasowanie do mnie. Ale i tak wyjdzie taniej niż nowa a dodatkowo mój wymarzony model i pierwsza sukienka,którą zmierzyłam!
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 18:47   #420
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu wstrzymała się z komisem. Mieszkasz w dużym mieście, więc jesli tylko możesz ją trzymać (nie zajmuje Ci pół szafy), to naprawdę warto poczekać. Zwłaszcza, że 30 % ceny wyjściowej to uczciwy układ. Co innego gdybyś mieszkała gdzieś na zadupiu i potencjalny kupiec miałby do Ciebie daleko. Możesz pokazać model?
Ale wisi już ponad pół roku w tej mojej szafie...
A link do sukienki mam w podpisie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-03 22:42:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.