Studia magisterskie za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-01, 11:29   #1
antoszynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42

Studia magisterskie za granicą


Cześć dziewczyny!
Czy któraś z was jest na studiach drugiego stopnia po angielsku za granicą? Jestem na III roku i poważnie się nad tym zastanawiam, ale nie wiem, czy porywam się na coś prawie niemożliwego do skończenia, zwłaszcza, że to trudny kierunek. Czy jest naprawdę ciężko i jak wygląda sytuacja finansowa? Wiem, że to zależy od miejsca i kierunku, ale chciałabym mieć jakiś ogólny pogląd
antoszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 17:35   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez antoszynka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy któraś z was jest na studiach drugiego stopnia po angielsku za granicą? Jestem na III roku i poważnie się nad tym zastanawiam, ale nie wiem, czy porywam się na coś prawie niemożliwego do skończenia, zwłaszcza, że to trudny kierunek. Czy jest naprawdę ciężko i jak wygląda sytuacja finansowa? Wiem, że to zależy od miejsca i kierunku, ale chciałabym mieć jakiś ogólny pogląd

A jaki to kierunek cię interesuje?
I jakie studia?

Ja zrobiłam MA.
Było intensywnie i czasami ciężko. Z tym, ze ja mam rodzinę, robiłam full time i pracowałam na part time.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 11:05   #3
antoszynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 42
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Studiuję geologię i myślę o kontynuacji na pokrewnym kierunku. Niestety widzę, że studia w UK są przeraźliwie drogie, dlatego myślałam o Niemczech, lecz póki co znalazłam tylko geofizykę w Monachium i zastanawiam się, czy to nie za dużo dla mnie.
antoszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 11:12   #4
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez antoszynka Pokaż wiadomość
Studiuję geologię i myślę o kontynuacji na pokrewnym kierunku. Niestety widzę, że studia w UK są przeraźliwie drogie, dlatego myślałam o Niemczech, lecz póki co znalazłam tylko geofizykę w Monachium i zastanawiam się, czy to nie za dużo dla mnie.
Studia są drogie.
W zalezności od rodzaju studiów (podejrzewam, ze w przypadku geologii wchodzi MA research). Jeśli tak to warto sprawdzić programy stypendialne.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 14:08   #5
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Studia magisterskie za granicą

ja wlasnie skonczylam studia w Nimczech...jesli chcesz tutaj studiowac, to po pierwsze nie wszystkie uczelnie sa darmowe..a po drugie chcesz konczyc tutaj czy w Polsce..bo tutaj zazwyczaj konczy sie trzy kierunki a nie jeden, wiec musialabys poszukac obocznych kierunkow...

kazdy uniwerek w niemczech ma International Center gdzie mozna dowiedziec sie wrunkow studiowania i przede wszystkim przyjecia na uczelnie zagranicznych studentow...wiec jakbys mniej wiecej wiedziala gdzie chcesz studiowac to najlepiej na tronce uniwerku poszkac taki Center i tam na pewno bedzzie mail gdzie mozna sie dopytac co i jak...
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 14:51   #6
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Studia są drogie.
W zalezności od rodzaju studiów (podejrzewam, ze w przypadku geologii wchodzi MA research). Jeśli tak to warto sprawdzić programy stypendialne.
Można przecież aplikować o pożyczkę na czesne? Przecież byłby to jej pierwszy etap studiów w Anglii, więc przysługuje jej pożyczka.
Wybór pomiędzy MSc a MRes jest uzależniony od planów na przyszłość, więc musiałoby to być sprecyzowane przez Autorkę.

Autorko - jestem w połowie pierwszego stopnia studiów w Anglii i dlatego też zastanawiam się ostatnio nad swoimi planami na przyszłość. Masters to droga rzecz, trzeba mieć doświadczenie, żeby się na takie studia dostać (najlepszą opcją według mnie są wolontariaty i placements w czasie studiów licencjackich, a po nich rok przerwy, zbieranie pieniędzy i kolekcjonowanie dalszego doświadczenia), ale też są coś warte, bo nie wszyscy idą na nie z marszu, tak jak w Polsce. Jako że sama studiuję jedną z gałęzi environmental sciences, mogę powiedzieć, że geografia, geofizyka i geologia są szalenie popularne na mojej uczelni i przez to ciężko się wybić. Jestem pewna, że Masters robią przesiew ludzi faktycznie chcących zajmować się daną dziedziną od studiujących, żeby studiować.
Ogólnie masz wybór między Masters of Science, który jest programem taught - wykłady + praca pisemna na koniec studiów, oraz Masters of Research - czyli głównie pracą nad własnym projektem. Pierwsze dają Ci wysokie kwalifikacje do pracy w zawodzie, drugie są drogą wstępną do studiów doktoranckich i pracy naukowej.
Moim zdaniem warto (chociaż nie powiem tego jeszcze z doświadczenia, bo nie skończyłam jeszcze studiów licencjackich), idą na to nieziemskie pieniądze, ale są też duże możliwości. Na Twoim miejscu zrobiłabym przerwę po uzyskaniu dyplomu, znalazła pracę na pełen etat i odłożyła jak najwięcej, a potem wyjechała do danego kraju i zahaczyła się w jakimś wolontariacie/na stażu związanym kierunkowo. Bez odpowiedniego doświadczenia zawodowego w CV nie przyjmą Cię na ten stopień studiów na dobrą uczelnię (a zakładam, że w taką celujesz).
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 16:35   #7
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Można przecież aplikować o pożyczkę na czesne? Przecież byłby to jej pierwszy etap studiów w Anglii, więc przysługuje jej pożyczka.
Wybór pomiędzy MSc a MRes jest uzależniony od planów na przyszłość, więc musiałoby to być sprecyzowane przez Autorkę.

Autorko - jestem w połowie pierwszego stopnia studiów w Anglii i dlatego też zastanawiam się ostatnio nad swoimi planami na przyszłość. Masters to droga rzecz, trzeba mieć doświadczenie, żeby się na takie studia dostać (najlepszą opcją według mnie są wolontariaty i placements w czasie studiów licencjackich, a po nich rok przerwy, zbieranie pieniędzy i kolekcjonowanie dalszego doświadczenia), ale też są coś warte, bo nie wszyscy idą na nie z marszu, tak jak w Polsce. Jako że sama studiuję jedną z gałęzi environmental sciences, mogę powiedzieć, że geografia, geofizyka i geologia są szalenie popularne na mojej uczelni i przez to ciężko się wybić. Jestem pewna, że Masters robią przesiew ludzi faktycznie chcących zajmować się daną dziedziną od studiujących, żeby studiować.
Ogólnie masz wybór między Masters of Science, który jest programem taught - wykłady + praca pisemna na koniec studiów, oraz Masters of Research - czyli głównie pracą nad własnym projektem. Pierwsze dają Ci wysokie kwalifikacje do pracy w zawodzie, drugie są drogą wstępną do studiów doktoranckich i pracy naukowej.
Moim zdaniem warto (chociaż nie powiem tego jeszcze z doświadczenia, bo nie skończyłam jeszcze studiów licencjackich), idą na to nieziemskie pieniądze, ale są też duże możliwości. Na Twoim miejscu zrobiłabym przerwę po uzyskaniu dyplomu, znalazła pracę na pełen etat i odłożyła jak najwięcej, a potem wyjechała do danego kraju i zahaczyła się w jakimś wolontariacie/na stażu związanym kierunkowo. Bez odpowiedniego doświadczenia zawodowego w CV nie przyjmą Cię na ten stopień studiów na dobrą uczelnię (a zakładam, że w taką celujesz).
Nic mi niewiadomo na temat pożyczek dla studiów postgrad
Kiedy sprawdzałam opcje finansowania dla siebie- nie było takiej możliwości.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 17:31   #8
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Coś mi się kojarzyło, że można aplikować na każdy pierwszy etap studiów rozpoczęty w UK. Ale szczerze przyznam, że nie wiem, bo interesowałam się tylko swoją sytuacją.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 22:06   #9
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Nic mi niewiadomo na temat pożyczek dla studiów postgrad
Kiedy sprawdzałam opcje finansowania dla siebie- nie było takiej możliwości.
Nie ma takiej możliwości, konsultowalam sie z Pania z episteme.
Powiedziala, ze zdarzaja sie wyjątki ale sa to np kierunki typu pielegniarstwo.
A studia mgr za rok kosztuja 10 tys funtow
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 22:13   #10
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Nie ma takiej możliwości, konsultowalam sie z Pania z episteme.
Powiedziala, ze zdarzaja sie wyjątki ale sa to np kierunki typu pielegniarstwo.
A studia mgr za rok kosztuja 10 tys funtow
Tegoroczna podwyżka czesnego objęła studia licencjackie, warte obecnie 9 tysięcy funtów. Masters kosztują tyle co przedtem.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 22:17   #11
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
Nie ma takiej możliwości, konsultowalam sie z Pania z episteme.
Powiedziala, ze zdarzaja sie wyjątki ale sa to np kierunki typu pielegniarstwo.
A studia mgr za rok kosztuja 10 tys funtow
Koszt zależy od uczelni i kierunków.
Nie każdy kierunek kosztuje 10 tysięcy
Poza tym, niektóre Uni mają zniżki dla absolwentów swojej uczelni (zawsze coś)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-02, 22:38   #12
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Tegoroczna podwyżka czesnego objęła studia licencjackie, warte obecnie 9 tysięcy funtów. Masters kosztują tyle co przedtem.
No tak, kosztuja tyle co przedtem, czyli tak jak napisalam +/- 10 000.
Z tego co mi mowila babka najtansze to 7 ooo.
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 22:59   #13
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez asmenaa Pokaż wiadomość
No tak, kosztuja tyle co przedtem, czyli tak jak napisalam +/- 10 000.
Z tego co mi mowila babka najtansze to 7 ooo.
Dlatego nie warto polegać na jakichś agencjach w kwestiach tak istotnych jak własna aplikacja na studia.

[klik] Masters Taught
[klik] MRes/PHD
[klik]
[klik]

Wszystko zależy od kierunku, najdroższe są te lab-based.
__________________
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 09:18   #14
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez mbamboo Pokaż wiadomość
Dlatego nie warto polegać na jakichś agencjach w kwestiach tak istotnych jak własna aplikacja na studia.

[klik] Masters Taught
[klik] MRes/PHD
[klik]
[klik]

Wszystko zależy od kierunku, najdroższe są te lab-based.
To nie jest agencja, ktora pobiera oplate
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 22:49   #15
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez antoszynka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Czy któraś z was jest na studiach drugiego stopnia po angielsku za granicą? Jestem na III roku i poważnie się nad tym zastanawiam, ale nie wiem, czy porywam się na coś prawie niemożliwego do skończenia, zwłaszcza, że to trudny kierunek. Czy jest naprawdę ciężko i jak wygląda sytuacja finansowa? Wiem, że to zależy od miejsca i kierunku, ale chciałabym mieć jakiś ogólny pogląd
Ja jestem w tym momencie na Erasmusie z elektroniki. Poważnię myślę o kontynuowaniu drugiego kierunku - informatyki tu, w Wiedniu, tzn wyjechać na ostatnim semestrze inżynierki, znaleźć promotora, obronić się i zacząć magisterkę. Chciałabym wyjechać oficjalnie na praktyki - wtedy do 12 miesięcy mogłabym dostawać grant, a później już pracować chociaż na pół etatu.
Ale studia w Austrii są bezpłatne (17 euro na semestr wpisowego), żeby rozpocząć regularne studia trzeba mieć certyfikat min. C1.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-22, 13:03   #16
moonlightdancer
Rozeznanie
 
Avatar moonlightdancer
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: UAE
Wiadomości: 612
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Ja mam MSc z UK. Jeśli tylko masz możliwość to polecam. Nie wypowiem się na temat finansów ale jeśli chodzi o trudność studiowania to raczej wczasowałam i udzielałam się towarzysko. W Polsce zrobiłam licencjat z dość podobnej dziedziny i ta wiedza wystarczyła. Dyplom z UK ma jednak nieporównywalnie większą wartość dla pracodawców niż ten z PL.
moonlightdancer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 21:49   #17
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Studia magisterskie za granicą

ciesze sie, ze sie tego nie podjelam

Edytowane przez 77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Czas edycji: 2020-09-24 o 08:33
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 01:37   #18
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość

Ja zrobiłam MA.
Było intensywnie i czasami ciężko. Z tym, ze ja mam rodzinę, robiłam full time i pracowałam na part time.
Podziwiam

W usa zazwyczaj nie zalecaja pracy na studiach MA bo program jest b intensywny.Koszty tez przerazaja.Ostatnio orientowalam sie w interesujacych mnie programach na poziomie MA i jak zobaczylam koszty to sie przerazilam
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:42   #19
iwkafcb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja jestem w tym momencie na Erasmusie z elektroniki. Poważnię myślę o kontynuowaniu drugiego kierunku - informatyki tu, w Wiedniu, tzn wyjechać na ostatnim semestrze inżynierki, znaleźć promotora, obronić się i zacząć magisterkę. Chciałabym wyjechać oficjalnie na praktyki - wtedy do 12 miesięcy mogłabym dostawać grant, a później już pracować chociaż na pół etatu.
Ale studia w Austrii są bezpłatne (17 euro na semestr wpisowego), żeby rozpocząć regularne studia trzeba mieć certyfikat min. C1.
Studiuję obecnie na 2 roku Technologii Drewna i myślę o tym, żeby zrobić magisterkę na Uniwersytecie Wiedeńskim. Myślałam, że wystarczy certyfikat B2:/ Niemieckiego zaczęłam się uczyć dopiero rok temu, ale teraz planuję przejść z kursu na nauczanie indywidualne, żeby nauczyć się go jak najszybciej. Zakładam, że studiujesz na uczelni technicznej. Mogłabyś napisać jakie warunki trzeba spełniać, żeby aplikować tam na studia (certyfikaty, dokumenty)? I jak jest z opłatami, ilością zajęć, zaliczeniami, czasem na znalezienie jakiejś dodatkowej pracy? Z góry dzięki
iwkafcb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 18:49   #20
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez iwkafcb Pokaż wiadomość
Studiuję obecnie na 2 roku Technologii Drewna i myślę o tym, żeby zrobić magisterkę na Uniwersytecie Wiedeńskim. Myślałam, że wystarczy certyfikat B2:/ Niemieckiego zaczęłam się uczyć dopiero rok temu, ale teraz planuję przejść z kursu na nauczanie indywidualne, żeby nauczyć się go jak najszybciej. Zakładam, że studiujesz na uczelni technicznej. Mogłabyś napisać jakie warunki trzeba spełniać, żeby aplikować tam na studia (certyfikaty, dokumenty)? I jak jest z opłatami, ilością zajęć, zaliczeniami, czasem na znalezienie jakiejś dodatkowej pracy? Z góry dzięki
Sama nie wierzę, że takie coś pisałam. Teraz już tylko odliczam dni kiedy stąd wyjadę. I nie chodzi o Wiedeń, bo miasto piękne, multikulturowe (chociaż za spokojne, ale taka mentalność Austriaków), a w sierpniu wracam jeszcze na praktyki.
Ale uczelni już mam dosyć, wszyscy sobie studiują dużo dłużej niż przewiduje program, na mnie mówiącą, że muszę zrobić 60 punktów patrzą jak na kosmitkę Na nic nie ma pieniędzy, np na laboratoria, nie nauczają, tylko wymagają.
Z opłat tylko 17,5 euro na semestr, zajęcia - z reguły nieobowiązkowe wykłady. Jak się studiuje ich trybem, czyli robi max 20 punktów na semestr, a jest przyzwyczajonym do nakładu pracy jak w Polsce, to czasu jest bardzo dużo.
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2013-06-13 o 18:50
parodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 15:36   #21
jst_
Raczkowanie
 
Avatar jst_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 40
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Ja polecam studia we Francji. Uniwersytety są za darmo, jedynie płaci się wpisowe około 250 euro na poziomie Master.
Plusy:
+Wciąż nie ma tylu Polaków co w UK, więc można naprawdę poczuć, że jest się "za granicą".
+Możliwe są stypendia socjalne, dla osób które przynajmniej rok przebywają we Francji (pracują lub studiują).
+Każdy młody człowiek dostaję pieniądze z CAF, dodatek mieszkaniowy, około 100-200 euro miesięcznie
+Trzeba też dodać, że lokalizacja potrafi skusić. Do wyboru są studia w Paryżu, Prowansji, Lazurowym Wybrzeżu, czy w Bordeaux otoczonym winnicami miastem nad oceanem, które jest celem surferów z całego świata
Minusy:
-Język. Trzeba znać świetnie francuski, ponieważ na uniwersytetach nie ma programów po angielsku. Wszystkie instrukcje, podania, cokolwiek, jest po francusku. Teraz prawie każdy mówi po angielsku, więc przed studiami pozostaje tylko kwestia doskonalenia, z francuskim jest dużo trudniej, chociaż są osoby które chodziły do dwujęzycznych szkół i z francuskim nie mają problemu.

To tak według mnie, chociaż moja wiedza o studiach we Francji jest wciąż dość uboga
jst_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 15:21   #22
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Sama nie wierzę, że takie coś pisałam. Teraz już tylko odliczam dni kiedy stąd wyjadę. I nie chodzi o Wiedeń, bo miasto piękne, multikulturowe (chociaż za spokojne, ale taka mentalność Austriaków), a w sierpniu wracam jeszcze na praktyki.
Ale uczelni już mam dosyć, wszyscy sobie studiują dużo dłużej niż przewiduje program, na mnie mówiącą, że muszę zrobić 60 punktów patrzą jak na kosmitkę Na nic nie ma pieniędzy, np na laboratoria, nie nauczają, tylko wymagają.
Z opłat tylko 17,5 euro na semestr, zajęcia - z reguły nieobowiązkowe wykłady. Jak się studiuje ich trybem, czyli robi max 20 punktów na semestr, a jest przyzwyczajonym do nakładu pracy jak w Polsce, to czasu jest bardzo dużo.
Oj tak, nie brakuje tu 30-letnich studentów, którzy od 10 lat skończyć nie mogą i nikt się tym nie przejmuje, każdy na luzie Inna sprawa, że stać ich na takie wieczne studiowanie.
I to też główny powód, dla którego nie zostałam tu na mgr - w Polsce przynajmniej wiem, że 2 lata i po krzyku, a tu nie wiem, ile czasu by się te studia ciągnęły (bo to nie zawsze od studenta zależy - czasem bywa tak, że musisz zaliczyć jakieś zajęcia, a system cię po prostu w danym semestrze nie wylosuje i nie możesz się na nie zapisać).

Jak mówiłam tu komuś, że w danym semestrze muszę zrobić np. 12 przemiotów (bo tyle faktycznie miałabym na swojej uczelni w Polsce i musiało się to mniej więcej pokrywać), to wszyscy się upierali, że to przecież niemożliwe
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 10:59   #23
iwkafcb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Mam jeszcze 1,5 roku na zastanowienie, ale jak na razie wszystko idzie w kierunku Austrii. Znalazłam moj kierunek na BOKU, mam znajomych w Wiedniu, więc odpadają kłopoty z szukaniem zakwaterownia. W mojej dziedzinie niemiecki jest najważniejszym językiem, dlatego pomyślałam, że dyplom niemieckojęzycznej uczelni może mi sporo dać i na dzień dzisiejszy tym się glównie kieruję.
iwkafcb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 07:57   #24
movie
Raczkowanie
 
Avatar movie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Seoul
Wiadomości: 51
Dot.: Studia magisterskie za granicą

Hej wszystkim. Może ktoś miał podobny problem. Mianowicie staram sie o studia magisterskie za granica. muszę dołączyć akt urodzenia ojca i matki. Mamy mam ale z Tata nie mam w ogóle kontaktu ( rodzice sa po rozwodzie), nie odbiera telefonu, cisza. Co w takiej sytuacji robic?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
movie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-28 08:57:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:46.