Do Agi Z.-Jak cieniem malowac dolną powiekę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-25, 21:37   #1
Paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 27
GG do Paula

Do Agi Z.-Jak cieniem malowac dolną powiekę


Czesc Agnieszko!!!
Od dłuższego czasu podoba mi sie ciemny makijaż oczu, taki jakby troszeczkę stylizowany na orientalny. Chodzi mi o pomalowanie oka cieniem tak, aby kolor był bardzo rozmazany, taka "chmurka", zarówno na górnej powiece jak i na dolnej, z wyraźną ciemną kreską na dolnej, wewnętrznej powiece oka. Kilka razy próbowałam się tak pomalować , ale zawsze było coś nie tak: albo wyglądałam jak rozmazana, albo za ciemno... Nigdy nie udało mi się odpowiednio wycieniować koloru (chodzi mi o walor). Może to kwestia odpowiedniego pędzelka?
No i jeszcze proszę o radę odnośnie koloru. Bardzo podoba mi się taki makijaż w wersji niebieskiej, ale nie wiem czy się nie wygłupię. Jestem blondynką (blond z platynowymi pasmami), mam jasnobrązowe oczy.
( zeby było wiadomo dokładnie o co chodzi, to podoba mi się cos takiego jak na ostatnim zdjęciu w poscie Agnieszki S.("jak malowac brązowe oczy")
Strasznie Cię proszę o pomoc
ale się napisałam.....[img]icons/icon7.gif[/img]
Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-26, 08:22   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Do Agi Z.-Jak cieniem malowac dolną powiekę

Droga Paulo [img]icons/icon7.gif[/img]
Prawda jest, ze bardzo czesto precyzja i ostateczny wyglad makijazu zalezy od narzedzi jakimi go wykonasz i w bardzo duzej mierze od jakosci kosmetykow.

Jest kilka matod wykonania takiego makijazu oka, o ktorym piszesz.
Trudno jest mi wyrokowac, ktory jest najprostszy. Wprawna reka i oko makijazysty potrafi wyczarowac takie cudo jednym, dwoma cieniami. Ja moge Ci dac kilka, wydaje mi sie istotnych rad:
- do wykonania takiego makijazu bedzie Ci potrzebna miekka kredka ( ale tez nie za miekka, zeby nie splywala i nie rozmazywala sie w nieskonczonosc) i dobre cienie (polecam: Dior, Revlon, Max Factor, Lancome, Isa Dora, ale matowe); Moga tez byc oczywiscie inne, ale wazne, zeby ladnie sie nakladaly i mialy dosc intensywny pigment; no i oczywiscie tusz do rzes;
- dobrze by bylo, zeby cieni bylo conajmniej dwa- trzy w tej samej kolorystyce, ale w roznej tonacji ( jasny, medium i bardzo ciemny);
bedzie Ci wtedy o wiele latwiej osiagnac efekt pieknej glebi, cieniowania;
-caly proces malowania jest prosty; zacznij malowac oko od najjasniejszego koloru, otaczajac cale oko badz tylko wybrane fragmenty i dokladnie dany cien rozetrzyj; czyli nakladasz cien i go rozcierasz. Do tego sluza gabeczki, albo np: u Diora takie specjalne gumeczki przy cieniach, ale rownie dobrze moga sluzyc do tego patyczki kosmetyczne - tylko wtedy rob to bardzo delikatnie;
Nakladajac kolejny cien, poloz go odrobine niz ten jasniejszy i oczywiscie rozcieraj;
Najciemniejszym cieniem musisz mocno zaznaczyc powieke przy rzesach. Poloz go najpierw niewiele i rozetrzyj idopiero jezeli stwierdzisz, ze efekt jest jeszcze za slaby dodaj go wiecej; Pamietaj, ze nakladajac cienie lepiej jest zawsze delikatnie dodawac niz nalozyc od razu za duzo; Ja bardzo lubie do tego uzywac pedzelka skosnie scietego - takiego jak do malowania brwi; ( znajdziesz jego zdjecie w kursie makijazu, w Narzedziach);

Natomiast jesli chodzi o kredka. To jezeli chcesz aby jej zarys byl widoczny zaznacz nia oko na koncu. Ale wydaje mi sie, ze o wiele ladniej bedzie wygladac oko jak pomalujesz nia oko przed nalozeniem ostatniego cienia i razem z cieniem ladnie ja rozetrzesz;

Nie znam ksztaltu ani wielkosci Twoich oczu, ale jezeli nie sa zbyt duze to unikaj czarnej kreski wew. powieki nad rzesami - to bardzo zmniejsza optycznie oko; Musisz sama wyprobowac gdzie kreska bedzie wygladac lepiej;

I jeszcze jedno malujac oko nie zapominaj, ze dopiero pelnej wyrazistosci nabierze oko po pomalowaniu rzes, takze zebys nie przesadzila z ta ostroscia kreski na powiekach;

Jesli chodzi o kolor cieni, to moze byc rowniez niebieski, ale dodaj do niego koniecznie granat i troszke czerni przy rzesach. Efekt na pewno bedzie super [img]icons/icon7.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.