Karmienie piersią - wątek wsparcia ;) - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 15:10   #2491
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez flammis Pokaż wiadomość
U lekarza będę dopiero w pierwszym tygodniu października, więc na razie nie wiem, co z tą ciążą będzie.

Martwiłabym się mniej, gdybym synka tylko dokarmiała, a on ssie pierś prawie non stop.

Tak jak pisałam, mój organizm jest silny, ale w kwietniu rodziłam synka. Czy organizm się zregenerował, czy będę wystarczająco silna, żeby odpowiednio zaspokoić potrzeby trzech istnień? Wierzę, że tak I chyba przestanę już czytać o tragediach związanych z poronieniem. Kurcze, a może za szybko chcieliśmy drugą dzidzię? Dzisiaj w nocy obudziłam się mokra, bo śniło mi się, że straciłam ciążę. Koszmar!
Kiedyś czytałam jakie są priorytety organizmu kobiety w ciąży: utrzymać ciążę, wykarmić drugie dziecko, zadbać o siebie - także nie martw się. Jeśli coś jest nie tak to organizm najpierw będzie czerpał z twoich zasobów tak łatwo nie pozbędziesz się dziecka
Pytałam wcześniej czy masz jakieś niepokojące objawy? Bóle brzucha, czujesz napinanie się macicy? Plamisz?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 16:18   #2492
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cześć, jestem po cc. Niestety ilości mojego mleka z piersi nie powalają . Już w szpitalu musiałam córkę dokarmiać mm. Teraz przy każdym posiłku męczy mojego cyca ok 20 minut (jak się uda) po czym dostaje mm w ilości ok 70 ml. Pobudzam piersi laktatorem. Raz uda mi się z jednej ściągnąć 10 raz 40 ml i to jest max. Jednak nie poddaje się. Dzisiaj mąż zakupił mi herbatkę na laktację Bocianek Medela- może coś tam pomoże. Mam cichą nadzieje, że kiedyś z moich piersi wypłynie fontanna mleka...
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:57   #2493
flammis
Raczkowanie
 
Avatar flammis
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 284
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam jakie są priorytety organizmu kobiety w ciąży: utrzymać ciążę, wykarmić drugie dziecko, zadbać o siebie - także nie martw się. Jeśli coś jest nie tak to organizm najpierw będzie czerpał z twoich zasobów tak łatwo nie pozbędziesz się dziecka
Pytałam wcześniej czy masz jakieś niepokojące objawy? Bóle brzucha, czujesz napinanie się macicy? Plamisz?
O, pocieszające

Nie plamię, nic mnie nie boli (poza dzisiejszym wieczorem, ale to ze stresu, chodziłam zgięta w pół i takie miałam wzdęcia, że brzuch wyglądał, jakbym rozpoczynała czwarty miesiąc tej ciąży). A macica? Nie czuję często napinania, bo prostu czuję, że ją mam, tak jakby odrobinkę się rozciągała.
flammis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 20:03   #2494
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Marta, gratulacje

Przede wszystkim dużo pij - nawet nie tyle herbatek laktacyjnych, co zwyczanjnie wody niegazowanej. Dużo - nawet 3l dziennie, laktacja potrzebuje płynów - przynajmniej na początku.
Poza tym - nie patrz na laktator, najlepszym laktatorem jest twoja córa - nie każda pierś lubi się z laktatorem, dziecko potrafi wyssać pięknie a laktator ściągnie raptem 10ml. Nieraz w wątku o tym było
Daj dziecku ssać ile chce - mała ma 2,5 tygodnia, ma prawo i godzinę przy piersi wisieć - a nawet tylko wiszenie i skubanie sutka pobudza laktację że hej. Ja bym odstawiła butelkę, a pozwoliła wisieć na piersi póki laktacja nie rozbucha

Powodzenia!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 20:47   #2495
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

oooj tak, laktator to nie to samo co maly ssaczek...
ja musialam teraz znow przejsc na laktator, bo moj maluszek znow mial operacje, no i pierwsze dni szly super - w max 10 minut mialam pelna flache. teraz juz tydzien mija i mimo regularnego pompowania do ostatniej kropelki musze sie meczyc 40 minut i uzbiera sie 80ml. to jest nic jak na prawie 4miesieczne dziecko! ale mam nadzieje, ze juz niedlugo bedziemy mogli rozbujac cyce na nowo
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 21:26   #2496
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez flammis Pokaż wiadomość
O, pocieszające

Nie plamię, nic mnie nie boli (poza dzisiejszym wieczorem, ale to ze stresu, chodziłam zgięta w pół i takie miałam wzdęcia, że brzuch wyglądał, jakbym rozpoczynała czwarty miesiąc tej ciąży). A macica? Nie czuję często napinania, bo prostu czuję, że ją mam, tak jakby odrobinkę się rozciągała.
To raczej normalne Spokojnie czekaj do wizyty.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-23, 22:06   #2497
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
mam cichą nadzieje, że kiedyś z moich piersi wypłynie fontanna mleka...
mozesz sie nie doczekac slynnej tryskajacej fontanny, nie kazda kobieta ma nawal, ja nie mialam i tez sie dołowałam, ze nie mam mleka (a stres =wrog nr 1 laktacji i kolo sie zamykalo)

rada-w sumie to co juz napisala szajajaba: pozwol wisiec dziecku przy piersi-leż z corka w lozku czy w fotelu calymi dniami i czesto przystawiaj (zeby sie laktacja rozkrecila,wkrotce produkcja mleka sie ustabilizuje), pij ogromne ilosci plynow (w tym herbatki), jedz porzadne posilki i najwazniejsze-odstaw zupelnie butelke (dziecko musi sie przyzwyczaic do wysilku jaki wykonuje podczas ssania piersi)
Tez po cc jestem i karmie juz 21 miesiac, choc bylo kiepsko z poczatku (mleko sie pojawilo -i to w malenkich ilosciach- dopiero w 5 dniu po porodzie) a poza tym nie rozumialam, ze dziecko sie meczy tym ssaniem i czesto musi odpoczywac (czyli zapada w sen, budzi sie possie chwilke, znowu spi i tak w kolo)
Ja myslalam, ze cos jest nie tak, ze corka powinna doic co najmniej jakies 15 minut, co 3 godziny jak w zegarku)taką wizje karmienia mialam

a poza tym gratulacje!
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 12:42   #2498
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziękuję dziewczyny . Odstawić butelkę mhm boje się, że ją wtedy zagłodzę. Dokarmiać mm kazali mi już w szpitalu, położna środowiskowa jak była u nas w domu po przyjrzeniu się piersiom powiedziała, że nie jest zaciekawie i też sugerowała mm. Cholerka jedna, ale mam w głowie mętlik. Dzisiaj pomęczę ją cycem aż sama padnę .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:50   #2499
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny . Odstawić butelkę mhm boje się, że ją wtedy zagłodzę. Dokarmiać mm kazali mi już w szpitalu, położna środowiskowa jak była u nas w domu po przyjrzeniu się piersiom powiedziała, że nie jest zaciekawie i też sugerowała mm. Cholerka jedna, ale mam w głowie mętlik. Dzisiaj pomęczę ją cycem aż sama padnę .
Marta, masz możliwość na parę dni odpuścić wszystko inne i zająć się tylko karmieniem? na spokojnie, nawet położyc się z małą do łożka i karmić, karmić.
Jak przystawiasz dziecko, to mleko się produkuje, dziecko nie ciągnie "z próżnego".
Jak Ci zależy to jak najczęściej przystawiaj i niech mała je ile chce, jest malutka może jeść często i długo.


Gratulacje!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:53   #2500
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Martta, wybacz, ale położna dupa co ma znaczyć, że z piersiami nie za ciekawie? Koleżanka z pracy - dwie kropki zamiast piersi, karmi już rok
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:54   #2501
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny . Odstawić butelkę mhm boje się, że ją wtedy zagłodzę. Dokarmiać mm kazali mi już w szpitalu, położna środowiskowa jak była u nas w domu po przyjrzeniu się piersiom powiedziała, że nie jest zaciekawie i też sugerowała mm. Cholerka jedna, ale mam w głowie mętlik. Dzisiaj pomęczę ją cycem aż sama padnę .
Na podstawie obserwacji piersi położna może takie wnioski wyprowadzać?
Po prostu trzeba dziecko maksymalnie często przystawiać i pozwalać ssać, ile chce. To bardzo ważne na początku.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 12:55   #2502
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny . Odstawić butelkę mhm boje się, że ją wtedy zagłodzę. Dokarmiać mm kazali mi już w szpitalu, położna środowiskowa jak była u nas w domu po przyjrzeniu się piersiom powiedziała, że nie jest zaciekawie i też sugerowała mm. Cholerka jedna, ale mam w głowie mętlik. Dzisiaj pomęczę ją cycem aż sama padnę .
co to znaczy "nie jest za ciekawie"? aaaale ci pomogla... tez moglabym spojrzec tej poloznej na cyce i powiedziec, ze bardzo kiepsko... kurna chata, ona od pomocy jest, a nie od pieprzenia glupot

wiele dziewczyn odnosilo sukces po weekendzie w lozku z malym ssaczkiem, wiec warto sprobowac
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:57   #2503
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny . Odstawić butelkę mhm boje się, że ją wtedy zagłodzę. Dokarmiać mm kazali mi już w szpitalu, położna środowiskowa jak była u nas w domu po przyjrzeniu się piersiom powiedziała, że nie jest zaciekawie i też sugerowała mm. Cholerka jedna, ale mam w głowie mętlik. Dzisiaj pomęczę ją cycem aż sama padnę .
mnie tez kazali dokarmiac, tez mowili ze nie ciekawie z tymi moimi piersiami itp itd-to sa bzdury klepane przez obce osoby, ktore tak naprawde guzik obchodzi Ty i Twoje dziecko
musisz uwierzyc w swoje mozliwosci, a takze zaufac dziecku-ono ma instynkt przetrwania, bedzie glodne wiec bedzie jadlo-to co Ty mu podasz
cierpliwosci, wkrotce Twoja determinacja zaowocuje
zobaczysz jak szybko dziecko przestawi sie calkowicie na kp
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 11:29   #2504
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: Odp: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny . Odstawić butelkę mhm boje się, że ją wtedy zagłodzę. Dokarmiać mm kazali mi już w szpitalu, położna środowiskowa jak była u nas w domu po przyjrzeniu się piersiom powiedziała, że nie jest zaciekawie i też sugerowała mm. Cholerka jedna, ale mam w głowie mętlik. Dzisiaj pomęczę ją cycem aż sama padnę .
Marta Kochana nie zagłodzisz jej!!!
przystawiaj ją jak najwięcej i przede wszystkim NIE STRESUJ SIĘ
daj małej być przy piersi tyle ile tego potrzebuje i wyszukaj w swojej okolicy doradcy laktacyjnego!nie dawaj jej tego mleka w proszku, bo mogą się pojawić bóle brzuszka, co ta położna gada za bzdury!!!

Cloche święte słowa
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:18   #2505
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
AW: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

po operacji mlodego, 5dni... i udalo sie z cycem! jestem przeszczesliwa, bo moj ssaczek z dnia na dzien jest coraz bardziej soba

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:29   #2506
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Brawo
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:33   #2507
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cloche, super

Dziewczyny kp, kiedy dawałyście (planujecie) dawać dzieciom białko jajka?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:37   #2508
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42985340]Cloche, super

Dziewczyny kp, kiedy dawałyście (planujecie) dawać dzieciom białko jajka?[/QUOTE]

Ja dałam po 10 miesiącu.
Tak chyba w schemacie żywienia jest, 11-12 miesiąc.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:42   #2509
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Wiem, jak w schemacie jest ale olałam schematy dawno. Dlatego z ciekawości pytam nie daję jeszcze.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 13:47   #2510
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
po operacji mlodego, 5dni... i udalo sie z cycem! jestem przeszczesliwa, bo moj ssaczek z dnia na dzien jest coraz bardziej soba

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cloche nawet nie wiesz jak się cieszę
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:03   #2511
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42985340]

Dziewczyny kp, kiedy dawałyście (planujecie) dawać dzieciom białko jajka?[/QUOTE]

mnie pediatra polecila dac po skonczeniu roku i tak zrobilam
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:26   #2512
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Re: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cloche, cudowne wiesci Flo wie co dla niego dobre
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:37   #2513
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;42985538]Wiem, jak w schemacie jest ale olałam schematy dawno. Dlatego z ciekawości pytam nie daję jeszcze.[/QUOTE]
na pewno przed roczkiem dałam. jak miała 11 miesięcy robiłam testy z krwi aby wykluczyć alergię.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 17:12   #2514
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziewczyny położna zaczęła mi ręcznie ściągać pokarm i nic nie poleciało. Na tej podstawie wysnuła swój genialny wniosek. Ja z praktyki powiem Wam, że z małą nawet 1,5 h byłam ostatnio na jednym cycu. Sprawiała wrażenie, że ciągnie i połyka. Kiedy już mi ręka zdrętwiała, wzięłam cyca i ryk! Przytulanki, całowanki nie uspokoiły jej. Dałam butle, wygrzmociła 60 ml i poszła smacznie spać. Taka sytuacja niestety się ciągle powtarza. No nic teraz idę z nią na cyca.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:13   #2515
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

A może ona bliskości potrzebuje i takiego właśnie długiego "ciumkania"?
Warto zwracać uwagę czy faktycznie aktywnie ssie, tzn je i przełyka porcje. Ile z tego 1.5 h to jedzenie a ile cała reszta.

A zgniatanie piersi i wniosek położnej - masakra.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 22:46   #2516
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość

A zgniatanie piersi i wniosek położnej - masakra.
Jakby moich pomacała to nie uwierzyłaby, że (póki co prawie 1,5 roku) będę w ogóle karmić

Mój synek białko też przed roczkiem. Dałam małą ilość (gdzieś 9 mcy miał) nic sie nie działo. To dostał jajecznicę.

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2013-09-27 o 22:48
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 09:57   #2517
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Jakby moich pomacała to nie uwierzyłaby, że (póki co prawie 1,5 roku) będę w ogóle karmić
u mnie też
Moja mama zna kobietę, która wykarmiła dwoje dzieci mając tylko brodawki I nie musiała dokarmiać ani nic.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 12:18   #2518
domciatko
Zakorzenienie
 
Avatar domciatko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 9 030
GG do domciatko
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny położna zaczęła mi ręcznie ściągać pokarm i nic nie poleciało. Na tej podstawie wysnuła swój genialny wniosek. Ja z praktyki powiem Wam, że z małą nawet 1,5 h byłam ostatnio na jednym cycu. Sprawiała wrażenie, że ciągnie i połyka. Kiedy już mi ręka zdrętwiała, wzięłam cyca i ryk! Przytulanki, całowanki nie uspokoiły jej. Dałam butle, wygrzmociła 60 ml i poszła smacznie spać. Taka sytuacja niestety się ciągle powtarza. No nic teraz idę z nią na cyca.
przystawiaj czesto małą, ile się da, niech ssie ile chce.
nie ma innej drogi do rozhulania laktacji niestety.
nastepnym razem poloz sie, niech mała lezy obok ciebie, brzuchami do siebie i ssie ile chce, wtedy nic Ci nie zdetwieje, najlepiej tak cala noc. i zmieniac piers po karmieniach.

za kazdym razem kiedy podjesz butle, mala nie ma potrzeby ciagnecia cyca i mleko sie nie wytwarza. i tak w kolko.
cyc nie wytworzy mleka skoro mala nie potrzebuje go (bo wypila butle)
nie poddawaj sie, poczatki sa ciezkie i trudne, ale chyba warto.
powodzenia

a jeszcze jedno, czy Ty sama probowalas recznie sprawdzic czy pokarm leci??
__________________
handmade by Domcia - tu tworzę
MAMA W UK- tu piszę


Edytowane przez domciatko
Czas edycji: 2013-09-28 o 12:20
domciatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 12:45   #2519
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Dziewczyny położna zaczęła mi ręcznie ściągać pokarm i nic nie poleciało. Na tej podstawie wysnuła swój genialny wniosek. Ja z praktyki powiem Wam, że z małą nawet 1,5 h byłam ostatnio na jednym cycu. Sprawiała wrażenie, że ciągnie i połyka. Kiedy już mi ręka zdrętwiała, wzięłam cyca i ryk! Przytulanki, całowanki nie uspokoiły jej. Dałam butle, wygrzmociła 60 ml i poszła smacznie spać. Taka sytuacja niestety się ciągle powtarza. No nic teraz idę z nią na cyca.
Mój ssak przez pierwszy miesiąc całymi dniami (i nocami też) wisiał u cyca. I wcale nie z powodu braku pokarmu Takie dziecko ma prawo "wisieć". Po prostu ssanie z piersi to duży wysiłek dla niego. Ma mała pojemność żołądka, a pokarm jest lekkostrawny (w przeciwieństwie do mm) i szybko malec robi się głodny. Z czasem sytuacja się zmieni
Poza tym poszukaj sobie w necie o tzw. kryzysie laktacyjnym.
Zaufaj dziecku, bo ono się nie zagłodzi! Im więcej ssie, tym więcej mleka się produkuje Poczytaj wątek od poczatku, bo nie jesteś pierwsza z takim problemem
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-28, 18:01   #2520
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Karmienie piersią - wątek wsparcia ;)

Dziękuję za rady i za to, że mnie wspieracie. W realu mogę liczyć tylko na męża. Moja mama jak widzi, że mała np płacze na cycu (bo nie zawsze dobrze złapie sutka i się denerwuje, albo jej wypadnie itp) to od razu rzuca tekstem, że mam jej nie męczyć, że to pewnie wina moich brodawek, że pewnie już nie chce jeść. Takimi słowami podnosi mi tylko ciśnienie, ja się zaczynam denerwować i jest lipa. Mieszkamy pod jednym dachem także ciężko o brak komentarza z jej strony.

Cytat:
Napisane przez domciatko Pokaż wiadomość
a jeszcze jedno, czy Ty sama probowalas recznie sprawdzic czy pokarm leci??
Uciskam sobie sutki i widzę, że wypływa mleko.

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Poza tym poszukaj sobie w necie o tzw. kryzysie laktacyjnym.
Zaufaj dziecku, bo ono się nie zagłodzi! Im więcej ssie, tym więcej mleka się produkuje Poczytaj wątek od poczatku, bo nie jesteś pierwsza z takim problemem
Dobrze.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-21 16:07:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.