Pomysł na biznes - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jaki temat szkolenia zainteresowałby cię najbardziej?
Asertywność 1 10,00%
Stres 1 10,00%
Efektywna komunikacja 0 0%
Zarządzanie zespołem 1 10,00%
Prezentacja i autoprezentacja 4 40,00%
Integracja 0 0%
Konflikt 0 0%
Przemoc i agresja 2 20,00%
Inne 1 10,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-23, 19:27   #691
wiki757
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: pomysł na własny biznes- sklep online z sukienkami/ ubraniami damskimi

Dobra reklama to dobra pozycja w Google, a taką napewno zapewni Ci xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-01-24 o 09:37 Powód: reklama
wiki757 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 13:29   #692
Malparida
Rozeznanie
 
Avatar Malparida
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 519
Dot.: pomysł na własny biznes- sklep online z sukienkami/ ubraniami damskimi

Oklepane i zbyt silna konkurencja. Padniesz z tym biznesem zanim go rozkrecisz.
Malparida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 10:27   #693
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: pomysł na własny biznes- sklep online z sukienkami/ ubraniami damskimi

Cytat:
Napisane przez szafiarka Pokaż wiadomość
i moje głowne pytanie, ile mniej wiecej zarobie na czysto na przykladzie sukienki ktora kupie u producenta za 150 zł netto, a sprzedam za 250 zł brutto ( z paragonem) ?
A sprzedasz w sklepie stacjonarnie sukienkę za 250 zł? Z moich obserwacji takie wysoko się ceniące butiki szybko upadają, nawet w stolicy, a w mniejszych miastach to już w ogóle. 250 zł za sukienkę to jest bardzo dużo - jak jakaś dziewczyna ma taki budżet, to wybierze np. Sugarfree, gdzie ma jak coś pewną możliwość zwrotu, widzi dokładnie na zdjęciach daną sukienkę plus jest to już znana marka. Chyba, że szyłabyś te sukienki sama, wtedy to trochę coś innego, ale takich marek też jest na rynku już mnóstwo.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 12:14   #694
tancereczka600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Pomysł na pracę

Hej, czy któraś z was wie, czy potrzebuję jakichś szczególnych umiejętności lub kursów by zatrudnić się np w tej firmie /link/] przy pozycjonowaniu? Oraz ile miesięcznie mogłabym w ten sposób zrobić?

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-08-28 o 10:30 Powód: reklama
tancereczka600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 12:30   #695
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Pomysł na pracę

Cytat:
Napisane przez tancereczka600 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z was wie, czy potrzebuję jakichś szczególnych umiejętności lub kursów by zatrudnić się przy pozycjonowaniu? Oraz ile miesięcznie mogłabym w ten sposób zrobić?
Zapewne taką pensję, jaką proponują firmy zajmujące się tematem. Zobacz jakie mają wymagania w stosunku do przyszłych pracowników, to będziesz wiedzieć co jest potrzebne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 18:43   #696
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Pomysł na pracę

Cytat:
Napisane przez tancereczka600 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z was wie, czy potrzebuję jakichś szczególnych umiejętności lub kursów by zatrudnić się przy pozycjonowaniu? Oraz ile miesięcznie mogłabym w ten sposób zrobić?
Koleżanka zajmuje się pozycjonowaniem od kilku miesięcy, pensja 2000zł netto w Warszawie, umowa zlecenie, oczywiście po okresie próbnym będzie miała podwyżkę.

Wymagania: przede wszystkim doświadczenie w temacie e-commerce, znajomość google analytics, znajomość angielskiego, podstawowa znajomość excela (tabele przestawne, wyszukaj pionowo, jeżeli).
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-11, 09:06   #697
Natala80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 74
Dot.: Świece rzeźbione-dobry pomysł na własny biznes?

Oj myślę, że niewiele ludzi wydaje pieniądze na takie rzeczy, niewiele moze sobie na to pozwolić. Ludzie wolą zapłacić za coś co jest praktyczne, jakoś ich odciązy, zadba o coś. Ja np. prowadzę biznes z odkurzaczami parowymi (jakby kogoś interesowało to z green steam) i to akurat cieszy się sporym powodzeniem, bo ludzie przyjeżdżają, piorą sobie tapicerki, dywany,korzystają i mają z tego większy pożytek niż z rzeźbionej świecy.
Natala80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-11, 10:12   #698
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: Świece rzeźbione-dobry pomysł na własny biznes?

ja np. mogłabym sobie spokojnie pozwolić na zakup świec zapachowych, nawet 100 sztukw końcu nie są to jakieś duże pieniądze, ale w życiu nie kupiłam żadnej świeczki, bo dla mnie ani ozdobne, ani nawet pachnące to nie jest. Ale masz rację, myślę, ze niewiele osób kupuje tego typu niepotrzebne przedmioty
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 13:14   #699
Grace_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

A może pomyślałabyś o czymś co nie wymaga zbyt dużych nakładów pracy? Ja jako kobieta bałam się otwierać coś swojego, bo wszyscy mówili, że to mężczyźni stworzeni są do różnego rodzaju działalności. Niestety, sytuacja życiowa zmusiła mnie do podjęcia działań. Otworyłam punkt z odkurzaczami parowymi Green steam. Fajne jest to, że jest to urządzenie samoobsługowe, klienci sami z niego korzystają, więc nie jest ciezkie w utrzymaniu, dodatkowo przynosi dochody, bo teraz mycie parą jest coraz bardziej popularne. Może pomyśl o czymś takim?
Grace_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 13:18   #700
bluebeella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 58
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Uprawa ekologiczna warzyw.
bluebeella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 09:50   #701
Mania121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysł na pracę

Z pewnością dobrym pomysłem byłoby sprawdzić, ile zarabia się u konkurencji i jakie są wymagania na podane stanowisko. Proponowałabym Ci jeszcze sprawdzić tą firmę /link/Znajoma u nich pracowała i była bardzo zadowolona

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-08-28 o 10:30 Powód: reklama
Mania121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-28, 10:37   #702
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Pomysł na pracę

Cytat:
Napisane przez Mania121 Pokaż wiadomość
Z pewnością dobrym pomysłem byłoby sprawdzić, ile zarabia się u konkurencji i jakie są wymagania na podane stanowisko. Proponowałabym Ci jeszcze sprawdzić tą firmę /link/Znajoma u nich pracowała i była bardzo zadowolona
LOL. No i mamy odpowiedź na pytanie, dlaczego to podforum jest prawie martwe.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 07:38   #703
Madzia9600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Tczew
Wiadomości: 1
Dot.: Sklep zoologiczny- pomysł na biznes

Ja kupuję wszystko w internetowym sklepie /reklama/ czy jakoś tak, ale oczywiście w stacjonarnych sklepach zoologicznych również zdarza mi się kupować. W zależności w sumie od tego czy mi się chce chodzić

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-08-20 o 12:22 Powód: Reklama.
Madzia9600 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 08:42   #704
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Sklep zoologiczny- pomysł na biznes

Myślę, że to nie jest zbyt udany biznes. Znaczna część ludzi nie patrzy na to czym karmi swoje zwierzaki, a jak już to uważają Whiskas, czy Pedigree za super jedzenie z wyższej pułki i kupują je w marketach. Ci, którzy bardziej się orientują w temacie i dbają to kupują zazwyczaj dobrej jakości karmy hurtowo w internecie, bo jest o wiele taniej (ja). A sprzedaż samych obroży, czy zabawek to raczej zbyt dochodowe nie jest (sama kupuje to i tak przy okazji kupowania karmy).
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-26, 09:16   #705
tadeuszp11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: Sklep zoologiczny- pomysł na biznes

Moim znajomi założyli sklep internetowy z karmą dla psów i kotów. Wiem, że sprzedają bardzo dużo. Ale też zminimalizowali koszty stawiając hale magazynową ze stali - /reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-03-26 o 12:51 Powód: reklama
tadeuszp11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-30, 15:53   #706
Pszczelarz123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysł na biznes na własnej działce

Hodowla pszczół nie jest łatwa i przynosi jakiekolwiek zyski po wcześniejszym skompletowaniu potrzebnego sprzętu, który nie jest tak tani jak mogłoby się wydawać. Pierwsze 2 lata to ciągła inwestycja w wiedzę i sprzęt warto nadmienić, że do sprzedaży miodu potrzebna jest zgoda powiatowego lekarza weterynarii, który musi wcześniej zalegalizować pracownię pszczelarską, czyli oddzielne pomieszczenie do rozlewania miodu. Jeśli kogoś naprawdę zainteresowałaby praca przy pszczołach to polecam ten artykuł o tym /reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-07-06 o 12:50 Powód: reklama
Pszczelarz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-21, 15:55   #707
Pat_1235
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Weryfikacja pomysłu na biznes

Witajcie

Zwracam się do Was z pewnym pytaniem i będę bardzo wdzięczna, jeśli poświęciłybyście chwilę swojego czasu na podzielenie się swoją opinią na poniższy temat.

Proszę o szczere odpowiedzi

Jestem psychoterapeutą (psychologiem), a od pewnego czasu interesuję się również astrologią. Wiem, że jest to połączenie dość nietypowe, ale wykonałam w przeszłości na prośbę swoich przyjaciół i znajomych trochę horoskopów (głównie urodzeniowych, prognostycznych i partnerskich), które oni ocenili jako „trafne i zwięzłe”... Zgłaszały się do mnie osoby wahające się na wyborem kierunku studiów, osoby z problemami partnerskimi i emocjonalnymi itd. itp. Większość z tych osób wracała do mnie po roku lub 2 latach, aby jeszcze raz skorzystać z astrologii w jakimś innym aspekcie (np. z innym pytaniem do horoskopu).

Zajmując się jednoczenie psychologią i astrologią zauważyłam, że te dziedziny wiedzy w jakiś sposób się przenikają. Astrologia wg mnie umożliwia szybki wgląd w człowieka, którego rezultat można opisać językiem psychologii. Np. ekstrawersja znajduje odzwierciedlenie w silnym Jowiszu w horoskopie urodzeniowym. Po pewnym czasie stwierdziłam, że astrologia niekiedy nawet szybciej pozwala zorientować się w pewnych kwestiach, niż psychologia (psycholog potrzebuje spędzić trochę czasu z klientem aby się o nim czegoś dowiedzieć, a dodatkowo spędza czas na superwizjach na których jego myślenie i odczuwanie wobec klienta podlega korekcie pod wpływem feedbacku od innych terapeutów).

Dlatego chciałabym utworzyć stronę internetową zajmującą się popularyzacją i wykorzystaniem wiedzy psychologicznej i astrologicznej w celu zrozumienia i rozwiązywania emocjonalnych, relacyjnych oraz zawodowych problemów człowieka oraz odkrywania jego indywidualnego potencjału i wykorzystania go do kreacji świadomego i spełnionego życia.

Odbywałoby się to poprzez ofertę kursów online, filmów youtube a być może także konsultacji indywidulanych.

Jeśli chodzi o kursy online, to myślałam o podzieleniu ich na dwie kategorie.


Kursy psychologiczne (propozycje tematów)
- jak przeżyć żałobę
- jak skutecznie tworzyć nawyki i wyznaczać cele
- dla przyszłych rodziców dotyczące tworzenia więzi z dzieckiem i jego rozwoju psychofizycznego w pierwszych latach życia
- inne

Do kursów psychologicznych starałabym się dołożyć element astrologiczny. Wg mnie każdy problem psychologiczny (np. wybuchy złości) można zobaczyć w kontekście horoskopu urodzeniowego. Czyli (w przypadku złości) sprawdzenie m.in. siły planety Mars i jej aspektów do planet w horoskopie urodzeniowym.

Kursy astrologiczne (obejmujące tworzenie i korzystanie z horoskopów)
- astrologia urodzeniowa
- astrologia prognostyczna
- astrologia porównawcza (partnerska)
- nauka obsługi wybranych programów astrologicznych (głownie Solar Fire)

Dzięki temu użytkownicy mogliby nauczyć się samodzielnego tworzenia i czytania horoskopów, co wg mnie nie jest żadną wiedzą tajemną i można się tego krok po kroku nauczyć.

Filmy youtube 1/tydz (i odpowiadający im wpis na blogu)
- wywiady z psychologami/astrologami
- opisy badań psychologicznych z wybranych tematów
- treningi relaksacyjne/wizualizacyjne
- horoskopy sławnych osób – analiza
- filmy nawiązujące do tematów kursów online


Zastanawiałam się jak potasować tematy, aby blog nie przerodził się w bardziej psychologiczny lub w bardziej astrologiczny i pomyślałam, że mogłabym je ustawić naprzemiennie – w jednym tygodniu temat bardziej z astrologii a w drugim z psychologii. Czy wg Was będzie to dobre?

Podsumowując chciałam zapytać, czy:

a) Czy ten pomysł podoba się Wam czy nie? Czy warto „w to iść”?
b) Co wg Was może działać w tym pomyśle, a co trzeba poprawić?
c) Czy sami skorzystalibyście z zaprezentowanej oferty?
d) Co innego jeszcze powinnam wsiąść pod uwagę?

Zaznaczę jeszcze, ze proszę o krytykę konstruktywną pomysłu.
Jeśli uważacie, że pomysł „nie wypali” – napiszcie proszę dlaczego? Jeśli wg Was jest ciekawy, napiszcie proszę co Was zaciekawiło?

Z biegiem czasu nabrałam przekonania, że astrologia w połączeniu z psychologią pomaga wydobyć z człowieka to, co ma on w sobie najlepszego / najpiękniejszego i ta myśl spodobała mi się bardzo. Chciałabym tę myśl zweryfikować z Wami, bo to będzie bardziej obiektywna ocena.

Pozdrawiam
Pat_1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 18:47   #708
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Weryfikacja pomysłu na biznes

Super pomysł, mnie zaciekawił wrzuć link jak już się zdecydujesz, chętnie poczytam!
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 11:24   #709
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 496
Dot.: Weryfikacja pomysłu na biznes

Astrologia to nie nauka. I mieszając naukę (psychologia) z astrologią, ponosisz ryzyko, że na zawsze stracisz reputację w swoim środowisku jako profesjonalistka. Tym bardziej, że na psychologii musiałaś się przecież uczyć o confirmation bias i różnych innych błędach poznawczych, które sprawiają, że ludzie wierzą w horoskopy.

Ja nigdy nie poszłabym do psychologa, który na boku pracuje jako wróżka.

Natomiast skoro już teraz to robisz, to chyba na reputacji niespecjalnie Ci zależy.

Ogólnie, ezoteryka rozwija się szybko, wiele ludzi w te bujdy wierzy, więc na pewno masz szansę na tym zarobić. I jeśli nie przeszkadza Ci, że nie jest to etyczne i że powrót do pracy psychologicznej może być ciężki to chyba nie masz argumentów przeciw.
9fe3753a27fdab91f294646f71f38ef6abf24fb7_615a35f24cb81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-06-27, 15:43   #710
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Weryfikacja pomysłu na biznes

Szarlatanski pomysł. Całkowicie zgadzam się z super_mouse.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 17:06   #711
Pat_1235
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Weryfikacja pomysłu na biznes

Jestem bardzo wdzięczna za Wasze opinie Dziękuję

Edytowane przez Pat_1235
Czas edycji: 2021-06-27 o 17:08
Pat_1235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 08:54   #712
mixshot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Weryfikacja pomysłu na biznes

pomysł fajny, bierz się za realizację i trochę cierpliwości
mixshot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-27, 09:57   #713
aspekcik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Weryfikacja pomysłu na biznes

Nie jestem tak skrajnie źle nastawiony jak Super_mouse, ale prawdą jest, że podejmując się tematu ryzykujesz własną reputacje i spotkasz wiele osób uprzedzonych do tematu co może skutkować przykrymi sytuacjami. Warto może zweryfikować popyt na takie rzeczy? W Internecie jest wiele narzędzi, które pozwala weryfikować jakie frazy wpisują użytkownicy - może to Ci jakoś podpowie czy pomysł ma rację bytu? (ruszyłem temat to już podlinkuje - o słowach kluczowych możesz poczytać trochę tutaj: /reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2021-07-27 o 12:51 Powód: reklama
aspekcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-08, 22:56   #714
studio5
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 24
Dot.: Pomysł na pracę

Posiadając tytuł magistra politologii z Uniwersytetu Warszawskiego oraz 20-letnie doświadczenie w branży wydawniczej, mgr politologii jest wyjątkowo cenionym ekspertem w swojej dziedzinie. Jego wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie pracy jako autor haseł, wydawca, redaktor naczelny i zastępca redaktora naczelnego w różnych encyklopediach są niezwykle cenne na rynku pracy.

Oprócz tego, mgr politologii jest także utalentowanym pisarzem i wydał już swoją pierwszą książkę. Jego zdolność do tworzenia oryginalnego i wartościowego contentu jest dodatkowym atutem, który wyróżnia go wśród innych kandydatów.

W związku z jego wyjątkowymi kwalifikacjami, mgr politologii może podjąć pracę w wielu różnych dziedzinach. Jego umiejętność pisania i redagowania tekstów oraz znajomość branży wydawniczej sprawiają, że jest doskonałym kandydatem na stanowisko w redakcji wydawnictwa encyklopedycznego, magazynu naukowego lub wydawnictwa specjalistycznego.

Oprócz tego, jego wykształcenie w politologii może być przydatne w agencjach PR, działach komunikacji w instytucjach państwowych lub w think tankach. Jego znajomość komputera i dobre umiejętności w jego obsłudze są dodatkowym atutem, który pozwala mu na szybką i skuteczną realizację swoich zadań.

Podsumowując, mgr politologii po UW jest wyjątkowo wszechstronnym ekspertem, który może pracować w wielu różnych dziedzinach. [COLOR="Silver"]
studio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-08, 13:32   #715
uwolniony
Przyczajenie
 
Avatar uwolniony
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: Pomysł na biznes

A może hodowla świerszczy. Ostatnio temat na czasie.
uwolniony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 14:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:14.