Jak zacząć? Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-20, 07:05   #1
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378

Jak zacząć? Pomocy!


Hej, mam pytanie. Z racji, że jestem już 9 miesięcy, pomimo wyższego wykształcenia, bezrobotna to ciągle staram się coś w tym kierunku robić aby ten stan zmienić. Niestety zauważyłam, że przede wszystkim problemem jest brak znajomości języka obcego (wiadomo, angielskiego). Może trudno w to uwierzyć, ale tak nie umiem tego języka, a przez całą naukę w szkole (włącznie ze studiami) miałam niemiecki. Poza tym mam jakąś niechęć do tego języka. Wielokrotnie uczyłam się go sama i o ile słówka wchodzą mi łatwo to to byłoby właściwie na tyle. Akcent mam rzekomo okropny, a gadać nie potrafię w ogóle, gramatykę omijałam. Teraz przeprowadzam się do Warszawy i z tego co się orientowałam to rynek pracy oczywiście również zawalony tym językiem. Czy możecie polecić jakąś szkołę w Warszawie, która dobrze mnie poprowadzi? Zdaję sobie sprawę, że tego języka będę się długo uczyć, szczególnie jeżeli nie mam ku niemu predyspozycji, ale wiadomo nie chciałabym wydawać pieniędzy w kubeł. Poziom to oczywiście od zera. Poza tym myślicie, że warto wrócić do nauki w domu? Mam multikurs, taki kurs, który w 2009 można było nabyć, 16 płyt, ogólnie bardzo dobrze oceniany w internecie. Mieszać jak coś szkołę z tym kursem czy raczej nie przeginać i zostać tylko przy nauce w szkole? Jakie są w ogóle mniej więcej ceny takich kursów i ile trwają? I czy poziom A2 coś mi już da? Ile osoba na takim poziomie potrafi?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2016-07-20 o 07:07
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 16:32   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Jeśli chodzi o używanie języka w pracy, to A2 to za mało. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poza kursem robić jakieś ćwiczenia czy uczyć się słówek. Dla mnie największą wadą szkół językowych jest to, że mimo wszytko dla mnie idzie to za wolno. Niezależnie od wszystkiego nauka w Polsce zajmie Ci parę lat. Nie nastawiałabym się na oferty z wymaganym angielskim w najbliższej przyszłości.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 09:32   #3
higirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 192
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Same słówka mało ci dają. Ja proponuję w domu uczyć się całych wyrażeń. Załóż sobie jakiś zeszyt i układaj zdania z każdym nowo poznanym słówkiem. Tak jest zdecydowanie łatwiej. W klasie miałam ludzi, którzy kartkówki ze słówek pisali na 5, a nie potrafili się nawet normalnie wysłowić. Słuchaj sobie zawsze wymowy, jest taki fajny słownik angielski cambridgedictionary, zawsze można sobie kliknąć i sprawdzić jak się to wymawia, na innych słownikach internetowych też chyba tak jest. Oprócz tego jest serio cała masa stron, które ci pomogą. Nie znam tego kursu, o którym wspomniałaś, ale każdy materiał będzie pomocny. A A2 poziom to początkujący, zwykłe podstawowe zwroty, w pracy jednak (zależy też jakiej) musiałabyś mieć poziom co najmniej B2. Klucz to po prostu nauka i systematyczność, ja właśnie angielskiego uwielbiam się uczyć i sama doszłam do takiego poziomu, w którym rozumiem 95% treści artykułów na BBC. Jakbym uczyła się tylko w szkole, to pewnie nic bym nie rozumiała xD W wolnym czasie oglądaj też filmy angielskie z napisami, to też pomaga i się bardziej osłuchasz z wymową.
higirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 13:43   #4
Flegmatyczka
Blogerka
 
Avatar Flegmatyczka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 57
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Ja lubię oglądać dobrze znane sobie filmy w języku obcym z napisami (również w języku obcym). Oprócz tego korzystam z aplikacji typu Duolingo czy Memrise
__________________
Patrzysz na życie poważnie czy z przymrużeniem oka?
Blog nie do końca na serio. Za to z dużą dawką humoru i książek! 📚

Spróbuj się nie uśmiechnąć, czytając:
-> AlicjaMaKota.pl<-
Flegmatyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-25, 09:12   #5
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Aby zacząć naukę jakiegokolwiek języka, musisz go przede wszystkim polubić. Niechęć jedynie Ci w tym utrudni...
Ja zaczynałam się uczyć, oglądając proste bajki dla 3-latków na youtube po angielsku. Kupiłam książki dla dzieci, czytałam, oglądałam. Słuchałam masę piosenek po angielsku jednocześnie śledząc ich tekst na osobnej stronie. To naprawdę bardzo pomaga!
Co do szkół niestety Ci nie pomogę, ale jeśli chodzi o "domowe" sposoby, to jak najbardziej polecam wyżej wymienione. Jeśli masz jakieś pytania, pisz na priv. Chętnie Ci pomogę "okiełznać" język angielski i być może moje inne metody Ci w tym ułatwią
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-29, 22:18   #6
lagowianka
Zakorzenienie
 
Avatar lagowianka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12 439
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Ja zaczynałam od płyty pawlikowskiej
Opanowałam w dwa tygodnie
Potem poszłam na konwersacje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lagowianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 11:27   #7
1sandra1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Flegmatyczka Pokaż wiadomość
Ja lubię oglądać dobrze znane sobie filmy w języku obcym z napisami (również w języku obcym). Oprócz tego korzystam z aplikacji typu Duolingo czy Memrise

Duolingo używam regularnie do nauki niemieckiego. Idzie mi tak sobie - jestem w stanie coś tam przeczytać i zrozumieć oraz napisać. Moze nawet coś powiedzieć ale tylko proste zdania. Aplikację jak najbardziej polecam problemem jestem ja - nie mogę się skupić na niej.

Sprawdzę to memrise - dzięki.
__________________
Mój ulubiony skateshop - skate-europe
1sandra1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 16:34   #8
imakaszu
Raczkowanie
 
Avatar imakaszu
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 90
Dot.: Jak zacząć? Pomocy!

Duolingo i Memrise są dobre, ale jak chcesz podszkolić się w języku mówionym, to ja od niedawna korzystam z Italki. Na razie polecam. Poza tym zadziwiające jest to, ile osób z zagranicy chce się uczyć polskiego!
__________________
.
! autostopem po świecie - www.podrozezajedenusmiech.pl !


Wszystko o Tanich Lotach - jak ich szukać? http://www.podrozezajedenusmiech.pl/...zukiwania.html
.
imakaszu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-10 17:34:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.