Najbardziej skąpy facet- ranking:) - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 16:46   #2581
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No dalej, dalej, kontynuujcie
Za chwilę wątek upadnie, bo nikt nic nie napisze ze strachu, że post
'mój tata nie kupił mi lizaka' zakończy się serią oskarżeń na temat związku autorki z matką, jej skandalicznym stopniu dbania o uzębienie i niezdrowego stosunek do starszych mężczyzn

Ludzie, dajcie sobie siana.

Jak ktoś ma problem i o nim pisze, to doradzajcie ile chcecie na temat jego zycia.

Jak ktoś dla WASZEJ ROZRYWKI umieszcza tu anegdotkę to przestańcie te osoby zagdakiwać zaraz serią oskarżeń, diagnoz, problemów i dociekiwań, bo strach będzie się odezwać.

Jesteście wszystkie super, wspaniałe, dorosłe, dojrzałe i jesteście dla każdego wzorem. Teraz jak już połęchaliśmy Wasze ego - czy możemy przestać trzepać każdą wypowiadającą się jak KGB?
dokładnie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 16:52   #2582
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
No dalej, dalej, kontynuujcie
Za chwilę wątek upadnie, bo nikt nic nie napisze ze strachu, że post
'mój tata nie kupił mi lizaka' zakończy się serią oskarżeń na temat związku autorki z matką, jej skandalicznym stopniu dbania o uzębienie i niezdrowego stosunek do starszych mężczyzn

Ludzie, dajcie sobie siana.

Jak ktoś ma problem i o nim pisze, to doradzajcie ile chcecie na temat jego zycia.

Jak ktoś dla WASZEJ ROZRYWKI umieszcza tu anegdotkę to przestańcie te osoby zagdakiwać zaraz serią oskarżeń, diagnoz, problemów i dociekiwań, bo strach będzie się odezwać.

Jesteście wszystkie super, wspaniałe, dorosłe, dojrzałe i jesteście dla każdego wzorem. Teraz jak już połęchaliśmy Wasze ego - czy możemy przestać trzepać każdą wypowiadającą się jak KGB?
WYPOWIEDZIAŁAŚ IDEALNIE MOJE MYŚLI. High five i lllllubię to!
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 17:40   #2583
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

zaczęłam czytać od początku ten wątek i ... czasem miałam tak - , czasem tak
I choć w niektóre po prostu nie da się uwierzyć, to ja wierzę Bo chociaż nie spotkałam się nigdy z takimi facetami, a z obecnym (jedynym i ostatnim ) nigdy nie miałam takich sytuacji, jak tu niektóre opisane, to i tak myślę, że są takie osoby. Jak nie skąpe, to rozrzutne...

Wątek o skąpych facetach, ale z racji, że nigdy z takimi do czynienia nie miałam (o dzięki, losie!) to pozwolę sobie napisać o znajomej, a raczej byłej znajomej (byłej nie tylko przez pieniądze, ale te odegrały swoją rolę w tej relacji).
1. Miałyśmy jechać na wycieczkę, do pobliskiej miejscowości - Ona mieszka w miejscowości A 10 km ode mnie i miała do mnie po drodze aby jechać do miejscowości C oddalonej o 5 km ode mnie (razem miała do przejechanie 15 km w jedną stronę). Spędziłyśmy miło czas, porozmawiałyśmy. Gdy podwoziła mnie do domu, rzuciła tekstem, słowo w słowo "Ta wycieczka wyniosła cię 20 zł" - mnie trochę zatkało, miałam przy sobie 17 zł - akurat tyle miałam, nie planowałyśmy nic kupować, po prostu zawsze noszę ze sobą choć trochę drobniaków. Dałam jej te 17 zł.
Później jakiś czas się nie widziałyśmy, ja może i nie ładnie z mojej strony - po prostu zapomniałam o tych 3 zł. Ale to nic Znajoma mi przypomniała.
2. Ta sama znajoma robiła ognisko - liczba osób bardzo ograniczona, tylko ona, ja, nasza wspólna znajoma i mój TŻ - Oczywiście przed ogniskiem zapytałam jej się co przynieść, a ona "Ty przynosisz chleb i kiełbasę, Olga musztardę i keczup".
Może dla niektórych wydaje się to oczywiste, że jakiś podział obowiązuje - dla mnie też, ale przy trochę większej ilości osób - jeśli robimy imprezę plenerową, na powiedzmy 20 osób, to zazwyczaj każdy przynosi swój alkohol, ktoś przynosi sałatkę, ktoś czipsy, ktoś coś tam innego.
Ale jednak jak zaprasza się garstkę znajomych do siebie, to wypadałoby zapłacić za wszystko.
Przynajmniej ja tak rozumuję

Edytowane przez _Schmetterling
Czas edycji: 2014-02-24 o 17:42
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:03   #2584
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;45308438]Niestety bardzo często jest tak, że jeśli ktoś wywodzi się z rodziny patologicznej to potem sam wybiera ludzi/sytuację, które sprawiają, że tworzy nowe patologię. Bardzo to jest smutne.

I już kończę offtop.[/QUOTE]

moim zdaniem powinnaś dostać co najmniej ostrzeżenie. Ten post jest po prostu obraźliwy i chamski.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:06   #2585
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinnaś dostać co najmniej ostrzeżenie. Ten post jest po prostu obraźliwy i chamski.
Przepraszam osobę do której to było skierowane. Nie chciałam dogryźć ani nie miałam nic złego na myśli. Ale jak chcesz możesz mnie zgłosić.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:13   #2586
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
moim zdaniem powinnaś dostać co najmniej ostrzeżenie. Ten post jest po prostu obraźliwy i chamski.
ja za to dostałam


wypowiedz koreczka akurat jakoś mnie specjalnie nie uraziła

raczej oburzone wypowiedzi, napisane chamskim tonem, że jestem bezduszna bo mówię o kasie w sytuacji gdzie się dzieje krzywda psu

jako, że jest to wątek o skąpstwie, nie chciałam go zawalać wylewaniem tutaj moich żali i emocji na temat tego wydarzenia tylko skupiłam się na temacie

i zanim kogos osaczycie takimi wypowiedziami jak wcześniej warto zapytać o co chodziło albo jakie ja mam odczucia, a nie po prostacku i buracku wykrzykiwać jakies oskarżenia o mojej bezduszności czy czymkolwiek podobnym

życie i tak jest dośc przykre, więc chociaż tutaj odnośmy się do siebie milo


wróćmy do tematu watku
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2014-02-24 o 18:20
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:13   #2587
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja już to kiedyś pisałam na innym forum. Mój ex był bardzo oszczędny i bardzo lubił na mnie żerować. Po pewnym czasie domagałam się zwrotu połowy wydatków na życie bo mieszkaliśmy razem. Poprosiłam też o zwrot połowy kosztów za tabletki antykoncepcyjne. Wtedy dla mnie, studentki, to było spore obciążenie budżetu. Ex kłócił się ze mną i stwierdził, że nie odda BO ON ICH NIE JE (NIE ZAŻYWA)!!!!!!!
Nie okradł cię, nie oszukał, dałaś zrobić z siebie sponsora, żeby spełniać jego zachcianki. Zainwestowałaś w kiepski związek z kiepskim facetem, dostałaś kosztowną lekcję życia, wyciągnij z tego wnioski na przyszłość. Ogólnie wystawianie byłemu partnerowi 'rachunku' za koszty poniesione podczas związku z nim, uważam za, hmmm, słabe.

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
Ale jednak jak zaprasza się garstkę znajomych do siebie, to wypadałoby zapłacić za wszystko.
Przynajmniej ja tak rozumuję
Wg mnie nie ma różnicy, ile ma być osób. Nawet jak się spotykamy we dwie u koleżanki, to pytam, co kupić.
Nawet na 4 osoby można się wykosztować kilkadziesiąt zł, szczególnie, że ma być alkohol. Ale wśród moich znajomych zaproszenie do kogoś do domu czy na działkę na grilla, traktuje się raczej jako 'jest miejscówka, można robić imprezę', nikt nie oczekuje, że gospodarz wszystko zasponsoruje.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 18:39   #2588
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Wg mnie nie ma różnicy, ile ma być osób. Nawet jak się spotykamy we dwie u koleżanki, to pytam, co kupić.
Nawet na 4 osoby można się wykosztować kilkadziesiąt zł, szczególnie, że ma być alkohol. Ale wśród moich znajomych zaproszenie do kogoś do domu czy na działkę na grilla, traktuje się raczej jako 'jest miejscówka, można robić imprezę', nikt nie oczekuje, że gospodarz wszystko zasponsoruje.
Tu się zgodzę, u mnie jest zrzutka niezależnie od ilości osób. Z tym, że bardziej zafascynował mnie podział - x musztardę, a Y kiełbasę Oczywistym jest, że jedna zapłaci grosze w porównaniu z drugą.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:43   #2589
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Nie okradł cię, nie oszukał, dałaś zrobić z siebie sponsora, żeby spełniać jego zachcianki. Zainwestowałaś w kiepski związek z kiepskim facetem, dostałaś kosztowną lekcję życia, wyciągnij z tego wnioski na przyszłość. Ogólnie wystawianie byłemu partnerowi 'rachunku' za koszty poniesione podczas związku z nim, uważam za, hmmm, słabe.
Ty chyba nie zrozumiałaś. Ja prosiłam o rozliczanie się na bieżąco, nie zaś po zakończeniu związku. Po prostu wracałam z marketu z zakupów dla nas obojga i prosiłam go o zwrot połowy poniesionych wydatków. Z tabletkami rzecz miała się identycznie.
skara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 18:54   #2590
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Napisałam coś, ale nie chcę dostać ostrzeżenia, więc edytuję.
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2014-02-24 o 18:58
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:14   #2591
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Wg mnie nie ma różnicy, ile ma być osób. Nawet jak się spotykamy we dwie u koleżanki, to pytam, co kupić.
Nawet na 4 osoby można się wykosztować kilkadziesiąt zł, szczególnie, że ma być alkohol. Ale wśród moich znajomych zaproszenie do kogoś do domu czy na działkę na grilla, traktuje się raczej jako 'jest miejscówka, można robić imprezę', nikt nie oczekuje, że gospodarz wszystko zasponsoruje.
wiesz, niby tak. Ale jednak jak się zaprasza kogoś do siebie, to wypadałoby kupić wszystko od siebie. Kilogram kiełbasy, bochenek chleba i keczup to nie jest duży wydatek.
A co do alkoholu - na tym spotkaniu tego nie było.
No i ognisko było 5 metrów od domu.
My wtedy nie planowaliśmy robić u tej osoby imprezy - zdecydowanie zapraszała ona. Mogliśmy odmówić, ale cóż...

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę, u mnie jest zrzutka niezależnie od ilości osób. Z tym, że bardziej zafascynował mnie podział - x musztardę, a Y kiełbasę Oczywistym jest, że jedna zapłaci grosze w porównaniu z drugą.
A co do zrzutek - fajna sprawa. Ja jednak nie potrafię od kogoś wymagać - jeśli chce, oczywiście niech przynosi co swoje. I z resztą takich mam znajomych - zawsze się mnie zapytają co przynieść, co zrobić do jedzenia.
Uważam, że jeśli zapraszam ja, to i ja kupuję - tak już mam.
I trochę poczułam się dziwnie w sytuacji z tą znajomą - niby oczywiste - dla mnie, dla niej, dla większości chyba tutaj na tym forum.

Ale jednak każdy ma jakieś swoje "ale" i oczywiście rozumiem.
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 19:29   #2592
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

tak BTW (skoro już taaaki offtop): za wrzucanie komuś patologi należą się ostrzeżenia !
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:32   #2593
sskers
batonik
 
Avatar sskers
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19 025
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
A co do zrzutek - fajna sprawa. Ja jednak nie potrafię od kogoś wymagać - jeśli chce, oczywiście niech przynosi co swoje. I z resztą takich mam znajomych - zawsze się mnie zapytają co przynieść, co zrobić do jedzenia.
Uważam, że jeśli zapraszam ja, to i ja kupuję - tak już mam.
I trochę poczułam się dziwnie w sytuacji z tą znajomą - niby oczywiste - dla mnie, dla niej, dla większości chyba tutaj na tym forum.

Ale jednak każdy ma jakieś swoje "ale" i oczywiście rozumiem.
W moich kręgach zaproszenie na grilla wiąże się z oczywistym, że wszyscy dbamy o swój prowiant i każdy dodatkowo coś od siebie przynosi. Koleżanka zapraszająca i tak ma dużo na głowie organizując miejsce, organizując samego grilla, brykiet, rozpałkę, później rano trzeba przyjść i sprawdzić czy wszystko udało się w ciemnościach sprzątnąć. Rozumiem jeśli ktoś robi np. imprezę urodzinową..to wiadomo, ja zapraszam, ja stawiam. Aczkolwiek ja idąc na takową imprezę pytam czy czegoś nie przynieść i tak samo znajomi pytają się o to samo mnie

Np. kiedyś spontanicznie postanowili że zrobią 5 stycznia moje urodziny, u mnie. I jak wiadomo 5 stycznie dzień wolny od pracy, sklepy pozamykane..i każdy przyniósł co miał lub udało mu się kupić w drodze do mnie i impreza była super. Ja ani druga strona nie czuliśmy się głupio. Znamy się i nie mamy zamiaru ani rozliczać się do grosza, a tym bardziej obarczać drugiej strony pełnymi kosztami. To po prostu nie na miejscu.

Rozumiem oczywiście Twój "styl", tak Cię nauczono/wychowano, ale nie rozumiem czemu komuś zarzucasz skąpstwo.
__________________

sskers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:35   #2594
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Ale jednak jak się zaprasza kogoś do siebie, to wypadałoby kupić wszystko od siebie.
A to niby z jakiej racji? Odkąd pamiętam, zawsze istniała zasada, że każdy coś przynosi. Imprezy są po to, żeby spotkać się ze znajomymi i przyjemnie spędzić czas, a nie nażreć się na czyjś koszt, proszę Was. Domyślam się, że zapewne żadna z Was nie śpi na pieniądzach.
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:42   #2595
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez sskers Pokaż wiadomość
W moich kręgach zaproszenie na grilla wiąże się z oczywistym, że wszyscy dbamy o swój prowiant i każdy dodatkowo coś od siebie przynosi. Koleżanka zapraszająca i tak ma dużo na głowie organizując miejsce, organizując samego grilla, brykiet, rozpałkę, później rano trzeba przyjść i sprawdzić czy wszystko udało się w ciemnościach sprzątnąć. Rozumiem jeśli ktoś robi np. imprezę urodzinową..to wiadomo, ja zapraszam, ja stawiam. Aczkolwiek ja idąc na takową imprezę pytam czy czegoś nie przynieść i tak samo znajomi pytają się o to samo mnie

Np. kiedyś spontanicznie postanowili że zrobią 5 stycznia moje urodziny, u mnie. I jak wiadomo 5 stycznie dzień wolny od pracy, sklepy pozamykane..i każdy przyniósł co miał lub udało mu się kupić w drodze do mnie i impreza była super. Ja ani druga strona nie czuliśmy się głupio. Znamy się i nie mamy zamiaru ani rozliczać się do grosza, a tym bardziej obarczać drugiej strony pełnymi kosztami. To po prostu nie na miejscu.

Rozumiem oczywiście Twój "styl", tak Cię nauczono/wychowano, ale nie rozumiem czemu komuś zarzucasz skąpstwo.
no właśnie nikt mnie tego nie uczył - mam to tak sama z siebie

ja nie mówię, że zrzutki są złe - są bardzo dobre, zawsze jak idę do kogoś to coś przynoszę, pytam się - z tą znajomą łączyły mnie relacje trochę zawodowe, jeśli można tak to ująć i jednocześnie koleżeńskie - ale sprawa dosyć delikatna i nie mam zamiaru jej roznosić na publicznym forum

Nikomu skąpstwa nie zarzucam
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:48   #2596
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

najlepszy jest chyba wariant studencki, na grilla organizator załatwia grilla i węgiel a kiełbaskę każdy sobie, ponadto na każdej imprezie obowiązuje zasada że każdy ma przynieść flaszke albo 4-pak i nigdy problemu nie ma
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:27   #2597
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość

Nikomu skąpstwa nie zarzucam
Taaa, to niby czemu opisałaś tą sytuacje w wątku o największych skąpcach?

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ty chyba nie zrozumiałaś. Ja prosiłam o rozliczanie się na bieżąco, nie zaś po zakończeniu związku. Po prostu wracałam z marketu z zakupów dla nas obojga i prosiłam go o zwrot połowy poniesionych wydatków. Z tabletkami rzecz miała się identycznie.
Aaa, jeśli tak to przepraszam, faktycznie zrozumiałam, że dopiero po zakończeniu związku się ocknęłaś

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę, u mnie jest zrzutka niezależnie od ilości osób. Z tym, że bardziej zafascynował mnie podział - x musztardę, a Y kiełbasę Oczywistym jest, że jedna zapłaci grosze w porównaniu z drugą.


I nie przekonuje mnie argument w stronę organizatora, że to 'tylko' kilogram kiełbasy, więc majątek nie kosztuje. Wolałabym prosto z mostu poprosić, żeby każdy takie rzeczy, jak właśnie kiełbacha i alkohol sam sobie kupił, a nie, że ja kupię byle najtaniej, i wydzielę każdemu po kawałeczku kiełbasy i dam po jednym piwie. Wstyd by mi było zaprosić na taką 'imprezę'. Albo mam i nikomu nie żałuję, albo prosto z mostu mówię, co trzeba załatwić we własnym zakresie, a co ja zapewnię. Ale jak my grilujemy, to trwa to dłużej niż 0,5-1 godz, i nie wyobrażam sobie takiego skromnego poczęstunku.
U nas zazwyczaj alkohol każdy sam sobie załatwia, podobnie mięcho, ale czasem robimy tak, że jedni nakupią kiełbasy, ktoś inny kotlety, bułki i jakieś dodatki do hamburgerów, ktoś inny przygotuje cycki z kurczaka i szaszłyki i się częstujemy nawzajem, i tu już bez wyliczania, zjadłeś mi dwie kiełbasy, a ja od ciebie nic, bo nie lubię tego itp. Ktoś kupi sok, kto inny jednorazowe tacki i sztućce, i tak dalej.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:36   #2598
kocimrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

To forum, to skarbnica wiedzy. Teraz Się zastanawiam, czy moja dziewczyna zarzuciłaby mi skąpstwo, otóż od kilku miesięcy, mamy skarbonkę, do której wrzucamy pieniążki, na naszą wspólną rozrywkę. Pomysł był mój, według mnie inicjatywa słuszna. O co mi chodzi ? Byśmy nie krępowali Się kto za kogo płaci, by każdy brał to, na co miał ochotę, byśmy nie wstydzili się portfela z pustą przegródką.

Sam według siebie, żyła nie jestem. Ale Ja jako facet, jestem dość wyczulony na wydawanie kasy, na obcą dziewczyne. Dla tego też, pierwszą randkę zawsze planowałem gdzieś w plenerze tzn. spacer, rozmowa, bez żadnych fajerwerków.
Zawsze też, byłem zaopatrzony w gumę do żucia i 2x tymbark, byśmy nie uschli Przed moją obecną kobietką, raz się naciąłem. Tzn. zaprosiłem dziewczynę do kina, później na pizze, dla mnie czyli chłopaka który zarabia ok 800zł, wydanie 100zł na rozrywkę, to o dużo za dużo, no cóż, było miło po Pizzy poszliśmy na spacer, i co ? Zobaczyła swojego byłego, wymagała ode mnie bym zaczął go z nią śledzić gdzie on idzie. Dla mnie był to kop w jaja, dzięki któremu oczy wyszły mi na wierzch i po 5 min, rozmyślań byłem w atubusie do domu :P

Chociaż jak miałem 15naście lat, wskoczyłem w pociąg do pewnej dziewczyny, kasę miałem tylko na bilet ;d Ona moja rówieśniczka, przyjechała na dworzec, i co dalej ? Ja spłukany, nie wiedząc od czego zacząć rozmowę, zadałem jej pytanie ;D Czy lubi kawę, a na przeciwko nas była kawiarnia, ona na to Tak, z chęcią, a ja na to, ja też lubię ;D Obyła się bez kawy, a ja spalony ze wstydu myślałem o tym przez dobrych kilka dni ;D
kocimrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:43   #2599
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Taaa, to niby czemu opisałaś tą sytuacje w wątku o największych skąpcach?
rzeczywiście

Nie uważam tego za wielkie skąpstwo, ale jednak swoje zdanie mam w tym temacie, takie a nie inne
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-24, 20:55   #2600
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez iorwethowa Pokaż wiadomość
A to niby z jakiej racji? Odkąd pamiętam, zawsze istniała zasada, że każdy coś przynosi. Imprezy są po to, żeby spotkać się ze znajomymi i przyjemnie spędzić czas, a nie nażreć się na czyjś koszt, proszę Was. Domyślam się, że zapewne żadna z Was nie śpi na pieniądzach.
Nie. . Zawsze wypada zapytać organizatora jak jest przyjęcie zorganizowane. Jeśli kazdy ma cos przyniesie to kazdy jeśli mowi ze nic nie trzeba, to przynosi sie kwiaty, wino i ewentualnie deser. To jest najlepsze rozwiażanie i o ile chcemy wyjśc na ludzi z klasa .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:47   #2601
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
U nas zazwyczaj alkohol każdy sam sobie załatwia, podobnie mięcho, ale czasem robimy tak, że jedni nakupią kiełbasy, ktoś inny kotlety, bułki i jakieś dodatki do hamburgerów, ktoś inny przygotuje cycki z kurczaka i szaszłyki i się częstujemy nawzajem, i tu już bez wyliczania, zjadłeś mi dwie kiełbasy, a ja od ciebie nic, bo nie lubię tego itp. Ktoś kupi sok, kto inny jednorazowe tacki i sztućce, i tak dalej.
Na moich grillach i ogniskach też zawsze tak jest. Jedzenie każdy przynosi dla wszystkich, bez wyliczania i idealnie równych podziałów, a alkohol każdy dla siebie.

Ale któregoś dnia... Miałam ochotę na piwo, reszta dziewcząt, z którymi szłam wolała cytrynówkę. Zrzuciły się, kupiły kilka butelek. Potem lały bez opamiętania każdemu gościowi. Ja cytrynówki odmawiałam, inni - pili. Szybko się więc skończyła, bo zamiast mieć te 3-4 butelki na 4 osoby -rozlały je na 10 osób (chłopy przyniosły sobie piwo, ale jak ktoś częstował cytrynówką, to chłopy piły ).
Następnego dnia dostałam telefon, że się właśnie rozliczają i kiedy im oddam za cytrynówkę...


Cytat:
Napisane przez KarolinaK
Jeśli kazdy ma cos przyniesie to kazdy jeśli mowi ze nic nie trzeba, to przynosi sie kwiaty, wino i ewentualnie deser.
Sorry, ale już widzę zdziwienie moich znajomych, jak na ognisko na działce przynoszę koleżance kwiaty, bo jest gospodynią.
Chyba o innych "przyjęciach" piszesz.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 22:22   #2602
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez kocimrr Pokaż wiadomość

Chociaż jak miałem 15naście lat, wskoczyłem w pociąg do pewnej dziewczyny, kasę miałem tylko na bilet ;d Ona moja rówieśniczka, przyjechała na dworzec, i co dalej ? Ja spłukany, nie wiedząc od czego zacząć rozmowę, zadałem jej pytanie ;D Czy lubi kawę, a na przeciwko nas była kawiarnia, ona na to Tak, z chęcią, a ja na to, ja też lubię ;D Obyła się bez kawy, a ja spalony ze wstydu myślałem o tym przez dobrych kilka dni ;D
He he, człowiek się pali ze wstydu po takich historiach a jak dorośnie to się śmieje

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Tu się zgodzę, u mnie jest zrzutka niezależnie od ilości osób. Z tym, że bardziej zafascynował mnie podział - x musztardę, a Y kiełbasę Oczywistym jest, że jedna zapłaci grosze w porównaniu z drugą.
No nie wiem, jak jedna osoba kupi organiczną musztardę z Dijon a druga najtańszą kiełbę z marketu z 5% mięsa...

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
zaczęłam czytać od początku ten wątek i ... czasem miałam tak - , czasem tak
I choć w niektóre po prostu nie da się uwierzyć, to ja wierzę Bo chociaż nie spotkałam się nigdy z takimi facetami, a z obecnym (jedynym i ostatnim ) nigdy nie miałam takich sytuacji, jak tu niektóre opisane, to i tak myślę, że są takie osoby. Jak nie skąpe, to rozrzutne...

Wątek o skąpych facetach, ale z racji, że nigdy z takimi do czynienia nie miałam (o dzięki, losie!) to pozwolę sobie napisać o znajomej, a raczej byłej znajomej (byłej nie tylko przez pieniądze, ale te odegrały swoją rolę w tej relacji).
1. Miałyśmy jechać na wycieczkę, do pobliskiej miejscowości - Ona mieszka w miejscowości A 10 km ode mnie i miała do mnie po drodze aby jechać do miejscowości C oddalonej o 5 km ode mnie (razem miała do przejechanie 15 km w jedną stronę). Spędziłyśmy miło czas, porozmawiałyśmy. Gdy podwoziła mnie do domu, rzuciła tekstem, słowo w słowo "Ta wycieczka wyniosła cię 20 zł" - mnie trochę zatkało, miałam przy sobie 17 zł - akurat tyle miałam, nie planowałyśmy nic kupować, po prostu zawsze noszę ze sobą choć trochę drobniaków. Dałam jej te 17 zł.
Później jakiś czas się nie widziałyśmy, ja może i nie ładnie z mojej strony - po prostu zapomniałam o tych 3 zł. Ale to nic Znajoma mi przypomniała.
2. Ta sama znajoma robiła ognisko - liczba osób bardzo ograniczona, tylko ona, ja, nasza wspólna znajoma i mój TŻ - Oczywiście przed ogniskiem zapytałam jej się co przynieść, a ona "Ty przynosisz chleb i kiełbasę, Olga musztardę i keczup".
Może dla niektórych wydaje się to oczywiste, że jakiś podział obowiązuje - dla mnie też, ale przy trochę większej ilości osób - jeśli robimy imprezę plenerową, na powiedzmy 20 osób, to zazwyczaj każdy przynosi swój alkohol, ktoś przynosi sałatkę, ktoś czipsy, ktoś coś tam innego.
Ale jednak jak zaprasza się garstkę znajomych do siebie, to wypadałoby zapłacić za wszystko.
Przynajmniej ja tak rozumuję
Ja też tak rozumiem. Zaproszenie to zaproszenie, chyba że jest jakiś utarty zwyczaj, i wszyscy wiedzą, że jest "jak zawsze" albo ktoś nie jest przy forsie i mówi wprost, że impreza jest składkowa.

Jak kogoś zapraszam do domu, to nie oczekuję, że przyniesie coś do żarcia. Jeśli jestem przy forsie mogę postawić jakiś alkohol, jak nie to mówię od razu. Kiedy idę na imprezę to zwykle coś zabieram do żarcia, bo jestem zżarta i wybredna, a alkohol jest drogi, więc zwykle się rozumie, że przynosi się własny. W ogóle przynoszenie żarcia bez pytania to śliska sprawa, wypada spytać najpierw gospodarzy, chyba że się przyniesie coś niepsującego i niedużego, bo można komuś zepsuć menu. Pamiętam, że kiedyś dla bratowej i brata przyszykowałam jakiś ekstra deser (chyba ciasto) a oni przynieśli lody z maca i po obiedzie mojego ciasta już nikt nie chciał jeść. Było mi przykro, bo takie lody można kupić zawsze, a ja to ciasto długo robiłam i specjalnie dla nich. Tak samo z sałatkami itp. Fajnie, ale jeśli wiemy, że gospodarze się ucieszą, a nie że robimy konkurencję do czegoś co oni przygotowali.

Ale uważam, że nie ma nic złego w zapraszaniu ludzi na imprezę składkową, oczywiście pod warunkiem, że wiadomo z góry i podział jest równy albo dobrowolny, a nie jedna osoba chleb i kiełbę a druga keczup i musztardę, bo to śmieszne. Tak samo jak chcę gdzieś iść do miasta, to albo proponuję komuś żebyśmy poszli, albo mówię, że zapraszam i stawiam. Imho lepiej od razu wyklarować sprawę, niż stawiać kogokolwiek w niezręcznej sytuacji.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:24   #2603
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja też tak rozumiem. Zaproszenie to zaproszenie, chyba że jest jakiś utarty zwyczaj, i wszyscy wiedzą, że jest "jak zawsze" albo ktoś nie jest przy forsie i mówi wprost, że impreza jest składkowa.

Jak kogoś zapraszam do domu, to nie oczekuję, że przyniesie coś do żarcia. Jeśli jestem przy forsie mogę postawić jakiś alkohol, jak nie to mówię od razu. Kiedy idę na imprezę to zwykle coś zabieram do żarcia, bo jestem zżarta i wybredna, a alkohol jest drogi, więc zwykle się rozumie, że przynosi się własny. W ogóle przynoszenie żarcia bez pytania to śliska sprawa, wypada spytać najpierw gospodarzy, chyba że się przyniesie coś niepsującego i niedużego, bo można komuś zepsuć menu. Pamiętam, że kiedyś dla bratowej i brata przyszykowałam jakiś ekstra deser (chyba ciasto) a oni przynieśli lody z maca i po obiedzie mojego ciasta już nikt nie chciał jeść. Było mi przykro, bo takie lody można kupić zawsze, a ja to ciasto długo robiłam i specjalnie dla nich. Tak samo z sałatkami itp. Fajnie, ale jeśli wiemy, że gospodarze się ucieszą, a nie że robimy konkurencję do czegoś co oni przygotowali.

Ale uważam, że nie ma nic złego w zapraszaniu ludzi na imprezę składkową, oczywiście pod warunkiem, że wiadomo z góry i podział jest równy albo dobrowolny, a nie jedna osoba chleb i kiełbę a druga keczup i musztardę, bo to śmieszne. Tak samo jak chcę gdzieś iść do miasta, to albo proponuję komuś żebyśmy poszli, albo mówię, że zapraszam i stawiam. Imho lepiej od razu wyklarować sprawę, niż stawiać kogokolwiek w niezręcznej sytuacji.
to jest ogólnie świetny temat na nowy wątek - kto zakłada?
ja jak kogoś do siebie zapraszam i pada pytanie od zaproszonych co przynieść, odpowiadam, że nic
fatalnie bym się czuła, zapraszając do siebie a ludzie przynosiliby swój prowiant - tak już mam zawsze z przyjemnością przygotowuję prowiant i zapewniam alkohol, nikomu nie wydzielam na grillu konkretnej ilości kiełbas
to chyba zależy od tego, jak kto został nauczony - idąc z mężem do znajomych z "mojej strony", spotykam się raczej z postawą podobną do mojej - nie przynosimy prowiantu, raczej alkohol/czekoladki dla gospodarzy
z kolei kiedy jesteśmy zapraszani do znajomych męża, zawsze jest albo składka albo podział kto co przynosi - druga opcja mi totalnie nie odpowiada, ale co zrobić
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:42   #2604
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Nie. . Zawsze wypada zapytać organizatora jak jest przyjęcie zorganizowane. Jeśli kazdy ma cos przyniesie to kazdy jeśli mowi ze nic nie trzeba, to przynosi sie kwiaty, wino i ewentualnie deser. To jest najlepsze rozwiażanie i o ile chcemy wyjśc na ludzi z klasa .

Ewentualnie jakieś chipsy, przekąskę, sałatkę, czy dodatkowe piwo, jeśli rozmawiamy o grillu.
Jestem tego samego zdania co KarolinaK.
W czasach studenckich zrzutka była oczywista, a teraz jak gdzieś idziemy, to zawsze upewniamy się wcześniej, czy coś przynieść, jeśli gospodarz mówi, że nie, to przynosimy jakiś dodatek stosowny do charakteru spotkania.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
to jest ogólnie świetny temat na nowy wątek - kto zakłada?
ja jak kogoś do siebie zapraszam i pada pytanie od zaproszonych co przynieść, odpowiadam, że nic
fatalnie bym się czuła, zapraszając do siebie a ludzie przynosiliby swój prowiant - tak już mam zawsze z przyjemnością przygotowuję prowiant i zapewniam alkohol, nikomu nie wydzielam na grillu konkretnej ilości kiełbas
to chyba zależy od tego, jak kto został nauczony - idąc z mężem do znajomych z "mojej strony", spotykam się raczej z postawą podobną do mojej - nie przynosimy prowiantu, raczej alkohol/czekoladki dla gospodarzy
z kolei kiedy jesteśmy zapraszani do znajomych męża, zawsze jest albo składka albo podział kto co przynosi - druga opcja mi totalnie nie odpowiada, ale co zrobić

U mnie bywa różnie, bo czasami pada pomysł, że można zrobić grilla w miejscu pracy męża (tam są idealne warunki), ale jako, że miejsce jest neutralne i nie ma gospodarza wiadomo, że każdy coś przyniesie, zrzuca się to wszystko razem i każdy się częstuje.
Jak ktoś robi coś u siebie, to nigdy nie wymaga zrzutek.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 07:46   #2605
standup
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 346
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

u mnie zazwyczaj każdy kupuje sobie alkohol, jeśli chodzi o jedzenie to jak zapraszam to stawiam, ale jak ktoś pyta to mówię, że jak ma ochotę coś przynieść to się nie zmarnuje
standup jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 09:50   #2606
ytaaa
Zadomowienie
 
Avatar ytaaa
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 337
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Ostatnio zostałam zaproszona przez skąpca do kina, dlatego że dostał vouchery z pracy. Oczywiście nie poszłam
ytaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 10:31   #2607
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Ja jak zapraszam to tez nie wymagam niczego, oczywiscie niektorzy i tak cos tam przyniosa. Takie rzeczy moim zdaniem sie od razu ustala przy zaproszeniu na zasadzie mam miejsce to robimy impreze i kazdy cos przynosi, lub ja zapraszam i nikt nie musi nic przyniesc tym bardziej nie narzucam co. Tak jak ktos wczesniej napisal po czasach studenckich teraz raczen druga opcja

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:28   #2608
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez ytaaa Pokaż wiadomość
Ostatnio zostałam zaproszona przez skąpca do kina, dlatego że dostał vouchery z pracy. Oczywiście nie poszłam

mnie raz chłopak zaprosił do teatru, bo jego babcia była tam bileterką i dostała darmowe dwa bilety

ten sam chłopak zabrał mnie na kebaba i musiałam sama zapłacić, a w dyskotece wyciągnął do mnie rękę po drobne na piwo
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:42   #2609
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Dziewczyny nie przesadzacie ?
Co w tym złego że chłopak zaprosi do kina/teatru bo ma gratisowe wejście ?

Wygląda na to, że też jestem skąpa bo zabrałam Tżta na weekend do SPA za który zapłaciła firma ubezpieczeniowa
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 12:46   #2610
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Najbardziej skąpy facet- ranking:)

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie przesadzacie ?
Co w tym złego że chłopak zaprosi do kina/teatru bo ma gratisowe wejście ?

Wygląda na to, że też jestem skąpa bo zabrałam Tżta na weekend do SPA za który zapłaciła firma ubezpieczeniowa

chodzi o to, że w innym wypadku byśmy nie zostały zaproszone
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-31 20:11:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.