Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 10:48   #31
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Bo większość mężczyzn też potrafi mówić "ale ja biedny, żadna mnie nie chce", a naprawdę mają jedną albo dwie super przyjaciółki, które czują że on nie patrzy na nie w ten sposób i nawet nie próbują wspominać o związku, a ten facet widzi inne kobiety jako obiekty westchnień a tych przyjaciółek w ogóle nie zauważa jak kobiety.

yy nie do końca zrozumialam to co napisałaś


wiesz, ja też mam dwóch przyjaciół facetów super kumpli, ale nie pociągają mnie fizycznie i jakoś nie mam ochoty myśleć o nich w kwestii związku
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:03   #32
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ja odnoszę wrażenie, że panowie wybierają sobie cycate modelki tylko na związek, takie wysztafirowane, spalone, z tipsami i sztucznymi rzęsami

ja jestem szczupła, ładna a i tak od 3,5 roku jestem sama i nie zapowiada się na zmiany
Bo mądrych facetów trzeba szukać w podziemiu :/
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:25   #33
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Bo mądrych facetów trzeba szukać w podziemiu :/
jasne...
na świecie przecież głupi chodzą po powierzchni ziemi a ci którzy są ok ukrywają się

pewne rzeczy trzeba umieć dostrzec i tyle.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:15   #34
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Prawda jest taka, że każda potwora znajdzie swojego amatora

Ja do piękności nie należę, mam lekką nadwagę i zupełnie przeciętną urodę. Jedynie włosami zwracam na siebie uwagę, ale to trochę mało, nie? W dodatku w ogóle się nie maluję (moja cera tego nie znosi, nie lubię, nie mam czasu, nie chce mi się- makijaż miałam ostatnio na rozpoczęciu roku akademickiego, a wcześniej- na zakończeniu poprzedniego ), nie noszę obcasów, nie farbuję włosów... W zasadzie mam 21 lat, a czasami przez loki i piegi wyglądam na 15.
Noszę za luźne ciuchy z czasów "5 kilo temu", donaszam T-shirty po bracie, jestem kompletnie niekobieca i.... okropnie dobrze mi z tym W liceum próbowałam się trochę "udziewczynić", ale tylko mnie to męczyło. Teraz jestem sobą i może dlatego, że dobrze mi we własnej skórze (a to widać, zawsze widać!), mam cudownego chłopaka A nawet czasem zdarzy się jakiś wariat-podrywacz
Mój chłopak jest najwartościowszym człowiekiem, jakiego znam (wliczając w to nie tylko facetów-potencjalnych-partnerów, ale także rodziców, nauczycieli, przyjaciół itd, słowem- wszystkich), a kocha mnie za charakter. I dokładnie taką, jaka jestem.

Ty też kogoś takiego znajdziesz. Uroda przemija, a jak już się facet zakocha ze względu na charakter- to musi być super

Najważniejszy jest uśmiech, dystans do siebie i zainteresowania. Przyciągają może mniej facetów, niż miseczka D, ale za to jakich!
Polecane dla tych, które wolą jakość, zamiast ilości
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:36   #35
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 328
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Miałam takiego faceta, który zwracał uwagę tylko na wygląd. Wylookał mnie na fb a wiecie jakie tam fotki wrzuca się, najlepsze i gdzie się najlepiej wygląda. Gdy doszło do spotkania na żywo okazało się, że nie jestem ideałem. Nie dał po sobie tego poznać, nie powiedział mi tego wprost, ale tydzień później gdy się spotkaliśmy i on się napił powiedział, że jestem przeciętna, że on miał zawsze super laski przy sobie itp. Strrasznie mnie to zabolało, ale on mnie przeprosił i mówił, że chce się ze mną dalej spotykać to kontynuowaliśmy swoją znajomość. Od tego czasu dwoiłam sie i troiłam, żeby przy nim świetnie wyglądać, ale jemu ciągle coś nie pasowało. A to zmień fryzurę, przefarbuj się, zrób coś z pryszczami, zmień okulary itp I ja głupia wszystko to robiłam, przez niego wpadłam w mega kompleksy a on i tak po 3 miesiącach znajomości powiedział, że nic do mnie nie czuje i mnie rzucił. Teraz mimo, ze wyglądam lepiej nie czuję się atrakcyjna, mam teraz mini obsesje na punkcie swojego wyglądu, ciągle coś mi się nie podoba i zmieniam...
__________________
Zamierzam:
Zdrowo się odżywiać
Ograniczyć słodycze


wariatka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:54   #36
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez wariatka345 Pokaż wiadomość
Miałam takiego faceta, który zwracał uwagę tylko na wygląd. Wylookał mnie na fb a wiecie jakie tam fotki wrzuca się, najlepsze i gdzie się najlepiej wygląda. Gdy doszło do spotkania na żywo okazało się, że nie jestem ideałem. Nie dał po sobie tego poznać, nie powiedział mi tego wprost, ale tydzień później gdy się spotkaliśmy i on się napił powiedział, że jestem przeciętna, że on miał zawsze super laski przy sobie itp. Strrasznie mnie to zabolało, ale on mnie przeprosił i mówił, że chce się ze mną dalej spotykać to kontynuowaliśmy swoją znajomość. Od tego czasu dwoiłam sie i troiłam, żeby przy nim świetnie wyglądać, ale jemu ciągle coś nie pasowało. A to zmień fryzurę, przefarbuj się, zrób coś z pryszczami, zmień okulary itp I ja głupia wszystko to robiłam, przez niego wpadłam w mega kompleksy a on i tak po 3 miesiącach znajomości powiedział, że nic do mnie nie czuje i mnie rzucił. Teraz mimo, ze wyglądam lepiej nie czuję się atrakcyjna, mam teraz mini obsesje na punkcie swojego wyglądu, ciągle coś mi się nie podoba i zmieniam...
no nie byłaś w jego typie, zdarza się

związałabyś się z facetem nie w twoim typie ? bo ja nie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:19   #37
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
no nie byłaś w jego typie, zdarza się

związałabyś się z facetem nie w twoim typie ? bo ja nie

A on się związał z kobietą którą uznawał za przeciętną i chciał zmienić jej wygląd. To było mocno nie fair, albo się akceptuje czyjś wygląd, albo nie.


Wygląd ma znaczenie, jednak na samej urodzie i chemii nie da się stworzyć długiego i stabilnego związku. Trza do tego czegoś więcej.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 15:24   #38
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
A on się związał z kobietą którą uznawał za przeciętną i chciał zmienić jej wygląd. To było mocno nie fair, albo się akceptuje czyjś wygląd, albo nie.


Wygląd ma znaczenie, jednak na samej urodzie i chemii nie da się stworzyć długiego i stabilnego związku. Trza do tego czegoś więcej.

może chciał sprawdzić czy zaakceptuje jej wygląd

no oczywiście, że się nie da ale jednak trzeba akceptować wygląd partnera
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:31   #39
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Taaaaa juz na pewno nikt Ciebie nie chce a ide o zaklad, ze na pewno takie osoby istnieja
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:56   #40
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
może chciał sprawdzić czy zaakceptuje jej wygląd

no oczywiście, że się nie da ale jednak trzeba akceptować wygląd partnera

Tylko że takie "sprawdzanie" dla mnie trąci lekkim oszustwem. Bo rozbudza w tej drugiej stronie nadzieje pełnej akceptacji. Zwłaszcza jeśli daje się odczuć nieakceptowanie i "każe się" zmienić wygląd.

Ano wygląd trzeba akceptować, bez tego nie ma szans na fajny związek. A zmienianie czyjegoś wyglądu już na samym początku znajomości jest imho badziewne.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 18:02   #41
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 328
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
no nie byłaś w jego typie, zdarza się

związałabyś się z facetem nie w twoim typie ? bo ja nie
Wiesz jak nie byłam w jego typie to mógł sobie darować od początku. Nie podobasz mi się to nie spotykajmy się. A chciał ze mnie zrobić seksbombę, który każdy facet będzie chciał mnie mieć i będzie musiał się o mnie bić. Wg ten związek był jedną wielką porażką, który więcej mi przyniósł szkód i płaczu niż radości..
__________________
Zamierzam:
Zdrowo się odżywiać
Ograniczyć słodycze


wariatka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 18:09   #42
fajna_ruda23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Zdania podzielone, jedni odbierają mnie jako nieudacznika inni udzielają rad. Dziękuję Wam za to. Ja naprawdę rozmawiam z ludźmi, nie trzymam się na uboczu jak szara mysz, zachowuje się normalnie, porozmawiam z każdym bo nie boje się konfrontacji. Nie mogą mnie więc odbierać jako niedostępnej bo taka nie jestem. Na pierwszy rzut oka nie widać we mnie żadnego defektu, a nie chce mnie nikt. ehh to wszystko.
fajna_ruda23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 20:15   #43
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

wg mnie na tzw brak powodzenia składa się kilka rzeczy i nie jest to kwestia tylko urody
33%uroda
33% śmiałość, pewność siebie, akceptacja swojej osoby
33% inteligencja, oczytanie itp.
1% to "coś"

czasami po prostu brakuje tego"czegoś" cięzko okręslić co to jest może jakieś specyficzne feromony nie wiem...bo sama tego raczej nie posiadam
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 21:15   #44
201709120941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 608
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

w moim przypadku mojej to coś = błysk w oku nimi mnie zdobyła

Wysyłane z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
201709120941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 21:31   #45
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że każda potwora znajdzie swojego amatora

Ja do piękności nie należę, mam lekką nadwagę i zupełnie przeciętną urodę. Jedynie włosami zwracam na siebie uwagę, ale to trochę mało, nie? W dodatku w ogóle się nie maluję (moja cera tego nie znosi, nie lubię, nie mam czasu, nie chce mi się- makijaż miałam ostatnio na rozpoczęciu roku akademickiego, a wcześniej- na zakończeniu poprzedniego ), nie noszę obcasów, nie farbuję włosów... W zasadzie mam 21 lat, a czasami przez loki i piegi wyglądam na 15.
Noszę za luźne ciuchy z czasów "5 kilo temu", donaszam T-shirty po bracie, jestem kompletnie niekobieca i.... okropnie dobrze mi z tym W liceum próbowałam się trochę "udziewczynić", ale tylko mnie to męczyło. Teraz jestem sobą i może dlatego, że dobrze mi we własnej skórze (a to widać, zawsze widać!), mam cudownego chłopaka A nawet czasem zdarzy się jakiś wariat-podrywacz
Mój chłopak jest najwartościowszym człowiekiem, jakiego znam (wliczając w to nie tylko facetów-potencjalnych-partnerów, ale także rodziców, nauczycieli, przyjaciół itd, słowem- wszystkich), a kocha mnie za charakter. I dokładnie taką, jaka jestem.

Ty też kogoś takiego znajdziesz. Uroda przemija, a jak już się facet zakocha ze względu na charakter- to musi być super

Najważniejszy jest uśmiech, dystans do siebie i zainteresowania. Przyciągają może mniej facetów, niż miseczka D, ale za to jakich!
Polecane dla tych, które wolą jakość, zamiast ilości
Tylko że nie każdy jest potworą :P

Chyba naprawdę trzeba mieć to coś, co podała Sybil_
Niby za zgrabną i ładną dziewczyną obejrzy się każdy, ale życie pokazuje, że nie trzeba taką być aby móc podbić czyjeś serce, nie trzeba być super inteligentną, interesującą, intrygować zainteresowaniami i pasjami, by znaleźć kogoś i związać się z nim na całe lata (albo choćby na chwilę dla zabawy).
Widuję na ulicy różne parki, nie wszyscy są wysportowani, dobrze ubrani, dobrze uczesani, nie wszystkie dziewczyny potrafią podkreślać swoją urodę w umiejętny sposób (te z mega odrostami, cellulitem pod legginsami, złym makijążem też mają chłopaków), niektórzy dobierają się co do urody, inni zupełnie od siebie odstają,a jednak z jakiegoś powodu są razem i nie zawsze jest to desperacja.

Może to również szczęście, traf, tak jak w innych dziedzinach życia. Jedni łatwo wchodzą na rynek pracy i pną się po szczeblach kariery, innym trudno złapać jakąkolwiek pracę, jedni nic nie robią dla swojego zdrowia, wręcz sobie szkodzą, a nie chorują, inni chuchają i dmuchają na siebie, a nie przynosi to efektów. Takich przykładów można by mnożyć. Cóż, może takie właśnie jest życie.

BTW, jak byłam nastolatką miałam straszne kompleksy, uważałam, że nikt nie mógłby się mną zainteresować i może było to po mnie widać i faktycznie nikt wtedy na mnie nie spojrzał. Później zmieniłam tok myślenia, zaczęłam pracować nad wyglądem i samooceną, zaczęłam się dobrze czuć ze sobą i .... i nadal nikt na mnie nie leci. Nigdy też nie byłam zdesperowana (bo początkowo przecież ze względu na fizjonomię nie zasługiwałam na nikogo ), później mi nie zależało, a teraz też na nikogo usilnie nie czekam. A niby się mówi, że miłość przychodzi, gdy się na nią nie czeka Cóż, nie zawsze te ludowe mądrości się sprawdzają. Może tak ma być.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 22:35   #46
marzycielka_
Rozeznanie
 
Avatar marzycielka_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: miasto królów polskich
Wiadomości: 580
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

To samo mogą powiedzieć panowie. Czy zawsze tylko przystojniaki i Ci super piękni mają dziewczyny, żony? Nie.
Myślę że tu chodzi o to "coś", bo nie zawsze wpada nam w oko koleś "wypicowany i z piękną buźką", ja mam tak że zawsze podoba mi się facet który dla ogółu szału nie robi ale ma coś takiego w sobie, że dłużej siedzi w mojej głowie, a niestety przez moją nieśmiałość nigdy nie podjęłam pierwszego kroku
Nie ma co się zadręczać, ja też jestem sama od zawsze a jakoś nie dramatyzuję bo już się chyba pogodziłam po części z tym że nie zaznam miłości. Trzeba się rozwijać dla samej siebie i pokochać taką jaką się jest
__________________
marzycielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 16:23   #47
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

To co myślimy, mamy wypisane na twarzy.
Autorko, skoro w Twojej głowie kłębią się myśli typu - "nikt nie zwraca na mnie uwagi" , "jestem niezauważalna" , "nikt mnie nie chce" to ludzie intuicyjnie to czują. A mówiąc takie rzeczy w towarzystwie, pozwalasz na zapalenie u drugiej osoby czerwonej lampki- "Na pewno musi być z nią coś nie tak skoro nikt jej nie chce".

Pierwsze, najważniejsze musisz zmienić myślenie. I uwierzyć, że zasługujesz na miłość. Bo każdy z nas na nią zasługuje.

Po drugie- ciekawi mnie, jak się zachowujesz w towarzystwie. Napisałaś, że zdarza Ci się zgasić kogoś swoją wiedzą... Nie pomyślałaś, że może w tym tkwi problem, że ludzie mogą Cię uważać za zarozumiałą?
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 17:16   #48
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednej Wizażanki
Cytat:
Napisane przez zlotko21wroc Pokaż wiadomość
To, co napisałaś, dało mi do myślenia, bo ja chyba mam podobne myślenie, że 'nikt mnie nie chce, bo jestem taka taka i taka.' Jak to zmienić ??
I zadaję to samo pytanie - jak to zmienić??

Staram się o siebie dbać - ubieram się dość kobieco, mam zawsze ułożone włosy, zrobiony makijaż, sylwetka raczej szczupła, ale.. jest jedno ale - mam problemy z cerą, leczyłam się nieskutecznie na trądzik przez wiele lat, dziś zostały drobne blizny, przebarwienia, czasem coś mi wyskoczy i to mnie strasznie blokuje nie mogę poddać się ciężkiej terapii na trądzik, ponieważ mam inne problemy ze zdrowiem. Zawsze czuję się przez to gorsza od innych koleżanek, nieraz jakiś mężczyzna na mnie spogląda, a ja się wstydzę tego spojrzenia i wlepiam głowę w chodnik, bo myślę, że wyglądam źle jak mam makijaż już parę godzin. Nie jestem jakaś mega śmiała chociaż w gronie znajomych mówię dość dużo, ale mam spore grono koleżanek, paru kolegów z którymi nie krępuje się rozmawiać, bo wiem, że są zajęci. A jak jakiś wolny to od razu się blokuje. Dodatkowo łapię się na tym, ze często to niby w żartach mówię, że będę starą panną itp.

Jak się zmienić, dodać sobie odwagi i spojrzeć na siebie łaskawszym okiem? Bo ja myślę o sobie przez pryzmat swojej niedoskonałej twarzy mam tyle samo lat, co autorka wątku.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:30   #49
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednej Wizażanki
I zadaję to samo pytanie - jak to zmienić??

Staram się o siebie dbać - ubieram się dość kobieco, mam zawsze ułożone włosy, zrobiony makijaż, sylwetka raczej szczupła, ale.. jest jedno ale - mam problemy z cerą, leczyłam się nieskutecznie na trądzik przez wiele lat, dziś zostały drobne blizny, przebarwienia, czasem coś mi wyskoczy i to mnie strasznie blokuje nie mogę poddać się ciężkiej terapii na trądzik, ponieważ mam inne problemy ze zdrowiem. Zawsze czuję się przez to gorsza od innych koleżanek, nieraz jakiś mężczyzna na mnie spogląda, a ja się wstydzę tego spojrzenia i wlepiam głowę w chodnik, bo myślę, że wyglądam źle jak mam makijaż już parę godzin. Nie jestem jakaś mega śmiała chociaż w gronie znajomych mówię dość dużo, ale mam spore grono koleżanek, paru kolegów z którymi nie krępuje się rozmawiać, bo wiem, że są zajęci. A jak jakiś wolny to od razu się blokuje. Dodatkowo łapię się na tym, ze często to niby w żartach mówię, że będę starą panną itp.

Jak się zmienić, dodać sobie odwagi i spojrzeć na siebie łaskawszym okiem? Bo ja myślę o sobie przez pryzmat swojej niedoskonałej twarzy mam tyle samo lat, co autorka wątku.
...oj wyskoczy to każdemu coś czasami... skoro to drobne blizny przebarwienia to na pewno można je zakamuflować ...lub udac się do kosmetyczki..drobne blizny fajnie spłyca mikrodermabrazja
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 09:19   #50
szafirowa_dama
Raczkowanie
 
Avatar szafirowa_dama
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 492
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Ja w pewnym sensie rozumiem autorkę. Co prawda sama mam chłopaka, ale obserwuję moje koleżanki.

Jedne z Was piszą, żeby wyjść do ludzi, zadbać o siebie, jeśli chodzi o wygląd, zmienić swoją samoocenę, podejście do siebie i do świata. We wszystkim tym macie oczywiście rację.

Jednak, naprawdę nie ma na to reguły.

Mam koleżanki, które są "zamknięte" w sobie, nie wychodzą za wiele, nie grzeszą "brzydotą", niektóre są naprawdę ładne, są ciekawymi, wartościowymi osobami, ale nie mają nikogo.

Z drugiej strony, mam również koleżanki, o podobnym opisie co do wyglądu i osobowości, z tą różnicą, że są otwarte, aktywne, wychodzą do ludzi, poznają nowe osoby, robią to specjalnie, żeby ktoś się nimi zainteresował, żeby poznać kogoś interesującego, a mimo wszystko nie mają nikogo.

Po prostu nie ma na to reguły. Na pewno w pewnym sensie jest to kwestia podejścia do siebie i do świata. Musi się znaleźć obok siebie ten "ktoś". I "ta" osoba zainteresuje się nami, bez względu na to, czy będziemy miały niską, czy wysoką samoocenę, czy będziemy przeciętne, czy ładne, czy będziemy otwarte, czy zamknięte.

Zwróćcie uwagę, że każdy jest inny. I zarówno osoby otwarte, i zamknięte są w związkach. Nie ma przepisu na znalezienie kogoś.
Oczywiście, jeśli ktoś chce poznać kogoś, to nie może siedzieć w mieszkaniu całymi dniami przed komputerem i narzekać na swój marny los.
Z pewnością wyjście do ludzi jest krokiem do tego, żeby KOGOŚ poznać.
Ja sama spotkałam mojego chłopaka, gdy byłam poza domem. Nie przed komputerem.

P.S.
Użyte przeze mnie słowa "otwarte" i "zamknięte" mają szerokie pojęcie.
szafirowa_dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:49   #51
ems1000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Uwierz mi, że wygląd w niektórych przypadkach nie ma znaczenia. Np w sytuacji, gdy dziewczyna jest bardzo zamknięta w sobie, boi się ludzi, nowych kontaktów to raczej nie będzie miała chłopaka, mnóstwa znajomych. Mimo, że jest szczupła i niebrzydka. Uwierz, że charakter wtedy jest najważniejszy.
ems1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:57   #52
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Oczywiście gruba/ruda/piegowata/okularnica/itd/itp nie ma szans, mimo że jest ładna?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:20   #53
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

A ja znam grubą dziewczynę, która ma przystojnego, inteligentnego męża (wcale nie gorszego niż te szczupłe). Tylko jej niczego nie brakuje poza figurą. I nigdy nie zauważyłam by miała jakiś kompleks na punkcie swojej tuszy - nie narzekała na nią i nie rwała włosów z głowy z tego powodu. Była i jest uśmiechniętą, zadowoloną z zycia dziewczyną, z którą można porozmawiać na wiele tematów, lubiła kupować kosmetyki, nie bała się spotykac z mężczyznami, a zawsze kiedy kogoś poznała była otwarta i pozytywnie nastawiona do znajomości. Pewnie każdy zna osoby, które mają nadwagę i niezłego faceta przy boku. Problemem nie jest tusza tylko nastawienie.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2014-03-03 o 20:24
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:40   #54
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez Martka72 Pokaż wiadomość
...oj wyskoczy to każdemu coś czasami... skoro to drobne blizny przebarwienia to na pewno można je zakamuflować ...lub udac się do kosmetyczki..drobne blizny fajnie spłyca mikrodermabrazja
Owszem, zawsze mam makijaż. Ale absurdem jest, że na mieście nie widzę osób z problemami skórnymi, a jak mi wyskoczy jeden pryszcz, to mam wrażenie, że każdy to widzi.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 08:05   #55
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Owszem, zawsze mam makijaż. Ale absurdem jest, że na mieście nie widzę osób z problemami skórnymi, a jak mi wyskoczy jeden pryszcz, to mam wrażenie, że każdy to widzi.

No właśnie..nie widzisz osób z problemami skórnymi ale zapewniam Ciebie, że takie osoby na ulicy mijasz każdego dnia...

..pewnie , że każdy widzi u siebie najwięcej..jak wyskoczy jakaś niespodzianka na twarzy i mamy tego świadomość to myslimy że każdy widzi to tak samo ale tak nie jest..ja mam problemy z napadowym rumieniem w sytuacji stresowej..Wiesz jakie to paskudne?...musimy pamiętać że problemy skórne nie dotycza tylko nas..nie jestesmy jacyś wyjątkowi..ja pracuje w rejestracji medycznej i ogladam codziennie ludzi z łuszczycą..trądzikiem..kl asycznym ...różowatym...pryszcz przy tych schorzeniach to prawdziwy pryszcz
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:55   #56
Priesta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 350
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Moim zdaniem w wyglądzie danej osoby najważniejsza nie jest sylwetka, twarz ale sposób gestykulowania, mówienia. Także to co mamy w głowie. Na pewno znacie wiele teoretycznie mało atrakcyjnych osób, ale które mają niesamowite powodzenie
Zapach również odgrywa dużą rolę Wiecie, że od czasu kiedy sprawiłam sobie perfumy z feromonami (Love & Desire) wzbudzam o wiele większe zainteresowanie? Nie wiem czy to zasługa faktycznie zawartości tych związków co dzięki ładnemu i kobiecemu zapachowi
Priesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 16:17   #57
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

w związku z tematem bardzo fajna audycja radiowa, polecam http://www.youtube.com/watch?v=3qC3kMc5-xQ

a jesli chodzi o feromony to wg mnie ściema
przetestowałam na sobie i nie działają
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:52   #58
chocolate_dream
Raczkowanie
 
Avatar chocolate_dream
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 77
Dot.: Czy naprawdę tylko chodzi o wygląd...

Cytat:
Napisane przez fajna_ruda23 Pokaż wiadomość
Hmm internet? Lepiej poznać kogoś twarzą w twarz, widzi mnie i przynajmniej wizualnie oceni, czyli skreśli, a internet - tam mogę napisać wszystko, ktoś mnie sobie wyobrazi, a potem rozczaruje się gdy mnie zobaczy w rzeczywistości. Nie chcę tak nikogo oszukać.
To nie oszukuj. Wstaw zdjęcie, na którym wyglądasz naturalnie.. po prostu jak Ty Opisz siebie zgodnie z prawdą, wtedy nikt się nie rozczaruje, bo inaczej sobie Ciebie wyobrażał.
Zauważam na forum mnóstwo ludzi, którzy czują się samotni, oczekują rady "jak znaleźć chłopaka/dziewczynę", a potem negują wszelki pomysły wizażanek.
chocolate_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-25 18:52:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:00.