Do jakich miast Was ciągnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-23, 18:56   #1
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Smile

Do jakich miast Was ciągnie?


Czy są w Polsce takie miasta, miasteczka, wsie, w których mogłybyście zamieszkać, bo Wasze serce kieruje się w tamtą stronę? Gdyby nie brać pod uwagę pracy, szkół dzieci, zarobków w danym mieście i innych zobowiązań i zacząć od początku? Albo to wszystko znaleźć tam na miejscu i o takiej samej wartości (tak trochę utopijnie ). Bez wnikania kto i gdzie aktualnie mieszka.

Ja mam 2 takie miejsca: Lublin i Łódź

Lublin- wydaje się, że niby nic ciekawego wschód i bezrobocie, a ja jestem w tym mieście zakochana od kilku dobrych lat. Kojarzy mi się z kulturą i ciągłą imprezą, często uliczną (np. Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Juwenalia). Są świetne murale, wiersze na schodach, ścianach, budynkach. Malownicze tereny zielone, parki, wąwozy, punkty widokowe. Do tego Lublin wydaje mi się taki zadbany, ładnie zaprojektowany. Od lat przyjeżdżam i zwiedzam wszystko, od Starego Miasta poprzez Majdanek, zalew, a na zwykłych blokowiskach kończąc. Wiadomo, są też miejsca brzydkie lub przeciętne, jak wszędzie. Niesamowicie podoba mi się nowe budownictwo, zarówno bloki mieszkalne, jak i Centrum Spotkania Kultur. Fajne są też trolejbusy Ech, gdyby było mnie tam stać na kupno mieszkania (które są w Lublinie strasznie drogie!)...

Łódź - to dla mnie miasto kontrastów, z jednej strony uważam za brzydkie, a z drugiej właśnie mnie ciągnie do tej brzydoty. Podobają mi się te industrialne budynki, nazwy ulic i budynków, ten robotniczy klimat. Zawsze, gdy jestem w Łodzi to kupuję jak szalona, może porywa mnie ten klimat, bo lubiłam słuchać jak np. starsze współpracownice opowiadały, jak jeździły do Łodzi po ubrania. Serio, w moim mieście, to takie meeh, coś tam kupię w galerii, jak już mi potrzeba, a tam...
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 19:40   #2
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Wrocław - według mnie najpiękniejsze miasto w Polsce. Studiowałam tam i wtedy się zakochałam. Uwielbiam wrocławski rynek i jarmark bożonarodzeniowy, mają swój klimat. Myślę, że to jest właśnie typowe miasto dla młodych dorosłych, takie mam odczucia co do niego. Dla mnie ma jakiś niepowtarzalny klimat. Czekam aż się sytuacja uspokoi i chce się wybrać tam na weekend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 21:04   #3
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88663032]Czy są w Polsce takie miasta, miasteczka, wsie, w których mogłybyście zamieszkać, bo Wasze serce kieruje się w tamtą stronę? Gdyby nie brać pod uwagę pracy, szkół dzieci, zarobków w danym mieście i innych zobowiązań i zacząć od początku? Albo to wszystko znaleźć tam na miejscu i o takiej samej wartości (tak trochę utopijnie ). Bez wnikania kto i gdzie aktualnie mieszka.

Ja mam 2 takie miejsca: Lublin i Łódź

Lublin- wydaje się, że niby nic ciekawego wschód i bezrobocie, a ja jestem w tym mieście zakochana od kilku dobrych lat. Kojarzy mi się z kulturą i ciągłą imprezą, często uliczną (np. Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Juwenalia). Są świetne murale, wiersze na schodach, ścianach, budynkach. Malownicze tereny zielone, parki, wąwozy, punkty widokowe. Do tego Lublin wydaje mi się taki zadbany, ładnie zaprojektowany. Od lat przyjeżdżam i zwiedzam wszystko, od Starego Miasta poprzez Majdanek, zalew, a na zwykłych blokowiskach kończąc. Wiadomo, są też miejsca brzydkie lub przeciętne, jak wszędzie. Niesamowicie podoba mi się nowe budownictwo, zarówno bloki mieszkalne, jak i Centrum Spotkania Kultur. Fajne są też trolejbusy Ech, gdyby było mnie tam stać na kupno mieszkania (które są w Lublinie strasznie drogie!)...

Łódź - to dla mnie miasto kontrastów, z jednej strony uważam za brzydkie, a z drugiej właśnie mnie ciągnie do tej brzydoty. Podobają mi się te industrialne budynki, nazwy ulic i budynków, ten robotniczy klimat. Zawsze, gdy jestem w Łodzi to kupuję jak szalona, może porywa mnie ten klimat, bo lubiłam słuchać jak np. starsze współpracownice opowiadały, jak jeździły do Łodzi po ubrania. Serio, w moim mieście, to takie meeh, coś tam kupię w galerii, jak już mi potrzeba, a tam... [/QUOTE]Wroclaw, Szklarska Poreba. Duzy rozrzut ale obydwa miasta mnie zauroczyly. Wroclaw duze miasto ale piekne, duzo ladnych miejsc do spacerow i w ogole. Wiadomo pomijam prace i inne aspekty, bo moze jakby sie mieszkalo to cos by tam jednak wkurzalo. Jednak tak patrzac marzeniami to mogloby byc tam. Szklarska Poreba za piekne widoki, swietne powietrze, bliskosc Czech ktore bardzo mi sie spodobaly, uroczy klimat spokoj i cisze. Tylko wlasnie tu musialoby byc latwiej z praca lub musialabym chciec isc w turystyke. Wtedy chetnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 21:10   #4
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Do Gdańska i Krakowa. Uwielbiam pierwsze wiosną, drugie zimą.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-23, 21:18   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Gdynia
Zawsze z radością powracam, trochę z sentymentu, bo było to miasto, w którym się uczyłam samodzielności i dorosłego życia z dala od rodzinnego domu i swojego miasta.
Atmosfera 3miasta jest super, nie chodzi mi o turystykę i plażę czy morze. Ludzie są fajni
Gdynia jest taka nowoczesna, rozciąga się nad Bałtykiem. Zarówno gwar miasta, jak i taka cisza, jakby wieczne wakacje.

Łódź oczywiście też.
Sentymenty i architektura. Niektóre miejsca przerażają ( nawet ja co jakiś czas odkrywam ), a inne zachwycają. Uwielbiam łódzkie parki.
Ubrania tylko w Łodzi, to jest prawda.
Ryneczki łódzkie uwielbiam ( działy spożywcze i odzieżowe ), bo wybór wszystkiego duży i taniej niż w 3mieście.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 06:46   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Zawsze miałam jakaś miętę do Wrocławia i Poznania.

Choc Wrocław odwiedzany mnie trochę i przeraził. Wydaje mi się obsesyjnie klaustrofobicznym miastem, mimo swojej wielkości ciasnym, dusznym. przerastającym sam siebie. Jakby chciał człowieka zadusić.
No i jest bardzo nieuporządkowany architektonicznie, miasto bardzo zniszczone bezmyślna gospodarka terenami, a zwłaszcza widać to w obrębie głównej starówki, zniszczona wizualnie przez powojennych, komunistycznych i po komunistycznych architektów bez szacunku dla miasta które odbudowywali.
Chyba tylko cześć kościelna miasta się obroniła, Ostrów Tumski i okolice w stronę ogrody botanicznego. Tylko tam widać jaką perłą był niegdysiejszy Wrocław.

Poznań wypadł w takich gościnnych oględzinach lepiej. Jest przestronniejszy, w sensie, więcej w nim przestrzeni dla ludzi, samochodów, dla życia w nim.
Starówka gigantyczna, wręcz monumentalna jak na polskie standardy, cudownie wpleciona w żyjąca tkankę miasta, przestronna, odbudowana z głową i szacunkiem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-04-24 o 06:47
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 06:52   #7
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Odkąd przeczytałam Trylogię Husycką Sapkowskiego to ciągnie mnie do Wrocławia, do tych magicznych miejsc, w których Autor umieścił Reynevana, Birkarta Grellenorta, Kundrie itd.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-24, 06:55   #8
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mnie ciągnie tam, gdzie morze (Gdańsk, Kołobrzeg, ale też np. Gąski) oraz jeziora (miasteczka na moim rodzinnym Pojezierzu Drawskim). Tu, gdzie teraz mieszkam mam zdecydowanie za daleko do morza, a za blisko do gór, których nie lubię
Dziwi mnie, że tak wiele osób zachwyca się Wrocławiem. Mieszkałam tam podczas studiów i fakt, miasto ładne i klimatyczne, wiele miejsc do rozrywki, ale *upy nie urywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 07:51   #9
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mnie bardzo ciągnie do Cieszyna, uwielbiam tam wracać ❤️ mogłabym tam mieszkać

Lubie tez Wrocław, to moje rodzinne miasto (chociaż ja już urodziłam się na płaskim i nudnym Mazowszu), jednak Wrocław wole odwiedzać, dla mnie do mieszkania za duże miasto, za dużo ruchu ulicznego o hałasu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 08:18   #10
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


No i jest bardzo nieuporządkowany architektonicznie, miasto bardzo zniszczone bezmyślna gospodarka terenami, a zwłaszcza widać to w obrębie głównej starówki, zniszczona wizualnie przez powojennych, komunistycznych i po komunistycznych architektów bez szacunku dla miasta które odbudowywali.
O właśnie też tego nie lubię, a Lublin jest moim zdaniem taki uporządkowany, rozgraniczony
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 09:02   #11
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Małe nadmorskie pipidówy
Uwielbiam polskie morze, właściwie - polskie plaże. Idealne miejsce do chodzenia. Może być coś w pobliżu Kołobrzegu, Sianożęty, Mrzeżyno... Cicho, i jednocześnie większe miasto obok.

I Sanok, bardzo mi się podoba.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-24, 09:25   #12
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Kraków w którym mieszkam od 12 lat – chociaż często mnie też wkurza, to i tak jest mi najbliższy i czuję się tu jak u siebie. Bardzo dużym sentymentem darzę Katowice, gdzie też spędziłam kilka lat i bardzo dobrze ten czas i miasto wspominam. Potem Gdańsk i Wrocław, w których byłam tylko wycieczkowo, ale bardzo mi się podobały (zwłaszcza dostępu do morza zazdraszczam). Ogólnie jestem miastowa, mniejsze miejscówy są piękne, ale tylko na wakacje.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 11:51   #13
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Mnie ciągnie tam, gdzie morze (Gdańsk, Kołobrzeg, ale też np. Gąski) oraz jeziora (miasteczka na moim rodzinnym Pojezierzu Drawskim). Tu, gdzie teraz mieszkam mam zdecydowanie za daleko do morza, a za blisko do gór, których nie lubię
Dziwi mnie, że tak wiele osób zachwyca się Wrocławiem. Mieszkałam tam podczas studiów i fakt, miasto ładne i klimatyczne, wiele miejsc do rozrywki, ale *upy nie urywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja odwrotnie bardzo lubie gory. Morze tez ok ale to do gor ciagnie mnie bardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 12:32   #14
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mnie najbardziej w Polsce interesuje Podlasie, Suwałki, Augustów, Sejny - ze względu na bardzo unikatowe florę i faune tych miejsc, a raczej ich okolic. Puszcza Białowieska to moja największa miłość, a niestety obecnie mam do niej dość daleko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2021-04-24 o 13:22
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 13:53   #15
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z miast: Gdańsk - bo ma morze i piekną starówkę. I stosunkowo blisko na przepiękne Mazury. Jestem na 99% przekonana, że gdybym miała wybrać miasto do życia niezależnie od rodziny, pracy, finansów, sentymentów itd - to byłby to Gdańsk.

Na drugim miejscu Wrocław, bo znam go dobrze i dobrze się w nim czuję. Uwielbiam Ostrow Tumski, rynek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 14:00   #16
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Poznań i Gdańsk


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 16:48   #17
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88663032]Czy są w Polsce takie miasta, miasteczka, wsie, w których mogłybyście zamieszkać, bo Wasze serce kieruje się w tamtą stronę? Gdyby nie brać pod uwagę pracy, szkół dzieci, zarobków w danym mieście i innych zobowiązań i zacząć od początku? Albo to wszystko znaleźć tam na miejscu i o takiej samej wartości (tak trochę utopijnie ). Bez wnikania kto i gdzie aktualnie mieszka.

Ja mam 2 takie miejsca: Lublin i Łódź

Lublin- wydaje się, że niby nic ciekawego wschód i bezrobocie, a ja jestem w tym mieście zakochana od kilku dobrych lat. Kojarzy mi się z kulturą i ciągłą imprezą, często uliczną (np. Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Noc Kultury, Juwenalia). Są świetne murale, wiersze na schodach, ścianach, budynkach. Malownicze tereny zielone, parki, wąwozy, punkty widokowe. Do tego Lublin wydaje mi się taki zadbany, ładnie zaprojektowany. Od lat przyjeżdżam i zwiedzam wszystko, od Starego Miasta poprzez Majdanek, zalew, a na zwykłych blokowiskach kończąc. Wiadomo, są też miejsca brzydkie lub przeciętne, jak wszędzie. Niesamowicie podoba mi się nowe budownictwo, zarówno bloki mieszkalne, jak i Centrum Spotkania Kultur. Fajne są też trolejbusy Ech, gdyby było mnie tam stać na kupno mieszkania (które są w Lublinie strasznie drogie!)...

Łódź - to dla mnie miasto kontrastów, z jednej strony uważam za brzydkie, a z drugiej właśnie mnie ciągnie do tej brzydoty. Podobają mi się te industrialne budynki, nazwy ulic i budynków, ten robotniczy klimat. Zawsze, gdy jestem w Łodzi to kupuję jak szalona, może porywa mnie ten klimat, bo lubiłam słuchać jak np. starsze współpracownice opowiadały, jak jeździły do Łodzi po ubrania. Serio, w moim mieście, to takie meeh, coś tam kupię w galerii, jak już mi potrzeba, a tam... [/QUOTE]Jestem mocno zdziwiona, bo ja z Lublina uciekłam Moje rodzinne miasto. Tzn zawsze będzie w moim sercu, ale nie chciałabym tam wrócić. Mieszkania aż tak drogie nie są

Do życia wybrałam Warszawę i tu mi najlepiej. Ale przynajmniej raz w roku bywam też w Gdyni i też bardzo lubię to miejsce. Lubię też wracać do Poznania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2021-04-24 o 16:51
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 16:52   #18
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Jestem mocno zdziwiona, bo ja z Lublina uciekłam Moje rodzinne miasto. Tzn zawsze będzie w moim sercu, ale nie chciałabym tam wrócić. Mieszkania aż tak drogie nie są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moim zdaniem w porównaniu do możliwości zarobkowych są drogie. Wiadomo, że we Wrocławiu czy Gdańsku są droższe, ale Lublin to jednak Wrocław nie jest.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-24, 16:59   #19
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88664548]Moim zdaniem w porównaniu do możliwości zarobkowych są drogie. Wiadomo, że we Wrocławiu czy Gdańsku są droższe, ale Lublin to jednak Wrocław nie jest.[/QUOTE]Nie wiem jak teraz wyglądają zarobki w Lublinie, bo bywam tam tylko u rodziców, ale może tak być. Lublin zawsze byl miastem mocno studenckim. Czyli wykształcić się tam i uciec dalej Ale fakt, nadal lubię pospacerować naszym Starym Miastem. I każdemu polecam Lublin na weekendowy wypad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-24, 17:42   #20
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Mojej kolezanki siostra studiowala i mieszkala chyba krotko po studiach tez tam. Potem znowu przeprowadzila sie do nas do okolic Warszawy. Sama mowila podobno, ze miasto bardzo ladne i lubila je, ale z praca byl dramat, wiec tutaj wrocila. Tylko to bylo chyba z 6-8 lat temu jak wrocila jezeli dobrze pamietam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 03:52   #21
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z polskich miast jedynie Gdynia wzbudza we mnie cieple uczucia
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 07:46   #22
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Nie wiem jak teraz wyglądają zarobki w Lublinie, bo bywam tam tylko u rodziców, ale może tak być. Lublin zawsze byl miastem mocno studenckim. Czyli wykształcić się tam i uciec dalej Ale fakt, nadal lubię pospacerować naszym Starym Miastem. I każdemu polecam Lublin na weekendowy wypad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę się wybrać do tego Lublina.
Pare lat spędziłam pod Lublinem, ale raczej się wpuszczaliśmy do Kazimierza. Jakoś tego Lublina nie oswoiłam a myśle ze przez niechęć ogólna do mieszkania w tym rejonie Polski, mogę mieć o nim mylne wrażenie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 07:51   #23
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Wrocław sam nie wiem dlaczego, ale chciałbym tam zamieszkać
Kiedyś też myślałem o Gdańsku.
Z kolei przytłacza mnie Warszawa i raczej bym tam nie zamieszkał.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 08:32   #24
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Muszę się wybrać do tego Lublina.
Pare lat spędziłam pod Lublinem, ale raczej się wpuszczaliśmy do Kazimierza. Jakoś tego Lublina nie oswoiłam a myśle ze przez niechęć ogólna do mieszkania w tym rejonie Polski, mogę mieć o nim mylne wrażenie.
Tak na krótki wypad jest fajny. Połączony z Kazimierzem też, ale skoro już byłaś to niekoniecznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 08:34   #25
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Z dużych miast: Gdańsk. Tam mogłabym mieszkać
Z mniejszych miast: wszelkie nadmorskie
Lubię też Nałęczów i Kazimierz Dolny, ale wytrzymuję tam tylko kilka dni, więc to miejsca raczej na weekendowy wypad.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 08:58   #26
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Z dużych miast: Gdańsk. Tam mogłabym mieszkać
Z mniejszych miast: wszelkie nadmorskie
Lubię też Nałęczów i Kazimierz Dolny, ale wytrzymuję tam tylko kilka dni, więc to miejsca raczej na weekendowy wypad.
Kazimierz Dolny to fajne miejsce na 1-2 dni, ale na dluzsza mete to pewnie bym sie tam zanudzila.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:13   #27
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kazimierz Dolny to fajne miejsce na 1-2 dni, ale na dluzsza mete to pewnie bym sie tam zanudzila.
Ja się tam nudziłam po 4 godzinach To samo w Nałęczowie. Ale ja ogólnie nie lubię małych miasteczek.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 09:21   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88665513]Ja się tam nudziłam po 4 godzinach To samo w Nałęczowie. Ale ja ogólnie nie lubię małych miasteczek.[/QUOTE]

Ja tam bylam z 10 lat temu na festiwalu filmowym, wystarczylo ciekawych restauracji i innych atrakcji akurat na weekend, bylo sporo pieknych widokow, ale na stale nie moglabym tam mieszkac
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 10:17   #29
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Do Warszawy i Nowego Jorku. (Albo Bory Tucholskie, góry, ewentualnie nad morzem). Lubię duże miasta i wsie. Nie lubię mały miasteczek i średnich miast. Nie wiem, dlaczego. Może zarówno natura jak i duże miasto kojarzą mi się z wolnością, przestrzenią.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2021-04-25 o 10:21
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-25, 10:26   #30
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Do jakich miast Was ciągnie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kazimierz Dolny to fajne miejsce na 1-2 dni, ale na dluzsza mete to pewnie bym sie tam zanudzila.
Kiedyś Kazimierz niesamowicie mnie dołował. Nie wiem o co chodzi, ale normalnie deprecha i to w środku lata
Teraz już tak nie jest, ale właśnie 1-2 dni mogę tam spędzić. Obejdę ulubione miejsca i mogę wracać.

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88665513]Ja się tam nudziłam po 4 godzinach To samo w Nałęczowie. Ale ja ogólnie nie lubię małych miasteczek.[/QUOTE]

Ja z kolei lubię właśnie spokój takich małych miasteczek. Kazimierz i Nałęczów są najfajniejsze wczesną jesienią, gdy znika tłum turystów, a jest jeszcze ładnie i ciepło.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-06 17:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.