Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-06, 08:30   #1381
jotuska
Przyczajenie
 
Avatar jotuska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
a kiedy pojawia się łuszczenie? u mnie jeszcze nie ma, tylko wysuszona, ściągnięta i swędząca skóra ale zero latających "skórek", już się zaczęłam zastanawiać czy się za bardzo nie nawilżam, ale znowuż jak się nie posmaruję to mnie swędzi
ja biorę już 3 miesiące, łuszczenia skóry na twarzy nie mam jedynie w okolicach ust, w kącikach.
__________________
If you can imagine it, you can create it!
jotuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 09:07   #1382
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
ja tez jestem na axotret. Jestem cały casz na 40 mg. Kiedy dawka powinna byc zmniejszona? wg moich obliczeń aby wziąć 150 mg na kg jeszcze mi zostało 3,5 mca. Czy jest jakis etap (np oststni miesiąc że dawka ulega zmniejszeniu? bo piszesz cos o dawce minimalnej?
Też brałam axotret. Nie zmniejsza się dawki cały czas do końca przyjmuje się tyle samo. Dawka minimalna czyli minimalna ilość mg na masę ciała dziennie. Nie pamiętam już ile to dokładnie ale jeśli derma wyliczyła Ci że tą dawkę zapewnia 40mg dziennie to po zmniejszeniu dawki nie będzie zapewniona minimalna dzienna ilość, rozumiesz o co mi chodzi?
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 09:27   #1383
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Też brałam axotret. Nie zmniejsza się dawki cały czas do końca przyjmuje się tyle samo. Dawka minimalna czyli minimalna ilość mg na masę ciała dziennie. Nie pamiętam już ile to dokładnie ale jeśli derma wyliczyła Ci że tą dawkę zapewnia 40mg dziennie to po zmniejszeniu dawki nie będzie zapewniona minimalna dzienna ilość, rozumiesz o co mi chodzi?
To, że nie zmniejsza się dawki to nieprawda. Lekarz indywidualnie ustala, czy zaczynasz od mniejszej i idziesz w górę, czy ciągle tak samo, czy zmniejszasz. Wszystko zalezy od Twoich wyników badań, samopoczucia, efektów itd. Ważne, żeby pod koniec wybrana była dawka minimalna.
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 09:50   #1384
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
To, że nie zmniejsza się dawki to nieprawda. Lekarz indywidualnie ustala, czy zaczynasz od mniejszej i idziesz w górę, czy ciągle tak samo, czy zmniejszasz. Wszystko zalezy od Twoich wyników badań, samopoczucia, efektów itd. Ważne, żeby pod koniec wybrana była dawka minimalna.
Ale my nie rozmawiamy o postępowaniu przy nieprawidłowych wynikach/samopoczuciu Tylko o sytuacji kiedy wszystko idzie jak trzeba.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 10:19   #1385
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ale my nie rozmawiamy o postępowaniu przy nieprawidłowych wynikach/samopoczuciu Tylko o sytuacji kiedy wszystko idzie jak trzeba.
To były tylko jedne z czynników, napisałam również "efektów" Jeśli efekty nie są zadowalające, dermatolog może zwiększyć dawkę, jeśli nastąpiły dość szybko, zmniejszyć aby nie obciążać za mocno organizmu itp Nigdzie nie jest powiedziane ani napisane, że dawka jest taka sama od początku do końca, tak naprawdę to nieczęsto się zdarza. Wszystko ustala lekarz.
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 10:31   #1386
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Żeby leczenie było skuteczne a efekt długotrwały pacjent musi przyjmować największą tolerowaną dawkę w jak najkrótszym czasie. Czyli skuteczniejsze będzie przyjęcie skumulowanej dawki w pół roku niż rozciągnięcie kuracji na ponad rok.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 10:39   #1387
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Żeby leczenie było skuteczne a efekt długotrwały pacjent musi przyjmować największą tolerowaną dawkę w jak najkrótszym czasie. Czyli skuteczniejsze będzie przyjęcie skumulowanej dawki w pół roku niż rozciągnięcie kuracji na ponad rok.
zgadzam się. Jesli masz skutki uboczne lub złe wyniki i lekarz przez to zniejszy ci dawke by nie obciążać organizmu, a dawka będzie za mała to i tez nie będzie działac. pytałam o to dermę. Dlatego tez jesli będziesz brała 10 mg przez cały okres kuracji (to pewnie wyszedłby rok) to nic to nie da bo to jest za słaba dawka - to tak jakbys wzięła na ból głowy 1/4 tabletki - tez nie pomoże.
Najczesciej zaczynamy od mniejszej dawki żeby zobaczyc jak zareaguje organizm i potem sie ja zwiększa do odpowiedniej. Mi np derma powiedziała że nie może zwiększyc mi więcej niż biorę czyli 40 mg poniewaz byłaby to za duża dawka jak na 1 kg - nawet jesli mój organizm by ja tolerował. I tak samo w dół - nie mozna zmniejszyć do np 10 mg bo to będzie dawka za słaba.

Plisss pomóżcie mi z tym składem no scaru i evoletu -
który wybrać? (chodzi mi głownie o tą wit A)
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-06, 11:20   #1388
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
niestety... muszę zrobić te badania i znowu dostałam jakieś wcierki (jedna za 60 zł ) ta walka z skutkami ubocznymi mnie wyjdzie jak połowa kuracji albo i więcej. Pooglądała mi te włosy i powiedziała, że nie mam przerzedzonych co jest cudem przy takim wypadaniu. To jest wypadanie telogenowe, poczytałam o tym sporo, pisało, że izo też jest tego przyczyną. Pisało też, że trwa min. 6 miesięcy i że z czasem to ustaje i nie prowadzi do łysienia. Mi wypadają już 7 mies.
ja swego czasu też miałam duże problemy z wypadaniem które trwało i trwało parę miesięcy dermatolog przepisała mi loxon 5% bo nic innego nie pomagało. Próbowałaś może to??? po nim włosy mi zaczęły rosnąc jak podupane ;p na pewno polepszy Ci się samopoczucie jak zobaczysz pełno malutkich włosków potem będzie już tylko lepiej. To jest na receptę. Tylko trzeba uważać z aplikacją tego na włosy ( 2 razy dziennie jeżeli dobrze pamiętam) ponieważ jeżeli pryśniesz przez przypadek na uszko badz gdzie indziej to rzeczywiscie mogą się tam pokazać włoski jakieś też ;p ja niestety tak psikłam niechcąco i się pokazały ale po odstawieniu preparatu zniknęły także luzik Także polecam go bardzo spróbuj a może Tobie też tak zniewalająco pomoże. pozdrawiam
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 14:27   #1389
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Żeby leczenie było skuteczne a efekt długotrwały pacjent musi przyjmować największą tolerowaną dawkę w jak najkrótszym czasie. Czyli skuteczniejsze będzie przyjęcie skumulowanej dawki w pół roku niż rozciągnięcie kuracji na ponad rok.
Zarowno w tym watku jak I dwoch poprzednich byla dyskusja na ten temat I wyszlo na to, ze co dermatolog to inna szkola

Co do kremu z wit. A to ja bym sie nie odwazyla...
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:07   #1390
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
ja swego czasu też miałam duże problemy z wypadaniem które trwało i trwało parę miesięcy dermatolog przepisała mi loxon 5% bo nic innego nie pomagało. Próbowałaś może to??? po nim włosy mi zaczęły rosnąc jak podupane ;p na pewno polepszy Ci się samopoczucie jak zobaczysz pełno malutkich włosków potem będzie już tylko lepiej. To jest na receptę. Tylko trzeba uważać z aplikacją tego na włosy ( 2 razy dziennie jeżeli dobrze pamiętam) ponieważ jeżeli pryśniesz przez przypadek na uszko badz gdzie indziej to rzeczywiscie mogą się tam pokazać włoski jakieś też ;p ja niestety tak psikłam niechcąco i się pokazały ale po odstawieniu preparatu zniknęły także luzik Także polecam go bardzo spróbuj a może Tobie też tak zniewalająco pomoże. pozdrawiam
nie loxonu jeszcze nie próbowałam derma mi zapisała ostatnio jakąś wcierkę za 60 zł, jakaś nazwa na A nie pamiętam ;P nie wiem czy ją kupować bo to kupa kasy...
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:12   #1391
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Zarowno w tym watku jak I dwoch poprzednich byla dyskusja na ten temat I wyszlo na to, ze co dermatolog to inna szkola

Co do kremu z wit. A to ja bym sie nie odwazyla...
tak jest napisane o tym kremie evolet:

Krem na bazie masy perłowej i olejku z nasion dziekiej róży (Rosa canina) działa rozjaśniająco i wygładzająco na blizny, rozstępy i ślady po trądziku. Nadaje skórze młody i zdrowy wygląd. Olejek różany:

Utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia skóry.
Poprawia wygląd i opóźnia proces starzenia się (zmniejsza zmarszczki, rozjaśnia, ujędrnia).
Zawiera naturalną tretinoinę - pochodną witaminy A, któa opóźnia efekty starzenia się skóry.
Przyspiesza odnowę komórkową, zwiększa poziom kolagenu i elastyny, ujędrniając i wygładzając skórę.
Formuła tego preparatu daje natychmiastowy efekt upiększający, eliminując oznaki zmęczenia, napina, rozświetla, sprawia, że skóra wygląda zdrowo i świeżo.
Pomaga zredukować nadmierną pigmentację i uniesienie tkanki bliznowej, przyspieszając odnowę zdrowej skóry i oddziałując wygładzająco na stare blizny.
Stymuluje tworzenie nowych komórek skóry i wzmaga zdolności regeneracyjne tkanki skórnej poprzez przyspieszenie różnicowania keratynocytów.
Z drugiej strony polepsza ukrwienie skóry poprzez intensyfikację angiogenezy.

nie wiem ile tej pochodnej wit A w nim jest może lepiej zapytam dermy?
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 19:33   #1392
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No to jak zawiera naturalną tretinoinę to chyba sprawa jest oczywista.
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 20:06   #1393
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
No to jak zawiera naturalną tretinoinę to chyba sprawa jest oczywista.
hmmmmm - znaczy że nie?
napisałam jeszcze do dermy zobaczymy co mi odpisze....
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 20:48   #1394
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

dziewczyny, ja mam pytanie ad fotoochrony po zaprzestaniu brania retinoidów.

jak dlugo po zaprzestaniu brania retinoidow powinnam uwazac ze sloncem, stosowac wysokie filry itd? z reguly uzywam standardowej 15SPF, i jak najszybciej chciałabym do tego wrocic stad moje pytanie. no i co tez z wakacjami, czy powiedzmy w sierpniu bede mogla stosowac 15 SPF na cale cialo. nie chcialabym nabawic sie przebarwien na calym ciele i szczegolnie na twarzy
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 21:09   #1395
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;39625558]dziewczyny, ja mam pytanie ad fotoochrony po zaprzestaniu brania retinoidów.

jak dlugo po zaprzestaniu brania retinoidow powinnam uwazac ze sloncem, stosowac wysokie filry itd? z reguly uzywam standardowej 15SPF, i jak najszybciej chciałabym do tego wrocic stad moje pytanie. no i co tez z wakacjami, czy powiedzmy w sierpniu bede mogla stosowac 15 SPF na cale cialo. nie chcialabym nabawic sie przebarwien na calym ciele i szczegolnie na twarzy [/QUOTE]

też jestem tego ciekawa, ostatnio nad tym myślałam i stwierdziłam, że będę używać na twarz kremu z filtrem tego lata na pewno nie 50 tak jak podczas kuracji, myślę, że 30 starczy
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 00:01   #1396
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
nie loxonu jeszcze nie próbowałam derma mi zapisała ostatnio jakąś wcierkę za 60 zł, jakaś nazwa na A nie pamiętam ;P nie wiem czy ją kupować bo to kupa kasy...
to ja bym sprobowała nie zaszkodzi a mysle ze pomoze, jak zobaczysz pelno malych wloskow to od razu lepiej Ci sie zrobi mowie Ci popros o recepte na to i sprobuj jak po zużyciu calego opakowania bedzie dalej lipa to niestety nie wiem juz co u mnie to byla ostatnia deska ratunku i naprawde pomoglo teraz wcieram ampulki z radicala i też jestem zadowolona też polecam a wcieram je na zmiane z seboradinem niger lotion czarna rzodkiew daj znac jak tam ten loxon tylko pamietaj loxon 5% buziaki
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 06:47   #1397
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;39625558]dziewczyny, ja mam pytanie ad fotoochrony po zaprzestaniu brania retinoidów.

jak dlugo po zaprzestaniu brania retinoidow powinnam uwazac ze sloncem, stosowac wysokie filry itd? z reguly uzywam standardowej 15SPF, i jak najszybciej chciałabym do tego wrocic stad moje pytanie. no i co tez z wakacjami, czy powiedzmy w sierpniu bede mogla stosowac 15 SPF na cale cialo. nie chcialabym nabawic sie przebarwien na calym ciele i szczegolnie na twarzy [/QUOTE]

Ja stosuję wysokie filtry na twarz przez cały rok i bez względu na to, czy jestem na kuracji czy nie. Moja skóra dużo lepiej się zachowuje wtedy Ale uważam, że tego lata powinnaś się mocno zabezpieczyć, Twoja skóra będzie dopiero co po leczeniu, po co narażać się na przebarwienia, plamy i inne takie szity
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 09:58   #1398
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
to ja bym sprobowała nie zaszkodzi a mysle ze pomoze, jak zobaczysz pelno malych wloskow to od razu lepiej Ci sie zrobi mowie Ci popros o recepte na to i sprobuj jak po zużyciu calego opakowania bedzie dalej lipa to niestety nie wiem juz co u mnie to byla ostatnia deska ratunku i naprawde pomoglo teraz wcieram ampulki z radicala i też jestem zadowolona też polecam a wcieram je na zmiane z seboradinem niger lotion czarna rzodkiew daj znac jak tam ten loxon tylko pamietaj loxon 5% buziaki
już widzę dużo małych włosów, tak śmiesznie odstają na czubku ale mocno mnie to nie pociesza skoro nie ma żadnej poprawy z wypadaniem (chociaż lepiej jak są niż gdyby ich nie było ). Jak będę u dermatologa to zapytam o ten loxon zresztą nie tylko z wypadaniem jest problem, włosy są zniszczone, suche i strasznie się rozdwajają. A zawsze były na 100 % zdrowe więc to wszystko wina izo.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 09:58   #1399
atrevido
Przyczajenie
 
Avatar atrevido
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie, dziś mam wizytę u dermatologa właśnie w sprawie retinoidów, badania mam zrobione, więc powinno pójść szybko. Im szybciej zacznę tym lepiej. Dermatolog zaproponowała mi kilka leków, m.in. Izotek, Axotret i Aknenormin. Nie wiem który wybrać?
Poza tym dochodzi jeszcze kwestia lata. W lipcu mam wyjazd do Hiszpanii, a na pewno do tego czasu kuracja się nie skończy. Mogłybyście polecić jakieś dobre kremy z filtrami? 50 wystarczy czy szukać jakiegoś większego?
atrevido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 10:01   #1400
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Ja stosuję wysokie filtry na twarz przez cały rok i bez względu na to, czy jestem na kuracji czy nie. Moja skóra dużo lepiej się zachowuje wtedy Ale uważam, że tego lata powinnaś się mocno zabezpieczyć, Twoja skóra będzie dopiero co po leczeniu, po co narażać się na przebarwienia, plamy i inne takie szity
dokładnie lepiej się zabezpieczyć więc też będę musiała o tym pomyśleć w najbliższym czasie choć ma wrócić jeszcze zima wczoraj trochę posiedziałam na słoneczku i wieczorem lekko mnie piekła twarz więc pewnie to jego sprawka, skóra jest jeszcze bardzo delikatna. I jeszcze mnie zdziwiło to co stało się z ustami- miałam tak czerwone jakbym sobie pomalowała czerwoną szminką i piekły, dzisiaj też trochę bolą. Nie wiem od czego, nawet podczas kuracji tak nie miałam. Może to też od słońca
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 10:01   #1401
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez atrevido Pokaż wiadomość
Witajcie, dziś mam wizytę u dermatologa właśnie w sprawie retinoidów, badania mam zrobione, więc powinno pójść szybko. Im szybciej zacznę tym lepiej. Dermatolog zaproponowała mi kilka leków, m.in. Izotek, Axotret i Aknenormin. Nie wiem który wybrać?
Poza tym dochodzi jeszcze kwestia lata. W lipcu mam wyjazd do Hiszpanii, a na pewno do tego czasu kuracja się nie skończy. Mogłybyście polecić jakieś dobre kremy z filtrami? 50 wystarczy czy szukać jakiegoś większego?
Najtańszy odpowiednik (ja miałam axotret brałam 2 op miesięcznie i płaciłam 70zł za paczkę 20mg)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...on-spf-50.html
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 12:07   #1402
atrevido
Przyczajenie
 
Avatar atrevido
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wcześniej zrobiłam oczywiście rajd po aptekach żeby zorientować się w cenach i znalazłam najtaniej Izotek 20 mg 30 kapsułek za 64,5 zł i Aknenormin 20 mg 30 kapsułek 71 zł. Axotretu niestety nie było w większości aptek a jak już były to ceny 2 razy droższe niż za Izotek czy Aknenormin :/
atrevido jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 14:18   #1403
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

derma zwiększyła mi dawkę z 20 d0 30 mg dziennie, może w końcu zacznę się porządnie łuszczyć

atrevido, też mi derma kazała robić rajd po aptekach iszukać najtańszego
znalazłam Axotret, za opakowanie 20 mg płacę 60 zł, a za 10 mg 40, cenowo na szczęście nie ma tragedii
ale to też zależy od apteki, u mnie w osiedlowej Axotret 20 jest za 90 zł, dlatego trzeba sie dobrze rozejrzeć

dziewczyny kupiłam sobie hepatil na wątrobę, myślicie, że jak będę go zjadać wieczorem (izo jem rano i w południe) to nie będzie przeszkadzał we wchłanianiu? trochę się boję o wątrobę, wczoraj zjadłam 2 kawałki pizzy i smażone mięso (wiem, nie powinnam) i wątroba troszkę się buntowała, wcześniej tak nie miałam
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 15:09   #1404
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
derma zwiększyła mi dawkę z 20 d0 30 mg dziennie, może w końcu zacznę się porządnie łuszczyć

atrevido, też mi derma kazała robić rajd po aptekach iszukać najtańszego
znalazłam Axotret, za opakowanie 20 mg płacę 60 zł, a za 10 mg 40, cenowo na szczęście nie ma tragedii
ale to też zależy od apteki, u mnie w osiedlowej Axotret 20 jest za 90 zł, dlatego trzeba sie dobrze rozejrzeć

dziewczyny kupiłam sobie hepatil na wątrobę, myślicie, że jak będę go zjadać wieczorem (izo jem rano i w południe) to nie będzie przeszkadzał we wchłanianiu? trochę się boję o wątrobę, wczoraj zjadłam 2 kawałki pizzy i smażone mięso (wiem, nie powinnam) i wątroba troszkę się buntowała, wcześniej tak nie miałam

Skad wiesz ze sie buntowala? Pyta z ciekawosci osoba ktora z powodu nowotworu ma jej juz tylko pol Przeciez watroba nie daje zadnych objawow w stylu boli itd. Raczej objawy sa w styku spuchniecie, plyn w otrzewnej, zolta skora itd itp. Wec nie sadze ze takie mialas To raczej zoladek Kochana
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 15:36   #1405
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Potwierdzam, watroba nie boli
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 15:50   #1406
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

biedaku
trochę głupio mi się zrobiło jak napisałaś, że masz tylko połówkę wątroby, przykro mi
ja po prostu cały wieczór "czułam" coś w miejscu gdzie powinna być wątroba, takie odczucie mdlenia (drętwienia?) nie wiem jak to nazwać
zwykle nic w tym miejscu nie czuję

możliwe, że to żołądek a ja wmówiłam sobie że to wątroba
siła sugestii internetu i ulotki informacyjnej
skoro to nie wątroba to pozostaje się cieszyć, ale o hepatil dalej pytam, bierzecie coś osłonowo?

Lacturia mogę zapytać czy problemy z wątrobą miałaś przed czy po kuracji?

doczytałam na Twoim blogu, że teraz kończysz brać izo, wątroba nie była problemem?

Edytowane przez Sissi_W
Czas edycji: 2013-03-07 o 16:19
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 17:25   #1407
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Bylam dzisiaj u dermki, wypalila mi uporczywego prosaka i jakies inne zmiany na szyi i twarzy, ktore zawsze traktowalam jako 'cos, co musi tam byc'. Wow. Nawet nie ma sladu.

Powiedziala, ze generalnie jakies pojedyncze, drobne wypryski mogą wyskakiwać, wtedy mam je smarować aknemycinem, ale dopiero jakby wrocil trądzik na całego to mam przyjść z reklamacją. Co do kwasów powiedziała, że takie domowego użytku typu migdałowy pharmaceris mogę spokojnie używać.
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 17:57   #1408
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja byłam dzisiaj u kosmetyczki na mikrodermabrazji z tymi rękami i powiedziała mi, że mam bardzo ładną cerę ogólnie pytała mnie o izo bo ją to interesowało
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 19:57   #1409
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Siemanko, pierwsze 2 listki za mną Piszę listki, bo biorę 30 mg dziennie.

Mam pytanie o podkład - dobrze kryjący, ale nie wysuszający. Macie jakieś propozycje? Zaznaczam, że zupełnie nie polubiłam się z toleriane lrp.
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-07, 20:03   #1410
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez atrevido Pokaż wiadomość
Wcześniej zrobiłam oczywiście rajd po aptekach żeby zorientować się w cenach i znalazłam najtaniej Izotek 20 mg 30 kapsułek za 64,5 zł i Aknenormin 20 mg 30 kapsułek 71 zł. Axotretu niestety nie było w większości aptek a jak już były to ceny 2 razy droższe niż za Izotek czy Aknenormin :/
Witaj ja lada moment też będę zaczynała kurację ale aknenorminem, moja derma leczy najcześciej nim i jest bardzo zadowolona z tego leku mimo, że ponoć wszytko to to jeden grzyb ;p znalazłaś super ceny leków serio !!! ja co prawda nie robiłam rundki po aptekach bo tylko zadzwoniłam do ziko zapytać się (ponoć to najtańsza apteka u mnie) i babeczka mówiła mi że 30 szt aknenorminu po 20 mg 99 zł a 60 szt po 20 mg 159 zł. Wygląda na to że muszę jeszcze poszukać co ;p
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.