malarstwo-kicz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-03-08, 14:41   #1
inna_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 156

malarstwo-kicz


Witam!
Może któraś z was interesuje się malarstwem? Chodzi mi głównie o takie malarstwo, które często jest krytykowane i nazywane kiczem- Warhol, Picasso, Podkowiński, Duda-Gracz. Podciągam to pod mój temat maturalny (kultura współczesna obszarem ekspansji kiczu) i potrzebuję jakoś ładnie ująć... Przyda się cokolwiek- luźne strzępki myśli, tytuły obrazów itp. Na razie mam oczywiście sławną zupę pomidorową Campbell i M. Monroe (Warhola) i Szał uniesień Podkowińskiego. Wielkie dzięki za każdą pomoć
inna_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 22:51   #2
inna_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 156
Re: malarstwo-kicz

up
inna_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 23:12   #3
tao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: dania
Wiadomości: 140
GG do tao
Re: malarstwo-kicz

hej własnie dostrzegłam Twój watek, jutro podam Ci konkretne nazwiska,http://www.grzenda.art.pl/ warto zobaczyc i się zastanowić co jest sztuką a co kiczem, poszukaj także o instsalacjach, performacach,do jutra pa pa tao
ps.czy design i moda mieszczą się w ramach Twojego tematu?
tao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-08, 23:43   #4
fianit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 71
Re: malarstwo-kicz

Hmmm co do Picassa to bym się tu zastanowiła czy nazywać jego twórczość kiczem. Tym bardziej że często kicz definiuje się jako "coś" co może spełniac kilka funkcji np. możesz to sobie powiesić na ścianie, ale też codziennie uzywać. Warto przemyśleć to CZYM jest kicz dla Ciebie.
Jeśli chodzi i Dudę Gracza to ostatni była jego wystawa we Wrocławiu, i jeden z moich wykładowców po zobaczeniu tej wystawy, stwierdził że malarstwo Dudy Gracza wygląda tak jakby ktoś "rozmazał kupę palcem na płótnie". Ale domyślam się że taka wypowiedż niekoniecznie będzie dobra żeby ją włączyć do pracy mautralnej . Jeśłi chodzi o Dudę Gracza to jego twórczość zrobiła taką karierę dzięki swego rodzaju polityce w sztuce a nie talentowi. Jeśli szukasz ciekawych nazwisk to proponuję wpisać w wyszukiwarce takie nazwiska jak: Hundertwasser, Oldenburg, Pollock, Nikki de S. Phalle. Da Ci to szersze spojrzenie na współczesną sztukę, są to równie znane nazwiska a może znajdziesz coś ciekawszego niż Picasso.Tym bardziej że masz pisać o kulturze nie tylko o malarstwie. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy o tej godzinie, ale jeśli będziesz miała jakieś pytania to pisz na maila jeśli chcesz bo sztuka współczesna i nierozerwalnie z nia związany kicz to moja fascynacja . Uff...troszkę się rozpisałam ale to już tak mają podobno historycy sztuki
fianit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 18:13   #5
inna_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 156
Re: malarstwo-kicz

co do mody to tylko wspomnę przy okazji, bo gdybym chciała omawiać kicz we wszystkich dziedzinach, to nigdy nie zmieściłabym się w 15 minutach (a takie wymaganie ma egzamin). dziękuję bardzo
inna_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-09, 18:15   #6
inna_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 156
Re: malarstwo-kicz

dziękuję za odp., z nazwisk na pewno skorzystam i w razie wątpliwości odezwę się. mam pisać o kulturze, ale powinnam skupić się na jednej, góra dwóch dziedzinach sztuki współczesnej. osobiście najbardziej spodobało mi sięukazywanie kiczu właśnie w malarstwie i w muzyce- z tym drugim nie mam absolutnie żadnych problemów dzięki naszemu wspaniałemu rynkowi muzycznemu
inna_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.