Depilacja laserowa w domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-08, 16:50   #1
FeralCat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1

Depilacja laserowa w domu


Na wstępie zaznacze, że długo się zastanawiałem nad założeniem wątku (nie powiem, trochę się wstydzę, ale spalonej/zniszczonej skóry będę wstydził się bardziej :P), myślałem też czy by nie podpiąć tego pod wątek o depilacji laserowej, ale tam mowa była głównie o tej profesjonalnej (z ręką na sercu powiem, że tylko pobieżnie przejrzałem)

Zastanawia mnie jak bezpieczna i skuteczna jest depilacja laserowa w domu. Czy ktoś z was ma z tym jakieś praktyczne doświadczenie i mógłby dać jakieś rady, wskazówki no i czy w ogóle warto? Mam dość wrażliwą skórę i prawdę powiedziawszy trochę się boję, ale gdybym mógł "trwalej" usunąć część owłosienia i zmniejszyć częstotliwość golenia to moja skóra na pewno by się ucieszyła.

Zastanawia mnie :
- jak długo utrzymuje się efekt,
- czy są jakieś strefy/miejsca których nie można potraktować urządzeniem
- czy chociaż po skończonych 5-8 "zabiegach" częstotliwość potrzeby powtarzania spada
- jak długo średnio to zajmuje wam
- przygody i rady

Co już wiem :
- efekt nie jest permanentny
- trzeba się mechanicznie ogolić przed
- efekt zależy w dużej mierze od rodzaju i jakości włosa jak i urządzenia
- dobrze zaopatrzyć się w krem by ukoić skórę po zabiegu

Dodam też tylko, że urządzenie do którego mam dostęp to Philips Lumea Advanced.

Prosiłbym o wyrozumiałość. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
FeralCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-18, 17:04   #2
Therivero
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 7
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Próbowałam na swojej skórze (dość jasna karnacja, ale nie opalam się na czerwono) Phillips Lumea i byłam szczerze zawiedziona wydałam kupę kasy na urządzenie, a włosków ubywało tylko na chwilę. Później miałam wrażenie, że jest ich wręcz więcej. Efekt utrzymywał się około 3 tygodni, czasami dłużej, czasami krócej, nie mogłam znaleźć zależności.
Lumea nigdy nie podrażniła mojej skóry, więc ciężko mi doradzić czy może wyrządzić krzywdę Tobie.
Polecam ogolić się dzień wcześniej Nie ryzykowałabym z używaniem urządzenia na skórze głowy oraz na męskich narządach płciowych - słyszałam, że tam się nie powinno wykonywać żadnego lasera
Na dzień dzisiejszy żałuje zakupu, lepiej było od razu udać sie do profesjonalisty, jestem po 7 zabiegach i mam święty spokój, nic nie odrasta
Laser który stosowali w tym gabinecie ma mocne chłodzenie i prawie nic nie bolało xxx, polecam poszukać w okolicy i pomóc sobie na stałe

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2022-02-21 o 11:24 Powód: link
Therivero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 12:33   #3
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Cytat:
Napisane przez FeralCat Pokaż wiadomość
Na wstępie zaznacze, że długo się zastanawiałem nad założeniem wątku (nie powiem, trochę się wstydzę, ale spalonej/zniszczonej skóry będę wstydził się bardziej :P), myślałem też czy by nie podpiąć tego pod wątek o depilacji laserowej, ale tam mowa była głównie o tej profesjonalnej (z ręką na sercu powiem, że tylko pobieżnie przejrzałem)

Zastanawia mnie jak bezpieczna i skuteczna jest depilacja laserowa w domu. Czy ktoś z was ma z tym jakieś praktyczne doświadczenie i mógłby dać jakieś rady, wskazówki no i czy w ogóle warto? Mam dość wrażliwą skórę i prawdę powiedziawszy trochę się boję, ale gdybym mógł "trwalej" usunąć część owłosienia i zmniejszyć częstotliwość golenia to moja skóra na pewno by się ucieszyła.

Zastanawia mnie :
- jak długo utrzymuje się efekt,
- czy są jakieś strefy/miejsca których nie można potraktować urządzeniem
- czy chociaż po skończonych 5-8 "zabiegach" częstotliwość potrzeby powtarzania spada
- jak długo średnio to zajmuje wam
- przygody i rady

Co już wiem :
- efekt nie jest permanentny
- trzeba się mechanicznie ogolić przed
- efekt zależy w dużej mierze od rodzaju i jakości włosa jak i urządzenia
- dobrze zaopatrzyć się w krem by ukoić skórę po zabiegu

Dodam też tylko, że urządzenie do którego mam dostęp to Philips Lumea Advanced.

Prosiłbym o wyrozumiałość. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Mam Philips Lumea od 8 lat. Od 8 lat nie mam włosów pod pachami czy bikini. Na nogach mam za jasne włoski ale z nogami nie mam problemu - wystarczy depilator raz w miesiącu.
Mój mąż pozbył się włosów na klatce i pod pachami także.
Kolega działa także Lumea na twarzy aby pozbyć się bardzo gestego zarostu - rzeczywiście mu się przerzedził.
Koleżanka także jest bardzo zadowolona z Lumea.
Nie wiem co Therivero zrobiła źle bo nigdy nie słyszałam o takim przypadku, przeciwnie - wiele osób sobie chwali zakup urządzenia i możliwość użycia w zaciszu domowym w dowolnym czasie bez kłopotliwego umawiania się na wizyty.

Po przeprowadzeniu wg instrukcji tych pierwszych zabiegów (nie pamietam ale na poczatku to jest co tydzień czy jakoś tak) obecnie może raz w roku jak zobaczę jeden mizerny włosek pod pachą to go golę i traktuję laserem. Wcześniej usunięte włosy nie zauważyłam odrostu, nawet żałuję że zaszalałam tak z bikini bo teraz chciałabym mieć pasek a nie ma jak i z czego
Depilacja zajmuje chwilę (chyba ze bedziesz robił plecy to trochę zajmie).
Nigdy nie potrzebowałam (ani żadna z osób które znam) jakiegokolwiek schłodzenia po zabiegu, w jakim celu? Moja skóra nigdy nie była podrażniona.

Ja uważam, że to urządzenie jest bardzo warte zakupu.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-10, 21:30   #4
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Ja miałam Xiaomi InFace, tzn w sumie mam. Opinie miał bardzo dobre. Użyłam trzy razy - każdorazowo nogi to minimum dwie godziny dłubania i wygibasów. Efektu absolutne zero. Stosowałam tak jak było w instrukcji. Jak dla mnie te urządzenia IPL nie leżały nawet koło laserów, bo po laserze mam mega efekty - od nastu lat.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-03-10 o 21:31
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 19:15   #5
99goryczka99
Przyczajenie
 
Avatar 99goryczka99
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 11
Dot.: Depilacja laserowa w domu

też sie waham, depilator cena 1,7-2 tys i kurde jak ma nie działać to nie wiem
99goryczka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 02:56   #6
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Cytat:
Napisane przez 99goryczka99 Pokaż wiadomość
też sie waham, depilator cena 1,7-2 tys i kurde jak ma nie działać to nie wiem
InFace ok 400zł i ma dobre opinie. Może to kwestia danej osoby i jej hormonow
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-05, 14:56   #7
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Od jakiegoś czasu myślę o jakimś urządzeniu do depilacji. Zawsze miałam na myśli tylko Philips Lumea-teraz nawet mają fajna opcję wypożyczenia urzadzenia z mozliwością wykupu...Jednak drążac temat zaczęłam rozglądać się za innymi urządzeniami. Braun, czy Beurer. Nie wiem czy warto płacić więcej za Lumeę ?Na co zwracać uwagę przy wyborze?Przeznaczenie:nog i, pachy, bikini. Z tego co wyczytałam nakładki to zbędny bajer-nie wiem jak bardzo są potrzebne.Zaczęłam rozważać Depilator Beurer IPL 8800 Velvet Skin Pro, czy ktoś używał?Czy ktoś z Was ma doświadczenie z różnymi modelami ?Widac różnicę w działaniu?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-05, 15:10   #8
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu myślę o jakimś urządzeniu do depilacji. Zawsze miałam na myśli tylko Philips Lumea-teraz nawet mają fajna opcję wypożyczenia urzadzenia z mozliwością wykupu...Jednak drążac temat zaczęłam rozglądać się za innymi urządzeniami. Braun, czy Beurer. Nie wiem czy warto płacić więcej za Lumeę ?Na co zwracać uwagę przy wyborze?Przeznaczenie:nog i, pachy, bikini. Z tego co wyczytałam nakładki to zbędny bajer-nie wiem jak bardzo są potrzebne.Zaczęłam rozważać Depilator Beurer IPL 8800 Velvet Skin Pro, czy ktoś używał?Czy ktoś z Was ma doświadczenie z różnymi modelami ?Widac różnicę w działaniu?
Mam Lumee bez dodatkowych nakładek, super się sprawdza

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-05, 22:27   #9
imposing
Rozeznanie
 
Avatar imposing
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 707
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Mam Philips Lumea od 8 lat. Od 8 lat nie mam włosów pod pachami czy bikini. Na nogach mam za jasne włoski ale z nogami nie mam problemu - wystarczy depilator raz w miesiącu.
Mój mąż pozbył się włosów na klatce i pod pachami także.
Kolega działa także Lumea na twarzy aby pozbyć się bardzo gestego zarostu - rzeczywiście mu się przerzedził.
Koleżanka także jest bardzo zadowolona z Lumea.
Nie wiem co Therivero zrobiła źle bo nigdy nie słyszałam o takim przypadku, przeciwnie - wiele osób sobie chwali zakup urządzenia i możliwość użycia w zaciszu domowym w dowolnym czasie bez kłopotliwego umawiania się na wizyty.

Po przeprowadzeniu wg instrukcji tych pierwszych zabiegów (nie pamietam ale na poczatku to jest co tydzień czy jakoś tak) obecnie może raz w roku jak zobaczę jeden mizerny włosek pod pachą to go golę i traktuję laserem. Wcześniej usunięte włosy nie zauważyłam odrostu, nawet żałuję że zaszalałam tak z bikini bo teraz chciałabym mieć pasek a nie ma jak i z czego
Depilacja zajmuje chwilę (chyba ze bedziesz robił plecy to trochę zajmie).
Nigdy nie potrzebowałam (ani żadna z osób które znam) jakiegokolwiek schłodzenia po zabiegu, w jakim celu? Moja skóra nigdy nie była podrażniona.

Ja uważam, że to urządzenie jest bardzo warte zakupu.
Absolutnie podpisuje się pod tą wypowiedzią. Sama od kilku lat mam problem golenia z głowy. 🤍
Jak po jakimś czasie (kilka miesięcy) po ostatnim zabiegu widzę pojawiające się pierwsze włoski wtedy od razu zaczynam poprawki (kilka zabiegów w odstępie miesiąca każdy) i potem znowu kolejne miesiące bez problemu. Dla mnie to jest totalny game changer, jedyne czego żałuję to że tyle czasu zwlekałam z zakupem i męczyłam się z podrażnieniami po goleniu

Mam jasną skórę i dość ciemne włosy, także optymalnie do takich zabiegów, to raczej ważne

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
imposing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-06, 07:22   #10
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Dzięki dziewczyny, wczoraj poogladałam jeszcze filmiki ,poczytałam i już jestem zdecydowana na 100% że chcę . Nadal nie wiem tylko jakie urządzenie wybrać? Czy patrzeć na żywotnośc lampy?Czy na wielkośc tego obszaru , który naświetla(czy jest takie samo we wszystkich?) Czy moc urządzenia ma znaczenie?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-06, 10:23   #11
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Jeszcze mam takie spostrzeżenia :czytałam że Braun ma możliwośc ciągłej pracy na wiekszych powierzchniach-bez odrywania głowicy, co daje możliwość płynnego i szybszego zabiegu (np. na nogach), czy Lumea tez ma taką możliwość?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-06, 10:35   #12
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jeszcze mam takie spostrzeżenia :czytałam że Braun ma możliwośc ciągłej pracy na wiekszych powierzchniach-bez odrywania głowicy, co daje możliwość płynnego i szybszego zabiegu (np. na nogach), czy Lumea tez ma taką możliwość?
W Lumei jak trzymasz wciśnięty przycisk to ona strzela co kilka sekund więc płynnie sonie można robić większe powierzchnie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-06, 11:14   #13
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Czy ten ciągły tryb wyglada tak jak w filmiku poniżej ?:
https://www.agdmaniak.pl/65688/braun...cenzja-opinie/
Filmik prawie na końcu
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-19, 11:54   #14
Ewelinka491
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 40
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia, że lumea jest warta swojej ceny. Najpierw pożyczyłam od przyjaciółki, a jak zobaczyłam, że działa to odłożyłam kasę i też sobie zamówiłam. Ta dedykowana appka pomaga wykonywać zabiegi, dobra sprawa dla laika
Ewelinka491 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-15, 13:39   #15
yogiji5561
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Czy patrzeć na żywotnośc lampy?Czy na wielkośc tego obszaru , który naświetla(czy jest takie samo we wszystkich?) Czy moc urządzenia ma znaczenie?
xxx
xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2023-05-16 o 09:15 Powód: spam
yogiji5561 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-16, 07:56   #16
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Depilacja laserowa w domu

Cytat:
Napisane przez yogiji5561 Pokaż wiadomość
Czy patrzeć na żywotnośc lampy?Czy na wielkośc tego obszaru , który naświetla(czy jest takie samo we wszystkich?) Czy moc urządzenia ma znaczenie?
xxx
xxx
Wiekszość depilatorów ma podobny obaszar działania okienka(tego do ciała). Ja patrzyłam na to ile lat posłuży.

Jestem po drugim zabiegu , a juz po pierwszym widziałam gołe placki i przerzedzenia pod pachami i bikini. Jestem zaskoczona bo mam jasne dość włoski i myślałam że nie zadziała.Przed latem nie skończę pewnie całej serii na nogi , ale bikini i pachy pewnie mi się uda. Jestem póki co zadowolona

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2023-05-16 o 09:16
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-16 08:56:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.