Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-12, 18:44   #631
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Normalnie odwołanie do sklepu. Samodzielnie napisane na kartce. Wpisz w google odwołanie reklamacja z tytułu rękojmi (jeśli to z rękojmi było zgłaszane) coś znajdziesz. Jeśli wada wystąpiła do roku to jesteś na wygranej pozycji. Mnie zawsze po odwołaniu uznawali reklamację. I jak było uszkodzenie mechaniczne niepodlegające reklamacji to po odwołaniu nagle zmienili zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli usterka jest wynikiem wady produktu to tak, ale nie każda usterka musi być wadą lub jej efektem. Nie piszę o żadnym konkretnym przypadku, ale warto wiedzieć że nie zawsze każda reklamacja do roku czasu musi zostać rozpatrzona pozytywnie. Oczywiście zawsze warto się odwoływać i walczyć o swoje prawa, ale nie zawsze musi to być skuteczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 19:06   #632
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jeśli usterka jest wynikiem wady produktu to tak, ale nie każda usterka musi być wadą lub jej efektem. Nie piszę o żadnym konkretnym przypadku, ale warto wiedzieć że nie zawsze każda reklamacja do roku czasu musi zostać rozpatrzona pozytywnie. Oczywiście zawsze warto się odwoływać i walczyć o swoje prawa, ale nie zawsze musi to być skuteczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram. Osobiście miałam walkę z rzecznikiem praw konsumenta, ponieważ nie uznałam gwarancji wynikającej przez błędy w użytkowaniu klienta. I żadne odwołania nie mają tu znaczenia.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 19:58   #633
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89315802]Wada wystąpiła do roku.
Szczerze to nie mam pojęcia czy to było z tyt.rękojmi. Ma to znaczenie?[/QUOTE]Ma znaczenie, rękojmia to co innego a gwarancja to co innego.
Tak na szybko wygooglane: Rękojmia jest obowiązkowa, gwarancja dobrowolna. W rękojmi podmiotem odpowiedzialnym za niezgodność towaru z umową jest sprzedawca, w gwarancji gwarant (najczęściej producent). Okres obowiązywania rękojmi wynosi 2 lata, w przypadku gwarancji zależy od woli gwaranta.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jeśli usterka jest wynikiem wady produktu to tak, ale nie każda usterka musi być wadą lub jej efektem. Nie piszę o żadnym konkretnym przypadku, ale warto wiedzieć że nie zawsze każda reklamacja do roku czasu musi zostać rozpatrzona pozytywnie. Oczywiście zawsze warto się odwoływać i walczyć o swoje prawa, ale nie zawsze musi to być skuteczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W moim przypadku wszystkie reklamacje z tytułu rękojmi jakie dotychczas składałam, gdzie wada wystąpiła do roku od momentu nabycia były uznawane, niektóre od razu, inne dopiero po odwołaniu. A towary były różne od butów po torebki. Nie musiałam jak na razie korzystać z Rzecznika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-12, 20:58   #634
Keira90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 158
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś mieszkanki Krakowa, które mogłyby polecić jakieś fajne knajpki, najlepiej całkiem wege albo z opcjami bezmięsnymi w menu. Rodzaj kuchni dowolny.
Ja wprawdzie nie jestem z Krakowa, ale bardzo polecam No Bones

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Keira90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 00:05   #635
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu były tutaj polecane i zrobiłam screen. Nie wiem, które są wege. Załącznik 7777459

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wielkie dzięki wszystkim! Pierwszy raz w życiu odwiedzam Kraków i już się przygotowuję kulinarnie
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 08:16   #636
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Ma znaczenie, rękojmia to co innego a gwarancja to co innego.
Tak na szybko wygooglane: Rękojmia jest obowiązkowa, gwarancja dobrowolna. W rękojmi podmiotem odpowiedzialnym za niezgodność towaru z umową jest sprzedawca, w gwarancji gwarant (najczęściej producent). Okres obowiązywania rękojmi wynosi 2 lata, w przypadku gwarancji zależy od woli gwaranta.W moim przypadku wszystkie reklamacje z tytułu rękojmi jakie dotychczas składałam, gdzie wada wystąpiła do roku od momentu nabycia były uznawane, niektóre od razu, inne dopiero po odwołaniu. A towary były różne od butów po torebki. Nie musiałam jak na razie korzystać z Rzecznika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego właśnie pisałam że zawsze warto się odwołać, szczególnie jeśli wiesz że usterka jest spowodowana wadą produktu.
Często mam w pracy do czynienia z klientami którzy sami coś zniszczą i domagają się naprawy lub wymiany bo jeszcze nie minął rok od zakupu. Tu niestety nie jestem w stanie pomóc. Jakiś czas temu np. jeden klient reklamował bardzo delikatny produkt ze szkła który jest bardzo łatwo uszkodzić przy czyszczeniu (to nie wada, po prostu ten produkt tak ma). Klient twierdził że produkt sam nagle się rozprysł w drobny mak, bez jego ingerencji, a on dodatkowo tak się wkurzył że wszystko wyrzucił do kosza a teraz chce reklamować. To jest jaskrawy przykład, ale wiele osób twierdzi że coś się "samo stało" a bez problemu można udowodnić że sami coś zniszczyli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 08:44   #637
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cześć, diagnozuje się właśnie u endo i odebrałam wyniki kortyzolu. Jeśli jest on niski (1.4 przy normie porannej 4.8-19) to co mogę z tym fantem zrobić, suplementuje się to jakoś?
Do wizyty mam jeszcze trochę czasu, a chciałabym się już rozeznać co dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-13, 09:12   #638
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Cześć, diagnozuje się właśnie u endo i odebrałam wyniki kortyzolu. Jeśli jest on niski (1.4 przy normie porannej 4.8-19) to co mogę z tym fantem zrobić, suplementuje się to jakoś?
Do wizyty mam jeszcze trochę czasu, a chciałabym się już rozeznać co dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do porannej kawy odpalić TVP, od razu skoczy

A tak poważnie to ciężkie pytanie, same niezdrowe rzeczy dobrze wpływają na kortyzol - cukier, tłuszcze itp.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 09:22   #639
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Cześć, diagnozuje się właśnie u endo i odebrałam wyniki kortyzolu. Jeśli jest on niski (1.4 przy normie porannej 4.8-19) to co mogę z tym fantem zrobić, suplementuje się to jakoś?
Do wizyty mam jeszcze trochę czasu, a chciałabym się już rozeznać co dalej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idziesz dobrym tropem, jak się nakręcisz za niskim poziomem hormonu stresu to możliwie on skoczy
Pomysl z TVP tez dobry

A teraz powaznie: kiedy masz wizytę u specjalisty? Bo ciężko rozpatrywać jeden wynik w oderwaniu od innych danych (nie tylko wyników badań), które mogą mieć spory wpływ na ostateczna ocene i diagnozę. Ja bym polecała jednak nie czytanie netu i poczekanie do wizyty lekarskiej.

Ze zdrowych rzeczy, które mogą wpłynąć na poziom kortyzolu to jest to oczywiście wysiłek fizyczny, ale na Swaroga, nie wdrażaj nagle intensywnego planu ćwiczeń
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 09:34   #640
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Ma znaczenie, rękojmia to co innego a gwarancja to co innego.
Tak na szybko wygooglane: Rękojmia jest obowiązkowa, gwarancja dobrowolna. W rękojmi podmiotem odpowiedzialnym za niezgodność towaru z umową jest sprzedawca, w gwarancji gwarant (najczęściej producent). Okres obowiązywania rękojmi wynosi 2 lata, w przypadku gwarancji zależy od woli gwaranta.W moim przypadku wszystkie reklamacje z tytułu rękojmi jakie dotychczas składałam, gdzie wada wystąpiła do roku od momentu nabycia były uznawane, niektóre od razu, inne dopiero po odwołaniu. A towary były różne od butów po torebki. Nie musiałam jak na razie korzystać z Rzecznika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z kolei zawsze jak pisałam odwołanie (z rekojmi) dostawałam bardziej chamską odpowiedź.

Trekkingi, gdzie otok był z jakiejś ceraty i jeden kilkudniowy trip w Tatry wysokie skończył się dziurami na czubkach (no po skale gramolac się człowiek się czasem opiera czubkiem, dlatego takie buty mają otok). Odpowiedz że co ja sobie wyobrażam, rok nosiłam (trekkingi, kilka wypadów ), i DOPROWADZILAM do takich dziur.
Skórzane zimowe botki gdzie obcas się zapadł, odwołanie i odpowiedź że złe chodzę i reklamacje nie są do tego żeby sobie oddawać STARE BUTY. Skórzane poniżej roku, i to zimowe.

Czy oni mają specjalny zespół najbardziej chamskich rzeczoznawców do odpowiadania na odwołania? Czy może ja wymagając że buty za 3 stówy (szczególnie te funkcyjne które noszę okazyjnie) posłużą więcej niż rok jestem januszem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 10:59   #641
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 284
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Czy są tu jakieś mieszkanki Krakowa, które mogłyby polecić jakieś fajne knajpki, najlepiej całkiem wege albo z opcjami bezmięsnymi w menu. Rodzaj kuchni dowolny.
Pierwszy stopień na Kazimierzu
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-13, 12:07   #642
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Ja z kolei zawsze jak pisałam odwołanie (z rekojmi) dostawałam bardziej chamską odpowiedź.

Trekkingi, gdzie otok był z jakiejś ceraty i jeden kilkudniowy trip w Tatry wysokie skończył się dziurami na czubkach (no po skale gramolac się człowiek się czasem opiera czubkiem, dlatego takie buty mają otok). Odpowiedz że co ja sobie wyobrażam, rok nosiłam (trekkingi, kilka wypadów ), i DOPROWADZILAM do takich dziur.
Skórzane zimowe botki gdzie obcas się zapadł, odwołanie i odpowiedź że złe chodzę i reklamacje nie są do tego żeby sobie oddawać STARE BUTY. Skórzane poniżej roku, i to zimowe.

Czy oni mają specjalny zespół najbardziej chamskich rzeczoznawców do odpowiadania na odwołania? Czy może ja wymagając że buty za 3 stówy (szczególnie te funkcyjne które noszę okazyjnie) posłużą więcej niż rok jestem januszem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi zazwyczaj odrzucali reklamacje, ale jak pisałam odwołanie od tej decyzji, to zawsze dostawałam zwrot kasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 14:57   #643
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Od tego roku weszły podobno przepisy, że firma ubezpieczeniowa ma wgląd do naszych mandatów, i może podnieść przez to składki. Jak to dziala? Czy jeśli żona dostała mandat, a auto jest na męża to on może się o tym dowiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to zależy, ubezpieczenie jest na osobę, więc jeśli dostałaś mandat jadąc jego/wspólnym autem, to z tego co mi się wydaje, to tak, bo idzie to na konto ubezpieczającego (zakładając, że on jest tutaj ubezpieczającym), to chyba tak jak ze szkodami, ale jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

ja też mam pytanie, chyba trochę nietypowe - czy w nowoczesnym budownictwie (chodzi o nowe prawo budowlane) w pomieszczeniach (oczywiście np. kuchnia, łazienka, pomieszczenia bez okien) są kratki wentylacyjne x2 ? przypomniało mi się, jak kiedyś jedna dziewczyna tłumaczyła tym dużą ilość kratek wentylacyjnych w swoim mieszkaniu, ale nadal wydaje mi się to co najmniej dziwne
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 15:16   #644
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
to zależy, ubezpieczenie jest na osobę, więc jeśli dostałaś mandat jadąc jego/wspólnym autem, to z tego co mi się wydaje, to tak, bo idzie to na konto ubezpieczającego (zakładając, że on jest tutaj ubezpieczającym), to chyba tak jak ze szkodami, ale jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

ja też mam pytanie, chyba trochę nietypowe - czy w nowoczesnym budownictwie (chodzi o nowe prawo budowlane) w pomieszczeniach (oczywiście np. kuchnia, łazienka, pomieszczenia bez okien) są kratki wentylacyjne x2 ? przypomniało mi się, jak kiedyś jedna dziewczyna tłumaczyła tym dużą ilość kratek wentylacyjnych w swoim mieszkaniu, ale nadal wydaje mi się to co najmniej dziwne
No właśnie mandat mój, ale auto jest na niego. Nie wiem. Ciekawi mnie to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 15:27   #645
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Czy te wina zamojskie są wytrawne?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 16:06   #646
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89316623]Czy te wina zamojskie są wytrawne?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Raczej nie, ale na ich stronie znajdziesz opis wszystkich smaków ze szczegółami, bo są różne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 16:53   #647
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mi zazwyczaj odrzucali reklamacje, ale jak pisałam odwołanie od tej decyzji, to zawsze dostawałam zwrot kasy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mi się kiedyś coś rozkleilo w bucie, no samo - a dostałam odpowiedz, ze one były PRANE.
To było po prostu klamstwo, bo nie były ale odwołanie załatwiło sprawę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 17:52   #648
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez rebeccaa Pokaż wiadomość
Ma znaczenie, rękojmia to co innego a gwarancja to co innego.
Tak na szybko wygooglane: Rękojmia jest obowiązkowa, gwarancja dobrowolna. W rękojmi podmiotem odpowiedzialnym za niezgodność towaru z umową jest sprzedawca, w gwarancji gwarant (najczęściej producent). Okres obowiązywania rękojmi wynosi 2 lata, w przypadku gwarancji zależy od woli gwaranta.W moim przypadku wszystkie reklamacje z tytułu rękojmi jakie dotychczas składałam, gdzie wada wystąpiła do roku od momentu nabycia były uznawane, niektóre od razu, inne dopiero po odwołaniu. A towary były różne od butów po torebki. Nie musiałam jak na razie korzystać z Rzecznika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję, we wtorek się odwołam.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 17:59   #649
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
to zależy, ubezpieczenie jest na osobę, więc jeśli dostałaś mandat jadąc jego/wspólnym autem, to z tego co mi się wydaje, to tak, bo idzie to na konto ubezpieczającego (zakładając, że on jest tutaj ubezpieczającym), to chyba tak jak ze szkodami, ale jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

ja też mam pytanie, chyba trochę nietypowe - czy w nowoczesnym budownictwie (chodzi o nowe prawo budowlane) w pomieszczeniach (oczywiście np. kuchnia, łazienka, pomieszczenia bez okien) są kratki wentylacyjne x2 ? przypomniało mi się, jak kiedyś jedna dziewczyna tłumaczyła tym dużą ilość kratek wentylacyjnych w swoim mieszkaniu, ale nadal wydaje mi się to co najmniej dziwne
Według przepisów w kuchni musi być przynajmniej jedna niezabudowana kratka wentylacyjna. Deweloperzy robią dwie kratki, po to żeby do jednej można było podłączyć okap, inaczej nie byłoby takiej możliwości. [1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89316623]Czy te wina zamojskie są wytrawne?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Na pewno jedno jest półwytrawne (chyba wiśniowe), ale wydaje mi się że któreś też było wytrawne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-13, 18:06   #650
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

A to tu był temat o winach

Kupiłam białe agrestowe i hmm "takie se", chyba za mocno się napaliłam na nie bo wiele osób i tu i na innych grupach polecało.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 18:12   #651
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
A to tu był temat o winach

Kupiłam białe agrestowe i hmm "takie se", chyba za mocno się napaliłam na nie bo wiele osób i tu i na innych grupach polecało.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Słodkie, kwaśne, jakie?
Dla mnie te owocowe smaki brzmią fajnie i też chciałabym spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 18:51   #652
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Ech ja pije tylko i wyłącznie wytrawne wina. Wczoraj przez pomyłkę wzięłam jakieś musujące francuskie półwytrawne i było zdecydowanie za słodkie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 18:53   #653
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Słodkie, kwaśne, jakie?
Dla mnie te owocowe smaki brzmią fajnie i też chciałabym spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzisiaj byłam w sklepie z winami i jak wspomniałam o tych owocowych to pani na mnie spojrzała wzrokiem w stylu "to nie wino" ale to z czarnej porzeczki jak dla mnie wymiata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 20:00   #654
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam w sklepie z winami i jak wspomniałam o tych owocowych to pani na mnie spojrzała wzrokiem w stylu "to nie wino" ale to z czarnej porzeczki jak dla mnie wymiata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, może to też będzie w moim guście Czyli może być w Żabce na przykład, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 20:05   #655
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Słodkie, kwaśne, jakie?
Dla mnie te owocowe smaki brzmią fajnie i też chciałabym spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słodkie było, agrestu w sumie nie czułam a zapach taki hmm piwny i ostatnia nuta taka hmm tania cos jak w carlo czy tym mogenie:P nie wiem, może czerwone są lepsze, ale ja bardziej w białych gustuje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Słodkie, kwaśne, jakie?
Dla mnie te owocowe smaki brzmią fajnie i też chciałabym spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słodkie było, agrestu w sumie nie czułam a zapach taki hmm piwny i ostatnia nuta taka hmm tania, siarkowa (?) cos jak w carlo czy tym mogenie:P nie wiem, może czerwone są lepsze, ale ja bardziej w białych gustuje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam w sklepie z winami i jak wspomniałam o tych owocowych to pani na mnie spojrzała wzrokiem w stylu "to nie wino" ale to z czarnej porzeczki jak dla mnie wymiata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może jeszcze poszukam czarna porzeczkę, ale mój Kaufland jakiś biedny z tą marka był.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 20:10   #656
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Słodkie było, agrestu w sumie nie czułam a zapach taki hmm piwny i ostatnia nuta taka hmm tania cos jak w carlo czy tym mogenie:P nie wiem, może czerwone są lepsze, ale ja bardziej w białych gustuje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Słodkie było, agrestu w sumie nie czułam a zapach taki hmm piwny i ostatnia nuta taka hmm tania, siarkowa (?) cos jak w carlo czy tym mogenie:P nie wiem, może czerwone są lepsze, ale ja bardziej w białych gustuje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

To może jeszcze poszukam czarna porzeczkę, ale mój Kaufland jakiś biedny z tą marka był.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Dzięki za opinię brzmi ciekawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 20:25   #657
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Dzięki, może to też będzie w moim guście Czyli może być w Żabce na przykład, tak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuję w Auchan, w Żabce dawno nie byłam więc nie pomogę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 20:37   #658
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Idziesz dobrym tropem, jak się nakręcisz za niskim poziomem hormonu stresu to możliwie on skoczy
Pomysl z TVP tez dobry

A teraz powaznie: kiedy masz wizytę u specjalisty? Bo ciężko rozpatrywać jeden wynik w oderwaniu od innych danych (nie tylko wyników badań), które mogą mieć spory wpływ na ostateczna ocene i diagnozę. Ja bym polecała jednak nie czytanie netu i poczekanie do wizyty lekarskiej.

Ze zdrowych rzeczy, które mogą wpłynąć na poziom kortyzolu to jest to oczywiście wysiłek fizyczny, ale na Swaroga, nie wdrażaj nagle intensywnego planu ćwiczeń
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Do porannej kawy odpalić TVP, od razu skoczy

A tak poważnie to ciężkie pytanie, same niezdrowe rzeczy dobrze wpływają na kortyzol - cukier, tłuszcze itp.
Nie no, nie planuję się mordować czy leczyć się przez internet, ale może coś warto wiedzieć na ten temat już przed wizytą. Resztę badań tj. glukoza, insulina, tsh, ft3, ft4, anty tpo, anty tg, żelazo, b12, usg tarczycy - wszystko w normie. A jestem MEGA ŚPIĄCA, zmęczona przewlekle w sumie od początku tego roku. Śpię po 8h w nocy i popołudniami po 2-3h muszę często dosypiać, bo już padam.

A nerwów mam sporo, więc spodziewałam się raczej zbyt wysokiego wyniku, niż niskiego
We wtorek się umawiam, bo nie mieli jeszcze kalendarza, ale pewnie z 2tyg czekania na wizytę będzie. Jedyne co mnie pociesza, to że lekarka jest bardzo rzetelna i dużo tłumaczy podczas wizyty. Całe usg ze mną omówiła krok po kroku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 21:03   #659
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Nie no, nie planuję się mordować czy leczyć się przez internet, ale może coś warto wiedzieć na ten temat już przed wizytą. Resztę badań tj. glukoza, insulina, tsh, ft3, ft4, anty tpo, anty tg, żelazo, b12, usg tarczycy - wszystko w normie. A jestem MEGA ŚPIĄCA, zmęczona przewlekle w sumie od początku tego roku. Śpię po 8h w nocy i popołudniami po 2-3h muszę często dosypiać, bo już padam.

A nerwów mam sporo, więc spodziewałam się raczej zbyt wysokiego wyniku, niż niskiego
We wtorek się umawiam, bo nie mieli jeszcze kalendarza, ale pewnie z 2tyg czekania na wizytę będzie. Jedyne co mnie pociesza, to że lekarka jest bardzo rzetelna i dużo tłumaczy podczas wizyty. Całe usg ze mną omówiła krok po kroku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie dokładnie masz wyniki (i normy) glukozy, insuliny, B12 i żelaza?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-13, 21:14   #660
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

To w takim razie masz super lekarza i trzymam kciuki za dobre interpretacje, szczególnie ze pozostałe wyniki są dobre. Faktycznie, przy stresach można się teoretycznie spodziewać kortyzolu pod korek, ale może Ty masz inaczej
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-16 20:28:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:53.