Uciążliwe zgrzytanie zębów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-14, 14:09   #1
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9

Uciążliwe zgrzytanie zębów...


Szukam pomocy...
do nie dawna mój problem był tylko nieco wstydliwy i stanowił raczej tylko obiekt żartów moich znajomych (chociaż mnie od początku nie jest do śmiechu). Od jakiegoś czasu widzę jednak znacznę pogorszenie ...

Rzecz się tyczy zgrzytania zębów i tzw sZczękościsku. Brzmieć to może trywialnie - mam tego świadomość. Wiem, że "zgrzytam" w nocy już od dawna i czasem nawet odczuwałam rano z tego tytułu ból po przebudzeniu, ale ostatnio dyskomfort tym spowodowany znacznie się pogłębił...Twarz mam jakoś dziwnie spiętą. Widzę to nawet na zdjęciach. Dużo częściej boli, źle sypiam...i towarzysze mojego snu też!

muszę coś z tym zrobić Dopiero "wchodzę" w temat więc może ktoś z was ma jakieś rady?albo przeżywa to co ja?
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 14:14   #2
sysiiek
Przyczajenie
 
Avatar sysiiek
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

mój chłopak też zgrzyta przez sen, a do tego gada :banghead: niestety nie znam żadnego sposobu, dlatego przyłączam się do pytania co z tym zrobić?
__________________
drożdże - 7.01.2014.
sysiiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 14:20   #3
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

taak, znam z opowieści jakie to trudne do znieniesia. Tyle chociaż, że ja nie gadam
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 17:42   #4
Geraniol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 82
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Zgrzytanie jest objawem glisty ludzkiej .
Geraniol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 08:02   #5
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Pomoże tu szyna relaksacyjna, idź do stomatologa
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:16   #6
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez Baczek bzzz Pokaż wiadomość
Szyna nie wiele daje, przerabiałem ten temat. U mnie sprawdził się botoks, od razu puściło i się rozluźniłem
Może po prostu miałeś źle zrobiona szynę lub tylko standardową. A taka rzeczywiście nie pomaga.

Zgadzam się z Nynką. Pomoże szyna relaksacyjna ale taka robiona indywidualnie i poprzedzona diagnostyką Brux Checker bo wiadomo wtedy na jakie punkty kłaść nacisk.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:49   #7
mafelcia
Przyczajenie
 
Avatar mafelcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Botoks dobry na wszystko

Edytowane przez mafelcia
Czas edycji: 2013-11-15 o 13:58
mafelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 14:01   #8
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

glista wykluczona

Czy szyna, o której wspominacie pomaga na tzw szczękościsk? tzn stałe napięcie mięśni- ja to tak przynajmniej odbieram
Zastosowanie botoksu też obiło mi się o uszy. Jak to wygląda w przypadku dolegliwości takiej jak moja?
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 15:37   #9
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez laajlaa Pokaż wiadomość
glista wykluczona

Czy szyna, o której wspominacie pomaga na tzw szczękościsk? tzn stałe napięcie mięśni- ja to tak przynajmniej odbieram
Zastosowanie botoksu też obiło mi się o uszy. Jak to wygląda w przypadku dolegliwości takiej jak moja?
Tak szyna na szczękościsk jak najbardziej tylko taka indywidualna i dokładna po diagnostyce Brux Checker.

Natomiast w ten botoks to bym tak do końca nie wierzyła bo z tego co wiem to jego zastosowanie powoduje raczej usztywnienie części twarzy (skóry) a nie rozluźnienie. Do botoksu przekonana jakoś nie jestem.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 18:25   #10
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez Baczek bzzz Pokaż wiadomość
Ale głupoty wypisujesz dziewczyno! Jakie usztywnienie skóry? Jeśli już to botoks paraliżuje mięśnie, a to one odpowiedzialne są za szczękościsk i zgrzytanie. A dokładnie mięśnie żuchwy i żwacza, skóra nie ma nic z tym wspólnego. Przerabiałem szynę i kompletnie nic mi nie pomogła. Dopiero botoks przyniósł mi ulgę
To chyba Ty głupoty piszesz! Pomyśl logicznie! Skoro botoks paraliżuje mięśnie to jak Ty sobie wyobrażasz ustąpienie napięcia mięśni. To tylko może pogorszyć sprawę.
Fakt, źle się wyraziłam bo chodziło mi o mięśnie a nie skórę, zwykły mój błąd.

A szynę widocznie miałeś złą zrobioną skoro Ci nie pomogła i mogę się założyć że nie miałeś nawet przed szyną diagnostyki Brux Checker. Jeśli w ogóle wiesz o czym ja mówię mądralo
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 19:47   #11
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez Sosnowy Las Pokaż wiadomość
Witam, mnie też dotyczy problem bruksizmu i leczę się toksyną botulinową. W tym wszystkim chodzi o to, aby mięśnie nie mogły nadmiernie pracować, czyli żeby nie dochodziło do ścisku szczęki. Za ścisk odpowiedzialne są mięśnie żuchwy i żwacza, które się nadmiernie rozrastają bo za mocno pracują. Botoks blokuje ich pracę.
A co w momencie kiedy botoks 'wyczerpie swoją moc'? Przecież to nie ma stałego działania chyba i trzeba ponawiać?
Jakoś mnie to nie przekonuje. Widzę w tym tylko doraźny środek. A przecież chodzi o to żeby wyeliminować czynnik powodujący szczękościsk, a nie tylko go czasowo blokować...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-16, 08:37   #12
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
A co w momencie kiedy botoks 'wyczerpie swoją moc'? Przecież to nie ma stałego działania chyba i trzeba ponawiać?
Jakoś mnie to nie przekonuje. Widzę w tym tylko doraźny środek. A przecież chodzi o to żeby wyeliminować czynnik powodujący szczękościsk, a nie tylko go czasowo blokować...
Jak sobie raz zrobisz zmarszczki botoksem to też nie jest to dożywotnie działanie i oczywistą oczywistością jest,że trzeba zabieg powtórzyć Ale chyba lepiej ponawiać taki zabieg niż od razu "iść pod nóż" i chirurgicznie redukować mięśnie?

Skoro tak dużo w tym temacie wiesz, to nie będzie dla Ciebie nowością,że bruksizm, zaciskanie zębów, zgrzytanie nimi ma bardzo różne podłoże. Zarówno szyna, jak i botox to są metody leczenia skutków, a nie samego problemu de facto. Dobry specjalista powinien zrobić porządny wywiad i ustalić co jest powodem,że powstał taki problem. U niektórych osób konieczne będzie dodatkowo leczenie ortodontyczne,a u innych psychoterapia itd. Leczenie bruksizmu jest wielotorowe - jednocześnie można stosować leki, szynę, rozmaite zabiegi fizjoterapeutyczne, botoks,a zabieg chirurgiczny powinien być ostatecznością.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 10:06   #13
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Jak sobie raz zrobisz zmarszczki botoksem to też nie jest to dożywotnie działanie i oczywistą oczywistością jest,że trzeba zabieg powtórzyć Ale chyba lepiej ponawiać taki zabieg niż od razu "iść pod nóż" i chirurgicznie redukować mięśnie?

Skoro tak dużo w tym temacie wiesz, to nie będzie dla Ciebie nowością,że bruksizm, zaciskanie zębów, zgrzytanie nimi ma bardzo różne podłoże. Zarówno szyna, jak i botox to są metody leczenia skutków, a nie samego problemu de facto. Dobry specjalista powinien zrobić porządny wywiad i ustalić co jest powodem,że powstał taki problem. U niektórych osób konieczne będzie dodatkowo leczenie ortodontyczne,a u innych psychoterapia itd. Leczenie bruksizmu jest wielotorowe - jednocześnie można stosować leki, szynę, rozmaite zabiegi fizjoterapeutyczne, botoks,a zabieg chirurgiczny powinien być ostatecznością.
Tak, zgadza się bardzo dobrze znam temat. Stąd wiem że bruksizm to choroba, którą się leczy a nie blokuje tymczasowo. Owszem jest kilka metod w zależności od zaawansowania choroby i tu się zgodzę że wywiad to podstawa. Jednak przyczyna tej choroby jest zawsze jedna i ta sama i tymczasowe blokowanie na nic się zda. Najlepsze leczenie to szyna i ewentualnie zabiegi ultradźwiękowe z masażami. A skoro Ty o tym nie wiesz to wygląda na to że nie masz pojęcia co dzieje się w układzie stomatognatycznym...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 11:49   #14
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Tak, zgadza się bardzo dobrze znam temat. Stąd wiem że bruksizm to choroba, którą się leczy a nie blokuje tymczasowo. Owszem jest kilka metod w zależności od zaawansowania choroby i tu się zgodzę że wywiad to podstawa. Jednak przyczyna tej choroby jest zawsze jedna i ta sama i tymczasowe blokowanie na nic się zda. Najlepsze leczenie to szyna i ewentualnie zabiegi ultradźwiękowe z masażami. A skoro Ty o tym nie wiesz to wygląda na to że nie masz pojęcia co dzieje się w układzie stomatognatycznym...
Jedna i ta sama przyczyna? Brawo ... Potem się dziwić,że lekarze na hasło "internet" wywracają oczami ...

Jakbyś uważniej przeczytała to co napisałam powyżej, to byś zauważyła,że w niektórych przypadkach powodem bruksizmu może być nieprawidłowy zgryz i potrzebne jest leczenie ortodontyczne, u innych powodem jest stres, trauma itp. i potrzebne jest leczenie psychoterapeutyczne, nauka redukowania stresu itd. U niektórych nakłada się kilka różnych czynników i ważny jest prawidłowy wywiad,a następnie plan leczenia. Więc o jakiej JEDNEJ PRZYCZYNIE BRUKSIZMU my tu mówimy?

Tego,że szyna jest pierwszą i podstawą metodą w leczeniu bruksizmu nie neguję,ale proszę o to, byś ty nie wypisywała głupot, że jest to najlepsza metoda. Gdyby tak było, gdyby szyna faktycznie była lekiem na całe zło, to pacjenci nie byliby poddawani chirurgicznej redukcji mięśnia żwacza. Żaden lekarz przy zdrowych zmysłach nie wysyłałby pacjentów na operację, gdyby pomóc mogła szyna za kilkaset złotych. Skoro ludzie są poddawani takim operacjom to znaczy,że inne metody zawiodły,a problem pozostał. Nie neguj tego,że botoks pomaga, bo jak widać po powyższych wpisach są osoby,którym szyna nie pomogła,a toksyna botulinowa tak. Skoro istnieje możliwość,by korzystać z takiej formy leczenia, są ludzie, którym to pomogło, to dlaczego starasz się to negować? Czyżby dlatego,że twoja praca była związana z robieniem szyn?

Cytat:
Napisane przez Baczek bzzz Pokaż wiadomość
Piszesz że przyczyna tej choroby jest zawsze jedna i ta sama, czyli jaka? Bo z tego co ja wiem, opierając wiedzę na książkach medycznym to choroba nie jest dobrze poznana, ale bardzo rozpowszechniona wśród populacji na całym świecie. Nie istnieją żadne dokumenty medyczne na temat leczenia patologii. Wiadomo że bruksizm może być spowodowany nieprawidłową pracą mięśni lub może być wywołany przez zespół różnych czynników. Więc jeżeli botoks pomaga, dlaczego go nie stosować?
Zgadzam się w 100%
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia


Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2013-11-17 o 11:56
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 13:02   #15
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

oo jestem wdzięczna za taką aktywność) nie spodziewałam się, że problem wzbudzi tyle kontrowersji...

Przeczytałam wszystko uważnie. i mam kilka zasadniczych pytań. Jak "zakłada" się szynę i czy odczuwa się ją na codzień?
Co do botoksu...Czy wiecie jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu? Jak często trzeba to powtarzać? no i ile by mnie to kosztowało mniej więcej?
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 13:37   #16
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Jedna i ta sama przyczyna? Brawo ... Potem się dziwić,że lekarze na hasło "internet" wywracają oczami ...

Jakbyś uważniej przeczytała to co napisałam powyżej, to byś zauważyła,że w niektórych przypadkach powodem bruksizmu może być nieprawidłowy zgryz i potrzebne jest leczenie ortodontyczne, u innych powodem jest stres, trauma itp. i potrzebne jest leczenie psychoterapeutyczne, nauka redukowania stresu itd. U niektórych nakłada się kilka różnych czynników i ważny jest prawidłowy wywiad,a następnie plan leczenia. Więc o jakiej JEDNEJ PRZYCZYNIE BRUKSIZMU my tu mówimy?

Tego,że szyna jest pierwszą i podstawą metodą w leczeniu bruksizmu nie neguję,ale proszę o to, byś ty nie wypisywała głupot, że jest to najlepsza metoda. Gdyby tak było, gdyby szyna faktycznie była lekiem na całe zło, to pacjenci nie byliby poddawani chirurgicznej redukcji mięśnia żwacza. Żaden lekarz przy zdrowych zmysłach nie wysyłałby pacjentów na operację, gdyby pomóc mogła szyna za kilkaset złotych. Skoro ludzie są poddawani takim operacjom to znaczy,że inne metody zawiodły,a problem pozostał. Nie neguj tego,że botoks pomaga, bo jak widać po powyższych wpisach są osoby,którym szyna nie pomogła,a toksyna botulinowa tak. Skoro istnieje możliwość,by korzystać z takiej formy leczenia, są ludzie, którym to pomogło, to dlaczego starasz się to negować? Czyżby dlatego,że twoja praca była związana z robieniem szyn?



Zgadzam się w 100%
Chodzi mi o to, że przede wszystkim aby wyeliminować problem trzeba doprowadzić do rozluźnienia mięśni a nie zablokowania ich.
Mam takie samo prawo negować Twoje odpowiedzi jak Ty moje. Już od pierwszej Twojej wypowiedzi widać, że zajmujesz się wstrzykiwaniem botoksu.
Nawet jeśli moja praca jest związana z wykonywaniem szyn to nie widzę w tym nic złego. Twoja praca to wstrzykiwanie botoksu i też nie ma w tym nic złego. Tak praca po prostu czy Twoja czy moja a żyć za coś trzeba przecież.
Nadal pozostaję przy swoim stanowisku że przyczyna jest jedna- nadmierne napięcie mięśni a wynikać może ono z wielu rzeczy. Może teraz będzie jaśniej.
Sama miałam swego czasu początki bruksizmu i się wyleczyłam. Choć nie trwało to miesiąc czy dwa.
Jeśli komuś botoks pomógł to ok i niech sobie dalej wstrzykuje, jego sprawa. A jeśli ktoś chce się na prawdę pozbyć problemu to może też uciekać się do innych metod.
Zgodzę się z Tobą z tym że trzeba wyeliminować czynnik powodujący napięcie mięśni (stres, wada zgryzu).
Z resztą my tu podaliśmy jakie mogą być rozwiązania a autorka przecież i tak wybierze sama najlepsze rozwiązanie dla niej. A dzięki naszym burzliwym wypowiedzią jest w stanie rozeznać się w temacie.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 08:52   #17
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Z burzliwej wymiany zdań) wnioskuje, że powinnam udać się na konsultację co do przyczyny tej dolegliwości w moim przypadku. Z powyższych wypowiedzi wnioskuje, że ortodonta, lekarz medycyny estetycznej lub psycholog:P?? Nie ułatwiacie mi życia Może najpierw lekarz pierwszego kontaktu?
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 09:51   #18
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

czasami zgrzytanbie może byc wywołane nerwicą, w moim przypaqdku akurat tak było (nerwica natręctw). Spróbuj iśc do lekarza, może przyczyna jest inna, trzymam kciuki, żeby szybko Ci to przeszło
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 13:09   #19
taka_sobie_dziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 0
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

tak mi się właśnie zdaje, że za mało mamy informacji o problemie laajlaa i wywołuje to niepotrzebne spięcia. Ja sporo ostatnio czytałam o botoksie i w kontekście zgrzytania też. Zaciekawiło mnie to. Ale jeśli ja mogę poradzić to myślę, że lekarz pierwszego kontaktu to dobry pomysł. Opowiesz jak nasilony jest ból, napięcie itd
taka_sobie_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 14:54   #20
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Czytałam, że botoks w moim wypadku faktycznie może być rozwiązaniem. Jak wygląda taki zabbieg, a co ważne jak często musiałabym to powtarzać jeśli wybiorę tę opcje?
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 19:18   #21
mafelcia
Przyczajenie
 
Avatar mafelcia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

To prawda. Botoks może okazać się pomocny. Toksyna botulinowa rozcieńczona w soli fizjologicznej podawana jest domięśniowo. Efekt jest taki, że mięśnie są rozluźnione, ich praca osłabiona., co może się okazać dla ciebie zbawienne. NA wizycie kontrolnej zazwyczaj pada decyzja czy konieczne jest podanie dodatkowej dawki.
Potem efekt utrzymuje się jakieś 4-6 mies
mafelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 08:08   #22
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

A ja też miałam taki problem i okazało się że muszę mieć aparat na zęby. Już w trakcie leczenia bóle (z którymi zmagałam się kilka lat) ustąpiły. Po leczeniu miałam szynę relaksacyjną (taką indywidualną), ale po miesiącu okazała się być już nie potrzebna bo ponowne badanie stawów szczękowych okazało się dobre. Zrobiono mi więc wtedy już zwykłą retencję po aparacie.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:38   #23
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Wiem, że szyne zakłada się po konsultacji ze stomatologiem, a wykonuje ją protetyk. Możesz polecić konkretnych ludzi w KRakowie?
Chciałabym też skonsultować problem pod kątem botoksu. Wykonywał ktoś zabieg na bruksizm w jakiś gabinecie medycyny estetycznej w Krakowie? Może ktoś może polecić kogoś, z własnego doświadczenia...
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 13:21   #24
Marietta85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

ja leczę bruksizm botoksem. Szyna jest nie dla mnie zupełnie. Poprawa jest ogromna! powtarzam średnio co pół roku. Dla mnie to metoda godna polecenia. Nie jestem z Krakowa wiec nie polecę konkretnego miejsca, ale dobrze robisz, że bierzesz dwie opcje pod uwagę.
Marietta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 07:43   #25
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Napisz cos [proszę więcej o samym zabiegu. Jest bolesny? Skoro powtarzasz w miarę regularnie, to ile cię to kosztuje mniej więcej
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 07:46   #26
taka_sobie_dziewczyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 0
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

z tego co ja wiem, to leczenie bruksizmu za pomocą botoksu zaczyna się od 300 zł.
taka_sobie_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 09:10   #27
Marietta85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Sosonowy Las właściwie odpowiedziała na Twoje pytania Ja jestem dość wrażliwa na ból, ale zabieg znoszę nieźle. Co do ceny, no to tutaj kluczowa chyba będzie ocena specjalistyy Twojego indywidualnego przypadku, stopień nasilenia itd.
Marietta85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 09:20   #28
laajlaa
Przyczajenie
 
Avatar laajlaa
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 9
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Sosonowy Las gdzie robisz zabiegi? masz jakieś miejsce, które możesz mi polecić?
laajlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 09:08   #29
anastazja9
Przyczajenie
 
Avatar anastazja9
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 13
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

ja za namową forumowiczek trafiłam do Medestetis. Pierwsze wrażenie super i mają w ofercie leczenie bruksizmu. Pzdr i powodzonka;-)
anastazja9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 00:05   #30
mm 1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Uciążliwe zgrzytanie zębów...

Problem zaciskania zebow, bruksizmu, bólów głowy czy stawów skroniowo zuchwowych diagnozujemy za pomocą SKRYNINGU OKLUZYJNEGO oraz zdjeć rtg stawów skroniowo zuchwowych. Do tego wykonuje sie kilka innych badań. Zeby rozluźnic napięte mięśnie stosuje sie terapie TENS, o szynach można myślec dopiero po dokładnych badaniach. Szyna NTI jest najpopularniejsza szyna aktywna która sama kasuje napięcie naszych mięśni (stosowana w nocy przez minimum 2-3 miesiące). Te szyny relaksujące o których piszecie nie są dobrym rozwiązaniem. Przy bardzo silnych napięciach mięśni kiedyś obudzicie sie z połamana szyna i zębami. Szyna relaksacyjna działa jak zabezpieczenie do momentu aż nie pęknie. Nie leczy niczego. Jeżeli jest ktoś zainteresowany prawdziwym leczeniem schorzeń neuromiesniowych to zapraszam do przeczytania artykułów naukowych lub konsultacji z lekarzami specjalistami w tej dziedzinie

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 00:54 ----------


Edytowane przez mm 1991
Czas edycji: 2013-12-07 o 23:33
mm 1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-09 11:05:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.