Mamusie styczniowe 2020 - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-02, 20:45   #1591
Panterka1313
Zadomowienie
 
Avatar Panterka1313
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 724
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja bym brała coś na zgagę, żołądek, sraczkę, zatwardzenie, ból głowy, elektrolity, bandaż elastyczny, fenistil, wapno, coś odkarzajacego, coś na suchość skóry, tabletki żurawiny jakby ci sikanie się zatrzymalo. Krem z filtrem kupuję się na miejscu bo każdy kraj ma inne nasłonecznienie i np u nas jest największy spf 50 a w innym kraju może to być 70. Ulubione coś do jedzenia czego nie znajdziesz w hotelu, restauracji, sklepie. Na doz pl dobrze się szuka bo w filtrach zaznaczasz ciąża, problem w sensie na co ma być, jaka część ciała i jaka postać leku chcesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.08/20.08
Panterka1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 21:16   #1592
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Ja dzis po polowkowych, potwierdzila sie wersja ze dziewczynka, lekarz dal zielone swiatlo na rozowe ciuszki i pokoik Przede wszystkim wszystko książkowo w normie i to jest najważniejsze. Dwa dni temu maz wyczul pierwsze kopniaki, od tego czasu duzo częściej czuję ruchy, bardzo wyraznie
Piekne macie brzuszki!! <3

PS. W sb jedziemy na zagraniczny urlop.Poza standardowymi lekami ktore biore tj. na tarczyce plus jakies witaminy, co sugerujecie zeby ze soba wziąć "w razie czego", zeby sie nie stresowac w obcym kraju co moge a czego nie?
Super że wszystko dobrze,ja jutro połówkowe i już mnie mały stresik łapie. Cały czas oczekuję na te kopniaki! 😀
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 23:26   #1593
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Super że wszystko dobrze,ja jutro połówkowe i już mnie mały stresik łapie. Cały czas oczekuję na te kopniaki!


U mnie tez jutro polowkowe a kopniaczki juz czuje


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 04:48   #1594
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Hej dziewczyny. Wczoraj po polowkowych padlam ok 19 i teraz już nie mogę spać.
Z maluchem wszystko ok leżał przytulny do łożyska i nie chciał pokazać buźki ale lekarz powiedział że sprawdzi to na następnej wizycie. Po za tym pokazał co ma między nogami. Będziemy mieli 3 syna. Bardzo się cieszę słaba była tylko reakcja otoczenia jak to? Przykro mi. Szkoda.. Szkoda to gadać jak ktoś może tak wogole pomyśleć poprostu mi się smutno zrobiło. Tak po ludzku poprostu smutno. No i muszę powtórzyć badania na toksoplazmoze cała serię bo awidność wyszła graniczna i jak wyjdzie coś nie tak to wdrozymy antybiotyk ogólnie doktor kazał się tym nie przejmować bo to w sumie nic strasznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:48 ---------- Poprzedni post napisano o 03:46 ----------

Mały waży 418 g podobno w punkt. No i robimy wielkie szukanie imienia.. Ja już nie mam pomysłu ja chciałam Ignasia ale mężowi nie pasuje on Franka co z kolei mi jakoś tak oo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 07:26   #1595
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Super że udane wizyty u nas połowkowe po jutrze w czwartek.

Takiego kataru dostałam w niedzielę ze byłam nie do życia jak z kranu leciało , na szczęście Wit. C i szybko przeszło.

My już z mężem oboje czujemy ruchy. Z dnia na dzień bardziej. Jak tylko czuje to zaraz przykładem jego rękę do brzuszka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 07:43   #1596
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Super że udane wizyty u nas połowkowe po jutrze w czwartek.

Takiego kataru dostałam w niedzielę ze byłam nie do życia jak z kranu leciało , na szczęście Wit. C i szybko przeszło.

My już z mężem oboje czujemy ruchy. Z dnia na dzień bardziej. Jak tylko czuje to zaraz przykładem jego rękę do brzuszka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie właśnie od wczoraj męczy przeziębienie. Dużo soku malinowego plus czarne Hallsy na gardło i może dam radę.

Ja już też od kilku dni czuję ruchy pod ręką. Co chciałam wołać TŻ, żeby też sobie pomacał, to Młody przestawał. Dopiero wczoraj się udało złapać dwa delikatne puknięcia.

Zaczynam dzisiaj szkołę rodzenia. Robi się poważnie. Na dodatek jest zimno, a ja nie mam się co ubrać. Zamówiłam pierwsze ciążowe jeansy na olx, ale jeszcze nie doszły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 07:53   #1597
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Mnie właśnie od wczoraj męczy przeziębienie. Dużo soku malinowego plus czarne Hallsy na gardło i może dam radę.

Ja już też od kilku dni czuję ruchy pod ręką. Co chciałam wołać TŻ, żeby też sobie pomacał, to Młody przestawał. Dopiero wczoraj się udało złapać dwa delikatne puknięcia.

Zaczynam dzisiaj szkołę rodzenia. Robi się poważnie. Na dodatek jest zimno, a ja nie mam się co ubrać. Zamówiłam pierwsze ciążowe jeansy na olx, ale jeszcze nie doszły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No już czuć w powietrzu że koniec lata wg taka nostalgia mnie łapie zawsze jak ma być jesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-03, 13:48   #1598
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
No już czuć w powietrzu że koniec lata wg taka nostalgia mnie łapie zawsze jak ma być jesień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w sumie się ciesze, ze czas szybko płynie bo szczerze mówiąc strasznie nie chce mi się być w ciąży. Bardzo bym chciała już urodzic,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 13:51   #1599
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Ja w sumie się ciesze, ze czas szybko płynie bo szczerze mówiąc strasznie nie chce mi się być w ciąży. Bardzo bym chciała już urodzic,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też! Nie mogłam się wręcz doczekać aż zacznie się chociaż wrzesień 😃
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 14:43   #1600
Marlena234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 679
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja zawsze powtarzam żeby ciąża trwała pół roku bylo by idealnie... no cóż pocieszajace ze już po wakacjach teraz byle do świąt...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marlena234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 18:15   #1601
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Marlena234 Pokaż wiadomość
Ja zawsze powtarzam żeby ciąża trwała pół roku bylo by idealnie... no cóż pocieszajace ze już po wakacjach teraz byle do świąt...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę 6 miesiecy było by optymalnie Ja jestem dopiero w 17 Tc a już odczuwam mniejsza sprawność fizyczną, szybsze Zadyszki ogólnie chciała bym mieć już wszystko swoje dzieci po tej stronie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-03, 20:54   #1602
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

U mnie po połówkowych wszystko Ok i potwierdzona dziewczyna 😊😍 Chyba będzie Iga ☺️
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-03, 23:02   #1603
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Gratulacje wszystkim po badaniach!

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
U mnie po połówkowych wszystko Ok i potwierdzona dziewczyna 😊😍 Chyba będzie Iga ☺️
To dokładnie jak u mnie i tez Iga
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 07:20   #1604
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Gratulacje wszystkim po badaniach!



To dokładnie jak u mnie i tez Iga
Gratuluję piękne imię też chciałam Ige, ale mąż nie chce... U nas będzie Zuzia chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 07:26   #1605
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Wszystkie imiona piękne

U mnie Haneczka coraz bardziej się rusza. Obserwuje już powoli pewne fazy jej aktywności. Wczoraj pierwszy raz wyłapałam puknięcie prosto w dłoń. Czuje coraz większa wiez z dzieciaczkiem

Obecnie jesteśmy na wakacjach
Na szczęście czuje się dobrze.

Po powrocie idę na L4 i zaczynam ogarniać nowy dom oraz wyprawkę.
Już mam na oku używane mebelki od Pinio muszę tylko Męża namówić.
W głowie rysuje się już pomysł na pokoik także po powrocie działanm.

W ogóle czuje ciraz większa energię



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 08:28   #1606
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Wszystkie imiona piękne

U mnie Haneczka coraz bardziej się rusza. Obserwuje już powoli pewne fazy jej aktywności. Wczoraj pierwszy raz wyłapałam puknięcie prosto w dłoń. Czuje coraz większa wiez z dzieciaczkiem

Obecnie jesteśmy na wakacjach
Na szczęście czuje się dobrze.

Po powrocie idę na L4 i zaczynam ogarniać nowy dom oraz wyprawkę.
Już mam na oku używane mebelki od Pinio muszę tylko Męża namówić.
W głowie rysuje się już pomysł na pokoik także po powrocie działanm.

W ogóle czuje ciraz większa energię



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super ze masz energię zazdroszczę... Ja właśnie odkurzylam mieszkanie i ledwo żyje..
Ogólnie jestem bardzo zmęczona. Wczoraj byłam z chłopakami na dworzu i młodszy z kolegami biegali aż nagle z takim krzykiem wyskoczyli z trawy że masakra myślałam że wpadli w pokrzywy a ich pogryzly osy.. Mojego w 2 miejscach a jego kolegów w 2 3. Dopiero dzisiaj zadzwonilysmy po straż pożarna żeby usunęli gniazdo, bo wczoraj byłyśmy bardziej zajęte tym żeby uspokoić chłopaków.
Ja mam mega problem z imieniem dla naszego chłopca. Nic mi się nie podoba nic nie pasuje.. Obawiam się że może być bez imienny do urodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 08:28   #1607
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Gratulacje synów i córek Moim marzeniem było trzech chłopców. Stanęło na jednym i dwóch córkach i też jestem szczęśliwa.

W końcu dzieci w placówkach. Mam chwilę dla siebie. Dwa dni przeleżałam i nic nie robiłam prócz wyszorowania wanny. Nie ma to jak ocet Dzisiaj lenistwo w kawiarni i potem spotkanie z logopedą, bo wysłałam córkę z ciekawości. Jutro zebranie w przedszkolu, w piątek przyjeżdżają moi rodzice. W sobotę mój syn ma urodziny, w niedzielę impreza dla kolegów

A na poniedziałek umówiłam się jeszcze raz na jazdy, ale tym razem moim samochodem, żeby przez 2 godziny ćwiczyć parkowanie, bo nie mogę wyczuć tej mojej krowy i przez to mało jeżdżę. I w planach na przyszły tydzień codzienne jeżdżenie i parkowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 08:37   #1608
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Gratulacje synów i córek Moim marzeniem było trzech chłopców. Stanęło na jednym i dwóch córkach i też jestem szczęśliwa.

W końcu dzieci w placówkach. Mam chwilę dla siebie. Dwa dni przeleżałam i nic nie robiłam prócz wyszorowania wanny. Nie ma to jak ocet Dzisiaj lenistwo w kawiarni i potem spotkanie z logopedą, bo wysłałam córkę z ciekawości. Jutro zebranie w przedszkolu, w piątek przyjeżdżają moi rodzice. W sobotę mój syn ma urodziny, w niedzielę impreza dla kolegów

A na poniedziałek umówiłam się jeszcze raz na jazdy, ale tym razem moim samochodem, żeby przez 2 godziny ćwiczyć parkowanie, bo nie mogę wyczuć tej mojej krowy i przez to mało jeżdżę. I w planach na przyszły tydzień codzienne jeżdżenie i parkowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow intensywnie. 🤩 U nas też ten weekend pod znakiem wesela.
Ja tez chciałam mieć 3 chłopca i o dziwo nikt mi w to nie wierzyl nie wiem czemu no i dalej słyszę teksty o szkoda że nie dziewczynka przydałaby wam się. Stwierdzam że ludzie nie mają za grosz wyczucia i zero taktu. Ja bym nawet tak nie pomyślała, żeby komuś takim tekstem walnąć. Najgorsze ze to są bliskie osoby i nie rozumieją że czuję się urazona że zabolało mnie takie coś.. No ale cóż trudno nie będą musiały na mnie już patrzeć i słuchać bo wolę unikać takich toksycznych osób i sytuacji nie będę na siłę szukać z nimi kontaktu i narażać siebie na nerwy stres..
Ja mam brata akurat mamy spoko kontakt ze sobą. Mąż ma 2 braci i jak z jednym jest ok tak z drugim widzimy się od święta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-04, 09:25   #1609
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez mamalinkaa Pokaż wiadomość
Super ze masz energię zazdroszczę... Ja właśnie odkurzylam mieszkanie i ledwo żyje..
Ogólnie jestem bardzo zmęczona. Wczoraj byłam z chłopakami na dworzu i młodszy z kolegami biegali aż nagle z takim krzykiem wyskoczyli z trawy że masakra myślałam że wpadli w pokrzywy a ich pogryzly osy.. Mojego w 2 miejscach a jego kolegów w 2 3. Dopiero dzisiaj zadzwonilysmy po straż pożarna żeby usunęli gniazdo, bo wczoraj byłyśmy bardziej zajęte tym żeby uspokoić chłopaków.
Ja mam mega problem z imieniem dla naszego chłopca. Nic mi się nie podoba nic nie pasuje.. Obawiam się że może być bez imienny do urodzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja jestem wygodna i mam robota od odkurzania. Na dodatek praktycznie codziennie włącza go mój pies, więc nawet o tym nie muszę pamiętać. Jedyne co, to opróżnić pojemnik na kurz i przeczyścić filtry jak się zabrudzi.

Mam dzisiaj plan ogarnąć kolejne półki w szafie. Odkąd jestem na zwolnieniu (połowa maja) wisi nade mną widmo tej szafy i ciągle to odkładam na później... Udało mi się tylko dwie półki załatwić. W końcu jest chłodniej w sypialni, włączę jakiś podcast do słuchania i jazda!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-04, 16:17   #1610
Justi2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 481
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Gratulacje udanych wizyt i wyboru ślicznych imion. Kurcze ale u was intensywnie a mi się nic nie chce , najchętniej to bym z łóżka nie wstawała takie jakieś dni mam ostatnio Co do imienia to nadal nie wiem i chyba też do porodu będzie bez imienną tak jak poprzednia
Justi2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 05:07   #1611
Rose08
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Inevera123 Pokaż wiadomość
Gratulacje synów i córek Moim marzeniem było trzech chłopców. Stanęło na jednym i dwóch córkach i też jestem szczęśliwa.

W końcu dzieci w placówkach. Mam chwilę dla siebie. Dwa dni przeleżałam i nic nie robiłam prócz wyszorowania wanny. Nie ma to jak ocet Dzisiaj lenistwo w kawiarni i potem spotkanie z logopedą, bo wysłałam córkę z ciekawości. Jutro zebranie w przedszkolu, w piątek przyjeżdżają moi rodzice. W sobotę mój syn ma urodziny, w niedzielę impreza dla kolegów

A na poniedziałek umówiłam się jeszcze raz na jazdy, ale tym razem moim samochodem, żeby przez 2 godziny ćwiczyć parkowanie, bo nie mogę wyczuć tej mojej krowy i przez to mało jeżdżę. I w planach na przyszły tydzień codzienne jeżdżenie i parkowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czym jeździsz? Ja mimo ze mam prawko ponad 11lat to po swoim miescie jezdze od niedawna, ale mamy malutkie autko i jest mi duzo latwiej.. mimo to, równolegle parkowac nie umiem, przez co mam stres zeby jezdzic do centrum wczoraj bylismy w salonie przymierzyc sie do Dacii Duster, planujemy kupic na przelomie roku ale ja jestem przerażona tym kolosem...

Ja od pn na urlopie 2tyg, ciagle cos zalatwiam, urzedy, banki, wszystko na co nie ma czasu normalnie. Zrobilam też tour po sklepach z wozkami i nadal nic nie wiem :/ przy pierwszym dziecku oczekiwalabym ze ktos mi powie wszystko, doradzi, zalety, wady, itp a wczoraj trafiłam do sklepu gdzie babka jak w miesnym "no mamy takie, takie, takie.. prosze probowac" :/ co mi z probowania, przy pierwszym kontakcie z wozkami dla mnie kazdy jezdzi tak samo Moze macie do polecenia cos 2w1 na wiejskie tereny, ale mozliwie lekkie i łatwe do skladania?
Rose08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 05:53   #1612
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Czym jeździsz? Ja mimo ze mam prawko ponad 11lat to po swoim miescie jezdze od niedawna, ale mamy malutkie autko i jest mi duzo latwiej.. mimo to, równolegle parkowac nie umiem, przez co mam stres zeby jezdzic do centrum wczoraj bylismy w salonie przymierzyc sie do Dacii Duster, planujemy kupic na przelomie roku ale ja jestem przerażona tym kolosem...

Ja od pn na urlopie 2tyg, ciagle cos zalatwiam, urzedy, banki, wszystko na co nie ma czasu normalnie. Zrobilam też tour po sklepach z wozkami i nadal nic nie wiem :/ przy pierwszym dziecku oczekiwalabym ze ktos mi powie wszystko, doradzi, zalety, wady, itp a wczoraj trafiłam do sklepu gdzie babka jak w miesnym "no mamy takie, takie, takie.. prosze probowac" :/ co mi z probowania, przy pierwszym kontakcie z wozkami dla mnie kazdy jezdzi tak samo Moze macie do polecenia cos 2w1 na wiejskie tereny, ale mozliwie lekkie i łatwe do skladania?
Renault Scenic. Muszę mieć krowę na trzy foteliki

Co do wózków to lekki z dobrą amortyzacją kłóci się ze sobą. Na fb jest grupa z poradami wózkowymi, może tam byś napisała? Ja miałam baby design lupo comfort przy dzieciach i go bardzo lubiłam. Super amortyzacja i pojemny kosz na zakupy. Wnosiłam go na pierwsze piętro. Najpierw gondolę z dzieckiem, potem stelaż. Dałam radę Teraz myślę jeszcze o Jedo. Ale u mnie w grę raczej używane wchodzą. Większość polecanych wózków ma beznadziejne kosze na zakupy, a to jest dla mnie ważne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 06:33   #1613
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Czym jeździsz? Ja mimo ze mam prawko ponad 11lat to po swoim miescie jezdze od niedawna, ale mamy malutkie autko i jest mi duzo latwiej.. mimo to, równolegle parkowac nie umiem, przez co mam stres zeby jezdzic do centrum wczoraj bylismy w salonie przymierzyc sie do Dacii Duster, planujemy kupic na przelomie roku ale ja jestem przerażona tym kolosem...



Ja od pn na urlopie 2tyg, ciagle cos zalatwiam, urzedy, banki, wszystko na co nie ma czasu normalnie. Zrobilam też tour po sklepach z wozkami i nadal nic nie wiem :/ przy pierwszym dziecku oczekiwalabym ze ktos mi powie wszystko, doradzi, zalety, wady, itp a wczoraj trafiłam do sklepu gdzie babka jak w miesnym "no mamy takie, takie, takie.. prosze probowac" :/ co mi z probowania, przy pierwszym kontakcie z wozkami dla mnie kazdy jezdzi tak samo Moze macie do polecenia cos 2w1 na wiejskie tereny, ale mozliwie lekkie i łatwe do skladania?


Ja właśnie wprowadzam się na przedmieścia i pod nosem mam las. Wiec wózek stawiam typowo terenowy. Akurat waga nie ma dla nnie znaczenia. Myśle o XLander Move lub Bebetto Lupo. Jako ze JesCze nie oglądałam wózków nie wiemy co kupimy. Muszę trochę uzależnić zakup od Męża bo ma ponad 2m wzrostu i musimy kupić coś wygodnego również dla niego.

A ja z Chorwacji kupuje mebelki używane stwierdziliśmy z mężem ze to jedyny zakup dla naszej Hani, który może być używka
Już się nie moge ich doczekać marzyłam o nich

Wczoraj pierwszy raz poczułam dłonią a i tez zobaczyłam kopniaki córki no muszę Wam powiedzieć ze czuje wkroczenie na inny etap/ wymiar tej ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 07:37   #1614
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Rose08 Pokaż wiadomość
Czym jeździsz? Ja mimo ze mam prawko ponad 11lat to po swoim miescie jezdze od niedawna, ale mamy malutkie autko i jest mi duzo latwiej.. mimo to, równolegle parkowac nie umiem, przez co mam stres zeby jezdzic do centrum wczoraj bylismy w salonie przymierzyc sie do Dacii Duster, planujemy kupic na przelomie roku ale ja jestem przerażona tym kolosem...



?

Ja mam auto od dwóch miesięcy (prawko od 7 lat, kilka lat temu przez chwilę miałam samochód). Mam pod blokiem trochę miejsc równoległych i jak jest mniej miejsca niż na długość dwóch samochodów, to nie próbuję nawet parkować, tylko jadę dalej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 07:40   #1615
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
A ja z Chorwacji kupuje mebelki używane stwierdziliśmy z mężem ze to jedyny zakup dla naszej Hani, który może być używka
Już się nie moge ich doczekać marzyłam o nich

Wczoraj pierwszy raz poczułam dłonią a i tez zobaczyłam kopniaki córki no muszę Wam powiedzieć ze czuje wkroczenie na inny etap/ wymiar tej ciąży


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakie meble kupujecie?
Ja mam zupełnie odwrotnie - chcę nowe, bo to zakup i wydatek na dłuższy czas i trochę nam posłużą. Jedynie dostawkę do sypialni (typu Chicco Next2Me) mogłabym kupić używaną, jeśli trafię na dobrą okazję.
Ubranek już mam całkiem sporo z lumpeksu i gondolę też chyba kupię z drugiej ręki. Ale najpierw muszę obczaić na żywo w sklepach czego mam szukać w ogóle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2019-09-05 o 07:42
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 08:39   #1616
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Jakie meble kupujecie?
Ja mam zupełnie odwrotnie - chcę nowe, bo to zakup i wydatek na dłuższy czas i trochę nam posłużą. Jedynie dostawkę do sypialni (typu Chicco Next2Me) mogłabym kupić używaną, jeśli trafię na dobrą okazję.
Ubranek już mam całkiem sporo z lumpeksu i gondolę też chyba kupię z drugiej ręki. Ale najpierw muszę obczaić na żywo w sklepach czego mam szukać w ogóle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Choruje na Pinio kolekcja Barcelona lub Marsylia. Trafiłam na świetna okazje za niecałe 3 tysiące cały zestaw Barcelony w drewnie starałam się wybrać coś podnadczasowego.
Mnie ubranka itd brzydzą. Wiem ze mogę wyprać itd ale mimo wszystko. Nieeee


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 09:38   #1617
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez Słodkaaa Pokaż wiadomość
Choruje na Pinio kolekcja Barcelona lub Marsylia. Trafiłam na świetna okazje za niecałe 3 tysiące cały zestaw Barcelony w drewnie starałam się wybrać coś podnadczasowego.
Mnie ubranka itd brzydzą. Wiem ze mogę wyprać itd ale mimo wszystko. Nieeee


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Nie można, tylko trzeba - nowe ze sklepu przecież też.
Ja nie kupuję takich, które wyglądają na mocno zużyte, więc nie widzę w tym nic strasznego. Ale rozumiem, że każdy ma inne podejście do takich spraw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Inevera - dobrze kojarzę, że Ty trochę się orientujesz w zero/less waste? Mam w domu 3 butelki szamponów, które kompletnie mi nie pasują. Jednego używam zamiast żelu pod prysznic. Masz patenty jak jeszcze inaczej można je zużyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 09:44   #1618
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Nie można, tylko trzeba - nowe ze sklepu przecież też.
Ja nie kupuję takich, które wyglądają na mocno zużyte, więc nie widzę w tym nic strasznego. Ale rozumiem, że każdy ma inne podejście do takich spraw.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja generalnie mam takie podejście że nie cuduje jeżeli coś jest w moim guście to nie mam problemu z tym żeby było używane tym bardziej że na pieniądzach nie śpię i po drugie naprawdę jeszcze nie słyszałam osoby która by potem nie żałowała że wpadła w jakieś zakupowe szaleństwo że wszystko musi mieć nowe i drogie.Wiadomo każdy zwraca uwagę na co innego i co innego jest dla każdego ważne z tym chyba nie ma co dyskutować trzeba się przekonać na własnej skórze 😊 Ja mam to szczęście że bardzo dużo rzeczy dostałam a używane od najbliższej przyjaciółki to dla mnie już w ogóle żaden problem. Wózek i łóżeczko też mam używane ale też od znajomych. Są jednak rzeczy które wiadomo chcę nowe jak np materac do łóżeczka.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 10:16   #1619
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez martuniaaa25 Pokaż wiadomość
Ja generalnie mam takie podejście że nie cuduje jeżeli coś jest w moim guście to nie mam problemu z tym żeby było używane tym bardziej że na pieniądzach nie śpię i po drugie naprawdę jeszcze nie słyszałam osoby która by potem nie żałowała że wpadła w jakieś zakupowe szaleństwo że wszystko musi mieć nowe i drogie.Wiadomo każdy zwraca uwagę na co innego i co innego jest dla każdego ważne z tym chyba nie ma co dyskutować trzeba się przekonać na własnej skórze Ja mam to szczęście że bardzo dużo rzeczy dostałam a używane od najbliższej przyjaciółki to dla mnie już w ogóle żaden problem. Wózek i łóżeczko też mam używane ale też od znajomych. Są jednak rzeczy które wiadomo chcę nowe jak np materac do łóżeczka.

Też mam takie podejście. Materaca czy np. fotelika bym od kogoś nie kupiła, ale z niektórymi rzeczami nie mam problemu. A już zwłaszcza z rzeczami, które wiem, że będą tylko na chwilę - jak np. ubranka 50 czy 56. O ile w ogóle założę dziecku taki rozmiar w ogóle. Nie szkoda mi będzie body, które kosztowało 1zł czy 2zł (albo jeśli będzie w spadku po kimś). A już serce by mnie bolało (i moja wewnętrzna cebula ), gdyby „zmarnowało się” takie, które było zupełnie nowe.
Tak samo ze spodniami ciążowymi. W h&m ciążowe dzinsy za 139zł, no jak dla mnie to szkoda kasy (mimo że mogę sobie na to pozwolić), skoro mogę odkupić od kogoś takie same używane. Ale ile one były używane? No kilka miesięcy, nie dłużej, codziennie też ich nikt nie nosił, więc nie mam oporów. I tym sposobem zaoszczędziłam 100zł, bo znalazłam ten sam model co mierzyłam za całe 33zł już z przesyłką.

No i kwestia środowiska i etyki... Jest dobry film dokumentalny na ten temat „True cost” - do obejrzenia na Netflixie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez miniminiv
Czas edycji: 2019-09-05 o 10:31
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 10:29   #1620
martuniaaa25
Zadomowienie
 
Avatar martuniaaa25
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 154
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Też mam takie podejście. Materaca czy np. fotelika bym od kogoś nie kupiła, ale z niektórymi rzeczami nie mam problemu. A już zwłaszcza z rzeczami, które wiem, że będą tylko na chwilę - jak np. ubranka 50 czy 56. O ile w ogóle założę dziecku taki rozmiar w ogóle. Nie szkoda mi będzie body, które kosztowało 1zł czy 2zł (albo jeśli będzie w spadku po kimś). A już serce by mnie bolało (i moja wewnętrzna cebula ), gdyby „zmarnowało się” takie, które było zupełnie nowe.
Tak samo ze spodniami ciążowymi. W h&m ciążowe dzinsy za 139zł, no jak dla mnie to szkoda kasy (mimo że mogę sobie na to pozwolić), skoro mogę odkupić od kogoś takie same używane. Ale ile one były używane? No kilka miesięcy, nie dłużej, codziennie też ich nikt nie nosił, więc nie mam oporów. I tym sposobem zaoszczędziłam 100zł, bo znalazłam ten sam model co mierzyłam za całe 33zł już z przesyłką.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A tak spodnie też mam dwie pary kupione z allegro używane.
martuniaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.