Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-31, 15:11   #61
Ettienette
Raczkowanie
 
Avatar Ettienette
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 352
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Zdarza mi się jeździć , szczególnie zimą i wieczorem gdy po prostu
niebezpiecznie kręcić się samemu po mieście przeważnie kilka razy w miesiącu bo to jednak niepotrzebny wydatek
__________________
Teraz czytam : Paulina Wilk ,, Lalki w ogniu "
Ettienette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 15:19   #62
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
To chyba zależy od ludzi, ja czasem jadę nocować do koleżanki mimo, że nie jest po drodze ale dojazd ma lepszy w sumie i bezpieczniej wracać we 2, nie zauważyłam, żeby to był problem. Zawsze dopytuję czy na pewno mogę, jak robię imprezę u siebie na zadupiu to z noclegiem itp Sama wolałabym kogoś przenocować, mając oczywiście warunki do tego, niż się martwić, że będzie wracać w środku nocy albo płacić dużo za taksówkę.
Z dalszymi znajomymi byłby problem jakby chcieli nocować często, ale np ze 2 razy w roku no to czemu nie
Jak kiedyś mieszkałam sama to inaczej na to patrzałam. No i byłam młodsza i mniej chyba potrzebowałam świętego spokoju. Kwestia tego i tego chyba.


Wracając do tematu- korzystam z taksówek, głównie jak muszę coś załatwić związanego z pracą(czyli dość często)
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3

Edytowane przez kobietasukcesu
Czas edycji: 2013-03-31 o 15:25
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 16:27   #63
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Ludzie się chyba za dużo filmów naoglądali czy nie wiem czego, skoro uznają kawę na wynos i taksówkę za luksus.
nie wiem czy taki znowu luksus, ale podała cenę taksowki i biletu i wyszła jej gdzieś tak ponad 8krotna przebitka , chyba zatem taka najtansza opcja to nie jest. Aczkolwiek pewnie dobrze robi, że nie włóczy się po nocach, po co miałaby ryzykować 2km spacery w środku nocy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 17:26   #64
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez Majka000 Pokaż wiadomość
Och, nie. Raz na dwa tygodnie gdzieś. Ale tylko z powrotem, wieczorem.
mnie by było szkoda prawie 200zł miesięcznie na takie rzeczy, a problemu z kasą nie mam. poza tym jakoś inaczej definiuję kwestie "luksusu".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 18:41   #65
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Mnie to np drażni jak dorośli ludzie nie potrafią sobie zorganizować przejazdu(mieszkasz, gdzie mieszkasz- trudno, poproś rodziców o odebranie, wydaj na taksówkę) i szukają darmowego noclegu. Jeszcze jak to bliższe sobie osoby-ok. Ale jak się szuka wśród dalszych znajomych to dziwnie dla mnie.
Jeszcze niektórym kupisz na śniadanie np musli firmy x, bo wiesz że lubią a oni pomarudzą, że nie jest to ich ulubiony smak
No to fakt, ja kilku osobom odmówiłam (nie byli to bliscy znajomi, przyjaciele - bo oni akurat mogą nocować bez problemu ale rzadko korzystają, każdy wraca do siebie ). Akurat noclegu oczekiwali przypadkowi koledzy, koleżanki. Dzwonili o 21 i mówili, że idą na imprezę i jak będą wracać, to czy mogą przenocować, bo do mnie jest dobry dojazd.Zdarzało się, że ktoś u mnie chciał nocować, bo rano od niego miałby kiepski dojazd gdzieś tam, a ode mnie jest lepszy. Takim osobom odmawiałam Musiałabym hotel otworzyć, gdybym wszystkich dalekich znajomych z którymi kontakt mam raz na jakiś czas, albo wcale nocowała.
I mieszkam sama, więc to nie jest problem.
Tylko że ja mam kota, a on też nie wszystkim toleruje, poza tym nie chcę paradować w piżamie przy jakichś tam kolegach
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:09   #66
irene adler
Raczkowanie
 
Avatar irene adler
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 368
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Lubię, ale jeżdżę tylko w pracy. Swoje pieniądze na imprezie wolę wydać na drinka i wrócić nocnym albo przenocować u kogoś ale ja nie boję się późnych spacerów, zwłaszcza że mieszkam w samym centrum miasta. 100 zł na pewno bym nie zapłaciła, gdy bilet jest za 12, ale jak ktoś ma takie życzenie, to czemu nie.
__________________
Audaces fortuna iuvat

Edytowane przez irene adler
Czas edycji: 2013-03-31 o 19:11
irene adler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 19:23   #67
regretsareuseless
Zadomowienie
 
Avatar regretsareuseless
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 559
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Raz na jakiś czas korzystam, głównie kiedy wracam z imprez, z racji tego, że mieszkam sama po prostu bałabym się iść sama ciemną nocą do mieszkania Czasami biorę taksówkę kiedy wracam z domu rodzinnego do miasta w którym studiuję i mam ogromny bagaż, który zająłby pół tramwaju/autobusu Hmm, chyba nigdy nie wydałam na taksówkę więcej niż jakieś 25 złotych Ogólnie nie traktuję taksówek jako luksusu, po prostu korzystam kiedy jest mi to potrzebne, na co dzień poruszam się komunikacją miejską
regretsareuseless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-31, 20:12   #68
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez Majka000 Pokaż wiadomość
A wy? Uważacie, że szkoda kasy? Zakładając, że nie ma się samochodu. Nawet jakbym mieszkała w wielkim mieście, fajnie czułabym się z tym, że mogę zamówić taksówkę. Czy to strata pieniędzy? Czy po prostu każdy ma prawo do odrobiny luksusu? A może nie uważacie tego za luksus? Czasem są tanie. Np. autobus do mojej wioski z najbliższego małego miasta kosztuje 3 zł a taksówkę można złapać za 15 zł.
Samochodem do pracy jadę ok. 7 minut (nie mam prawa jazdy).
Autobusem w granicach 15- zależy czy się spóźni, od ilości osób itd- płacę 3 zł. w 1 str, czyli 6 za dzień. I największy problem, że nie zawsze są, albo są np. po godzinie od skończenia lub rozpoczęcia pracy.
Na pieszo dochodzę do domu po ok. 30 min, idąc tak średnio (nie wolno, nie biegnąc).

Zamierzam kupić sobie rower i nim dojeżdżać

Wiadomo, wszystko ma plusy i minusy.

Jeśli Cię stać na taksówkę, to nie widzę problemu, żebyś nią dojeżdżała. Jednak troche bym się bała, w końcu nigdy nie wiadomo z kim się jeździ ...

Ja przedwczoraj pierwszy raz wracałam sama po 22 do domu z pracy.
Jedyne czego się bałam to szumu strumyków, mini wodospadu , kolesia na przystanku, który kichnął, a było ciemno, 2 kolesi mijających mnie i czegoś w krzakach- kota

Gdybym miała jakąś gwarancję, że nikt mnie nie zaatakuje- mam na myśli ludzi- to wracałabym na nogach lub rowerem.

Jednak w Twoim przypadku wolałabym nie ryzykować. No i oczywiście wygoda. Jechałam kiedyś na 2 zmianę do pracy autobusem. Niby te 15 min., ale obiecałam sobie, że będę wychodziła godzinę wcześniej i szła na nogach

Bród, smród, 2 kolesi zaczęło się do siebie rzucać, myślałam, że się pobiją. I ten zaduch

Wracając do tematu: wolę jeździć rowerem albo iść, jednak gdyby było mnie stać, a miałabym daleko, wracałabym taksówką.

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2013-03-31 o 20:14
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:57   #69
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Nie lubię... boję się
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 07:40   #70
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Taksówki sa po to żeby nimi jeździć jak sie boimy lub gdy musimy dojechać na pociąg/ samolot na 4 rano. Lub jak jesteśmy z bagażami w kilka osób i taxi wyjdzie podobnie jak autobus.

Taksówkami jeżdżę rzadko pewnie dlatego, że rzadko gdzieś wychodzę, jednak zdażało mi się brac taksówke na odległość 2 km- bo się zwyczajnie bałam.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 09:50   #71
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

A ja ostatnio dość często jeżdżę taksówką z TŻ z tego względu,iż biorąc pod uwagę ciągłą zimę i zaspy śniegu to nieraz nie mamy ochoty na przebijanie się przez nie,a taksówka wyniesie nas do centrum tylko samo co autobus plus wiadomo,że taksówką szybciej i wygodniej.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-01, 10:01   #72
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
To chociaż tyle. Nie kusi Cię, zeby taksówkę zamówić ?

Cytat:
Napisane przez Majka000 Pokaż wiadomość
A co przeskrobał? Zawsze mi się wydawało, że taksówkarze to porządni goście.
Ludziom się często zdaje, że np. księża to porządni goście (no, przynajmniej kiedyś tak się zakładało), ale człowiek to człowiek, nie ma sensu się bać obcych, ale to jednak zawsze obcy i trzeba być ostrożnym, czy to w taksówce czy w tramwaju
Co nie zmienia faktu, że rozsądniej jest przykładowo z imprezy w nocy wrócić tą taksówką, niż nocnym tramwajem czy autobusem i potem na nogach z przystanku.
Pamiętam jak byłam mała i taksówki były bardzo drogą sprawą, miałam wtedy wrażenie, że to taki luksus i bardzo lubiłam jak mogłam powiedzieć, że właśnie w taki sposób gdzieś dojechałam, ale byłam dzieciaczkiem i miałam prawo do takich głupot

Teraz, przynajmniej w moim mieście, taksówka to nie jest jakaś szczególnie droga sprawa, więc jak bardzo się gdzieś spieszę, albo właśnie wracam w nocy, to zamawiam.

Transportu publicznego nienawidzę, ale nie stać byłoby mnie na taksówkę za 100zł zamiast biletu za 12zł.
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:01   #73
reniferek01
Zakorzenienie
 
Avatar reniferek01
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: reniferowo ;p
Wiadomości: 3 246
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

mieszkam obok małego miasta gdzie nie ma komunikacji miejskiej. Czasem biorę na powrót taksówkę ale to ostateczność. Zazwyczaj z chłopakiem ogarniamy inne opcje - tak aby ktoś mnie odwiózł. Noo albo siostrę proszę, ale to nigdy za darmo, przysługa za przysługę
Za przejazd z miasta do mnie do domu - 30zł. Drogo jak na taką odległość (ok 4km) ale też cena nie jest jakaś kosmiczna.
__________________
12.06.2010 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.."


...
Pamiętaj: kiedy znów zdziczeję,
Odrzyj mnie z wichrów i ugłaskaj!
reniferek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:04   #74
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez reniferek01 Pokaż wiadomość
mieszkam obok małego miasta gdzie nie ma komunikacji miejskiej. Czasem biorę na powrót taksówkę ale to ostateczność. Zazwyczaj z chłopakiem ogarniamy inne opcje - tak aby ktoś mnie odwiózł. Noo albo siostrę proszę, ale to nigdy za darmo, przysługa za przysługę
Za przejazd z miasta do mnie do domu - 30zł. Drogo jak na taką odległość (ok 4km) ale też cena nie jest jakaś kosmiczna.
To w moim mieście, jedną z tańszych korporacji, którą ja jeżdżę, zapłaciłabyś 14zł
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:38   #75
reniferek01
Zakorzenienie
 
Avatar reniferek01
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: reniferowo ;p
Wiadomości: 3 246
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez lagerfeldised Pokaż wiadomość
To w moim mieście, jedną z tańszych korporacji, którą ja jeżdżę, zapłaciłabyś 14zł
Raz mój chłopak chciał zagadać taksówkarza (ah, u mnie jest taki wybór, że chyba ze trzy taksówki na całe miasto jest ) żeby taniej zapłacić, to taksówkarz powiedział "w dzień to by 20zł było ale w nocy niestety drożej." No i do tego - mieszkam poza miastem "druga strefa". I jakoś licznika włączonego to ja nie widziałam
Plusem jest to, że znam już tego gościa, więc wiem, że bezpiecznie wrócę. I jak wsiadam, mówię do jakiej miejscowości to on od razu wie na jaką ulicę jechać
__________________
12.06.2010 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.."


...
Pamiętaj: kiedy znów zdziczeję,
Odrzyj mnie z wichrów i ugłaskaj!

Edytowane przez reniferek01
Czas edycji: 2013-04-01 o 10:39
reniferek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:14   #76
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez reniferek01 Pokaż wiadomość
Raz mój chłopak chciał zagadać taksówkarza (ah, u mnie jest taki wybór, że chyba ze trzy taksówki na całe miasto jest ) żeby taniej zapłacić, to taksówkarz powiedział "w dzień to by 20zł było ale w nocy niestety drożej." No i do tego - mieszkam poza miastem "druga strefa". I jakoś licznika włączonego to ja nie widziałam
Plusem jest to, że znam już tego gościa, więc wiem, że bezpiecznie wrócę. I jak wsiadam, mówię do jakiej miejscowości to on od razu wie na jaką ulicę jechać
U mnie ceny są takie same w nocy jak w dzień, drożej jest tylko w niektóre święta. Ale poza miastem też jest drożej, więc w sumie nie wiem ile by wyszło, na pewno więcej niż to 14, które pisałam wcześniej.
Ale dobrze mieć takiego "swojego" taksówkarza. My z koleżankami mamy takiego jednego "Pana Taxi" do którego można dzwonić bezpośrednio, na jego prywatny numer, zawsze jakoś przyjemniej z nim
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:07   #77
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Ja mimo tego, ze mam wlasny samochod to jak jade gdzies na piwko wybieram tramwaj, moze dlatego, ze mieszkam w centrum i w 10 minut jestem na miejscu. Wracam juz taksowka, nocnymi autobusami nie jezdze to po 1 a po 2 obawiam sie jechac sama po ciemku tym bardziej po kilku piwkach
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 16:33   #78
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Ale z reguły nie lubię wymuszanych gadek ze strony Panów Taksówkarzy, jak dla mnie czasem są bardziej wścibscy od moich własnych sąsiadek
To działa w dwie strony: często taksówkarze narzekają na gadatliwych pasażerów

Mój TŻ jest taksówkarzem i mówi, że czasami ma już dość, jak co druga osoba opowiada mu historię swojego życia Albo wypytuje o jego: "A ma pan dzieci? A gdzie był pan w tym roku na wakacjach? A jaką książkę pan ostatnio przeczytał? A co pan myśli o tym i o tamtym?"...
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 08:25   #79
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
To działa w dwie strony: często taksówkarze narzekają na gadatliwych pasażerów

Mój TŻ jest taksówkarzem i mówi, że czasami ma już dość, jak co druga osoba opowiada mu historię swojego życia Albo wypytuje o jego: "A ma pan dzieci? A gdzie był pan w tym roku na wakacjach? A jaką książkę pan ostatnio przeczytał? A co pan myśli o tym i o tamtym?"...
Już nie mówiąc o tym co zazwyczaj pijane osoby wyprawiają. Ale myślę, że taksówkarze (zwłaszcza w miastach) chyba po prostu są przyzwyczajeni.

Ja zazwyczaj nie mam nic przeciwko temu jak taksówkarz do mnie zagada. Jak wracałam ze zdanego egzaminu na prawo jazdy, to rozmawiałam w taksówce z koleżanką i żaliłam się, że mimo iż zdałam, to w sumie jest mi przykro, bo egzaminator mnie straszne opieprzył. Na sam koniec trasy kierowca mi powiedział, żebym się nie przejmowała, że to normalne, a że jeździć lepiej jeszcze się nauczę. Bardzo miłe to było, mimo, że ktoś inny mógłby powiedzieć, że przecież "nie jego sprawa" itp.

Za to ostatnio wracałam z mamą z imprezy rodzinnej i taksówkarz powiedział trzykrotnie, że "ON WIE DLACZEGO KOBIETOM JEST ZIMNIEJ NIŻ FACETOM". Ponieważ już od dłuższego czasu gadał, to ani ja ani moja mama nie chciałyśmy mu odpowiadać nic w stylu "DLACZEGO?" żeby się nie rozgadał, no ale tyle razy to powtórzył, że ewidentnie czekał aż się zapytamy. No to mama mówi w końcu "DLACZEGO TYM KOBIETOM ZIMNIEJ?".
Na co facet odpowiedział coś w stylu "Tu dziurka, tam dziurka, to jest przeciąg" Starszy chłop, niesmaczny żarcik. Od tamtego momentu ja się wyłączyłam z rozmowy, a z moją mamą jeszcze coś tam debatował o kobietach za kierownicą.
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-03, 11:03   #80
szarri
Wtajemniczenie
 
Avatar szarri
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 2 096
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Kurde, w życiu by mi nie przyszło do głowy, że można się jarać jeżdżeniem taksówkami Luksus to jest mesiek klasy S z prywatnym kierowcą biorącym pięć patyków tygodniowo na rękę, a nie kajtnięcie się taksą z taksówkarzem trującym dupę o pogrzebie ciotki Maryni, w aromacie postimprezowych wyziewów poprzednich pasażerów
szarri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:21   #81
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

A ja lubię gadać z taksówkarzami, serio, często dowiaduję się jakichś ciekawostek o miejscach, gdzie jestem. Często pytam o jakieś praktyczne porady, np. gdzie jest przystanek czy sklep. Fakt faktem, że coraz rzadziej mi się to zdarza, bo wiele miejsc już znam, załapuję się na autobusy, to po co mam przepłacać?
Ale gdzie tu ekstrawagancja? Dla mnie byłoby ekstrawaganckie biegnięcie za taksówką i płacenie za nią czy coś, ale bez przesady
Czy byłoby mi szkoda kasy? Pewnie tak, mam zniżkę studencką, więc dla mnie przejazdy gdziekolwiek są bardzo tanie (choćbym jechała ze Szczecina do Przemyśla albo z Białegostoku do Legnicy).

A jeśli jeszcze o taksówkarzy chodzi to kiedyś miałam zabawną sytuację. Miałam spotkanie w Krakowie przy dworcu Kraków Płaszów (w MCD nieopodal). Spotkanie było o 12, o 13 miałam powrót do Warszawy z Krakowa Głównego. Akurat w tym czasie z Płaszowa nie jechał żaden pociąg, który mógłby mnie zabrać do Głównego. No więc bacząc na czas dojazdu komunikacją miejską byłam zmuszona jechać taksówką do Głównego. Wsiadam na Płaszowie sprzed dworca, a tam zaczyna się cyrk, czy aby na pewno nie zamawiałam taksówki i czy nie bawię się w głupie telefony (tam stały 2 korporacje, skłócone, i chyba sobie jedni z drugich robili jaja). Mówię mu, że jestem tutaj 1 raz w życiu, wracam z McD i średnio mnie to bawi, bo mam pociąg za chwilę (spieszyłam się, bo ja mam przesiadkę do domu jeszcze z Wawy). W każdym razie po straceniu 3 minut na jakieś głupie dyskusje miałam z 15-20 minut na dojechanie do dworca, może krócej? Taksówkarz pędził niesamowicie, nawet chyba gdzieś złamał przepis, myślał chyba, że dam mu jakąś ekstra kasę. Jak zobaczył, że wyciągam tylko kasę z licznika to się nieźle zirytował (widać było po jego zachowaniu). Ale dla mnie to była droga wycieczka, koło 30 zł zapłaciłam. To prawie pół biletu na "drogi" EIC (dla mnie).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 11:32   #82
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Cytat:
Napisane przez szarri Pokaż wiadomość
Kurde, w życiu by mi nie przyszło do głowy, że można się jarać jeżdżeniem taksówkami Luksus to jest mesiek klasy S z prywatnym kierowcą biorącym pięć patyków tygodniowo na rękę, a nie kajtnięcie się taksą z taksówkarzem trującym dupę o pogrzebie ciotki Maryni, w aromacie postimprezowych wyziewów poprzednich pasażerów
noo, no właśnie
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 12:35   #83
isabel mountain
Raczkowanie
 
Avatar isabel mountain
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kiece
Wiadomości: 99
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Witam
Z usług taksówek korzystałam na studiach kiedy pracowałam w knajpie i kończyłam późno. Moje bezpieczeństwo jest priorytetem. Ale na co dzień nie widzę potrzeby.
__________________
http://bakcylove.pl/
isabel mountain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 14:21   #84
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Ostatnio częściej korzystam z taksówek, bo dużo wyjeżdżam poza miejsce zamieszkania i nieraz muszę dojechać na dworzec na 5 rano lub z niego wrócić około północy. Nocna komunikacja autobusowa w moim mieście jest słabo rozwinięta, a mieszkam parę km od dworca więc dla mnie to konieczność, natomiast nie ekscytuję się taksówkami Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to moim zdaniem znacznie lepsza taksówka (zwłaszcza gdy ma się sprawdzoną korporację) niż nocny spacer albo wspomniany nocny autobus, który kursuje raz na półtorej godziny czy dwie i którym podchmielone towarzystwo wraca z imprez.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2014-04-27 o 14:22
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:05   #85
Harriboo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 415
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Ja się taksówkami nie woże jak nie musze. Może to nie jest jakieś super drogie, ale wystarczy mi, że wydaje na miesięczny na wszystkie linie autobusowe więc staram się z tej komunikacji miejskiej korzystać. Są podbramkowe sytuacje, ale raczej wole poczekać nawet 20 min na autobus albo przejść się jeśli jest dzień i nie ciągne za sobą ogromnych zakupów niż dzwonić po taksówke.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Harriboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:21   #86
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Zazwyczaj jeżdżę samochodem, ale gdy nie mogę, to zamawiam taksówkę. Mam jednak pecha do gadatliwych i narzekających taksówkarzy, więc nie przepadam za tą formą transportu. Poza tym niektóre samochody pozostawiają sporo do życzenia.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2014-04-27 o 15:23
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 11:23   #87
isabel mountain
Raczkowanie
 
Avatar isabel mountain
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Kiece
Wiadomości: 99
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

o przypomniało mi się, że zawsze z moją kumpelą trafiałyśmy na fajnych i wygadanych młodych taksówkarzy
__________________
http://bakcylove.pl/
isabel mountain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 14:43   #88
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Korzystam, gdy muszę - nie mam tramwaju/ autobusu i gdy powrót do domu np. nocą mógłby być niebezpieczny.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 16:47   #89
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Ojej, że komuś się chciało odświeżyć wątek z przed roku .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 17:54   #90
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Lubicie jeździć taksówkami? Czy to ekstrawagancja?

Lubie, szczegolnie jak musze a nie wiem gdzie trafic samodzielnie, albo zle sie czuje - wtedy to juz mus, nie lubienie.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-12 17:26:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:39.