Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-20, 17:23   #4711
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

My zamykamy drzwi do lazienki i wc. Tak to pelza sobie oczywiscie pod naszym okiem bo mimo ze niby jest babyproof zrobione to zawsze znajdzie cos o czym nie pomysle np dzos upodobal sobie targac zaslony w duzym pokoju.
Uwielbia rurki od kaloryferow dobrze ze nie okres grzewczy bo nie wiem jalbym chronila go przed poparzeniem

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 18:13   #4712
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
A mój najpierw się podniósl do pozycji czworaczej, usiadł, zaczał raczkować i dopiero wstawać.

U nas znowu, 4 noce tragedia, uspokajal sie po paracetamolu albo masci z lidokainą (ale daje je dopiero w ostatecznosci), myslałam że coś wylezie, a tu nic. Uspokoił się, a zębów nie ma. A górki na dziąsłach pokaźne- dolne i górne jedynki i dolne 2/3 (ciężko okreslić).



U nas był luz dopóki nie umiał usiąść po wstaniu. Stał sobie wtedy przy krześle/barierce i cieszył się. Teraz już ogarnął siadania ze stania i lekko nie jest.
A jak tylko otworzymy zmywarkę, to w 3s się przyniej znajduje, jakieś bobasowe rekordy prędkości bije


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas jakoś po chińsku- najpierw czworaki, potem wstawanie, raczkowanie i na samym końcu siadanie.

Przestawiła mi się na dwie drzemki. Dziś nie śpi od 13:30



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 19:50   #4713
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A ja mam problem z kładzeniem ich spać teraz. Wcześniej po prostu wkładałam do łóżeczek i zasypiały. Teraz, jak już wstają w tych łóżeczkach, to jest problem. Zamiast iść spać, to one od razu wstają i zaraz płacz, bo śpiące. I nie wiem jak to ogarnąć.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 21:31   #4714
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
A ja mam problem z kładzeniem ich spać teraz. Wcześniej po prostu wkładałam do łóżeczek i zasypiały. Teraz, jak już wstają w tych łóżeczkach, to jest problem. Zamiast iść spać, to one od razu wstają i zaraz płacz, bo śpiące. I nie wiem jak to ogarnąć.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Mam to samo

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
U mnie dzieci mają jeden cały pokoj dla siebie. Na wyjściu z pokoju jest zamontowana bramka zabezpieczająca.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Tez bym tak chciala, ale sie nie da, bo to pokoj pracowy. A teraz oboje pracujemy z domu
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 21:55   #4715
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Moze polozcie je spac w spiworkach to chyba trudniej bedzie wstac?

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 05:22   #4716
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Moze polozcie je spac w spiworkach to chyba trudniej bedzie wstac?

Sent from my I3312 using Tapatalk
A co ty moje dziecko przeraczkować przez łóżeczko w śpiworku potrafi. Wstawanie to 2s

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 09:48   #4717
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
A co ty moje dziecko przeraczkować przez łóżeczko w śpiworku potrafi. Wstawanie to 2s

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lol to zabilas moja nadzieje coz wszystko przed nami narazie nie staaje. Ale jak powwiem powiedz mama to powtorzy, nieswiadomie zapewne ale jeat ma ma

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-21, 10:30   #4718
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja zawsze jak wkładam małą do łóżeczka to już śpi. Oczywiście zazwyczaj przy pierwszym odkładaniu się budzi, muszę ją wziąć na nowo, uspać, odłożyć. Czasem się uda za pierwszym razem a czasem za 3. Ale u mnie to norma, od zawsze tak było. Sama w łóżeczku zasnęła może ze 3 razy i to dawno temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 11:24   #4719
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Ja zawsze jak wkładam małą do łóżeczka to już śpi. Oczywiście zazwyczaj przy pierwszym odkładaniu się budzi, muszę ją wziąć na nowo, uspać, odłożyć. Czasem się uda za pierwszym razem a czasem za 3. Ale u mnie to norma, od zawsze tak było. Sama w łóżeczku zasnęła może ze 3 razy i to dawno temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj sam zasnie ale tylko i wylacznie wirczprem jesli nie usnie na butli odkladam go, pokreci sie i usnie. W dzien tez nie zasnie sam

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 13:19   #4720
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A w dzień to w ogóle nie mówię, bo jej wcale nie odkładam tylko śpi przy piersi i nie ma opcji żeby ją odlozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 15:06   #4721
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
A w dzień to w ogóle nie mówię, bo jej wcale nie odkładam tylko śpi przy piersi i nie ma opcji żeby ją odlozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to wspolczuje z calego serca bo czasrm ta drzemka to wybawienie jak ma gorszy dzien IMG_20200421_150632.jpg

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-21, 16:10   #4722
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Moze polozcie je spac w spiworkach to chyba trudniej bedzie wstac?

Sent from my I3312 using Tapatalk
1. Zdejmie sobie
2. Mamy 30 stopni, takze ona czasem spi w pieluszcze tylko.

Co do noszenia na drzemki, to zaje.iscie, ale od kiedy wazy ponad 8 kg to generalnie AUC moj kregoslp
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 16:26   #4723
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Moja córka waży 9,5 właśnie zeżarła bułeczkę nadzianą masłem orzechowym i płacze o jeszcze na szczęście noszę ją tylko w celu przeniesienia



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 17:10   #4724
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Lol to zabilas moja nadzieje coz wszystko przed nami narazie nie staaje. Ale jak powwiem powiedz mama to powtorzy, nieswiadomie zapewne ale jeat ma ma

Sent from my I3312 using Tapatalk
No, normalnie dzieci najpierw mówią "mama, tata,baba"... A moje mówią "am" jak są głodne
Jedzenie sensem życia

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 17:15   #4725
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
No to wspolczuje z calego serca bo czasrm ta drzemka to wybawienie jak ma gorszy dzien Załącznik 7713704

Sent from my I3312 using Tapatalk
Do tej pory mi to nie przeszkadzało bo czytałam albo oglądałam seriale. Ale teraz zaczyna trochę czasu brakować jak jestem sama z córką w domu. Cokolwiek robię to muszę jednocześnie na nią patrzeć a wszędzie wchodzi, wstaje, wszystko bierze do buzi chciałabym np. spokojnie ugotować obiad. W ogóle lubię gotować, piec itd, no a jest to utrudnione z nią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 18:32   #4726
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Do tej pory mi to nie przeszkadzało bo czytałam albo oglądałam seriale. Ale teraz zaczyna trochę czasu brakować jak jestem sama z córką w domu. Cokolwiek robię to muszę jednocześnie na nią patrzeć a wszędzie wchodzi, wstaje, wszystko bierze do buzi chciałabym np. spokojnie ugotować obiad. W ogóle lubię gotować, piec itd, no a jest to utrudnione z nią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kup jej kojec. . Wsadzam do kojca i heja
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-21, 20:47   #4727
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
1. Zdejmie sobie

2. Mamy 30 stopni, takze ona czasem spi w pieluszcze tylko.



Co do noszenia na drzemki, to zaje.iscie, ale od kiedy wazy ponad 8 kg to generalnie AUC moj kregoslp
Nie pomyslalam ze u was tak goraco teraz

U mnie nie na opcji zeby mlody sciagnal sam Spiwor

Sent from my I3312 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Moja córka waży 9,5 właśnie zeżarła bułeczkę nadzianą masłem orzechowym i płacze o jeszcze na szczęście noszę ją tylko w celu przeniesienia



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maslem orzechowym czy nutella?

Jaki klopsik

Sent from my I3312 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Kup jej kojec. . Wsadzam do kojca i heja
Tez wsadzam do kojca, czasem drapie w drzwi ze chce wyjsc i zeby mu otwprzyc dlatego zabawki podzielilismy na trzy pudella i co dwa lub trzy dni podmieniam to ma cos innego i szansa jest na dluzsza zabawe samemu

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 05:58   #4728
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
A w dzień to w ogóle nie mówię, bo jej wcale nie odkładam tylko śpi przy piersi i nie ma opcji żeby ją odlozyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moj co prawda bez piersi w buzi, ale tez spal na rekach, a teraz udaje mi się go odlożyć na matę. Ma na niej rożek i jak się przebudza, to się kładę obok. W takim tempie to na 18 moze zacznie sam w swoim pokoju zasypiać
Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
1. Zdejmie sobie
2. Mamy 30 stopni, takze ona czasem spi w pieluszcze tylko.

Co do noszenia na drzemki, to zaje.iscie, ale od kiedy wazy ponad 8 kg to generalnie AUC moj kregoslp
A ty chyba wracalas do pracy po 3 miesiacach? Jak sobie radzicie?

Travis, masło orzechowe. Orzechy i nic więcej w składzie.
Mój mały nic normalnego nie chce jesc ostatnio. A już mu tak ładnie szło. Jedynie co fasolkę szparagową pomemła.
I zleciał mi dzisiaj z łóżka. W pół sekundy przaraczkował i spadł głową w dół, na szczęście na poduszkę do karmienia, więc nic mu się nie stało. Dziś jest pod wzmożoną obserwacją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-22, 08:27   #4729
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Kup jej kojec. . Wsadzam do kojca i heja
Nie mam miejsca. A i tak byłby wrzask po paru minutach. Ona się zabawkami nie zajmie za bardzo, najlepszą zabawą jest wstawanie przy meblach, próby ściągnięcia czegoś ze stolika, odrywanie listwy przypodłogowej jak coś służy do zabawy to to jest nudne. No chyba, że ja się bawie z nią, np. układam klocki, czytam, pokazuje obrazki, kulam piłkę. No ale jak się bawię to nie robię nic innego i koło się zamyka.
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie pomyslalam ze u was tak goraco teraz

U mnie nie na opcji zeby mlody sciagnal sam Spiwor

Sent from my I3312 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Maslem orzechowym czy nutella?

Jaki klopsik

Sent from my I3312 using Tapatalk

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Tez wsadzam do kojca, czasem drapie w drzwi ze chce wyjsc i zeby mu otwprzyc dlatego zabawki podzielilismy na trzy pudella i co dwa lub trzy dni podmieniam to ma cos innego i szansa jest na dluzsza zabawe samemu

Sent from my I3312 using Tapatalk
Z masłem orzechowym. Ale domową nutelle też robie z banana i awokado
Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Moj co prawda bez piersi w buzi, ale tez spal na rekach, a teraz udaje mi się go odlożyć na matę. Ma na niej rożek i jak się przebudza, to się kładę obok. W takim tempie to na 18 moze zacznie sam w swoim pokoju zasypiać A ty chyba wracalas do pracy po 3 miesiacach? Jak sobie radzicie?

Travis, masło orzechowe. Orzechy i nic więcej w składzie.
Mój mały nic normalnego nie chce jesc ostatnio. A już mu tak ładnie szło. Jedynie co fasolkę szparagową pomemła.
I zleciał mi dzisiaj z łóżka. W pół sekundy przaraczkował i spadł głową w dół, na szczęście na poduszkę do karmienia, więc nic mu się nie stało. Dziś jest pod wzmożoną obserwacją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może zęby teraz juz faktycznie? To podobno częsty objaw.

Mi ostatnio dwa razy się przewróciła do tyłu jak siedziała. Za pierwszym razem myślałam, że po prostu straciła równowagę, a widziałam tylko kątem oka jak leci do tyłu. Wydawało mi się to dziwne, bo stabilnie siedzi. Za drugim siedzialam kolo niej i widziałam, że zrobiła to celowo. Normalnie siedzi, odpycha się, leci do tyłu, głową w matę przywaliła i placz. Na szczęście już później tego nie próbowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-22, 10:48   #4730
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Nie mam miejsca. A i tak byłby wrzask po paru minutach. Ona się zabawkami nie zajmie za bardzo, najlepszą zabawą jest wstawanie przy meblach, próby ściągnięcia czegoś ze stolika, odrywanie listwy przypodłogowej jak coś służy do zabawy to to jest nudne. No chyba, że ja się bawie z nią, np. układam klocki, czytam, pokazuje obrazki, kulam piłkę. No ale jak się bawię to nie robię nic innego i koło się zamyka. Z masłem orzechowym. Ale domową nutelle też robie z banana i awokado Może zęby teraz juz faktycznie? To podobno częsty objaw.

Mi ostatnio dwa razy się przewróciła do tyłu jak siedziała. Za pierwszym razem myślałam, że po prostu straciła równowagę, a widziałam tylko kątem oka jak leci do tyłu. Wydawało mi się to dziwne, bo stabilnie siedzi. Za drugim siedzialam kolo niej i widziałam, że zrobiła to celowo. Normalnie siedzi, odpycha się, leci do tyłu, głową w matę przywaliła i placz. Na szczęście już później tego nie próbowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas teraz hitem jest grajaca swiateczna choinka pozytywka. Sam nakreci jaakos i ma frajde, sluchamy koled w kwietniu

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 15:25   #4731
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Nie pomyslalam ze u was tak goraco teraz

U mnie nie na opcji zeby mlody sciagnal sam Spiwor
No niestety, nawet smog nie zelzal a mialam nadzieje, ze kwarantanna na to wplynie. W nocy umieram z goraca.

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
MA ty chyba wracalas do pracy po 3 miesiacach? Jak sobie radzicie?
A dziekuje za pamiec Nianie miasma od kiedy mala miala 2 miesiace. Na urlopie bylam az miala 4, bo wykorzystalam urlop wypoczynkowy. W ogole to zrobili cyrk, bo mi obiecali home office az mala bedzie miec pol roku, a potem stwierdzili, ze tylko do nowego roku. Wiec z koncem stycznia sie...zwolnilam, bo mnie wkvrviali ogolnie. Najpier sobie odpoczywalam, robilam jakies kursy, a teraz mam zlecenia. Jak na zlosc ja teraz mam zlecenia, to nie mam niani, bo kwarantanna


Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Nie mam miejsca. A i tak byłby wrzask po paru minutach. Ona się zabawkami nie zajmie za bardzo, najlepszą zabawą jest wstawanie przy meblach, próby ściągnięcia czegoś ze stolika, odrywanie listwy przypodłogowej jak coś służy do zabawy to to jest nudne. No chyba, że ja się bawie z nią, np. układam klocki, czytam, pokazuje obrazki, kulam piłkę. No ale jak się bawię to nie robię nic innego i koło się zamyka. Z masłem orzechowym. Ale domową nutelle też robie z banana i awokado Może zęby teraz juz faktycznie? To podobno częsty objaw.
]
Ojej, to kiepsko. Moja sie duzo sama soba zajmuje.

Tez robie nutelle z awokado, aczkolwiek na razie nie dawalam jej, bo nie daje jej nic z kofeina. Ogolnie widze, ze u nas albo moi pediatrzy, jest bardziej ograniczona dieta. Np sodu w ogole kaza nie dawac (sol, proszki do pieczenia itd - nic). I tak jej daje wiecej, niz 'pozwalaja'.

Sluchajcie, jestescie na fejsie/ insta albo na jakiejs grupie na fejsie /whats? Serio nie moge jeszcze nadazac za wizazem, a do tego odsubskrybowal mi sie ten watek i ni chu a nie moge go zasubskrybowac znowu
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 15:39   #4732
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

No na FB byłoby zdecydowanie wygodniej.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 16:38   #4733
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
No na FB byłoby zdecydowanie wygodniej.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
tak jestem za
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 19:44   #4734
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
No niestety, nawet smog nie zelzal a mialam nadzieje, ze kwarantanna na to wplynie. W nocy umieram z goraca.


A dziekuje za pamiec Nianie miasma od kiedy mala miala 2 miesiace. Na urlopie bylam az miala 4, bo wykorzystalam urlop wypoczynkowy. W ogole to zrobili cyrk, bo mi obiecali home office az mala bedzie miec pol roku, a potem stwierdzili, ze tylko do nowego roku. Wiec z koncem stycznia sie...zwolnilam, bo mnie wkvrviali ogolnie. Najpier sobie odpoczywalam, robilam jakies kursy, a teraz mam zlecenia. Jak na zlosc ja teraz mam zlecenia, to nie mam niani, bo kwarantanna



Ojej, to kiepsko. Moja sie duzo sama soba zajmuje.

Tez robie nutelle z awokado, aczkolwiek na razie nie dawalam jej, bo nie daje jej nic z kofeina. Ogolnie widze, ze u nas albo moi pediatrzy, jest bardziej ograniczona dieta. Np sodu w ogole kaza nie dawac (sol, proszki do pieczenia itd - nic). I tak jej daje wiecej, niz 'pozwalaja'.

Sluchajcie, jestescie na fejsie/ insta albo na jakiejs grupie na fejsie /whats? Serio nie moge jeszcze nadazac za wizazem, a do tego odsubskrybowal mi sie ten watek i ni chu a nie moge go zasubskrybowac znowu
Polecam karob - zamiennik kakao, a nie ma kofeiny nam bardzo smakuje.

Insta nie mam, ale fb tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 21:50   #4735
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Polecam karob - zamiennik kakao, a nie ma kofeiny nam bardzo smakuje.
Nawet nie sprawdzalam czy u nas jest szczerze mowiac. Mysle ze po prostu jak nadejdzie ta chwila to jej dam kakao. Na razie po prostu ciagle wprowadzam cos nowego i nie bylo kiedy. A u nas lekarze kaza dawac to samo nowe 6x zeby sprawdzic reakcje. W tym tygodniu jadla po raz pierwszy szparagi i arbuza.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 22:08   #4736
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Nawet nie sprawdzalam czy u nas jest szczerze mowiac. Mysle ze po prostu jak nadejdzie ta chwila to jej dam kakao. Na razie po prostu ciagle wprowadzam cos nowego i nie bylo kiedy. A u nas lekarze kaza dawac to samo nowe 6x zeby sprawdzic reakcje. W tym tygodniu jadla po raz pierwszy szparagi i arbuza.
Moj po szparagach mial rewolucje w brzuchu

W weekend robimy grila i chyba mlody sie zalapie na jakis smaczny kasek


Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 22:14   #4737
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

A gdzie mieszkasz? ja na początku się bawiłam w dawanie kilka dni tego samego, później już nie. Tylko pilnuję, żeby nie było więcej niż jedna nowa rzecz dziennie, no i jak jakiś nowy silny alergen to najpierw odrobinkę podaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-23, 23:45   #4738
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
A gdzie mieszkasz? ja na początku się bawiłam w dawanie kilka dni tego samego, później już nie. Tylko pilnuję, żeby nie było więcej niż jedna nowa rzecz dziennie, no i jak jakiś nowy silny alergen to najpierw odrobinkę podaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Meksyku. Ja zalezy z czym, wiadomo, ze np na marchewke czy kurczaka nie bedzie miala reakcji alergicznej raczej. Ale wlasnie szparagi czy gluten, laktoza to uwazalam. Szesc razy nie daje prawie nic, to juz przesada. Ogolnie ma brzuch ze stali, wszystko zezre i jest ok.

Edytowane przez klocki_LEGO
Czas edycji: 2020-04-23 o 23:50
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 00:43   #4739
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Rozumiem u nas też na szczęście bez problemów żołądkowych.
Meksyk, super. Kiedyś w końcu tam trafię juz dwa razy tam planowałam lecieć na wakacje, ale za każdym razem finalnie kończyłam gdzieś indziej. No, ale mam na liście "must have", niech tylko córka trochę podrośnie.

Travis ja myślałam o podaniu małej warzyw albo ryby z grilla, ale w końcu nie podałam. Nie byłam pewna, czy ten dym jest odpowiedni dla takiego malucha, no raczej nie jest to najzdrowsze... ale ja mam trochę hopla na punkcie zdrowego żywienia (ale tylko jeśli chodzi o dziecko haha, sama wciągam wszystko jak odkurzacz). Nawet jej ostatnio piekłam osobno chleb, żeby nie miała szczypty soli ani cukru trochę świr ze mnie w tym temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-24, 02:59   #4740
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość

Travis ja myślałam o podaniu małej warzyw albo ryby z grilla, ale w końcu nie podałam. Nie byłam pewna, czy ten dym jest odpowiedni dla takiego malucha, no raczej nie jest to najzdrowsze... ale ja mam trochę hopla na punkcie zdrowego żywienia (ale tylko jeśli chodzi o dziecko haha, sama wciągam wszystko jak odkurzacz). Nawet jej ostatnio piekłam osobno chleb, żeby nie miała szczypty soli ani cukru trochę świr ze mnie w tym temacie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to jest normalne akurat, takie sa zalecenia. Ktoras laska na wizazu ma insta i wali proszek do pieczenia do potraw dla dziecka, czego nie powinno sie robic z uwagi na sod wlasnie. Tak samo nie mozna dzieciom dawac mleka krowiego, a widze, ze na polskim insta leci owsianeczka na mleku non stop. Jeszcze cukier sam z siebie nie jest szkodliwy, poza tym ze nie jest najlepiej przyzwyczajac dziecko do slodkiego. Natomiast sol jest jak bajbardziej zla, bo niszczy dzieciom nerki. Jest jakis tam limit sodu na dzien, niski, ale trzeba pamietac, ze poza tym ze jest on niski, to sod zawiera tez mleko i modyfikowane i matki. Takze to nie jest swirniecie, tylko dla mnie zdrowe podejscie. Ja staram sie gotoac to samo dla malej co dla nas, ale odkladam porcje dla niej, a potem nam dodaje sol, przyprawy itd.
Ja tez mam hopla na punkcie zdrowego zywienia, tyle, ze akurat sama tez tak jem. A teraz i malzowin, bo jest skazany na moje gotowanie non stop ha ha Mam nawet od tego insta, zostalam niemal zmuszona przez grupy matkowe, bo chcialy przepisy na moje jedzenie itd. Tutaj babki srednio ogarniaja gotowanie czesto, bo bardzo duzo je sie na miesice, albo gotuje pani wynajeta.

Edytowane przez klocki_LEGO
Czas edycji: 2020-04-24 o 03:02
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.