Soczewki kontaktowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-09, 20:32   #1
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210

Soczewki kontaktowe


Chciałam zacząć nosić soczewki kontaktowe, więc wybrałam się do okulisty. Tak jak reszcie pacjentów i mi przepisał soczewki 14-dniowe z Johnson&Johnson o nazwie Acuvue Oasys. Z tego co się dowiedziałam, soczewki te mają tylko krzywiznę 8.4 i średnicę 14.0. Nosiłam je przez 2-3 dni, nie czułam się w nich komfortowo, dokuczały mi trochę, uwierały. Wg okulisty leżały w porządku. Nie jestem doświadczona w tym wszystkim i nawet nie wiem kiedy, ale zgubiłam jedną z soczewek. U okulisty więcej się nie pojawiłam. Zastanawiam się czy można sobie kupować soczewki na własną rękę. Większość z nich ma krzywiznę 8.6, średnica ponad 14.0... Czy to jest wszystko ważne? Czy mogę sobie kupić soczewki o innej krzywiźnie? Czy okulista nie przepisał mi po prostu soczewek takiej firmy, którą chciał reklamować?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-09, 20:50   #2
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez Sandwichh Pokaż wiadomość
Chciałam zacząć nosić soczewki kontaktowe, więc wybrałam się do okulisty. Tak jak reszcie pacjentów i mi przepisał soczewki 14-dniowe z Johnson&Johnson o nazwie Acuvue Oasys. Z tego co się dowiedziałam, soczewki te mają tylko krzywiznę 8.4 i średnicę 14.0. Nosiłam je przez 2-3 dni, nie czułam się w nich komfortowo, dokuczały mi trochę, uwierały. Wg okulisty leżały w porządku. Nie jestem doświadczona w tym wszystkim i nawet nie wiem kiedy, ale zgubiłam jedną z soczewek. U okulisty więcej się nie pojawiłam. Zastanawiam się czy można sobie kupować soczewki na własną rękę. Większość z nich ma krzywiznę 8.6, średnica ponad 14.0... Czy to jest wszystko ważne? Czy mogę sobie kupić soczewki o innej krzywiźnie? Czy okulista nie przepisał mi po prostu soczewek takiej firmy, którą chciał reklamować?
Spróbuj soczewki o identycznych parametrach, ale innej firmy. Nosze soczewki od blisko 20-tu lat, ogólnie ich nie czuje. Raz kupiłam innej firmy niż zwykle - nie byłam w stanie wytrzymać w nich nawet pół dnia, neon stop uczucie piasku pod powiekami. Kupiłam, bo mojej firmy w danym salonie nie było, i uznałam, ze w sumie parametry takie same, wiec co za rozńica - a rozńica okazała sie kolosalna.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 13:15   #3
Sandwichh
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 210
Dot.: Soczewki kontaktowe

Niestety czuję się lepiej w soczewkach o krzywiźnie 8.6 niż w soczewkach przepisanych rzekomo przez okulistę, tj. 8.4. Czy jeśli będę nosić inną krzywiznę, zachowując tą samą średnicę 14.0, to mogę sobie zaszkodzić?
Sandwichh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 13:39   #4
Olikasa
Przyczajenie
 
Avatar Olikasa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Soczewki kontaktowe

Nie powinno być problemu. Grunt, że masz te same parametry związane z wadą. Nosiłam te soczewki, o których pisałaś w 1 poście i bardzo sobie chwaliłam. Bez problemu 'wytrzymywały' one 3 tygodnie i nie miałam z nimi problemu. Po wizycie u innego okulisty i przepisaniu przez niego polecanych soczewek (chyba iWear, czy jakoś tak) myślałam, że sobie oczy wydłubie :/ Teraz kupiłam z jonson'a jednodniowe i także nie leżą najlepiej mimo dokładnie tych samych parametrów, także wszystko zależy od osobistych preferencji
__________________
Oliwia
Olikasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 18:54   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Soczewki kontaktowe

Odpowiednia krzywizna nie gwarantuje, ze soczewka będzie dobra, tak jak z butami, jednej firmy noszę 37 a innej 39, a przecież stopę mam cały czas taką samą... Okulista powinien cię poinformować, że samodzielne zmienianie soczewek na inne jest złym pomysłem. Jeśli soczewki cię uwierają to znaczy, że są źle dobrane, nawet jeśli teoretycznie dobrze układają się na oczach. Zmień specjalistę bo jeśli ten olewa twój brak komfortu to znaczy, że albo się nie zna albo faktycznie każdemu wciska ten sam produkt bo firma mu za to płaci. A tu przecież chodzi o twoje zdrowie. Od źle dobranych soczewek można nawet stracić oko jeśli uszkodzą rogówkę i wda się jakieś zakażenie.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 12:15   #6
eufrat1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Wink Dot.: Soczewki kontaktowe

Tak jak poprzedniczka zalecam zmianę okulisty jeśli Cię lekceważy. Jeśli chodzi o uczucie piasku to ja miałam z tym duży problem i okazało się, że po prostu mam strasznie wrażliwe oczy, ale soczewki xxx spisują się świetnie

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-23 o 20:39 Powód: Link.
eufrat1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 13:41   #7
ludvika
Raczkowanie
 
Avatar ludvika
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 42
Dot.: Soczewki kontaktowe

ja miałam soczewki kontaktowe (nie pamiętam firmy), nosiłam przez kilka dni, ale przez cały czas czułam, że mam coś na oku
ludvika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-26, 16:11   #8
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Soczewki kontaktowe

Acuvue są niezwykle mięciutkie, mokrutkie i w ogóle cudowne, więc jeśli ci nie pasują, a lepiej ci w 8,6, to na 99% jest jakiś problem z rozmiarem.
Zmień specjalistę.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-26 17:11:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.