Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-01-17, 11:03   #3571
Tanooka
Raczkowanie
 
Avatar Tanooka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 152
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Warto też przy okazji monitorować lokalne strony ZTM i pochodnych, bo często mają jako pierwsze/jedyne informacje o opóźnieniach czy zmianach w trasie.
Tanooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 12:26   #3572
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

O Boże jaka cisza na forum normalnie jakby umarło na amen XD hahah


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 12:48   #3573
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 158
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
O Boże jaka cisza na forum normalnie jakby umarło na amen XD hahah


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zamieszanie wokół zamykania zrobiło swoje, i tak jest lepiej niż na początku roku :P
miami_drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 13:20   #3574
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

No, kicha straszna.

Ja z pytankiem. Czy używacie tego typu łopatek silikonowych do gorącego? Do smażenia, jajecznicy, budyniu? Musi być na metce, że nadaje sie do gorącego? Bo na mojej nie ma zakresu temperatur, ale może każda się nadaje? Uparłam się trochę, bo one rewelacyjnie zbierają i naczynia są czyściutkie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg szpatułka.jpg (34,9 KB, 50 załadowań)
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 14:32   #3575
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
No, kicha straszna.

Ja z pytankiem. Czy używacie tego typu łopatek silikonowych do gorącego? Do smażenia, jajecznicy, budyniu? Musi być na metce, że nadaje sie do gorącego? Bo na mojej nie ma zakresu temperatur, ale może każda się nadaje? Uparłam się trochę, bo one rewelacyjnie zbierają i naczynia są czyściutkie.
Ja używam, ale nie zostawiam ich opartych o patelnię tylko mieszam i odkładam na talerz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-13, 15:02   #3576
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
O Boże jaka cisza na forum normalnie jakby umarło na amen XD hahah


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mysle ze właśnie umiera

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-14, 08:03   #3577
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 158
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
No, kicha straszna.

Ja z pytankiem. Czy używacie tego typu łopatek silikonowych do gorącego? Do smażenia, jajecznicy, budyniu? Musi być na metce, że nadaje sie do gorącego? Bo na mojej nie ma zakresu temperatur, ale może każda się nadaje? Uparłam się trochę, bo one rewelacyjnie zbierają i naczynia są czyściutkie.
Ja mam jakoś opory i używam klasycznych drewnianych szpatułek, te silikonowe tylko do rzeczy typu mieszanie ciasta/masy w misce.
miami_drink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-02-14, 11:58   #3578
portiwwe
Przyczajenie
 
Avatar portiwwe
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ja uważam, że nie ma znaczenia marka ale skład. Gdy widzę, że bluzka jest z poliestru wiem, że prawdopodobnie będzie do pierwszego prania natomiast zawsze staram się kupować rzeczy w których jest 100% bawełna. Ponadto ubrania z lnu, wełny, z kaszmiru będą najlepsze, ale cena też dużo wyższa. Polecam aplikację xxx - można znaleźć naprawdę dobre rzeczy w atrakcyjnych cenach, ale przede wszystkim sprawdzać metki bo sieciówki też mają dobre składowo ubrania.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-03-06 o 09:02 Powód: reklama
portiwwe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-14, 19:59   #3579
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja używam, ale nie zostawiam ich opartych o patelnię tylko mieszam i odkładam na talerz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-16, 16:16   #3580
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Mam bardzo słabe dłonie, jak trzeba użyć siły i coś docisnąć, to zaraz mi drżą. Jak niosę zakupu, to w domu też mi latają z wysiłku. Każdy wysiłek wiąże się z ogromnym drżeniem i zmęczeniem. Chciałabym to zmienić. Widziałam że są specjalne piłeczki, narzędzia, żeby polepszyć tę siłę dłoni. Czy coś polecacie może konkretnie?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-17, 15:44   #3581
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Sytuacja wygląda tak. U moich sąsiadów syn znęca się nad matką 90 letnia. Zostało zgłoszone to tu i tam. Dzielnicowy był kilka razy. Ten syn miał wezwanie, że ma się zgłosić na aa, do lekarza itd. U lekarza był raz, czy dwa. Podpisał papierek, że na aa się zgłosi, minęło kilka miesięcy i oczywiście nie pojawił się tam ani razu. Ta kobieta często przychodzi do nas się wyżalić. Byliśmy tam kilka razy uspokajać, oczywiście 0 reakcji. Jego żona i cała reszta mówią, że to my mamy dzwonić na policję jak chcemy. Teraz moje pytanie jest takie. Czy zgłaszanie przez sąsiadów, którzy no nie są bezpośrednimi świadkami kłótni coś da, pomoże? Co możemy zeznać, to że słyszymy krzyki i kłótnie, ale nigdy nie zdarzyło nam się być świadkiem fizycznej przemocy (a wiemy, że była. Jakieś szturchanie, popychanie, plucie czy rzucanie rzeczami. Żadnych siniaków z tego nigdy nie było jednak).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-02-17, 16:31   #3582
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Mam bardzo słabe dłonie, jak trzeba użyć siły i coś docisnąć, to zaraz mi drżą. Jak niosę zakupu, to w domu też mi latają z wysiłku. Każdy wysiłek wiąże się z ogromnym drżeniem i zmęczeniem. Chciałabym to zmienić. Widziałam że są specjalne piłeczki, narzędzia, żeby polepszyć tę siłę dłoni. Czy coś polecacie może konkretnie?
Próbowałem wzmocnić siłę chwytu ściskaniem kółka kauczukowego i nic mi to nie pomogło. Ani szybkim wielokrotnym ściskaniem i luzowaniem ani przytrzymywaniem po ściśnięciu. Pomogło dopiero i to bardzo wykonywanie ćwiczenia siłowego ze sztanga o nazwie "martwy ciąg" a po angielsku nazwa mojego nicka. Podwójna korzyść - wzmocnienie chwytu i poprawa siły i wyglądu całej sylwetki, w tym także postawy i chodu.
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-17, 23:53   #3583
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez deadlift Pokaż wiadomość
Próbowałem wzmocnić siłę chwytu ściskaniem kółka kauczukowego i nic mi to nie pomogło. Ani szybkim wielokrotnym ściskaniem i luzowaniem ani przytrzymywaniem po ściśnięciu. Pomogło dopiero i to bardzo wykonywanie ćwiczenia siłowego ze sztanga o nazwie "martwy ciąg" a po angielsku nazwa mojego nicka. Podwójna korzyść - wzmocnienie chwytu i poprawa siły i wyglądu całej sylwetki, w tym także postawy i chodu.
Martwy ciąg mocno idzie w kolana?? Mam z jednym problem
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-18, 06:20   #3584
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez matushkaaa Pokaż wiadomość
Martwy ciąg mocno idzie w kolana?? Mam z jednym problem
Myślę, że po prostu musisz spróbować aby stwierdzić. Też mam problem z jednym i na przykład bieganie mi szkodzi a martwy ciąg nie szkodzi mi na to kolano. Umówmy się też: nie trzeba dźwigać maksymalnych ciężarów. Można np. częściej w tygodniu a mniej intensywnie w danej sesji treningowej. Kochane ćwiczenie. "There Is No Reason To Be Alive If You Can't Do Deadlift" https://www.youtube.com/watch?v=ZWUcHKAj_tc
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-19, 14:26   #3585
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 136
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez matushkaaa Pokaż wiadomość
Martwy ciąg mocno idzie w kolana?? Mam z jednym problem
To zależy jaki masz problem. Ja martwy ciąg robiłam po urazie kolana w celu wzmocnienia mięśni.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-20, 14:20   #3586
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja używam, ale nie zostawiam ich opartych o patelnię tylko mieszam i odkładam na talerz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez miami_drink Pokaż wiadomość
Ja mam jakoś opory i używam klasycznych drewnianych szpatułek, te silikonowe tylko do rzeczy typu mieszanie ciasta/masy w misce.
Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Ja tak samo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Jakoś się przemogłam.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-21, 14:21   #3587
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Zamkną to forum czy nie zamkną? Pytam, bo nie wiem, czy się rozpakowywać.
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-21, 16:37   #3588
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Na razie nie planują, ale cholera ich tam wie. Korzystaj póki jeszcze zipie.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-24, 22:55   #3589
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 417
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

To ja skorzystam i zapytam:

czy któraś z Was kupowała coś kiedyś w drogerii Manada? Mają swój sklep internetowy, ale chciałabym kupić u nich raczej na Allegro, bo na Allegro mam kupon rabatowy.

Ogólnie mają super ceny i wybór, ale coś mnie tknęło, żeby poczytać opinie Allegrowiczów i jestem trochę przestraszona.

Czy któraś z Was robiła tam kiedyś zakupy?
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-02-25, 18:47   #3590
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Ja kupowałem wielokrotnie rok, dwa, trzy lata temu suplementy w ich internetowym sklepie i nigdy nie było problemu. Negatywne opinie na allegro dotyczą czego: jakości czy wysyłek?
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-25, 21:13   #3591
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 417
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez deadlift Pokaż wiadomość
Ja kupowałem wielokrotnie rok, dwa, trzy lata temu suplementy w ich internetowym sklepie i nigdy nie było problemu. Negatywne opinie na allegro dotyczą czego: jakości czy wysyłek?
MEGA dziękuję Ci za komentarz, bardzo mnie uspokoiłaś, dziękuję!

Komentarze na Allegro były w większości (spośród tych negatywnych) takie, że sklep oferuje produkty, których nie ma na stanie, a potem trzeba się samemu prosić o informację, czemu nie było przesyłki, i pisać kilka razy w sprawie zwrotu pieniędzy. Było też sporo komentarzy, że sprzedają kosmetyki po dacie ważności, zeschnięte tusze, rozwodnione i niepełne płyny do prania. I komentarze, że nie zabezpieczają przesyłek np. papierem lub folią, i towary przychodzą porozlewane i pozgniatane.

Ale zaufam temu, co napisałaś, i spróbuję złożyć u nich zamówienie Przypomniało mi się też, że kiedyś miałam podobnie z jedną księgarnią internetową (naukowa.pl) - naczytałam się w Internecie setek strasznych opinii i bałam się tam cokolwiek kupić. Ale mieli takie fajne ceny, że zaryzykowałam... i od tej pory kupuję tylko tam, dosłownie nigdy się nie zawiodłam. Oby z drogerią Manada było tak samo

Jeszcze raz dziękuję za opinię!!!

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2024-02-25 o 21:15
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 07:26   #3592
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Komentarze na Allegro były w większości (spośród tych negatywnych) takie, że sklep oferuje produkty, których nie ma na stanie, a potem trzeba się samemu prosić o informację, czemu nie było przesyłki, i pisać kilka razy w sprawie zwrotu pieniędzy. Było też sporo komentarzy, że sprzedają kosmetyki po dacie ważności, zeschnięte tusze, rozwodnione i niepełne płyny do prania. I komentarze, że nie zabezpieczają przesyłek np. papierem lub folią, i towary przychodzą porozlewane i pozgniatane.
Sprawdziłem manada na allegro. Zauważ, że bardzo dużo sprzedają to i negatywne komentarze się zdarzają, to powiedzmy że normalne. Mimo tego mają stosunkowo wysoki współczynnik polecenia - 99,5% - pozytywnych ocen i komentarzy jest przytłaczająca większość.
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 08:43   #3593
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się też, że kiedyś miałam podobnie z jedną księgarnią internetową (naukowa.pl) - naczytałam się w Internecie setek strasznych opinii i bałam się tam cokolwiek kupić. Ale mieli takie fajne ceny, że zaryzykowałam... i od tej pory kupuję tylko tam, dosłownie nigdy się nie zawiodłam.

Jeszcze raz dziękuję za opinię!!!
To ja akurat z tą księgarnią mam złe doświadczenia.
Potrzebna mi była literatura branżowa z dwóch wydawnictw. Ceny w naukowej były podobne lub po kilka zł wyższe niż w tych księgarniach, ale miałam wybór:
- albo całe zamówienie w naukowej z odbiorem osobistym (więc bez kosztów przesyłki),
- albo dwa odrębne zamówienia u dwóch wydawców i dwa razy koszty wysłki.
Zamówiłam w naukowej. Przez 2 tygodnie zamówienie w realizacji, mimo że deklarowali dostępność w 24-48 h. Po 2 tygodniach zamówiłam jednak z wydawnictw, a do nich próbowałam się dodzwonić, żeby anulować zamówienie. Nikt nie odbierał. Napisałam maila, odpisali po 2 dniach, że anulowali, po czym po kolejnym tygodniu, że zapraszają po odbiór Dobrze, że wybrałam płatność przy odbiorze, bo zamroziłabym kasę na kilka tygodni.
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 09:25   #3594
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 417
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez deadlift Pokaż wiadomość
Sprawdziłem manada na allegro. Zauważ, że bardzo dużo sprzedają to i negatywne komentarze się zdarzają, to powiedzmy że normalne. Mimo tego mają stosunkowo wysoki współczynnik polecenia - 99,5% - pozytywnych ocen i komentarzy jest przytłaczająca większość.
Myślę, że masz rację i to, co napisałaś, brzmi logicznie Ale i tak powiem Ci, że najbardziej mnie uspokoiła Twoja opinia tutaj, bo bardzo rzadko kupuję na Allegro (ostatni raz ze dwa lata temu :O). Także jeszcze raz dziękuję!!!
(no i nie mogę się doczekać zakupów )

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To ja akurat z tą księgarnią mam złe doświadczenia.
Potrzebna mi była literatura branżowa z dwóch wydawnictw. Ceny w naukowej były podobne lub po kilka zł wyższe niż w tych księgarniach, ale miałam wybór:
- albo całe zamówienie w naukowej z odbiorem osobistym (więc bez kosztów przesyłki),
- albo dwa odrębne zamówienia u dwóch wydawców i dwa razy koszty wysłki.
Zamówiłam w naukowej. Przez 2 tygodnie zamówienie w realizacji, mimo że deklarowali dostępność w 24-48 h. Po 2 tygodniach zamówiłam jednak z wydawnictw, a do nich próbowałam się dodzwonić, żeby anulować zamówienie. Nikt nie odbierał. Napisałam maila, odpisali po 2 dniach, że anulowali, po czym po kolejnym tygodniu, że zapraszają po odbiór Dobrze, że wybrałam płatność przy odbiorze, bo zamroziłabym kasę na kilka tygodni.
Łoł, strasznie mi przykro! U mnie w ogóle czegoś takiego nie było! :O A naprawdę zamawiam tam od jakiś 4 lat wszystkie podręczniki i książki z mojej dziedziny zawodowej (z różnych wydawnictw, ale tylko z jednej dziedziny). Nieraz kupowałam pojedynczą książkę za kilkanaście złotych, a nieraz całe paki książek za kilkaset złotych, żeby oszczędzić na kosztach wysyłki, zawsze wszystko było idealnie. Książki solidnie zapakowane, zabezpieczone, nieraz zafoliowane od nowości.
Z tym, że ja mieszkam na Śląsku i zawsze zamawiam z wysyłką do paczkomatu. Najczęściej paczka jest w paczkomacie dosłownie następnego dnia, czasem po 2-3 dniach.

Jeszcze dodam, że faktycznie kilka razy czekałam na realizację zamówienia, ale tylko w przypadku książek w przedsprzedaży, z góry o tym wiedziałam i informacja o dacie wysyłki była podana na stronie.

Raz też anulowałam zamówienie, dosłownie rok temu o tej porze. W sensie kupiłam, opłaciłam, ale doszłam do wniosku, że jednak szkoda mi kasy na tą książkę, i skorzystałam z jakiegoś formularza na ich stronie. Ale pamiętam, że oprócz tego od razu na wszelki wypadek do nich zadzwoniłam, bo koniecznie chciałam zdążyć z anulowaniem zamówienia zanim zdążą je wysłać. Telefon odebrał super uprzejmy chłopak, który powiedział, że zajmuje się też księgowością, więc przy okazji od razu przeksięguje środki, żebym dostała zwrot pieniędzy, i dostałam zwrot dosłownie tego samego dnia ok. 13:00 :O Ogólnie łał.

No i ceny książek z mojej dziedziny są zawsze o wiele tańsze niż w wydawnictwach i księgarniach, tak prawie 20-30 %.

(tak tylko piszę, bo w moim zawodzie trzeba się stale dokształcać, więc nieraz kupuję nowe książki nawet kilka razy w roku i gdyby nie naukowa.pl, chyba bym poszła z torbami , więc polecam)

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2024-02-26 o 09:26
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 10:57   #3595
hasta_la_vista
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 127
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
To ja skorzystam i zapytam:

czy któraś z Was kupowała coś kiedyś w drogerii Manada? Mają swój sklep internetowy, ale chciałabym kupić u nich raczej na Allegro, bo na Allegro mam kupon rabatowy.

Ogólnie mają super ceny i wybór, ale coś mnie tknęło, żeby poczytać opinie Allegrowiczów i jestem trochę przestraszona.

Czy któraś z Was robiła tam kiedyś zakupy?
Kupowałam w ich sklepie, ale nie przez allegro. Nie miałam nigdy problemów. Chociaż nie zamawiałam jeszcze kolorówki, chemii z Niemiec itp, głównie dermokosmetyki. Z tego co pamiętam to podawali w opisie datę ważności i zawsze wszystko się zgadzało, bez zaskoczeń

Zaskoczenia miałam tylko z apteką Olmed (brak wysyłki, tygodniami zero kontaktu, na szczęście ostatecznie zwrócili pieniądze) i z apteką Centrum Lublin - tam były dwupaki kosmetyków w dobrych cenach, a w paczce miałam pojedyncze produkty a nie dwupaki. Nie odpisywali mi na maile, nie odbierali, jak zrobiłam zwrot to dopiero wtedy się odezwali, że zachowałam sobie gratisy i tak nie można, trzeba cały dwupak zwrócić Też chyba z 2 miesiące się z nimi szarpałam
hasta_la_vista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 15:00   #3596
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 417
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość
Kupowałam w ich sklepie, ale nie przez allegro. Nie miałam nigdy problemów. Chociaż nie zamawiałam jeszcze kolorówki, chemii z Niemiec itp, głównie dermokosmetyki. Z tego co pamiętam to podawali w opisie datę ważności i zawsze wszystko się zgadzało, bez zaskoczeń

Zaskoczenia miałam tylko z apteką Olmed (brak wysyłki, tygodniami zero kontaktu, na szczęście ostatecznie zwrócili pieniądze) i z apteką Centrum Lublin - tam były dwupaki kosmetyków w dobrych cenach, a w paczce miałam pojedyncze produkty a nie dwupaki. Nie odpisywali mi na maile, nie odbierali, jak zrobiłam zwrot to dopiero wtedy się odezwali, że zachowałam sobie gratisy i tak nie można, trzeba cały dwupak zwrócić Też chyba z 2 miesiące się z nimi szarpałam
Dziękuję Ci pięknie za opinię o Manadzie! Super
Ja w ogóle niepotrzebnie spanikowałam po przeczytaniu opinii na Allegro. Dziś z ciekawości wyszukałam tam opinie o innych sklepach, w których kiedyś kupowałam i byłam zadowolona (eZebra, elnino, e-glamour). Każda ma podobny stosunek opinii pozytywnych do negatywnych jak Monada, w tym opinie negatywne też są podobne. Po prostu widać, że przy tak dużych liczbach klientów czasem coś komuś nie odpowiada.

I współczuję Ci doświadczeń z aptekami Sama często kupuję dermokosmetyki w dwupakach i w zestawach w aptekach internetowych, więc wiem jakie to potrafią być jednorazowo spore wydatki. Gdybym była na Twoim miejscu i ktoś by mi wysłał jedno opakowanie zamiast dwóch, chyba bym się wściekła Jakby co, to mogę Ci polecić Aptekę Melissa i Aptekę Gemini. Właśnie w Aptece Melissa kupuję wielopaki suplementów i kosmetyków, bo mają tam dodatkowe zniżki i przychodzą oryginalnie zafoliowane, a jakość jest znakomita, terminy ważności są na kilka lat do przodu, jest idealna świeżość itp.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-27, 11:00   #3597
iLady
Raczkowanie
 
Avatar iLady
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 94
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez hasta_la_vista Pokaż wiadomość

Zaskoczenia miałam tylko z apteką Olmed (brak wysyłki, tygodniami zero kontaktu, na szczęście ostatecznie zwrócili pieniądze) i z apteką Centrum Lublin - tam były dwupaki kosmetyków w dobrych cenach, a w paczce miałam pojedyncze produkty a nie dwupaki. Nie odpisywali mi na maile, nie odbierali, jak zrobiłam zwrot to dopiero wtedy się odezwali, że zachowałam sobie gratisy i tak nie można, trzeba cały dwupak zwrócić Też chyba z 2 miesiące się z nimi szarpałam
Mnie ostatnio rozczarował DOZ, bo produkt niby na stanie, opłaciłam i czekałam na wysyłkę. Po kilku dniach cos sie zaczęło dziać bo najpierw wg mojego konta nie opłaciłam zamówienia, potem mi rzekomo anulowano "bo nie potwierdziłam zamówienia" (wtf?), ostatecznie okazało sie że po prostu nie maja towaru i zwrócą mi kasę.
iLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-27, 12:10   #3598
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 417
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez ilady Pokaż wiadomość
mnie ostatnio rozczarował doz, bo produkt niby na stanie, opłaciłam i czekałam na wysyłkę. Po kilku dniach cos sie zaczęło dziać bo najpierw wg mojego konta nie opłaciłam zamówienia, potem mi rzekomo anulowano "bo nie potwierdziłam zamówienia" (wtf?), ostatecznie okazało sie że po prostu nie maja towaru i zwrócą mi kasę.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-29, 14:47   #3599
deadlift
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy top tej dziewczyny jest faktycznie nieprzyzwoity? Żeński głos na siłowni zwraca jej na to uwagę: https://www.tiktok.com/@andrea_super...58005622541611
deadlift jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-01, 16:14   #3600
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 627
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez deadlift Pokaż wiadomość
Czy top tej dziewczyny jest faktycznie nieprzyzwoity? Żeński głos na siłowni zwraca jej na to uwagę: https://www.tiktok.com/@andrea_super...58005622541611
Normalny top. Zakladam, ze to sie dzialo w purytanskiej Ameryce
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-10 12:33:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.