segregacja śmieci - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-21, 06:39   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221

segregacja śmieci


Właściwie to temat narodził się na wątku o artykułach Biedronkowskich, ale żeby nie robić off-topu to zakładam na plotkowym
Dziewczyny, co myślicie o tym, że zaczynają znikać reklamówki jednorazowe ze sklepów a zastępują je płatne torby lniane lub także reklamówki Wszystko ponoć w imię ekologii, wymogów UE, ale osobiście drażni mnie fakt, że podniesiono tuż po nowym roku koszty wywozu śmieci (u mnie o 100%) a kilka dni temu wyczytałam w Rzeczpospolitej, że mają jeszcze podnieść o ok. 30%. Oczywiście takie ogromne podwyżki tłumaczy się potrzebą segregacji śmieci, jest to dla mnie w pewnym sensie zrozumiałe, jednak z jednej strony każą nam płacić za segregację a z drugiej strony zmniejszają sobie ilość śmieci do segregacji np przez wycofywanie reklamówek jednorazowych do tego każą płacić za inne formy doniesienia zakupów do domu.
Ogólnie zanim podniesiono mi wywóz śmieci o 100% to starałam się segregować butelki, plastiki, makulaturę, ale teraz niech sobie sami to robią skoro tyle pieniędzy za to biorą. Łatwiej jest mi po prostu pójść do zsypu i wszystko razem wrzucić i jakoś nie mam wyrzutów sumienia, że szkodzę środowisku. Podobne zdanie ma sporo moich znajomych, którzy także segregowali odpadki. A teraz no cóż, każą tyle płacić to niech sobie segregują Wygląda na to, że nasi rządzący (czy ktokolwiek zarządził te podwyżki) zrobią tymi podwyżkami większą krzywdę środowisku niż było wcześniej
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 07:56   #2
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: segregacja śmieci

Ja mam wrażenie że sklepy które wprowadziły płatne reklamówki nie kierowały się ekologią tylko oszczędnością. Zresztą pod przykrywką ekologii chyba łamią prawo, bo z tego co się orientuję to sklepy mają obowiązek zapewnić darmowe torby na zakupy.

Swoją drogą jestem za ekologią i segregacją, ale u nas robi się wszystko żeby człowieka zniechęcić. Nie ma chociażby pojemników które zajmowały by mało miejsca i można by w nich segregować śmieci, fajną rzecz pokazali w programie perfekcyjna pani domu, była to piramida recyklingowa, czyli kilka pojemników ułożonych jedan na drugim, które otwarcie mają z przodu a nie na górze, tak więc zajmuje mało miejsca, jest estetyczna i praktyczna. Natomiast siatki ekologiczne są paskudne, szaro bure, może gdyby były fajne kolorowe z ładnymi wzorami to miałabym do nich bardziej pozytywne podejście, a tak jako dziecko komuny kojarzą mi się tylko i wyłącznie z paskudztwami które miałam w domu- produkcja własna mojej babci, z najtańszych paskudnych tkanin.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 08:29   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: segregacja śmieci

Asiulko, ja też jako dziecko komuny, pamiętam te szare szmaciaki, dlatego byłam zszokowana zachwytem ludzi jak tylko się pojawiły. A teraz, no cóż zaczyna to być normą Chociaż takie zielone torby są całkiem fajne Tylko ja mam zawsze problem z tym, że zapominam wziąć swojej torby z domu i wychodzi na to, że aby jakoś zabrać się z zakupami do domu to muszę płacić za reklamówki

Co do ekologii, to u moich rodziców roznosili po mieszkaniach takie brązowe, tandetne i ohydne wiaderka, do tego maluteńskie worki na smieci i teraz czasem też wrzucą te worki do skrzynki na listy. Problem w tym, że te worki do niczego się nie nadają, są tak małe, że jak wrzuci się do takiego worka zgnieciony karton po mleku i jakiś papierek to worek jest pełny Czyli z tymi workami to taka sztuka dla sztuki Szkoda, że chociaż takie praktyki nie są prowadzone wszędzie, bo płacimy wszyscy jednakowe opłaty za wywóz śmieci a są równi i równiejsi pod tym kątem
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 08:52   #4
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: segregacja śmieci

Ja sobie kupiłam taką wprawdzie plastikową, ale wielorazową torbę z wielką soczystą limonką, więc chociaż mój zmysł estetyczny został zaspokojony, ale też mam problem z zapamiętaniem żeby ją ze sobą zabrać.

W kwestii paskudnych wiaderek i worków to nadal nie spełniają one warunków estetyczności i praktyczności. Osobiście ograniczam sie do odkładania makulatury która się wala w siatce po pokoju z którego nie korzystamy (no ale urody to pokojowi nie dodaje), a z braku miejsca nie segreguję szkła czy plastiku, a chętnie bym to robiła, ale nie chcę sobie robić z mieszkania śmietnika z walającymi się workami ze śmieciami. Zamiast tego wiaderka wymyślili by duży kosz który by miał dodatkowo przedziałki do których wkładałoby się plastik i szkło, no i nie powinni zapominać o biodegradowalnych workach na śmieci, bo wprowadza się proekologiczne reklamówki (które używałam jako worki na śmieci, tak jak wielu innych ludzi) i co, zacznę używać siatek wielokrotnego użytku i kupować nieekologiczne worki na śmieci.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 09:14   #5
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: segregacja śmieci

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Ja sobie kupiłam taką wprawdzie plastikową, ale wielorazową torbę z wielką soczystą limonką, więc chociaż mój zmysł estetyczny został zaspokojony, ale też mam problem z zapamiętaniem żeby ją ze sobą zabrać.

W kwestii paskudnych wiaderek i worków to nadal nie spełniają one warunków estetyczności i praktyczności. Osobiście ograniczam sie do odkładania makulatury która się wala w siatce po pokoju z którego nie korzystamy (no ale urody to pokojowi nie dodaje), a z braku miejsca nie segreguję szkła czy plastiku, a chętnie bym to robiła, ale nie chcę sobie robić z mieszkania śmietnika z walającymi się workami ze śmieciami. Zamiast tego wiaderka wymyślili by duży kosz który by miał dodatkowo przedziałki do których wkładałoby się plastik i szkło, no i nie powinni zapominać o biodegradowalnych workach na śmieci, bo wprowadza się proekologiczne reklamówki (które używałam jako worki na śmieci, tak jak wielu innych ludzi) i co, zacznę używać siatek wielokrotnego użytku i kupować nieekologiczne worki na śmieci.
Czyli wychodzi na to samo Ech, coś mi się wydaje, że ktoś chce pod przykrywką ekologii zbić niezły interes
A co do tych pojemników to naprawdę dobre rozwiązanie by było, może z tych podwyżek za wywóz odpadów zasponsorują nam takie pojemniki Dalece wątpliwe, ale może W kazdym razie wtedy nie miałabym pretensji o podwyżki A tak to nie robi się nic, tylko utrudnia się ludziom życie
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 16:00   #6
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: segregacja śmieci

Co do zamiany plastikowych reklamówek w supermarketach na lniane lub ekologiczne, to jestem jak najbardziej za. Większość ludzi te 'plastiki' wyrzucała po jednym użyciu, a czasami brała 'na zapas' i wyrzucała nawet nie otwierając. Lniane torby będą służyć dłużej, są przyjazne środowisku i bardziej estetyczne. Ekologiczne też są dobrym pomysłem, zapłacimy te dodatkowe 60gr, więc może tak szybko się ich nie pozbędziemy, chociażby przez skąpstwo i oszczędność.
Pojemniki do segregacji postawili u mnie koło śmietników kilka tygodni temu. Pomysł dobry, ale słyszałam, że śmieci z tych pojemników i tak lądują na jednej 'kupie'. Wiecie coś o tym? No i odstrasza mnie trochę mały otwór do wkładania odpadków. Żeby umieścić śmieci pojemniku będę musiała wszystkie butelki/papiery wkładać po kolei.
Co do kosztów za wywóz śmieci, to może spadną później, kiedy cały proces segregacji zostanie przyjęty i wdrążony na stałe do życia.
Właściwie, to bardzo mnie cieszy, ten boom na ekologię, mam nadzieje, że utrzyma się już na zawsze.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 16:05   #7
HulaGirl
Zakorzenienie
 
Avatar HulaGirl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kielce/Kraków
Wiadomości: 12 454
GG do HulaGirl
Dot.: segregacja śmieci

Czytałamgdzieś, że do 2013 roku reklamowki plastikowe mają być już zupełnie wyfocane z użycia...

wtedy chyba wszyscy będziemy chodzić z jakimiś ekologicznymi torbami z materiału. Zamiast płacić więcej za wywóz śmieci wolałabym płacić za torby biodegradowalne, bo nie mam pewności, że pieniądze które bym płaciła na segregację na pewno by zostały na to przeznaczone
HulaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 18:15   #8
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: segregacja śmieci

Foliowe torby wycofywane, a zamaist tego materialowe - jak najbardziej ok

segregacja śmieci...ok, będe segregowac śmieci z wielką checią, jak nam dadzą woorki na śmieci , miejsce na te wszystkie kosze, i przedewszyskim pojemniki do segregacji przy blokach - przy moim bloku jest jeden śmietni, 4 takie gdzie mozna segregować są oddalone od mojego domu o jakieś 15 minut - nie zamierzam tyle chodzić skoro mogę mieć 3 minuty.Pozatym... worki naśmieci też są foliowe...
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 18:18   #9
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: segregacja śmieci

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Co do zamiany plastikowych reklamówek w supermarketach na lniane lub ekologiczne, to jestem jak najbardziej za. Większość ludzi te 'plastiki' wyrzucała po jednym użyciu, a czasami brała 'na zapas' i wyrzucała nawet nie otwierając. Lniane torby będą służyć dłużej, są przyjazne środowisku i bardziej estetyczne. Ekologiczne też są dobrym pomysłem, zapłacimy te dodatkowe 60gr, więc może tak szybko się ich nie pozbędziemy, chociażby przez skąpstwo i oszczędność.
Pojemniki do segregacji postawili u mnie koło śmietników kilka tygodni temu. Pomysł dobry, ale słyszałam, że śmieci z tych pojemników i tak lądują na jednej 'kupie'. Wiecie coś o tym? No i odstrasza mnie trochę mały otwór do wkładania odpadków. Żeby umieścić śmieci pojemniku będę musiała wszystkie butelki/papiery wkładać po kolei.
Co do kosztów za wywóz śmieci, to może spadną później, kiedy cały proces segregacji zostanie przyjęty i wdrążony na stałe do życia.
Właściwie, to bardzo mnie cieszy, ten boom na ekologię, mam nadzieje, że utrzyma się już na zawsze.
Hm.... powiem szczerze, że jeszcze nie słyszałam o tymczasowych podwyżkach, jak juz podwyższyli to tak zostanie i baaaaaaa, będą dalej nas skubeć, ciekawe w imię czego

U mnie też postawili te pojemniki na segregację śmieci, kiedyś z nich korzystałam, ale powiedziałam - dość! Jak skubią mój portfel to niech sami się bawią w segregację

Cytat:
Napisane przez HulaGirl Pokaż wiadomość
Czytałamgdzieś, że do 2013 roku reklamowki plastikowe mają być już zupełnie wyfocane z użycia...

wtedy chyba wszyscy będziemy chodzić z jakimiś ekologicznymi torbami z materiału. Zamiast płacić więcej za wywóz śmieci wolałabym płacić za torby biodegradowalne, bo nie mam pewności, że pieniądze które bym płaciła na segregację na pewno by zostały na to przeznaczone
Dokładnie, teraz tak naprawdę nie wiadomo na co idą pieniądze z podwyżek
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 18:22   #10
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: segregacja śmieci

Ja nosiłam się z zamiarem segregacji śmieci dopóki nie zauważyłam ze po te wszystkie kosze które są osobne (na papier, szkoło itp) przyjeżdża jeden samochód i wrzuca to wszystko razem.
Miasto stać na ustawienie tych pojemników, ale już nie stać na wywożenie osobno.
No i nie chce misie wierzyć ze ktoś to potem segreguje jeszcze raz. Chyba idea mija się z celem.
A wycofanie foliówek ze sklepów popieram.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 18:41   #11
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: segregacja śmieci

Co do estetyki ekologicznych torb - my mamy w domu 3 zielone, i idzie do nas poczta 4rta niebieska ze Stowarzyszenia Pomocy królikom
Te szaro-bure mi się nie podobają i nie będe ich kupować.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 19:42   #12
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: segregacja śmieci

Jednorazówek plastikowych nie znoszę i cieszę się, że w końcu zaczynają znikać [moja drobna obsesja, że nas zasypią i wszyscy się podusimy].
Podwyżki miały dotyczyć wywozu śmieci niesegregowanych!
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 23:52   #13
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: segregacja śmieci

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Pomysł dobry, ale słyszałam, że śmieci z tych pojemników i tak lądują na jednej 'kupie'. Wiecie coś o tym? No i odstrasza mnie trochę mały otwór do wkładania odpadków. Żeby umieścić śmieci pojemniku będę musiała wszystkie butelki/papiery wkładać po kolei.
Co do kosztów za wywóz śmieci, to może spadną później, kiedy cały proces segregacji zostanie przyjęty i wdrążony na stałe do życia.
Właściwie, to bardzo mnie cieszy, ten boom na ekologię, mam nadzieje, że utrzyma się już na zawsze.
Też parę lat temu słyszałam ze lądują na wysypisku, ale teraz już raczej nie.
Owtory chyba są dlatego takie małe żeby komuś nie przyszło do głowy wrzucać tam całych kubłów z nieposegregowanymi śmieciami, a i to do końca nie pomaga, bo jak raz zaglądałam do pojemnika na białe szkło to były tam plastiki i szkło kolorowe.

Cytat:
Napisane przez takasobieania Pokaż wiadomość
Ja nosiłam się z zamiarem segregacji śmieci dopóki nie zauważyłam ze po te wszystkie kosze które są osobne (na papier, szkoło itp) przyjeżdża jeden samochód i wrzuca to wszystko razem.
Samochód jest jeden, ale ma podzieloną przestrzeń ładunkową na części i zawartość każdego pojemnika umieszcza w innej przegrodzie.

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
Co do estetyki ekologicznych torb - my mamy w domu 3 zielone, i idzie do nas poczta 4rta niebieska ze Stowarzyszenia Pomocy królikom
Te szaro-bure mi się nie podobają i nie będe ich kupować.
Podaj namiary na te torby ze Stowarzyszenia Pomocy Królikom, chętnie bym taką kupiła.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 07:25   #14
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: segregacja śmieci

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Jednorazówek plastikowych nie znoszę i cieszę się, że w końcu zaczynają znikać [moja drobna obsesja, że nas zasypią i wszyscy się podusimy].
Podwyżki miały dotyczyć wywozu śmieci niesegregowanych!
Niestety nikt nie sprawdza czy dane gospodarstwo domowe segreguje śmieci czy nie, wszystkim solą podwyżki Dlatego ja już nie segreguję, skoro biorą tyle to niech sobie sami segregują
Widzę, że jest sporo przeciwników reklamówek jednorazowych, gdyby tacy zagorzali przeciwnicy nie brali tych reklamówek ze sklepów to zużycie zmniejszyłoby się o co najmniej 50% a wtedy może by nie było tego całego cyrku No chyba, że jako przeciwnicy nie braliście nigdy tych reklamówek i zawsze chodziliście ze swoimi szmaciakami
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 18:41   #15
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: segregacja śmieci

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Samochód jest jeden, ale ma podzieloną przestrzeń ładunkową na części i zawartość każdego pojemnika umieszcza w innej przegrodzie.
To ten nasz samochód na pewno żadnych przegród nie miał...
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:07   #16
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: segregacja śmieci

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Niestety nikt nie sprawdza czy dane gospodarstwo domowe segreguje śmieci czy nie, wszystkim solą podwyżki Dlatego ja już nie segreguję, skoro biorą tyle to niech sobie sami segregują
Widzę, że jest sporo przeciwników reklamówek jednorazowych, gdyby tacy zagorzali przeciwnicy nie brali tych reklamówek ze sklepów to zużycie zmniejszyłoby się o co najmniej 50% a wtedy może by nie było tego całego cyrku No chyba, że jako przeciwnicy nie braliście nigdy tych reklamówek i zawsze chodziliście ze swoimi szmaciakami
Miło by były gdyby nikt nie brał
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-22, 19:09   #17
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: segregacja śmieci

Wkurza mnie to, u nas w Gliwicach to śmieciarka ładuje i tak wszystko na jedną wielką kupe i segregacja jest tylko na pokaz
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 18:26   #18
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: segregacja śmieci

Jednorazówki znikają? W sumie dobrze, ekologiczniej ale i... oszczędniej no i sklepy jak np. Biedronka sobie zarobią, bo jak się chce reklamówkę, to trzeba zapłacić przecież
Moja mama kupiła ostatnio taką zieloną, eko-torbichę i tylko z nią chodzi na zakupy ;P

Segregacja śmieci? Tylko makulatura - na moim osiedlu mieszka kobieta, która zbiera makulaturę gdzie się da, sprzedaje i głównie z tego żyje, więc ten problem mam z głowy. Plastik czy szkło segregowałabym, jednak do najbliższych kontenerów przeznaczonych do segregacji musialabym jechać tramwajem, więc proszę o wybaczenie (;
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.