Nie jedząc NIC przez tydzień... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-11, 20:36   #1
zgagusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1
GG do zgagusia

Nie jedząc NIC przez tydzień...


...ile stracę na wadze? Koleżanka właśnie ma zamiar przeprowadzić u siebie tak radykalną, krótkoterminową dietę - chce nie jeść NIC przez tydzień.
Zastanawiam się, czy to w ogóle jej coś da?
zgagusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 20:56   #2
ola.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 201
Re: Nie jedząc NIC przez tydzień...

da ale nic dobrego
po pierwsze nie schudnie ale straci wode i waga wskaże mniej kg, ktore zaraz wroca prawdopodobnie z nadwyzka jak zacznie znowu jesc. poza tym spowolni jej sie i rozreguluje przemiana materii...
ola. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-11, 22:18   #3
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: Nie jedząc NIC przez tydzień...

Też stanowczo odradzam. Kiedyś przeprowadziłam taki delikatny eksperyment - nie że nic nie jadłam, ale jadłam przez tydzień same owoce i poza tym, że miałam wielką ochote na coś innego to nie zauważyłam żadnych zmian. Powiedz koleżance, żeby nie jadła po 18 i ćwiczyła a zobaczy rezultaty już po 1 miesiącu
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 15:08   #4
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: Nie jedząc NIC przez tydzień...

ja sobie tez cosik takiego zrobilam:
3 dni piłam tylko sok pomaranczowy zmiksowany z grejfrutem i pół łyżeczki miodu (sniadanie szklanka mikstury, obiad szklanka mikstury, kolacja szklanka mikstury...no i piłam wodę mineralną on stop! Czasem nawet ze 4 litry)
Po tych 3 dniach oczyszczających przez kolejne 3-4 dni jadłam malutko, bo nie potrzebowalam juz tak wiele, żołądek mi się skurczył. Jak zjadłam 2 kanapki na śniadanie w 7 dzień to mnie brzuch bolał z przejedzenia.
Schudłam w ciągu tych 3 pierwszych dni 2,5 kg pozniej w ciagu tych 3-4 dni "mało jedzenia" jeszcze pol kg. Utrzymałam wage przez ok. 3 miesiące. Pozniej wrócilo. Napewno nie przytylam wiecej, wiec nie moge powiedziec ze ta dieta mi zaszkodzila.
Na pewno nie jest to rozsądne i wiecej tak nie zrobie. Tylko chce zaznaczyc ze nie dla kazxdego działa to od razu 10 kilogramowym jojem
aha w ciągu tych 3 dni byłam tak maksymlanie rozdrażniona i wkurzona,ze lepiej było do mnie nie podchodzic
buźka
Zgadzam sie z Koculkiem- lepiej trochę ćwiczeń i nie jedzenie kolacji
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-13, 15:26   #5
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Nie jedząc NIC przez tydzień...

Ja tylko wtrace sie na chwilke. Bo to co powiedzialy dziewczyny to racja. Taka 'dieta' i traktowanie swojego orgranizmu to tortury..Nie tylko na zoladka...
Chcialam tylko nawiazac do tego co pisala Lee, taka dieta w zadnym badz razie nie jest dieta 'oczyszczajaca', no chyba, ze chcemy wyczyscic nasz organizm ze wszystich mikroelementow i witamin.

Zycze wiecej rozwagi i zdrowego rozsadku w dobieraniu diet.
Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-17, 14:21   #6
amfiska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 4
Re: Nie jedząc NIC przez tydzień...

dziewczyny, to najgorsza rzecz jaka mozna robic. spowalnia sie przemiana materi wiec malo sie spala, zmniejszaja nam sie miesnie bo organizm oszczedza nasz tluszczyk na czarna godzine. tak wiec nawet jesli schudnie sie na takiej diecie, i nie bedzie to woda, to zejda nam glownie miesnie (wiadomo ze waza one wiecej niz tluszcz). absolutnie odradzam taka glodowke!! rozsadna dieta i troche cwiczen przyniesie duzo lepsze efekty, pozdrawiam serdecznie
amfiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-26, 10:59   #7
ma3rchewa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: Nie jedząc NIC przez tydzień...

Cytat:
Napisane przez zgagusia Pokaż wiadomość
...ile stracę na wadze? Koleżanka właśnie ma zamiar przeprowadzić u siebie tak radykalną, krótkoterminową dietę - chce nie jeść NIC przez tydzień.
Zastanawiam się, czy to w ogóle jej coś da?
Ja bym ci radziła skorzystać z jakiegoś sprawdzonego sposobu na przykład Post warzywno-owocowy wg Dr Dąbrowskiej.
ma3rchewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-02, 09:14   #8
styllerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 6
Dot.: Re: Nie jedząc NIC przez tydzień...

Cytat:
Napisane przez amfiska Pokaż wiadomość
dziewczyny, to najgorsza rzecz jaka mozna robic. spowalnia sie przemiana materi wiec malo sie spala, zmniejszaja nam sie miesnie bo organizm oszczedza nasz tluszczyk na czarna godzine. tak wiec nawet jesli schudnie sie na takiej diecie, i nie bedzie to woda, to zejda nam glownie miesnie (wiadomo ze waza one wiecej niz tluszcz). absolutnie odradzam taka glodowke!! rozsadna dieta i troche cwiczen przyniesie duzo lepsze efekty, pozdrawiam serdecznie
Taki okresowy post 7 dniowy nie wpłynie negatywnie na metabolizm, a tłuszcz jest praktycznie jedynym źródłem energii dlatego organizm chętnie sięga po te zasoby.

Do tego dochodzi wzrost GH przy poście który chroni tkankę mięśniową przez rozpadem. Warto jednak przy poście wspomagać się☠elektrolitami bo bez tego samopoczucie może być mocno rozchwiane.
styllerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-02 10:14:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.