Czy po serum zawsze krem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-15, 10:02   #1
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150

Czy po serum zawsze krem?


Ostatnio zafundowałam sobie z Cliniue serum repairwear laser focus.Niestety nie mam pojęcia czy mogę to serum stosować samodzielnie bez nakładania na nie kremu.Nigdzie nie mogę dopatrzyć się informacji na ten temat.Jest napisane tylko ,że można stosować je pod oczy i dwa razy dziennie.Jesli zdecyduje się na nakładanie na nie kremu czy wystarczy po prostu krem nawilżający?
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 12:07   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Ostatnio zafundowałam sobie z Cliniue serum repairwear laser focus.Niestety nie mam pojęcia czy mogę to serum stosować samodzielnie bez nakładania na nie kremu.Nigdzie nie mogę dopatrzyć się informacji na ten temat.Jest napisane tylko ,że można stosować je pod oczy i dwa razy dziennie.Jesli zdecyduje się na nakładanie na nie kremu czy wystarczy po prostu krem nawilżający?
To zależy od skóry. Ja po żadnym serum nie nakładam kremu, nie licząc filtra na dzień. Ale jeśli nie muszę, to chętnie stosuję samo serum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:21   #3
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Ja ostatnio za radą dziewczyn ( wizażowych) zaczęłam stosować również( bo nie zawsze) serum bez kremu, szczególnie pod makijaż. Jeśli Twoja skóra nie jest bardzo sucha lub odwodniona i nie czujesz dyskomfortu bez kremu to śmiało można używać samego serum i dorzucać od czasu do czasu krem.

Niemniej serum jest pomyślane jako kosmetyk pod krem
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 21:26   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

U mnie też bardzo fajnie działa serum bez kremu - ale tak stosuję raczej pół na pół, czy raz po serum krem, innym razem nie
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 06:47   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Ostatnio zafundowałam sobie z Cliniue serum repairwear laser focus.Niestety nie mam pojęcia czy mogę to serum stosować samodzielnie bez nakładania na nie kremu.Nigdzie nie mogę dopatrzyć się informacji na ten temat.Jest napisane tylko ,że można stosować je pod oczy i dwa razy dziennie.Jesli zdecyduje się na nakładanie na nie kremu czy wystarczy po prostu krem nawilżający?
Dużo zalezy tez od "lekkości" serum i jaką masz cerę. Nie ma obowiązku stosować kremu po serum. Ale jakbyś miała cerę b. suchą a serum np leciuteńkie i czujesz jak się wchłonie że coś ci jeszcze brakuje to nakładaj krem.
Acha w zimę po serum lepiej nałozyć krem. Chyba że mam serum tłuste, co rzadko się zdarza bo zazwyczaj mają wodnistą konsystencję.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 11:19   #6
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Dużo zalezy tez od "lekkości" serum i jaką masz cerę. Nie ma obowiązku stosować kremu po serum. Ale jakbyś miała cerę b. suchą a serum np leciuteńkie i czujesz jak się wchłonie że coś ci jeszcze brakuje to nakładaj krem.
Acha w zimę po serum lepiej nałozyć krem. Chyba że mam serum tłuste, co rzadko się zdarza bo zazwyczaj mają wodnistą konsystencję.
W 100% zgadzam się z Tobą.

Najprościej, Autorko, jeśli będziesz czuła dyskomfort po nałożeniu serum, możesz dodać krem. Może to być zarówno krem nawilżający, jak i ten intensyfikujący działanie serum.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 13:30   #7
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Ta lekkość ma znaczenie - takie samo mam odczucie szczerze mówiąc. Np. ja używam serum Idealia (Vichy) i zanim położę makijaż - krem jest konieczny, bo jest ono leciutkie i błyskawicznie się wchłania. Krem oczywiście daję z tej samej serii, bo to sprawdzony duet u mnie i dobrze się po nim czuje moja skóra. Kiedyś używałam innego serum i miało taką konsystencję, że po nałożeniu w ogóle nie trzeba było już nic nakładać, spokojnie mogłam kłaść podkład.
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 10:18   #8
BunnyB
Raczkowanie
 
Avatar BunnyB
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Ja zawsze używam w połączeniu z kremem. Wiadomo serum ma za zadanie wzmocnić działanie kremu, więc chyba najlepiej jakby były z tej samej serii lub o podobnych właściwościach. W pewnym wieku już sam krem to za mało i dobrze go połączyć z go z serum o skoncentrowanym działaniu. Serum u mnie jest takim podkładem jeszcze pod krem, który oczywiście musi być lekki i dobrze się wchłaniający. Historia ja mam krem z tej serii i też myślałam nad tym serum, mówisz, że jest ok?
BunnyB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:17   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Cytat:
Napisane przez BunnyB Pokaż wiadomość
Ja zawsze używam w połączeniu z kremem. Wiadomo serum ma za zadanie wzmocnić działanie kremu, więc chyba najlepiej jakby były z tej samej serii lub o podobnych właściwościach. W pewnym wieku już sam krem to za mało i dobrze go połączyć z go z serum o skoncentrowanym działaniu. Serum u mnie jest takim podkładem jeszcze pod krem, który oczywiście musi być lekki i dobrze się wchłaniający. Historia ja mam krem z tej serii i też myślałam nad tym serum, mówisz, że jest ok?
Z tym to różnie bywa, ale raczej zależy od cery. Przy cerze grubej i tłustej często pozostaje ona taka niezależnie od wieku i w tym przypadku używanie kremu zwyczajnie nie ma sensu, tylko dodatkowo ją przetłuszcza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 15:47   #10
Historia O
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 143
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Racja chimay - wszystko zależy od skóry. U mojej siostry jest dokładnie tak jak napisałaś.

Bunny - ja zadowolona jestem z całej serii. Jak będzie z Tobą nie wiem, po prostu wypróbuj.
Historia O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 20:20   #11
lamboo
Raczkowanie
 
Avatar lamboo
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 62
Dot.: Czy po serum zawsze krem?

Cytat:
Napisane przez Historia O Pokaż wiadomość
Ta lekkość ma znaczenie - takie samo mam odczucie szczerze mówiąc. Np. ja używam serum Idealia (Vichy) i zanim położę makijaż - krem jest konieczny, bo jest ono leciutkie i błyskawicznie się wchłania.
Ja ostatnimi czasy zaczęłam stosować to serum. Odpuściłam kremy, bo miałam poczucie, że jakaś tłusta ta skóra. Natomiast serum Idealia idealnie mi podpasowało. Lekkie i skóra długo pozostaje świeża. No i koloryt się poprawił - za to duży plus dla tego produktu.
lamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-29 21:20:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:28.