PYTANIE DO PANI BEATY o peelingi i azs - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-31, 12:37   #1
kapellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Angry

PYTANIE DO PANI BEATY o peelingi i azs


Witam Pani Beato,
ostanio chodzi mi po glowei poddanie sie peelingowi medycznemu (myslalm o migdalowym np) lub mikrodermoabrazji. Nie jestem jednak pewna ,czy w moim przypadku jajakolwiek kosmetologiczna ingerencja jest wskazana. OD dziecinstwa cierpie na Atopowe Zapalenie Skory (obecnie-od kilku mesiecy- w fazie remisji). W zwiazku z tym moja skora jest ultrawrazliwa (przykladowo jedynym kremem, ktory moge stosowac calkowicie bezkarnie jest physiogel krem). Niestety ,przez nieodpowiednia prace ochronnego plaszcza lipidowego oraz ukladu immunologicznego (jestem przy tym wszystkim alergikiem wziewnym) pieknie i anarchicznie kolonizuja mnie bakterie tradzikowe... Mam cere kompletnie nieokreslalna - rownoczesnie mam lojotok i poszerzone pory, jak i tendencje suchosci skory (powiazana nie tyle z tradzikiem , co alergiczna).
Jesli idzie o problemy tradzikowe stostowalam rozne leki z grup retinolowych , jak i z nadtlenkiem benzoilu (brevoxyl, gdyz krysztalki nadtlenku w benzacne nadzyt mnie podrazniaja). NIestety efekty nie byly zadowalajace, gdyz natychmiast pojawialy sie odczyny alergiczne (pomijam typowe luszczenie naskorka , typowe przy kuracjach retinolami). Stosowanie kremow dla atopowcow zapycham sobie z kolei pory i dokarmiam bakterie tradzikowe. CO ROBIC?
CZY PEELING CHEM LUB MIKROABRAZA W OGOLE SA DLA MNIE WSKAZANE?
ps. jestem trzydziestolatka.

z gory dziekuje za odopowiedz
kapellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 12:44   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: PYTANIE DO PANI BEATY o peelingi i azs

Cytat:
Napisane przez kapellka Pokaż wiadomość
CO ROBIC?
Ja nie Pani Beata, ani specjalistka, ale radzę wybrać się do ginekologa/endokrynologa (trądzik), oraz bardzo dobrego dermatologa (a tak na marginesie - co to jest "piękny i anarchiczny trądzik" ??). Cera jednocześnie łojotokowa i wysuszona jest bardzo częstym przypadkiem - na Biochemii kosmetycznej jest specjalny wątek dot. pielęgnacji takiej cery.

Na mój gust peeling jakikolwiek przy azs jest absolutnie wykluczony, a walkę z trądzikiem należy zacząć antybiotykami/lekami doustnymi.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 13:36   #3
kapellka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: PYTANIE DO PANI BEATY o peelingi i azs

ginekologicznie i hormonalnie wszystko ze mna w najlepszym porzadku - przebadana jestem w zdluz i w szerz...
A dobrego dermatologa ciagle szukam, ale to nie jest takie proste , jakby sie wydawalo...
hehe - piszac piekny mialam na mysli dorodny, a anrachiczy - nieposluszny i nie poddajacy sie moim zabiegom
Jesli zas idzie o suchos - to oczywiscie zdaje sobie sprawe ,ze tradzik czesto laczy sie z suchoscia skory. Dlatego tez zaznaczylam ,ze moja suchosc zwiazana jest z alergi a. Przez lata zycia z AZS i alergia doskonale potrafie te dwa rodzaje suchosci u siebie odroznic

Edytowane przez kapellka
Czas edycji: 2008-10-31 o 13:51
kapellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 09:22   #4
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: PYTANIE DO PANI BEATY o peelingi i azs

Cytat:
Napisane przez kapellka Pokaż wiadomość
A dobrego dermatologa ciagle szukam, ale to nie jest takie proste , jakby sie wydawalo...
A z jakiego jesteś miasta ? Jest wątek z polecanymi dermatologami w rożnych miastach, nie znajdujesz tam nikogo dla siebie ?


Cytat:
Jesli zas idzie o suchos - to oczywiscie zdaje sobie sprawe ,ze tradzik czesto laczy sie z suchoscia skory. Dlatego tez zaznaczylam ,ze moja suchosc zwiazana jest z alergi a. Przez lata zycia z AZS i alergia doskonale potrafie te dwa rodzaje suchosci u siebie odroznic
Ale Twoja suchość w takim razie alergiczna powoduje łojotok. A jeśli jesteś niewrażliwa na leki zewnętrzne to powinnaś spróbować wewnętrznych.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.