Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 13:14   #1
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246

Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty


Mam pytanie do dziewczyn, które po tabletkach antykoncepcyjnych dostały rozstępów.
Otóż mam taki problem-zaczęłam brać takie tabletki [yasmienelle] i po jakimś miesiącu na moich udach zauważyłam ogromną ilość roztępów. Waga musiała skoczyć, to jasne, aczkolwiek wizualnie nie jest to tak bardzo zauważalne. Strasznie się tego przestraszyłam, stosuję fissan..ale nic nie pomaga.

Czy któraś z was po odstawieniu tabletek, mając taki problem poradziła sobie z rozstępami? Piszą, że nie da się ich całkowicie usunąć. Moje rozstępy są jeszcze fioletowe i mam nadzieję, że po odstawieniu znikną. Oczywiście jak zacznę sobie pomagać peelingami i kremami, ćwiczeniami.
Dokładnie chodzi mi o to..czy któraś z Was próbowała walczyć z rostępami biorąc tabletki [bezskutecznie] i po odstawieniu, kontynuując tę walkę [kiedy woda która zatrzymała się w organiźmie zaczęła chociaż nieznacznie schodzić] poradziła sobie zadowalająco? Nie mówię nawet, żeby skóa była idealna. Czy łatwiej było je zmniejszyć, sprawić by były mniej widoczne już bez tabletek?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 13:50   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

tabletki to moim zdaniem powinno sie brac, jak sie juz ma dzieci i wiecej nie chce, lub jak jest konieczne ich branie aby wyregulowac hormony zwiazanymi z cyklem miesiaczkowym!

za mlodu klopoty sa pozniej z zajsciem w ciaze, moja kolezanka brala pol roku tabletki a 2 lata sie starala o dziecko!

normalne, ze przez tabletki Twoja budowa sie zmienia, lepiej skoncz te co zaczelas, i popros o przepisanie Ci innych, bo widocznie nie pasuja dla Ciebie, ja polecam "Yaz" sa drogie ale bardzo dobre (nic nie zmieniaja w wygladzie, nooo oprocz tego, ze poprawil mi sie stan cery :P )

Wez moze kup sobie jakis krem przeciwko rozstepom dla kobiet w ciazy, poki sa fioletowe, czy tam moga byc nawet czerwone, to smaruj ile wlezie systematycznie to kremem nawilzajacym
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 14:00   #3
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Tabletek się nie poleca bo to nie cukierki.
Każdy organizm inaczej je toleruje bądź nie.Co dobre dla jednej nie będzie służyło drugiej.Jedne dziewczyny mają po nich różne skutki uboczne a drugim nic się nie dzieje-bo organizm je swietnie toleruje.

Koleżanko F. nie strasz problemami z zajściem w ciążę bo to indywidualna sprawa.Są kobiety,które po odstawieniu po latach tabsów zachodziły w ciąże w szybkim czasie ale i są takie które latami mają problemy.Więc tyle ile jest nas kobiet stosujacych antykoncepcje hormonalną-tyle jest skutków ubocznych lub ich całkowitego braku.

MOja kumpela po YAZ ma psychiczne jazdy,migrenę itp.A ja swietnie sie czuję.Problemem jest tylko celulit,którego się przez nie nabawiłam a nigdy wczesniej go nie miałam.

Rozstępów nie mam,bo waga poszła w dół.Walczę teraz z celulitem Tołpowskim serum na noc (takie pisk psik borowinkowe) i widze,ze cos tam pomaga.
Polecam Ci ten preparat
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 15:45   #4
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

a czy nie zauwazylas dwoch slow w moim poscie? "moim zdaniem"
...po drugie podalam tylko przyklad, kazda inteligentna 17 latka rozumie ile jest kobiet i rodzajow ich przypadkow

gotka - nie grzeczna kotka
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:39   #5
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Mam 18 lat i nie współżyję, leczę się retinoidami i dermatolog kazał zwrócić się do ginekologa o tabletki. Nie będę wciągać w temat, chodzi o to, że przy retinoidach nie można zajść w ciążę. Ale nie współżyję i zamierzam zrezygnować, we wtorek wybieram się do ginekologa. Zgodziłam się na tabletki z powodu niby braku skutków ubocznych-za yasminelle płacę około 50zł, mają małą dawkę hormonów. Więc się zgodziłam..ale co do skutków. Zupełnie inaczej
Póki co zamierzam dokupić sobie peeling chemiczny. Wtedy może krem zacznie lepiej działać.
oczarowana-znajdziesz mi ten środek na KWC?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 11:25   #6
kleopatrrrra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 128
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

mam podobny problem z rozstepami po tabletkach, moja waga skoczyla o 5 kg i zanic nie chce teraz juz zejsc , rozstepy nie sa duze ani glebokie ale je widac, jakie stosujecie na nie kosmetyki?
kleopatrrrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 12:59   #7
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Okej... napisze tak, ze ja w wieku ok 17 roku dostalam rostepy na biodrach i posladkach, ale to bylo wynikiem nabierania "kobiecych ksztaltow" wiec wiem, ze moja skora ma tedecje do rozstepow podczas zbyt szybkiego rozciagania skory. Tabletki antykoncepcyjne bralam przez prawie 10lat i nigdy mi sie nie zrobily bezposrednio po antykach, wiem ze tabl maja wplyw na wzrost apetytu, gdy tego sie nie kontroluje to sie tyje-logiczne. Istnieja przypuszczenia ze antyki moga sprzyjac powstawaniu rozstepow, ale nie ma na to naukowych dowodow, czy artykulow w tym temacie.
Rozstepy nie znikna po odstawieniu, nadmierne cwiczenia tez powoduja rozstepy, nie istnieja leki na znikniecie rozstepow ani kremy, kremy moga jedynie rozjasnic rostepy lub zplycic, inne metody inwazyjne moga zmniejszyc/usunac rozstepy.

Fisiasa co do twojej kolezanki to klopoty z zajsciem w ciaze mogla miec tez zanim zaczela brac antyki a nie tylko dlatego ze je brala...

kleopatrrrra, tqwoje rozstepy bardziej wynikaja z przytycia od apetytu po antykach, niz z samego faktu brania antykow. Tylas, skora zbyt szybko sie rozciagnela i popekala
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 13:07   #8
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

simonee, a teraz ile masz lat? i poradziłaś sobie chociaż trochę z rozstępami?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 14:51   #9
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

mam 29l. rozstepy mam na biodrach, troche na udach, posladkach, "boczkach" i piersiach, sa w kolorze skory na mnie one juz nie robia wrazenia, sa i beda, zaakceptowalam to i jest ok. Jesli masz je widoczne to stosuj masci,zele, kremy na rozjasnienie, ja osobiscie stosuje ktremy, ktore poprawiaja napiecie skory i wyglada to calkiem dobrze, moja skora tam gdzie sa rozstepy nie jest "ciastowata"/ kluskowata tylko fajnie napieta
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 17:19   #10
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Rozumiem Postaram się zdobyć któryś z polecanych na KWC peelingów chemicznych, plus fissan. Odstawie tabletki iec trochę wody ze mnie zejdzie... i liczę, że będzie lepiej
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 22:29   #11
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Oby powodzenia
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-26, 09:41   #12
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Cytat:
Napisane przez Fisiasia Pokaż wiadomość
tabletki to moim zdaniem powinno sie brac, jak sie juz ma dzieci i wiecej nie chce, lub jak jest konieczne ich branie aby wyregulowac hormony zwiazanymi z cyklem miesiaczkowym!

za mlodu klopoty sa pozniej z zajsciem w ciaze, moja kolezanka brala pol roku tabletki a 2 lata sie starala o dziecko!
)
no nie mogę takich bzdur czytać. a to niby dla czego Twoim zdaniem tabletki się powinno brać jak już ma się dzieci i się więcej nie chce albo z powodów zdrowotnych? chyba głównie one są dla młodych osób którym nie koniecznie odpowiadają inne metody, bo są za mało pewne na przykład, a na dziecko sobie nie można pozwolić.
Twoja koleżanka zapewne tak czy inaczej miałaby problemy z zajściem w ciążę, z resztą wiele kobiet bierze tabletki właśnie po to, żeby wyregulować cykl i po odstawieniu łatwiej zajść w ciążę, więc nie widzę związku. Znam kobietę która brała tabletki 10 lat i zaszła w ciążę dosłownie kilka dni po odstawieniu. i kilka też takich które wierzyły w mitologię jakoby bo tabletkach przez jakiś czas nie ma płodności i też dzieci mają.


rozstępy się od tabletek zrobić nie mogły, to po prostu utrata elastyczności skóry i tyle- robią się. mi się zrobiły w wieku 12 lat. i 90% kobiet jakie znam je ma, w różnych miejscach. i faceci też
jak się już teraz za nie zabierzesz, dopóki są czerwone, to istnieje szansa ze będa bardzo mało widoczne jak już zbledną
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 12:06   #13
syla-78
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 546
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Okej01 na rozstępy polecam Ci krem Avy https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...y-i-blizny.htm, kupiłam go na esentii, w drogeriach nie widziałam.
Co do rozstępów po tabletkach( zaczęłam w wieku 19 lat, przestałam w wieku 30, czyli tabletki brałam 11 lat, beż żadnej przerwy)po 2, 3 latach nagle zrobiły mi się rozstępy, co dziwne nie zauwazyłam żeby były najpierw czerwone, tylko jakby od razu białe. Mam je tylko na pośladku, w takim miejscu, ze pod majtkami nie widać. Miałam wtedy ok. 22 lat,więc okres dojrzewania za sobą, nie przytyłam w ogóle, byłam szczupła od zawsze. Odstawiłam tablety 2 lata temu, nagle zaczęłam tyć, przytyłam w ciągu roku 10 kilo, w tym w ciągu 2 miesięcy 5 kilo i rozstępów nowych zero.
Uważam, że w moim przypadku rozstępy to wina tablet, spotkałam się z opiniami, że po prostu z winy hormonów, tak samo jak w ciąży czasem kobieta przytyje tylko 8 kilo, a rozstępy ma. Nie znaczy to jednak , ze każda dostanie rozstępów po tabletkach, czy w ciąży. Mam koleżankę, która przytyła 35 kilo i rozstępów nie ma. Co do genetyki, moja mama nie ma wcale,a ma dwoje dzieci, więc dziedzicznie niby obciążeń nie mam.
Teraz schudłam 5 kilo, jeszcze z pięć chcę i nowych rozstępów zero.
Krem Avy uważam za doskonały, 10 letnie rozstępy znikają, nie wiem, może są na tyle płytkie, cienkie ale długie przez cały poślad prawie mają z 10 cm
Masuj je szorstką rękawicą, albo szczotą do masażu, smaruj 2 razy dziennie tym kremem (lepiej się wchłania na suchą skórę, nie bezpośrednio po kąpieli) uważam że jest lepszy od galenica, a duużo tańszy.
Co do zachodzenia w ciażę się nie wypowiadam, bo dzieci nie planuję,ale sądzę, że jak ktoś ma problemy z zajściem w ciążę, to prawdopodobnie już wcześniej miał z tym problem tylko nie wiedział, bo się zabezpieczał, tabletki tuszowały sprawę po prostu

Edytowane przez syla-78
Czas edycji: 2010-04-26 o 12:13
syla-78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 15:02   #14
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Na pewno go spróbuję, dzięki Jak tylko skończę fissan poszukam go. Chociaż jedyne drogerie jakie mam w pobliżu to rossman i natura.
Rozstępy mogą zrobic się przy nadmiarze estrogenu, co jest możliwe przy tabletkach antykoncepcyjnych. Zamierzam zacząć je ostro szorować, plus peeling i krem..Odstawię tabletki bo nie są mi potrzebne już. I liczę, ze zejdę. Dzwi mnie tylko słabe działanie fissanu. Bardzo go zachwalano, a tu nic.
Jutro idę do ginekologa, żeby pod nadzozrem odstawić tabletki i się przebadać. Zacznę działać i na pewno napiszę, jak skutki
Po prostu strasznie je widać. Chciałabym, żeby jednak nie.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 20:47   #15
_Vanessa_
Raczkowanie
 
Avatar _Vanessa_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 381
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Na rozstępy najlepsza oliwka dla dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!! polecam
_Vanessa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 11:07   #16
Kessie71
Raczkowanie
 
Avatar Kessie71
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 59
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty


Edytowane przez Kessie71
Czas edycji: 2011-03-23 o 14:51
Kessie71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 15:13   #17
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Cytat:
Napisane przez Kessie71 Pokaż wiadomość
A możesz napisać jakież to kremy?
Kochana to jest grubsza akcja bo do tego dochodzi walka z cellulitem
ja biore inneov na cellulit + vichy lipometric i poki co to mi daje najlepsze efekty na rozstepy i ellulit, ale jak wiadomo na kazda z nas rozne krem
y i inne specyfiki beda roznie dzialac.
Ujedrnienie i napiecie skory np:
Mleczko oraz krem na rozstępy (Avon)
Balsam do ciała i krem na cellulit (Dr Irena Eris)
Krem wyszczuplający (Tanita)
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 16:50   #18
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

to ja tu cholera pisze swoim zdaniem a tu wojne na dialogi robicie...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:12   #19
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Szczupłe dziewczyny z rozstępami po tabletkach anty

Jaka wojne??
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.