Typowa uroda - nietypowy majikaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 09:55   #1
Kalinka07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1

Typowa uroda - nietypowy majikaż


tyle sie nasłuchałam i naczytałam o wizazu i na wizazu, że tez postanowiłam z Wami pisać
doradźcie mi, bo w gazetach i w necie nie ma takich przykładów - blondynka, niebieskie oczy - jak malować oczy?
brąz i złoto to wiem, tak sie maluję od lat ale chciałabym coś nowego
Kalinka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:01   #2
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Typowa uroda - nietypowy majikaż

Masz zdecydowanie niebieskie oczy, czy niebiesko- zielone? Jeśli to drugie, to możesz dobrać sobie cienie w odcieniach będących 'składowymi' Twojego koloru oczu, a kolor będzie się dopasowywał, przy niebieskim cieniu oczy zrobią się bardziej stanowczo niebieskie, natomiast zielony wydobędzie zielone tony.

Jeśli masz typowo niebieskie oczy to zdaje mi się, że możesz zrobić naprawdę stanowczą większość makijaży. Tak naprawdę więcej przeszkód może płynąć z kształtu oka itd. Ważne jest, żebyś nie wybielała ust (nude w rodzaju efektu korektora to nie to) delikatny różowy, albo chociaż bezbarwny, ale błyszczyk sprawdzi się znacznie lepiej. I róż! Nie zostawiaj bladych policzków, jeśli malujesz się podkładem, przy 'kolorowych' oczach. Po prostu dziwnie by to wyglądało, wyrazisty makijaż oczu ma być dominującym, a nie jedynym elementem...

Generalnie jako blondynka (rozumiem, mimo, że odwołujesz się do typowości swojej urody, to chyba jednak masz raczej złotawy blond i ciepłą cerę, choć jasną, popraw mnie, jeśli masz raczej popielate włosy...) możesz sobie pozwolić na to, by znacznie mniej podporządkowywać całkowity makijaż poszczególnym partiom twarzy. Możesz do mocnych oczu dać tło w postaci malinowej szminki i Ci to przejdzie, więc godne pozazdroszczenia Tylko jeśli jesteś popielata i nie masz naturalnych rumieńców róż bezwzględnie!

A wracając do kolorów- nie wiem, czy jesteś chłodna, czy ciepła. Ale po tych brązach i złocie wnioskuję, że raczej ciepła Możesz iść w odcienie rdzawe i miedzie... Ale też zielenie i błękity, kwestia dobrania ciepłych. Unikałabym fioletów i nasyconych różów (w rodzaju fuksji, amarantu). Zwłaszcza, że są one przeważnie bardzo mroźne, a Ty masz jak na razie zakładam ciepłą cerę.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 16:05   #3
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Typowa uroda - nietypowy majikaż

Pomarańczowy świetnie wydobywa niebieską tęczówkę.
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.