Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-04, 20:32   #241
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Ponieważ ustawę o planowaniu rodziny zawdzięczamy kościołowi katolickiemu. I to kościół nawołuje najgłośniej w obronie życia. Nadto wcina się we wszystko (w politykę właśnie) oraz wysysa z naszego państwa tyle ile się da. Nie wiem, czy pamiętasz, jak SLD wygrywało ostatnie wybory, to jednym z haseł wyborczych była zmiana ustawy o planowaniu rodziny. A po wyborach - cisza jak makiem zasiał... Kościół w Polsce ma ogromne wpływy, widać uznali, że lepiej mu nie wchodzić w drogę...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 21:35   #242
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Cytat:
Napisane przez nan
Ponieważ ustawę o planowaniu rodziny zawdzięczamy kościołowi katolickiemu. I to kościół nawołuje najgłośniej w obronie życia. Nadto wcina się we wszystko (w politykę właśnie) oraz wysysa z naszego państwa tyle ile się da. Nie wiem, czy pamiętasz, jak SLD wygrywało ostatnie wybory, to jednym z haseł wyborczych była zmiana ustawy o planowaniu rodziny. A po wyborach - cisza jak makiem zasiał... Kościół w Polsce ma ogromne wpływy, widać uznali, że lepiej mu nie wchodzić w drogę...
To nie jest jedyne haslo wyborcze ktorego nie zrealizowalo SLD
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 21:47   #243
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

a czy jakakolwiek partia kiedykolwiek zrezalizowała swoje hasła przedwyborcze ???

Chyba nie wierzycie w cuda, że jak juz się dorwa do koryta, to zechce im się bawic w zmiany najważniejsze to tylko się przy nim znaleźć i przez 4 lata bawić się na koszt podatników - ot cała polityka w naszym kraju.
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 22:05   #244
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Hmm... tak, Kościół nie jest władza ustawodawczą, ale ma ogromy wpływ na społeczeństwo, a politycy robia wszystko żeby spodobac sie jak najwiekszej ilosci ludzi. To jest jednak pewien łańcuch...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 23:36   #245
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Kościoł, Państwo, społeczeństwo to jest łańcuch zależności, bez których moim zdaniem uwarunkowana kulturowo i historycznie tradycja Naszego Kraju na pewno nie była by taką jaka jest.
Infraktustura zależności interpersonalnch, zawsze jest uwarunkowana odgórnie i ma władze ten, kto silniejszy ale nasza cywilizacja dostarczyła nam jeszcze możliwość kożystania z intelektu i instyktu zarazem. Poczucie odpowiedzialności i altruizm jednak może zaistnieć, tylko brak odpowiedniej, dobrze zorganizowanej i poprawnie opartej na tradycji i korzeniach naszej cywilizacji postawy połączonej z możliwościami technicznymi zakłuca tą istotą część szerszego i poprawnego funkcjonowania w obecnej rzeczywistosci. Co za tym idzie nie potrafimy wyłonić najistotniejszych aspektów godności wspołczesnego człowieka. Czesto zapomina się o tym, że układ nerwowy również ewoluje a wszelkie zakłucenia (przezycia traumatyczne) osłabiają nasze społeczeństwo.
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 10:24   #246
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

No tak... człowiek najlepiej czuje sie w sytuacji, gdzie nie grozi mu zmiana. Zmiana pociaga za sobą przymus przystosowania sie i zmiany swojego światopogladu, spojrzenia na kilka spraw z innej perspektywy. Wielu ludzi trzyma się swojego toku rozumowania bo im tak po prostu wygodniej, bo tak żyli ich pradziadowie wieki temu, mieli te same zasady itp. Wszystko co sprawdzone jest bezpieczne. Dlatego nasze społeczeństwo tak sobie nie razi z nowinkami z zachodu, gdzie pewne rzeczy i pewne postawy są juz dawno normą.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 11:25   #247
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
No tak... człowiek najlepiej czuje sie w sytuacji, gdzie nie grozi mu zmiana. Zmiana pociaga za sobą przymus przystosowania sie i zmiany swojego światopogladu, spojrzenia na kilka spraw z innej perspektywy. Wielu ludzi trzyma się swojego toku rozumowania bo im tak po prostu wygodniej, bo tak żyli ich pradziadowie wieki temu, mieli te same zasady itp. Wszystko co sprawdzone jest bezpieczne. Dlatego nasze społeczeństwo tak sobie nie razi z nowinkami z zachodu, gdzie pewne rzeczy i pewne postawy są juz dawno normą.
Nie do konca sie z tym zgodze. Nie mozna bezkrytycznie akceptowac wszystkiego co przychodzi do nas z zachodu. Razem ze zmianami pozytywnymi jak np. rownouprawnienie kobiet przychodzi do nas cały brud jaki tam powstal. Wynaturzenie seksualne, programy w tv bez zadnych zahamowan... jakby czlowiek temu wszystkiemu ulegal to stracilby zupelnie wrazliwosc i wyczucie smaku. Uwazam ze nalezy rozsadnie podchodzic do roznych wymyslow zachodnich i czerpac jakas madrosc wlasnie z tego co przekazuja nam starsze pokolenia. Wszyscy zachwycaja sie Stanami gdzie ludzie chodza usmiechnieci, gdzie jest taka tolerancja i wolnosc.... ciekawi mnie dlaczego takie dlugie kolejki ustawiaja sie tam przed gabinetami psychologow?....
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-05, 13:32   #248
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Gorylek... je nie mówię, ze wszytsko co z zacgodu jest dobre. Wręcz przeciwnie, uważam, ze ludzie czasami przesadzaja z tym zachodem a juz doprawdy nie rozumiem na czym polaga ta wspaniałosć Ameryki i czemu ludzie jada tam jak do jakiejś ziemi obiecanej.

Skupmy sie raczej na tych dobrych rzeczach, które mozemy przejąć od innych ludzi jak np. tolerancja, Moja siostra mieszka w Barcelonie od prawie 5 lat. Ostatnio napisała mi, że sie do nich wprowadził gej, który ma chłopaka i wpadli tu razem przywieźćrzeczy tego pierwszego (ona mieszka w takim duzym mieszkaniu ze swoim chłopakiem i znajomymi). Pierwsze co to mnie zatkało, że jej koledzy nie maja nic przeciwko temu, by z nimi mieszkał facet - gej, który jesczcze ma chłopaka, wiec pewniesie bedą widywali w tym mieszkaniu itd. Jak jej o to spytałam, to ona powiedziała, ze tam nikogo to nie obchodzi czy on jest gejem czy nie. Sama ma przyjaciół gejów, wyjeżdżaja na wakacje razem, spotykaja sie itd. i heteroseksualni mężczyźni nie czuja sie jakos zagrożeni przez gejów, nie wymyslaja im i nie grożą pobiciem jak u nas. Moze warto jednak czegos sie nauczyć...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 20:56   #249
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
No tak... człowiek najlepiej czuje sie w sytuacji, gdzie nie grozi mu zmiana. Zmiana pociaga za sobą przymus przystosowania sie i zmiany swojego światopogladu, spojrzenia na kilka spraw z innej perspektywy. Wielu ludzi trzyma się swojego toku rozumowania bo im tak po prostu wygodniej, bo tak żyli ich pradziadowie wieki temu, mieli te same zasady itp. Wszystko co sprawdzone jest bezpieczne. Dlatego nasze społeczeństwo tak sobie nie razi z nowinkami z zachodu, gdzie pewne rzeczy i pewne postawy są juz dawno normą.
Zdecydowanie moje spostrzeżenia, nie dotyczą tego co opisałaś, nie rozumniem na czym oparłaś swoją wypowidz, jeśli wyraznie pisałam o ewulowaniu układu nerwowego.
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 23:08   #250
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Tak... a układ nerwowy ewoluuję również dzięki bodźcom. A bodźce to zmiany. Choć może moja teoria zaszła nieco za daleko... ;P Ekspertem nie jestem prawdę mówiac.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 07:43   #251
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Tak... a układ nerwowy ewoluuję również dzięki bodźcom. A bodźce to zmiany. Choć może moja teoria zaszła nieco za daleko... ;P Ekspertem nie jestem prawdę mówiac.
Kiedy tak piszesz, a rozmawiamy o aborcji, nasuwa mi się następujące stwierdzenie: układ nerwowy może ulec zmianie, jeśli zostanie dokonana aborcja (w znaczeniu psychicznym i fizycznym), która to będzie bodzcem na drodze "ewoluowania" tego układu (nerwowego). Ja uważam doznania psychiczne ("bodzce") związane z aborcją za traumatyczne.

Edytowane przez Nadin
Czas edycji: 2005-07-06 o 14:29
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-06, 13:06   #252
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Nadin, ja również uważam, ze aborcja to nie jest zabieg wyrwania zęba, tak że idziesz pocierpisz i zaraz zapomnisz. To sie zawsze będzie za kobieta ciagnęło, bo jakby nie patrzeć usunęła swoje dziecko. Ja nie jestem (czy nie chcianą) to było by to dla mnie moje dziecko i już, a nie żadne komórki.

I uważam, że aborcja jest zła, ale jesli jest taka potrzeba, to powinna zostac przeprowadzona.

A tak z innej beczki. Zaczełąm rozmawiać o tym z moim TŻ, który zainteresował sie, że tak siedze na wizażu i ciagle piszę. Najbardziej zszokowało mnie to co on powiedział i do tej pory nie mogę tego zrozumieć...

Otóż powiedział, że gdyby była taka sytuacja, ze ja bym była w ciąży i to miałabyć moja ostatnia ciąża, bo wiecej nie mogłabym mieć dzieci stałoby sie tak, że trzeba by było ratować albo mnie albo dziecko to on powiedział, że wybrałby dziecko, bo tak by mu coś po mnie zostało.

Słabo mi sie zrobiło...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 13:50   #253
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Otóż powiedział, że gdyby była taka sytuacja, ze ja bym była w ciąży i to miałabyć moja ostatnia ciąża, bo wiecej nie mogłabym mieć dzieci stałoby sie tak, że trzeba by było ratować albo mnie albo dziecko to on powiedział, że wybrałby dziecko, bo tak by mu coś po mnie zostało.

Słabo mi sie zrobiło...
Fajnego masz TZ-a... Przeciez dziecko mozna adoptowac...
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 13:54   #254
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Tez mu to powiedziałam, ale powiedział, że on chciałby miec NASZE dziecko. Odpowiedziaam, że ja bym wolała żyć jednak jakbym juz miała w tej kwestii cos do powiedzenia... No ale żeby on mógł podjąć taką decyzję, to musiałby być moim mężem, a nie jest...
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 15:58   #255
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Ja obawiam się, że podjecie decyzji kiedy tak naprawde potrzebne jest "takie" działanie, może mieć wiele bolączek. Nie potrafimy określić co zdarzy się w przyszłości, jakie konsekwencje możemy ponosić. Dlatego też zdecydowanie pisze o poszeżaniu świadomości społecznej, np: jeśli gdy ofiara gwałtu zgłosi się na policje, w celu, zgłoszenia o zajściu przestępstwa, to powinna uzyskać fachową pomoc i wsparcie (poczuć, że nikt z tego powodu jej nie odtrąci, że ma prawo do normalnego funkcjonowania i nie musi sie obawiać, że oprawca powróci). Nie powinno się zostawiać jej samej sobie z wynagrodzeniem "aborcja". Zdecydowanie jestem za wsparcie rodziny, tak aby miała szansę na "zdrowe" funkcjonowanie. Aby dzieci z tych rodzin miały szansę nauczyć sie dokonywania wyborów (a nie ulegać zagrożeniom). Aby nie nazywały innych dzieci "benkartami"!
Na marginesie to mój "TŻ" też się dziwi co tak siedze przy komp.
Pozdrawiam
Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 12:16   #256
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Tez mu to powiedziałam, ale powiedział, że on chciałby miec NASZE dziecko. Odpowiedziaam, że ja bym wolała żyć jednak jakbym juz miała w tej kwestii cos do powiedzenia... No ale żeby on mógł podjąć taką decyzję, to musiałby być moim mężem, a nie jest...
Co to jest TŻ?

Ja bym za takiego goscia nigdy nie wyszła! Zalezy mu bardziej na tym zeby miec dziecko niz na tobie. Chore.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 12:22   #257
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Dokładnie. W życiu bym się nie zdecydowała na związek słysząc coś takiego... I odpowiedziałabym, że w razie wypadku wolałabym by wzięli mu narządy do przeszczepów i uratowali parę istnień, zamiast ratowania jego.

Przede wszystkim nie ufałabym komuś takiemu... Przepraszam, Agatko, wiem, że nie prosiłaś o opinie na ten temat - ale z tego co czytam o tym facecie, to wydaje się koszmarny.
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 12:56   #258
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Jeśli nie chcecie takich metod, kliknijcie petycję ZA - Łódż

Bo on chyba jeszcze młody jest...ale nie zamądry zdaje sie A w ogóle jestem zwolennikiem tego, aby takie rzeczy jak transplantacja narzadów, ratowani życia itp - załatwić sobie ad hoc, czyli napisać coś w stylu własnej woli na ten temat z podpisem notarialnie zatwierdzonym. wtedy nie będzie problemu, że chcę oddać narządy i chcę aby mnie skremowali, a rodfzina chce mniegoraco pochować ze wszystkimi narzadami w ziemi
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.