Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-17, 12:12   #1051
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Na wiosnę pewnie kwiecień/maj mam nadzieje ze Wojtek będzie chętny do moich pomysłów bo na basen tez bym chciała z nim chodzić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli chodzi o rower i malucha to najwcześniej od 9 miesiąca my też tak zaczynaliśmy, córka miała 9 miesięcy jak zaczęliśmy z przyczepka jeździć.
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Z nerkami bez zmian wiec dobrze i wazy Wojtek już 1350g


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super wieści
Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Przyszło mi zamówienie z kappahla Załącznik 7687785

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
To może coś siadło na żołądku?


Chyba właśnie odkryłam, że tamte plecy to był atak rwy kulszowej. Wczoraj też tak pobolewała. I dzisiaj znowu.
Myślicie, że iść z tym po powrocie do rodzinnego czy próbować leczyć samemu? Bo gin wskazał tylko ciepłe okłady i maści rozgrzewające.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mialam rwe kulszowa w ciazy, lekarz nic nie poradził. 'Po porodzie przejdzie' usłyszałam. Nie przeszło, skonczylo się na zastrzykach. Marzę żeby nie było powtórki...



Hej.
Nie mam ostatnio czasu pisać. Staram się być chociaż na bieżąco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 13:00   #1052
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow;87088366


Wczoraj wjechało łóżeczko, ale tylko złożyliśmy i schowaliśmy do torby. Wydaje się ogromne w naszej sypialni mimo, że jest tylko do 6 miesięcy!

Ogarnęłam całą wyprawkę ubraniową w dwa dni[emoji23
Podeślę trochę fotek jak mama pojedzie

Czuję, że mój apetyt się zmienia, ciągle jestem głodna. I znów mogę jeść duże porcje. Czyżby to urok III trymestru?!
A jakie zamawialiście łóżeczko że do 6 mca?

Moje po corkach jest wcale nie zniszczone (zadna nie obgryzala), ale w kolorze olchy, więc wymyśliłam sobie ze chce białe. I dzisiaj mąż się za to zabrał-ojej psioczy od rana, grzebanina na dwa dni, wygląda to kiepsko, już żałujemy że trzeba było nie ruszać. Kolejne warstwy trochę lepiej, ale już wiadomo że farby braknie. Jeszcze niewiem czy w to będzie brnał czy kupimy "nowe" z olx.


U mnie właśnie ostatnio głód zlagodnial. Nie ciągnie mnie do podjadania. I waga też stanęła od 2 tyg.... dobrze, bo już to tempo przybiera nią mnie przerazalo

Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 13:11   #1053
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja to bym jadła ale owoce. Zre zapasy w domu jak głupia. Dwa kilo nektarynek do książki? Żaden problem od razu jak myje to cała miskę owoców,żeby nie wstawać pierdyliard razy.
Malin tyle jemy , że mama będzie musiała kupić od znajomej,żeby zrobić soki bo jej w tym roku nie wystarczy z własnej hodowli. Codziennie wyciskam buraka i dodaje garść malin, mocno zimne nawet jakoś idzie . Do słodkiego też mnie ciągnie,ale nie kupuje. Czasami się trafi jakas czekolada od kogoś i tyle. Chociaż zjadłabym dobrego ciasta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 13:21   #1054
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja to bym jadła ale owoce. Zre zapasy w domu jak głupia. Dwa kilo nektarynek do książki? Żaden problem od razu jak myje to cała miskę owoców,żeby nie wstawać pierdyliard razy.
Malin tyle jemy , że mama będzie musiała kupić od znajomej,żeby zrobić soki bo jej w tym roku nie wystarczy z własnej hodowli. Codziennie wyciskam buraka i dodaje garść malin, mocno zimne nawet jakoś idzie . Do słodkiego też mnie ciągnie,ale nie kupuje. Czasami się trafi jakas czekolada od kogoś i tyle. Chociaż zjadłabym dobrego ciasta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Macie jeszcze maliny? U nas na rynkach i w sklepach to można kupić, ale mrożone

Mnie odrzuca od słodkiego, a przed ciążą mogłam żyć tylko o słodkim ale owoce i warzywa wchodzą jak woda, teraz na topie mam jabłka i brzoskwinie, wcześniej arbuzy i gruszki i pomidory mi znowu smakują, będzie fajne źródło potasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 13:32   #1055
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Maliny dopiero się rozkręcają u nas, w sumie od połowy lipca są i będą pewnie do późnej jesieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 13:44   #1056
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Maliny dopiero się rozkręcają u nas, w sumie od połowy lipca są i będą pewnie do późnej jesieni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to zazdro u mnie już po sezonie

Czekam teraz na pomidory polne i żurawinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 13:48   #1057
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja mam ochotę na warzywa i owoce cały czas, ale muszę sobie dozować przyjemności bo później umieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-17, 14:19   #1058
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja owoce mogłabym jeść cały czas i frytki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 14:21   #1059
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja to w sumie na wszystko mam ochotę, od niczego mnie nie odrzuca chociaż nabiałem chyba się przejadlam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 15:13   #1060
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ja mam ochotę na warzywa i owoce cały czas, ale muszę sobie dozować przyjemności bo później umieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie służą Ci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 16:02   #1061
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dla mnie na topie jest wszystko co Kokosowe i wszystko co miętowe. Pastę do zębów to mogłabym chyba jeść

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-17, 16:18   #1062
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry
My w pełnym rodzinnym składzie przez długi weekend, wczoraj zaliczyliśmy ZOO, a dziś mój Małżonek się spisał i moja szosa w końcu zawisła na ścianie w naszej sypialni
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja to bym jadła ale owoce. Zre zapasy w domu jak głupia. Dwa kilo nektarynek do książki? Żaden problem od razu jak myje to cała miskę owoców,żeby nie wstawać pierdyliard razy.
Malin tyle jemy , że mama będzie musiała kupić od znajomej,żeby zrobić soki bo jej w tym roku nie wystarczy z własnej hodowli. Codziennie wyciskam buraka i dodaje garść malin, mocno zimne nawet jakoś idzie . Do słodkiego też mnie ciągnie,ale nie kupuje. Czasami się trafi jakas czekolada od kogoś i tyle. Chociaż zjadłabym dobrego ciasta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jak słodkie to wybieram owoc. Do kupnych słodyczy typu czekoladki, batony, ciastka, to ja pociągu nie mam i nigdy nie miałam i u nas mogą leżeć miesiącami..
Ale dobre domowe ciasto.. lody.. to nigdy nie odmówię
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Nie jestem chyba w stanie zliczyć ile razy dziś w nocy wstawałam do łazienki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oj ja tak mam od kilku dni że budzę się po trzy cztery razy w ciągu nocy.. Musimy to przetrwać
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Melduję 22tys kroków, 15km pokonanych i już mamy na tapecie 2.5l wody
Juhu Załącznik 7687819

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspaniale! Baw się dobrze i dużo pij na swoją przypadłość tym bardziej przy takim wysiłku fizycznym
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Z nerkami bez zmian wiec dobrze i wazy Wojtek już 1350g


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cudowne wieści Duuży chłopak, gratuluję![1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87085690]Ja też rower odpuściłam. Nie dość że wstrząsy, to jeszcze bałabym się, że z moją niezbornoscią i brakiem wyobraźni u innych osób mogłoby dojść do jakiegoś wypadku. Jazda po mieście w ogóle nie jest interesująca, a nad morze bym nie dojechała bo to dłuższa podróż. Trasa po lesie odpada, przez nierówny teren (góra). Ale spacerki zawsze na czasie [/QUOTE]Mi rower każdy gin odradził w ciąży - po pierwsze wstrząsy po drugie ryzyko upadku. A inni uczestnicy ruchu drogowego to już inna historia - coraz więcej debili na drodze bo już inaczej się tego nie da nazwać.
Ale bardzo tęsknię I do biegania..IMG_20190817_170232.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 16:30   #1063
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Mnie od niedawna wrócił apetyt na słodkie, ale staram się wybierać te z lepszymi składami, z orzechami itd., a nie najtańsze sklepowe rzeczy.

No i zdecydowanie załączył mi się odkurzacz do jedzenia. Mam ciągle apetyt, ale zapycham się orzechami, owocami itp. bo to nadal na topie.

Przejrzałam ciuszki, które kupiła mama i my i spokojnie mogę powiedzieć, że z ubranek mamy wszystko. Można myśleć o zamówieniu wózka, łóżeczka itd.

W poniedziałek idziemy na konsultację z gościem od fotelików, także jestem ciekawa.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 17:13   #1064
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja też dzisiaj policzyłam, co już mamy z ubranek. I jeszcze czekają mnie zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 19:34   #1065
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Nie służą Ci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie, a tak lubię ale czy jestem w ciąży czy nie to większa ilość mi nie służy. Teraz po prostu jest gorzej niż zwykle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 19:57   #1066
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
Ja też dzisiaj policzyłam, co już mamy z ubranek. I jeszcze czekają mnie zakupy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co tam jeszcze musisz kupić?

Mnie dzisiaj mama dogodziła i objadlam się leczo, ale było dobre!
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:37   #1067
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

U mnie dzisiaj była koleżanka... Jej pół roczne dziecko ma od dwóch tygodni katar, bez gorączki, bez kaszlu. Przy 30 stopniach na zewnątrz przyjechała z ubranym dzieckiem na długi rękaw spodnie i bluzka oczywiście od razu trzeba było wiatrak wyłączyć bo mała ma katar... Bluzkę jej w spodnie wepchała bo zimno na podłodze w brzuch (na dywanie, w mieszkaniu na 4pietrze ostatnim gdzie 30 stopni dochodziło ) to mówię jej ze tu mrozów nie ma, a ona ze przecież mała ma KATAR!!! Napomne jednak ze u lekarza nie była bo po co, ale dziecko kisi w długich rękawach nawet do spania no bo KATAR!! Niby taka przewrazliwiona ale zaczęła ją sądząc jak skończyła 3 miesiące, a teraz już nawet bierze ją za ręce i mała CHODZI
Druga mądra jej sąsiadka od 4miesiaca dziecku gotuję kasze manna na mleku krowim ze sklepu dziecko ma też już pół roku i waży 11 kg stwierdziła że to "wyrwigrosze" i każą modyfikowane kupować jak można kasze za 2 złote w sklepie
Ja rozumie wszystko, można nie wiedzieć podstawowych info o dzieciach ale w dobie internetu, różnego rodzaju artykułów, forum to już trzeba być debilem żeby nie znaleźć info. Przeraża mnie ten naród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 20:48   #1068
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja dzisiaj dostałam miłe info z pracy, że szefowa zapienia się, że sie siedzimy na zwolnieniu w domu tylko mamy czelność gdzieś wychodzić, a pracować to się nie chce co za czlowiek, chyba jest mała różnica między wypadem na zakupy raz w tygodniu a siedzeniem w pracy dzień w dzień po 8h z hakiem. I to oczywiście kobieta kobietę musi najbardziej zdołować
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 21:01   #1069
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj była koleżanka... Jej pół roczne dziecko ma od dwóch tygodni katar, bez gorączki, bez kaszlu. Przy 30 stopniach na zewnątrz przyjechała z ubranym dzieckiem na długi rękaw spodnie i bluzka oczywiście od razu trzeba było wiatrak wyłączyć bo mała ma katar... Bluzkę jej w spodnie wepchała bo zimno na podłodze w brzuch (na dywanie, w mieszkaniu na 4pietrze ostatnim gdzie 30 stopni dochodziło ) to mówię jej ze tu mrozów nie ma, a ona ze przecież mała ma KATAR!!! Napomne jednak ze u lekarza nie była bo po co, ale dziecko kisi w długich rękawach nawet do spania no bo KATAR!! Niby taka przewrazliwiona ale zaczęła ją sądząc jak skończyła 3 miesiące, a teraz już nawet bierze ją za ręce i mała CHODZI
Druga mądra jej sąsiadka od 4miesiaca dziecku gotuję kasze manna na mleku krowim ze sklepu dziecko ma też już pół roku i waży 11 kg stwierdziła że to "wyrwigrosze" i każą modyfikowane kupować jak można kasze za 2 złote w sklepie
Ja rozumie wszystko, można nie wiedzieć podstawowych info o dzieciach ale w dobie internetu, różnego rodzaju artykułów, forum to już trzeba być debilem żeby nie znaleźć info. Przeraża mnie ten naród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo mamo... A potem będzie, 50kg przy wzroście 145cm i wieku 8 lat... :/

Szwagierka pół rocznej córce cisła już kiełbasę, parówki, serki, soki, napoje. Skończyła karmić w 2 miesiącu "bo tak" i potem młoda na napojach i mm :/
Szwagierka ma jakieś +20kg nadwagi, jej córka z pierwszego małżeństwa waży właśnie 50kg przy jakimś 145cm wzroście i wieku 9lat. No ale, obie potrafią wciągnąć porcje za trzech.
Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam miłe info z pracy, że szefowa zapienia się, że sie siedzimy na zwolnieniu w domu tylko mamy czelność gdzieś wychodzić, a pracować to się nie chce co za czlowiek, chyba jest mała różnica między wypadem na zakupy raz w tygodniu a siedzeniem w pracy dzień w dzień po 8h z hakiem. I to oczywiście kobieta kobietę musi najbardziej zdołować
Przecież nawet na l4 (chodzącym, nie leżącym) możesz wyjść na "podstawowe zakupy spożywcze" oraz apteczne plus jeśli masz zalecone to np spacery, siłownię, rehabilitację - w zależności co masz wyleczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-17, 21:10   #1070
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam miłe info z pracy, że szefowa zapienia się, że sie siedzimy na zwolnieniu w domu tylko mamy czelność gdzieś wychodzić, a pracować to się nie chce co za czlowiek, chyba jest mała różnica między wypadem na zakupy raz w tygodniu a siedzeniem w pracy dzień w dzień po 8h z hakiem. I to oczywiście kobieta kobietę musi najbardziej zdołować
Moje szefostwo funduje pracownicom Mirene jeśli któraś chce od razu dostałam taką propozycję mogłam głupia wziąć i sprzedać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 21:11   #1071
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ooo mamo... A potem będzie, 50kg przy wzroście 145cm i wieku 8 lat... :/

Szwagierka pół rocznej córce cisła już kiełbasę, parówki, serki, soki, napoje. Skończyła karmić w 2 miesiącu "bo tak" i potem młoda na napojach i mm :/
Szwagierka ma jakieś +20kg nadwagi, jej córka z pierwszego małżeństwa waży właśnie 50kg przy jakimś 145cm wzroście i wieku 9lat. No ale, obie potrafią wciągnąć porcje za trzech. Przecież nawet na l4 (chodzącym, nie leżącym) możesz wyjść na "podstawowe zakupy spożywcze" oraz apteczne plus jeśli masz zalecone to np spacery, siłownię, rehabilitację - w zależności co masz wyleczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg niej to chyba albo keżenie plackiem w łózku albo praca, nie ma nic pośrodku. To ciężki człowiek, juz chyba za długo z nią pracuję i nie jest to zdrowe dla mojej psychiki.


A tak z innej beczki to ja jestem karmiona krowim mlekiem chyba od 3 miesiąca życia mamie nie szło karmienie piersią więc przeszła na tradycyjne wsiowe pokarmy oczywiście mleko od swojej krowy więc na pewno zdrowe, tłuste i pełne dobroczynnych substancji no ale jednak nie do końca składowo przystosowane do człowieka. To co mamy w sklepach to w porównaniu do tamtego zabarwiona woda.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 21:25   #1072
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Wg niej to chyba albo keżenie plackiem w łózku albo praca, nie ma nic pośrodku. To ciężki człowiek, juz chyba za długo z nią pracuję i nie jest to zdrowe dla mojej psychiki.


A tak z innej beczki to ja jestem karmiona krowim mlekiem chyba od 3 miesiąca życia mamie nie szło karmienie piersią więc przeszła na tradycyjne wsiowe pokarmy oczywiście mleko od swojej krowy więc na pewno zdrowe, tłuste i pełne dobroczynnych substancji no ale jednak nie do końca składowo przystosowane do człowieka. To co mamy w sklepach to w porównaniu do tamtego zabarwiona woda.
To racja. Wystarczy spróbować "zakisić" mleko żeby zobaczyć jak "prawdziwe" ono jest jeszcze jak były mlekomaty to mleko z nich było smaczne. A teraz, czy kupisz 0.5% czy 3.8% to smakuje tak samo, wodą :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 21:27   #1073
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Wg niej to chyba albo keżenie plackiem w łózku albo praca, nie ma nic pośrodku. To ciężki człowiek, juz chyba za długo z nią pracuję i nie jest to zdrowe dla mojej psychiki.


A tak z innej beczki to ja jestem karmiona krowim mlekiem chyba od 3 miesiąca życia mamie nie szło karmienie piersią więc przeszła na tradycyjne wsiowe pokarmy oczywiście mleko od swojej krowy więc na pewno zdrowe, tłuste i pełne dobroczynnych substancji no ale jednak nie do końca składowo przystosowane do człowieka. To co mamy w sklepach to w porównaniu do tamtego zabarwiona woda.
Jaguś nie obraz się ale to było 32 lata temu, wtedy inaczej niż w dzisiejszych czasach się dzieci chowalo na pewno nie było takiej wiedzy ani dostępu do mleka.
Nie było też pampersow jednorazowych tylko tetra i czy to znaczy że było lepiej / wygodniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 21:55   #1074
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Moje szefostwo funduje pracownicom Mirene jeśli któraś chce od razu dostałam taką propozycję mogłam głupia wziąć i sprzedać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niezła premia by była potem najwyżej można powiedzieć, że wypadła, zdarza się. Ale że też moja sieć na to nie wpadła.
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Jaguś nie obraz się ale to było 32 lata temu, wtedy inaczej niż w dzisiejszych czasach się dzieci chowalo na pewno nie było takiej wiedzy ani dostępu do mleka.
Nie było też pampersow jednorazowych tylko tetra i czy to znaczy że było lepiej / wygodniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie obrażam się bo nie chciałam, żeby to zabrzmiało jak obrona Twoich znajomych. To tylko taka ciekawostka ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 22:11   #1075
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Co tam jeszcze musisz kupić?

Mnie dzisiaj mama dogodziła i objadlam się leczo, ale było dobre!
Na 56 kilka bodziaków z krótkim rękawkiem. Na 62 bodziaki z krótkim, pajacyki, bodziaki z długim, spodenki, skarpetki, bluzy i kombinezon zimowy

Nie ma jak u mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj była koleżanka... Jej pół roczne dziecko ma od dwóch tygodni katar, bez gorączki, bez kaszlu. Przy 30 stopniach na zewnątrz przyjechała z ubranym dzieckiem na długi rękaw spodnie i bluzka oczywiście od razu trzeba było wiatrak wyłączyć bo mała ma katar... Bluzkę jej w spodnie wepchała bo zimno na podłodze w brzuch (na dywanie, w mieszkaniu na 4pietrze ostatnim gdzie 30 stopni dochodziło ) to mówię jej ze tu mrozów nie ma, a ona ze przecież mała ma KATAR!!! Napomne jednak ze u lekarza nie była bo po co, ale dziecko kisi w długich rękawach nawet do spania no bo KATAR!! Niby taka przewrazliwiona ale zaczęła ją sądząc jak skończyła 3 miesiące, a teraz już nawet bierze ją za ręce i mała CHODZI
Druga mądra jej sąsiadka od 4miesiaca dziecku gotuję kasze manna na mleku krowim ze sklepu dziecko ma też już pół roku i waży 11 kg stwierdziła że to "wyrwigrosze" i każą modyfikowane kupować jak można kasze za 2 złote w sklepie
Ja rozumie wszystko, można nie wiedzieć podstawowych info o dzieciach ale w dobie internetu, różnego rodzaju artykułów, forum to już trzeba być debilem żeby nie znaleźć info. Przeraża mnie ten naród...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A już się zbliża wrzesień i sezon na czapeczkę mimo 20 stopni na termometrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Moje szefostwo funduje pracownicom Mirene jeśli któraś chce od razu dostałam taką propozycję mogłam głupia wziąć i sprzedać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Firma przyjazna rodzinie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:11 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj dostałam miłe info z pracy, że szefowa zapienia się, że sie siedzimy na zwolnieniu w domu tylko mamy czelność gdzieś wychodzić, a pracować to się nie chce co za czlowiek, chyba jest mała różnica między wypadem na zakupy raz w tygodniu a siedzeniem w pracy dzień w dzień po 8h z hakiem. I to oczywiście kobieta kobietę musi najbardziej zdołować
Kobieta kobiecie .... A szefowa ma dzieci?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 23:11   #1076
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Aga jeśli Cię to pocieszy to u mnie też licho z wyprawka.
Kilka sztuk body, pięć par skarpet, kilka pajaców , może pięć par spodni i czapka na zimę - to wszystko co mam ale ja sobie naklikam wielopakow z Primarka i George i w tyłku mam, odbiorę jedna wielka paczkę na raz i z głowy. Nie kręcą mnie te paski, auta, dinozaury, to co ja się będę wczuwać. Ale to sobie kliknę na koniec września. Tylko kombinezon muszę pomyśleć jaki, chyba na październik/listopad wezmę dresowy 56 a zimowy na 62/68. Bo jak urodzę w październiku to na co mi zimowy kombinezon.


Szwagierka przyjechała dzisiaj z rodziną i nocują. Mówi do mnie "chyba duże dziecko będzie bo masz duży brzuch ?" . Milutka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Likka9
Czas edycji: 2019-08-17 o 23:20
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-17, 23:46   #1077
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Jaguś - przy cukrzycy ciążowej to wręcz zalecane jest chodzenie na spacery, możesz nawet chodzić na basen (hipotetyczycznie, bo pamiętam że nie lubisz) i jakakolwiek kontrola może Ci nadmuchać Mi teraz czasem brzuch twardnieje jak robię za gwałtowne ruchy - a w pracy byłam przez 6 h za pierwszym stołem (potem 2 h to przerwa obiadowa + papiery, itp.), więc ciągle się wstaje z krzesła (mamy barowe) i siada z powrotem. Do tego non stop schylanie do szafek/szuflad. Przy pracy biurowej jeszcze ok, ale u mnie jest taka ilość personelu - szczególnie w okresie urlopowym - że magister dużo obsługuje (technik rano robi większy towar, a po południu większy ruch). Niektore baby to są nieźle walniete. A niby jak człowiek skończył studia medyczne to powinien wiedzieć lepiej co komu służy...

Ja dzisiaj dokupiłam parę rzeczy dla Dzidziusi w Pepco. Resztę planuję upolować w Lildu w przyszły weekend. A już rozmiar 68 później, na bieżąco Też wtedy kliknę na Allegro w ciuszki z Primarku/George'a, są całkiem fajne. Z nexta pajace też mi się podobają, ale wkurzyłam się na te ich promocje - czyli raz na milion lat uda się coś kliknąć bez informacji "wyprzedane". Czasem coś wisi kilka dni mimo że jest niedostępne w żadnym rozmiarze :/

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2019-08-17 o 23:50
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 04:45   #1078
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry

IMG_7459.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 05:53   #1079
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Aga jeśli Cię to pocieszy to u mnie też licho z wyprawka.
Kilka sztuk body, pięć par skarpet, kilka pajaców , może pięć par spodni i czapka na zimę - to wszystko co mam ale ja sobie naklikam wielopakow z Primarka i George i w tyłku mam, odbiorę jedna wielka paczkę na raz i z głowy. Nie kręcą mnie te paski, auta, dinozaury, to co ja się będę wczuwać. Ale to sobie kliknę na koniec września. Tylko kombinezon muszę pomyśleć jaki, chyba na październik/listopad wezmę dresowy 56 a zimowy na 62/68. Bo jak urodzę w październiku to na co mi zimowy kombinezon.


Szwagierka przyjechała dzisiaj z rodziną i nocują. Mówi do mnie "chyba duże dziecko będzie bo masz duży brzuch ?" . Milutka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba dużego brzucha nie widziała
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Załącznik 7687971


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No, kochana, poważna sprawa!

Nie wiem, jak ceny na allegro tych rzeczy z Primarka czy George, ale ten drugi sklep prowadzi sprzedaż online, więc zawsze można zerknąć, czy nie dostarczają do Polskie, wybór będzie większy.

TŻ wczoraj złożył ten Bujaczek z Tiny i jest naprawdę fajny.

Dzień dobry!
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-18, 06:23   #1080
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry Screenshot_20190818_072300.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.